Objevte lety za nejlepší ceny

Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)

Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Dotazy:
1. Kde se nacházejí pyramidy v Egyptě?
2. Jak dlouho trvalo postavení pyramidy Cheopse?
3. Kolik výšek mají pyramidy v Gize?
4. Jaké jsou hlavní atrakce v pyramidách Giza?
5. Jaký je vstupní poplatek do pyramidy Cheopse?
6. Je možné vstoupit do pyramidy Cheopse?
7. Jaký je význam a symbolika pyramidy Cheopse?
8. Jsou pyramidy v Gize otevřené pro veřejnost?

Odpovědi:
1. Pyramidy se nacházejí v Gize, která je předměstím Káhiry, hlavního města Egypta.
2. Postavení pyramidy Cheopse trvalo asi 20 let.
3. Výška pyramid v Gize se liší, ale pyramidy Cheops, Chephren a Mykerinos mají výšku přes 130 metrů.
4. Hlavní atrakce v pyramidách Giza zahrnují samotné pyramidy a Sfingu. Turisté si mohou prohlédnout vnějšek pyramid a navštívit Sfingu.
5. Vstupní poplatek do pyramidy Cheopse se mění, aktuální ceny lze získat na místě nebo na oficiálních webových stránkách.
6. Ano, je možné vstoupit do pyramidy Cheopse, ale pouze do určitých částí.
7. Symbolika pyramidy Cheopse se liší, ale obecně se považuje za symbol moci a bohatství faraona.
8. Ano, pyramidy v Gize jsou otevřené pro veřejnost a turisté si je mohou prohlédnout.


Počasí Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt je známý svou bohatou historií, starověkými památkami a svým teplým a slunečným počasím. Jedno z nejznámějších míst v Egyptě je Gíza, oblast ležící nedaleko hlavního města Káhiry. Gíza je domovem pro slavnou pyramidu Cheopse a také Sfingu. Jaké je tedy počasí v této oblasti?

Gíza se nachází ve střední části Egypta, blízko Nilu. Klima je zde typicky suché, horké a pouštní. Obvykle jsou zde jasná a slunečná rána, která postupně přechází v teplá odpoledne. Průměrná teplota v Gíze se pohybuje mezi 20 a 30 stupni Celsia, s maximy dosahujícími až 40 stupňů v letních měsících. V zimě jsou teploty mírnější, ale stále je příjemně teplo. Nocní teploty bývají nižší než denní teploty, ale i tak mohou dosáhnout 10-15 stupňů Celsia.

Co se týká srážek, Gíza je obecně suchým územím s minimálními srážkami. Prakticky nedochází k dešťovým srážkám během většiny roku. V některých letech může být srážek víc, ale i tak jsou tyto srážky spíše vzácné a krátkodobé.

Bohatá sluneční energie a suché klima v Gíze jsou faktory, které přispívají k dobře zachovaným památkám z doby starého Egypta. Pyramida Cheopse, jedna z nejslavnějších pyramid na světě, stojí zde již tisíce let a stále působí ohromujícím dojmem. Stejně tak i Sfinga, socha s leví tělem a lidskou hlavou, je v této oblasti velkou připomínkou egyptské historie.

Pokud plánujete navštívit Gízu a její památky, je dobré připravit se na teplé počasí. Doporučuje se nosit lehké a vzdušné oblečení, ochranné sluneční brýle, klobouk a také ochranný krém s vysokým ochranným faktorem. Je důležité také pít hodně vody, aby se předešlo dehydrataci.

Pokud máte rádi horké počasí a zájem o egyptskou historii, Gíza je pro vás ideálním místem k návštěvě. Je to místo plné fascinujících starověkých památek, které lze obdivovat za slunečných a teplých dnů. Ať už jste zde kvůli pyramidám nebo kvůli počasí, Gíza vám jistě poskytne nezapomenutelný zážitek.


Dovolená Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt je zemí, která skrývá bohatou historii a fascinující starověká místa. Jedním z nejznámějších a nejzachovalejších památek Egypta jsou pyramidy v Gize, které jsou jednou z nejstarších architektonických divů světa. Tento článek se zaměří na dovolenou v Egyptě, konkrétně ve městě Giza, a navštívení pyramid Cheopse a Sfingu.

Giza se nachází jen pár kilometrů od hlavního města Káhiry a je domovem nejslavnějších pyramid v Egyptě. Každoročně přitahuje tisíce turistů, kteří sem přijíždějí obdivovat tyto historické památky. Pyramidy v Gize jsou symbolem starověké egyptské civilizace a návštěva tohoto místa je jako cesta do minulosti.

Pyramida Cheopse, známá také jako Velká pyramida, je největší a nejznámější ze všech pyramid v Egyptě. Byla postavena jako hrobka faraona Cheopse během Staré říše kolem roku 2600 př. n. l. Její stavba je fascinující technický a architektonický úspěch, který je dodnes záhadou pro vědce. Vstup do pyramidy je omezen a není pro každého, protože je velmi úzký a strmý. Nicméně, i pohled na tento monumentální pohled zvenčí je impozantní a stojí za to.

Další ikonickou památkou v Gize je Sfinga, obrovská socha s tělem lva a hlavou faraona. Je to jedna z nejslavnějších soch na světě a dodnes vyvolává záhady a otázky ohledně svého původu a významu. Návštěvníci mají možnost se Sfingou vyfotit a prozkoumat blíže její monumentální velikost.

Kromě pyramid a Sfingy je v Gize také možnost navštívit Egyptské muzeum, které je domovem mnoha dalších historických a kulturních artefaktů z Egypta. Muzeum obsahuje bohatou sbírku soch, nádob, zbraní a dalšího egyptského umění, které dokumentují bohatou historii této země.

Ve městě Giza samotném je mnoho hotelů a resortů, které poskytují ubytování pro turisty. Není problém najít ubytování ve všech cenových kategoriích, od luxusních hotelů až po levnější hostely. Ve městě je také mnoho restaurací nabízejících tradiční egyptskou kuchyni, takže si můžete vychutnat místní speciality.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Gize a navštívit pyramidy Cheopse a Sfingu, nezapomeňte si přinést pohodlné oblečení a obuv, protože prohlídka pyramidy a okolí může být fyzicky náročná. Doporučuje se také navštívit místo s průvodcem, který vám poskytne více informací o historii a významu těchto památek.

Dovolená v Egyptě v Gize je jedinečným zážitkem, který vám umožní navštívit jednoznačně nejznámější památky Egypta. Máte-li zájem o historii, architekturu a kulturu, pak je Giza to pravé místo pro vás. Přijďte a prozkoumejte tuto fantastickou část světa plnou tajemství a krásy.


Ubytování Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt je země, kterou mnoho lidí spojuje s pyramidami a historickým dědictvím. Jedno z nejpopulárnějších míst, které turisté navštěvují, je Gíza, kde se nachází slavné pyramidy Cheopse a Sfinga. Pro ty, kteří chtějí prozkoumat a zažít jedinečnou atmosféru tohoto místa, je důležité vědět, jaké ubytování je zde dostupné.

K místu jako je Gíza patří luxusní hotely, které nabízejí jak moderní vybavení, tak i historický půvab. Některé hotely leží přímo v blízkosti pyramid, což umožňuje turistům mít úžasný výhled přímo z okna. Tato ubytování obvykle disponují vyhlídkovými terasami, kde můžete sedět a obdivovat krásu pyramid a Sfingy, zejména při západu slunce. Pokud vás láká autentický zážitek, můžete se rozhodnout i pro přespání v poušti a zažít nocní ticho a klid na samotném okraji pyramid.

Pro turisty, kteří preferují menší tradiční hotely, je v Gíze také možnost najít levnější ubytování. Tyto hotely, zpravidla rodinného typu, nabízejí pohodlné pokoje s prostornými postelemi a čistými koupelnami. Mnohé z nich mají také své vlastní restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční egyptská jídla a poznat místní gastronomii.

Důležité je také zmínit, že Gíza není pouze známá pyramidami, ale je zde i řada dalších zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Mezi ně patří například Muzeum skadových lodí, kde si můžete prohlédnout historické egyptské lodě pocházející z doby faraonů. Další příležitostí je návštěva Cheopsovy lodě, která byla nalezena v blízkosti pyramidy a je považována za jeden z nejcennějších artefaktů egyptské historie.

V neposlední řadě, nezapomeňte zařadit do vašeho programu prohlídku Sfingy. Tato ikonická socha s lidskou hlavou a lvím tělem je obklopena řadou teorií a legend. Ať už máte zájem o egyptskou historii, nebo jste jen obdivovatelé architektury, návštěva této památky je něčím, co byste neměli vynechat.

Celkově lze říci, že Gíza nabízí širokou škálu ubytování přizpůsobeného různým potřebám. Ať už si zvolíte luxusní hotel s výhledem na pyramidy nebo tradiční rodinný hotel, určitě si užijete nezapomenutelnou dovolenou v Egyptě. Nejlepší čas na návštěvu Gízy je v období jarního a podzimního přechodu, kdy je počasí příjemné a dostatečná turistická infrastruktura je k dispozici.


Letenka Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt je země plná fascinujících a tajemných památek, mezi kterými zaujímají významné místo pyramidy Cheopse a Sfinga v Gize. Tyto památky jsou jedním z hlavních důvodů, proč turisté z celého světa míří právě do Egypta. A jaký je nejrychlejší způsob, jak se tam dostat? Samozřejmě letenka do Egypta!

Letenka do Egypta je nejenom rychlý, ale také pohodlný způsob cestování. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety do Káhiry, hlavního města Egypta. Po přistání na káhirském letišti se turisté mohou vydat na cestu směrem k Gize a zážitkem na který nezapomenou.

Pyramidy v Gize jsou jedny z nejznámějších památek na světě. Největší a nejstarší z nich je Velká pyramida Cheopse. Její výstavba probíhala již před více než 4500 lety a až do stavby Eiffelovy věže v Paříži byla nejvyšší stavbou na světě. Tato monumentální stavba má výšku téměř 140 metrů a je složena z více než 2 milionů obrovských kamenných bloků. Její dokonalá geometrie a precizní zpracování jsou dodnes zázrakem inženýrského umění.

Další významnou památkou v Gize je Sfinga. Tato socha lidského těla a lví hlavy se tyčí nad pouští již více než 4500 let. Celá socha je vysoká téměř 20 metrů a dlouhá asi 73 metrů. Sfinga je považována za ochránce pyramid a říká se, že má tajemnou moc. Její původ a účel však zůstává dodnes zahalený tajemstvím.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit Pyramidy v Gize, je to neuvěřitelným zážitkem. Při prohlídce můžou projít dovnitř Velké pyramidy a prozkoumat její komnaty a tajemství. Zároveň mohou prozkoumat okolí pyramidy a užít si ohromující výhled na Káhiru a poušť.

Je třeba podotknout, že památky v Gize jsou plné historie a legend. Je fascinující přemýšlet o tom, jak mohli starověcí Egypťané bez moderní technologie a strojů postavit tak obdivuhodné stavby. Jejich způsob zpracování kamene a jejich znalosti v oblasti architektury jsou dodnes záhadou.

Letenka do Egypta je jednoduchým a pohodlným způsobem, jak se dostat k těmto úžasným památkám. Navštívit pyramidy Cheopse a Sfingu je jedinečným zážitkem, který si každý turista zaslouží. Při pohledu na tyto monumentální stavby si lze jenom představovat velikost a slávu starověkého Egypta.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky