Objevte lety za nejlepší ceny

Egypt Ras Abu Galum Nature Reserve

Ubytování Egypt Ras Abu Galum Nature Reserve


Egypt je známý svými nádhernými plážemi, křišťálově čistými vodami a jedinečným podmořským světem. Mezi jedním z jeho nejvíce fascinujících přírodních rezervací patří Ras Abu Galum Nature Reserve, která se nachází na Sinajském poloostrově.

Ras Abu Galum je neobydlená oblast, která se rozkládá mezi letovisky Dahab a Nuweiba na východním pobřeží Sinajského poloostrova. Rezervace je známá svou dramatickou krajinou, krásnými plážemi, koralovými útesy a pestrou paletou mořského života.

Jedním z největších lákadel této oblasti je možnost několikadenního přespání v beduínských stanech, které jsou rozmístěny podél pobřeží. Tato jedinečná zkušenost umožňuje návštěvníkům poznat tradiční způsob života beduínského kmenu a zažít autentickou atmosféru pouště.

Přestože ubytování v beduínských stanech nemusí nabízet veškerý luxus, stává se nezapomenutelným zážitkem. Stan je vyroben ze silné tkaniny a je dobře vybaven pro zajištění pohodlí hostů. Beduíni jsou známí svou pohostinností a návštěvníci se mohou těšit na vřelé přivítání a skvělou péči během svého pobytu.

Ras Abu Galum je rájem pro milovníky potápění a šnorchlování. Korálové útesy nabízejí neuvěřitelnou rozmanitost mořského života, včetně různých druhů ryb, želv, rejnoků a drobných korýšů. Průzračná voda umožňuje dokonalý výhled do podmořského světa, čímž vytváří podmínky pro úchvatné potápěčské a šnorchlovací zážitky.

V rezervaci nenajdete žádnou elektrickou energii ani mobilech signál, což poskytuje ideální příležitost k odpočinku a odstřešení se od každodenního života. Místo je také populární mezi turisty, kteří hledají klid a harmonii s přírodou.

Kromě šnorchlování a potápění si můžete užít dlouhé procházky podél břehu, pěší túry do pouště nebo jízdu na velbloudech. Pohled na západ slunce nad mořem z beduínského stanu je jedinečný zážitek, který stojí za to zažít.

Rezervace Ras Abu Galum Nature Reserve je ukázkou Egypta, který není obýván civilizací, ale přesto je plný krás a divoké přírody. Je to skvělé místo pro ty, kteří chtějí zkoumat nedotčené kousky této země a zažít netradiční způsob ubytování.

Pokud hledáte dobrodružství a unikátní zážitek v Egyptě, neváhejte a navštivte rezervaci Ras Abu Galum Nature Reserve. Připravte se na relaxaci na nádherných plážích, objevování fascinujícího podmořského světa a poznávání místní kultury beduínského kmenu. Tento kousek ráje vám zaručeně přinese nezapomenutelný pobyt v Egyptě.


Letenka Egypt Ras Abu Galum Nature Reserve


Egyptská rezervace Ras Abu Galum Nature se nachází na poloostrově Sinaj. Tato oblast je jedinečná svou přírodní krásou a není zasažena hlavním turistickým ruchem, což ji činí ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci.

Rezervace se rozkládá na rozloze 400 km² a její zvláštnost spočívá v tom, že je to jedna z posledních nedotčených přírodních lokalit v Egyptě. Ras Abu Galum Nature je známá svými bílými písečnými plážemi, tyrkysovými vodami Rudého moře a impozantními korálovými útesy. Tuto rezervaci si oblíbili potápěči z celého světa pro svou podmořskou biodiverzitu.

Zároveň je to naprosto jedinečné místo pro milovníky přírody, kteří chtějí prozkoumat pusté pouště Sinaje. Rezervace je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů, jako jsou velbloudi, horské antilopy a netopýři. Procházky rezervací nabízejí návštěvníkům příležitost pozorovat tyto exotické tvory a mít jedinečný zážitek z divoké přírody.

K dispozici je také možnost strávit noc v beduínském táboře a poznat místní kulturu. Beduíni jsou považováni za původní obyvatele Sinaje a tradiční způsob jejich života je fascinující. Návštěvníci si mohou vychutnat jejich tradiční jídla, poslouchat beduínskou hudbu a dokonce se naučit základy beduínského řemesla.

Rezervace Ras Abu Galum Nature nabízí také nekonečné možnosti pro aktivní odpočinek. Návštěvníci zde mohou provozovat potápění, šnorchlování, kajakování a trekking. Mořské dno Rudého moře je pokryto obrovským množstvím korálových útesů, což dělá z této oblasti jedno z nejlepších míst na světě pro potápění. Nezapomenutelná je například potápění na vraku lodi Thistlegorm, která ztroskotala během druhé světové války.

Pro ty, kteří hledají daleko od ruchu města klidnou přírodu, klidné pláže a vzrušení z objevování nových míst, je letenka do Egypta a návštěva rezervace Ras Abu Galum Nature skvělou volbou. Tato místa nabízejí unikátní zážitky a příležitost pro relaxaci a poznávání. Nečekejte a zažijte magii Sinaje!


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Ras Abu Galum Nature Reserve


Některé z nejčastějších dotazů a odpovědí ohledně egyptské přírodní rezervace Ras Abu Galum jsou:

1. Kde se nachází přírodní rezervace Ras Abu Galum?
Ras Abu Galum se nachází na východním pobřeží egyptského Sinajského poloostrova, východně od města Dahab.

2. Jak se dostanu do rezervace Ras Abu Galum?
Nejjednodušším způsobem, jak se dostat do Ras Abu Galum, je cestou po moři. Můžete pronajmout loď z Dahabu nebo se připojit k organizačnímu výletu. Cesta často zahrnuje šnorchlování nebo potápění na korálových útesech.

3. Jaké aktivity mohu v rezervaci Ras Abu Galum dělat?
Rezervace Ras Abu Galum je ideálním místem pro šnorchlování, potápění, trekking a relaxaci na pláži. Můžete si pronajmout potápěčské vybavení, nebo si jen tak užívat krásných pláží a přírody.

4. Je v rezervaci Ras Abu Galum možné strávit noc?
Ano, je možné strávit noc v rezervaci Ras Abu Galum. Existují zde základní ubytovací možnosti v beduínských stanech, které nabízejí základní, avšak autentické pohodlí.

5. Jaká je nejlepší doba na návštěvu rezervace Ras Abu Galum?
Nejlepší doba na návštěvu rezervace Ras Abu Galum je od října do května, kdy jsou teploty mírnější a vhodnější pro outdoorové aktivity. V létě jsou teploty velmi vysoké.

6. Je v rezervaci Ras Abu Galum povolen vstup vozidlem?
Rezervace Ras Abu Galum je chráněnou oblastí, a proto je pouze zřídka povolen vstup vozidlem. Většina lidí se do rezervace dostává na loďkách, pěšky nebo na velbloudech.

7. Můžu si ve rezervaci Ras Abu Galum udělat piknik?
Ano, veřejnosti je dovoleno pískové duny a pokochat se překrásnými výhledy.

8. Existují nějaká pravidla nebo omezení pro návštěvníky rezervace Ras Abu Galum?
Ano, je důležité dodržovat pravidla rezervace Ras Abu Galum. Je zakázáno sbírat nebo poškozovat obyvatele korálového útesu a přírody, rozbíjet beduínské stanové tábory nebo přinášet odpadky. Je také důležité respektovat místní beduínskou komunitu a kulturu.


Počasí Egypt Ras Abu Galum Nature Reserve


Egyptské Ras Abu Galum Nature Reserve nabízí svým návštěvníkům úchvatné přírodní území s bohatou a rozmanitou faunou a flórou. Pro své návštěvníky připravuje nádherné pohledy na modré moře a malebné útesy, které jsou svým složením specifické a zajímavé.

Mezi nejpoutavější části Ras Abu Galum patří bezpochyby jeho podmořský život, který je plný různých ryb, nejenom pestrých barev, ale také tvarů a velikostí. Tyto ryby mohou být pozorovány již z útesů a skál, které se v moři vynořují. Návštěvníci si mohou pronajmout šnorchl, a mohou se tak ponořit do podmořského světa a spatřit úžasnou krásu mořského dna.

Egyptské hory nabízejí návštěvníkům další pohledy na krásné krajinářské útvary, které byly vytvořeny v průběhu milionů let. Tyto přírodní útvary obsahují fascinující skalní klenby, propadliny, slitiny a převisy. Návštěvníci mají také možnost objevit méně známou část Ras Abu Galum, kde se nacházejí zvláštní pískovcové kopečky.

Většinou se v Ras Abu Galum vyskytují slunečná mírně suchá období, ale oblast může být někdy i deštivá. Teploty v pohřbích sahají až k 40 ° C, a v zimě ke dni kolem 20 ° C.

Pro každého, kdo má rád mořskou přírodu a krásné přírodní útvary, by mělo být Ras Abu Galum na seznamu míst k návštěvě.


Dovolená Egypt Ras Abu Galum Nature Reserve


Egypt je známý svou bohatou historií, malebnými plážemi a úžasnými potápěčskými lokalitami. Jednou z nejkrásnějších a nejzachovalejších přírodních rezervací v Egyptě je Ras Abu Galum. Tato rezervace se nachází východně od města Dahab na Sinajském poloostrově a nabízí návštěvníkům nejdivočejší a nejpůsobivější přírodní scenérie v této oblasti.

Ras Abu Galum Nature Reserve se rozprostírá na rozloze přibližně 480 km² a je významným ekosystémem, který slouží jako domov pro mnoho vzácných druhů zvířat a rostlin. Jeden z hlavních důvodů, proč je tato rezervace tak atraktivní pro turisty, je únique krajinný ráz. Početná horská pásma, pouště, útesy a korálové útesy nabízejí fascinující pohledy a možnosti pro dobrodružství.

Pro milovníky potápění a šnorchlování je Ras Abu Galum skutečným rájem. Rezervace je známá svými nádhernými korálovými útesy a bohatstvím podmořského života. Návštěvníci zde mají možnost objevovat korálové zahrady se stovkami druhů ryb, mořských želv a podmořských rostlin. Tato oblast je navíc známá jako jedno z nejlepších míst na světě k potápění.

Kromě potápění a šnorchlování mohou návštěvníci také objevovat krásy Ras Abu Galum při pěších túrách nebo na horském kole. Zdejší krajina je zcela jedinečná a kombinuje horské oblasti s pouští a mořem. Lze si představit, jak se jedním okamžikem procházíte podél útesů a pozorujete pestrou škálu korálových útvarů a dalším okamžikem se snažíte zdolat strmé horské stěny.

Pro návštěvníky, kteří chtějí prozkoumat širší okolí rezervace, je vhodné se vydat do nedalekého města Dahab. Toto malebné letovisko nabízí příjemné ubytování, restaurace a pláže. Zde si můžete vychutnat sluneční západy nad Rámem nebo prozkoumat tradiční beduínské osady v okolí.

Dovolená v Ras Abu Galum Nature Reserve je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít něco jiného než jen klasickou plážovou dovolenou v Egyptě. Toto místo nabízí nekonečné možnosti pro dobrodružství, poznávání a přímý kontakt s přírodou. Ať už se rozhodnete pro potápění, šnorchlování, pěší turistiku nebo jen relaxaci na pláži, Ras Abu Galum vás zcela jistě uchvátí svou krásou a působivostí.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky