Objevte lety za nejlepší ceny

Egypt Sharm El Sheikh Dahab

Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Sharm El Sheikh Dahab


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Sharm El Sheikh a Dahab?

Nejlepší doba na návštěvu obou destinací je od září do května, kdy je teplota příjemnější a nejsou zde horké letní měsíce.

2. Jaké aktivity je možné v těchto místech podniknout?

Ve Sharm El Sheikh se můžete vynořovat, potápět, surfovat, plachtit, šnorchlovat a vychutnávat si krásnou plážovou atmosféru. V Dahab se můžete potápět a šnorchlovat v Rodeu, šnorchlovat a navštívit Káhiře či Petru.

3. Je možné najít v Sharm El Sheikh a Dahab ubytování v různých cenových kategoriích?

Ano, v obou destinacích je možné najít ubytování v různých cenových kategoriích, včetně luxusních hotelů a levných hostitelů.

4. Jak je v Sharm El Sheikh a Dahab dostupná doprava?

Doprava v Sharm El Sheikh a Dahab je poměrně snadná a lze využít taxi, místních autobusů nebo pronajmout automobil nebo motorku.

5. Je bezpečné cestovat do Sharm El Sheikh a Dahab?

Ano, obě destinace jsou považovány za bezpečné turistické cíle, ale je vždy vhodné dodržovat základní bezpečnostní opatření a sledovat aktuální upozornění a doporučení.


Počasí Egypt Sharm El Sheikh Dahab


Egypt je známý svou krásnou přírodou, historickými památkami a teplým počasím. Jedným z nejpopulárnějších turistických letovisek v této zemi je Sharm El Sheikh a nedaleko něj se nachází další atraktivní místo pro turisty - Dahab. Oba tyto destinace nabízejí nádherné pláže, korálové útesy a bohatý podmořský život.

Sharm El Sheikh je jedním z nejluxusnějších letovisek v Egyptě a slouží jako vstupní brána do Rudého moře. Má bohatou historii, což je zřejmé z mnoha historických památek, které se zde nacházejí. Toto město je známé svými dech beroucími plážemi s jemným bílým pískem a průzračnou vodou, která je ideální pro šnorchlování a potápění.

Dahab je od Sharm El Sheikh vzdálen asi 80 kilometrů a je rovněž oblíbenou destinací pro milovníky vodních aktivit. Má jedinečnou atmosféru a je známý jako město surfařů. Pláže jsou zde pokryté kameny, což vytváří nádherné scenérie, a korálové útesy přímo u břehu nabízejí úžasné potápěčské zážitky.

Co se týče počasí, Sharm El Sheikh a Dahab mají velmi podobné klima. Jsou zde horká a suchá léta, kdy teploty běžně dosahují 30-40 stupňů Celsia. Zimní měsíce jsou mírnější, ale stále příjemné, s teplotami kolem 20-25 stupňů Celsia. Slunce zde svítí téměř po celý rok a teplota moře je ideální pro koupání a vodní sporty.

Jaro a podzim jsou také skvělými obdobími pro návštěvu Sharm El Sheikh a Dahab, kdy teploty jsou mírnější a příjemnější. Návštěvníci mohou v těchto měsících využít výhod nižších cen a menšího počtu turistů.

Vzhledem k vysokým teplotám v létě je důležité být dobře připraven na slunce a dodržovat zásady správné ochrany před slunečním zářením. Je také důležité pít dostatek vody a vyhýbat se přímému slunečnímu záření ve výhřevných hodinách.

V obou těchto letoviscích Egypta můžete očekávat příjemné počasí, nádherné pláže a bohatou kulturu. Bez ohledu na to, zda preferujete potápění, šnorchlování nebo jen odpočinek na pláži, Sharm El Sheikh a Dahab jsou ideálními místy pro dovolenou.


Letenka Egypt Sharm El Sheikh Dahab


Egypt je země plná fascinujících a mnohdy tajemných kultur a zvyklostí. Tato země nabízí turistům množství překrásných památek a zajímavých míst, ale jedním z nejpopulárnějších cílů pro turisty je bezesporu město Sharm El Sheikh a letovisko Dahab. Pokud tedy toužíte po středomořské dovolené, vřele vám doporučujeme zvažovat letenku do Egypta.

Sharm El Sheikh je velmi oblíbeným turistickým místem v Egyptě. Leží na poloostrově Sinaj na východě země, jen asi 20 kilometrů od Divokého zálivu Rudého moře. Jedná se o velmi moderní letovisko s mnoha hotely, restauracemi a obchody. Pro milovníky plážového života je zde připraveno velké množství písečných pláží, které se vyznačují nezaměnitelně tyrkysovou barvou moře. Vedle toho si turisté mohou užít i mnoho vodních sportů, jako je potápění, šnorchlování, plachtění a windsurfing.

Dalším místem, které rozhodně stojí za návštěvu, je město Dahab. Nachází se na východě Sinaje, jen několik kilometrů od Sharm El Sheikh, a je to velmi oblíbený turistický cíl. Město je ideální pro ty, kdo hledají klidnou dovolenou daleko od shonu velkých hotelových komplexů. Má svůj jedinečný styl a atmosféru, spoustu malých kaváren, restaurací a obchodů s místními výrobky. Největší atrakci zde však tvoří tyčící se stěny hor, které tahají k sobě horolezce z celého světa.

Egypt a jeho letoviska nabízejí turistům jedinečnou příležitost na odpočinek a odpojení se od reality. Dovolená v egyptském Sharm El Sheikh nebo Dahabu je skvělou volbou pro ty, kdo touží po odpočinku, ale zároveň nechtějí přijít o možnost zažít něco nového a poznat novou zemi a kulturu. Proto pokud plánujete letovisko na Rudém moři, vyberte si Egypt a užijte si bezstarostnou dovolenou v jednom z těchto míst.


Dovolená Egypt Sharm El Sheikh Dahab


Egypt je země s bohatou historií a krásnými plážemi, které již desítky let přitahují turisty z celého světa. Jedno z nejoblíbenějších turistických center v Egyptě je Sharm El Sheikh, nacházející se na jižním pobřeží Sinajského poloostrova. Pro milovníky potápění a šnorchlování je tu několik zajímavých lokalit, ale Sharm El Sheikh nabízí více než jen to.

Také v nedalekém městě Dahab najdete spoustu atraktivit během vaší dovolené v Egyptě. Město Dahab slibuje dovolenou natolik pestré, že nikdy nebudete vědět, co si vybrat. Poznáte tu krásné korálové útesy, užijete si zde atmosféru orientálního bazarového města a uspokojíte vaše chuťové pohárky nejlahodnějšími kousky místní kuchyně.

Přestože se Sharm El Sheikh stala velmi populárním turistickým místem, stále si zachovává spoustu svých originálních kouzel. Na pláži si užijete dlouhé letní dny, kdy si můžete odpočinout a užít si slunce.

Jeden z nejoblíbenějších turistických aktivit v Sharm El Sheikh je potápění a šnorchlování. Najdete tu mnoho divokých útesů a zajímavých živých organismů, jako jsou například delfíni, žraloci, rejnoci a několik dalších exotických druhů mořských ryb. Pokud máte rádi luxus, můžete si pronajmout soukromou jachtu a objevovat okolní ostrovy a útesy.

Nad uceleným dojem ze Sharm El Sheikh se skvěle pozvedne cesta do okolních pouští, kde si můžete prohlédnout antické památky, například národní park Ras Mohammed nebo Káhirské muzeum. Pokud chcete strávit den blíže přírodě, můžete se vydávat do horského masivu Sinaj nebo k tajemnému klášteru svaté Kateřiny.

Dahab je malé město, ovšem s mnoha možností pro turisty. Nachází se tu mnoho ryze orientálních hotelů, kam si můžete vyrazit na dovolenou. K dispozici tu najdete i spoustu kulinářských specialit, jako jsou například kebaby, falafel, hummus a další. K sahání zdejších trhů se rády zdejší ženy oblečou do tradičních kaftanů nebo šatů a vypadají velice exoticky a atraktivně. Nezapomeňte na klasické suvenýry jako je například kniha o Egyptě, oblíbený háček nebo třeba přívěsek se symboly Egypta.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Egyptě, neváhejte si užít přírodní krásy a antické památky téhle země. Sharm El Sheikh a Dahab vás určitě nezklamou a navnadí k dalšímu průzkumu této krásné země. Přivezete si nezapomenutelné zážitky a spoustu krásných vzpomínek, které budete sdílet s ostatními.


Ubytování Egypt Sharm El Sheikh Dahab


Egypt Sharm El Sheikh Dahab se nachází na východním pobřeží Egypta na poloostrově Sinaj a je jedním z nejoblíbenějších turistických center v této oblasti. Toto místo láká návštěvníky svými krásnými plážemi, úchvatnými korálovými útesy a možností účastnit se vodních aktivit, jako je potápění nebo šnorchlování.

V Dahabu najdete různé možnosti ubytování, které odpovídají různým preferencím a rozpočtům. Od malých rodinných penzionů až po luxusní resorty, všechny nabízejí svým hostům pohodlí a pohostinnost.

Dahab je známý svými malebnými plážemi, kde si můžete užít relaxaci na slunci, plavat v Azorském moři nebo se potápět do jeho teplých vod. Pláže jsou čisté a mají jemný písek, který je ideální pro procházky po pobřeží nebo stavění hradů. Je také jedním z nejlépe hodnocených míst pro šnorchlování a potápění díky svým korálovým útesům a rozmanitému podmořskému životu.

Pokud hledáte ubytování v blízkosti pláže, můžete si vybrat z mnoha hotelů a resortů, které nabízejí bezprostřední přístup k vodě. Tyto hotely poskytují vysoce kvalitní služby a vybavení, které zahrnuje bazény, restaurace, bary a wellness centra. Mnoho hotelů také organizuje vodní aktivity a výlety, jako jsou vodní lyže, jízda na banánu či prohlídky korálových útesů.

Pro ty, kteří preferují intimnější atmosféru a autentičtější zážitek, je tu řada rodinných penzionů a ubytování typu bed and breakfast. Tyto ubytovací zařízení jsou často vedeny místními obyvateli a nabízejí jednoduché pokoje nebo chatky v příjemném prostředí. Většina z nich se nachází blízko pláže a umožňuje hostům prožít autentický pobyt v Dahabu.

Dahab je také známý svou bohatou kuchyní. Můžete si vychutnat místní speciality, jako jsou ryby a grilované maso, v jedné z mnoha restaurací a kaváren ve městě. Místní trhy také nabízejí čerstvé ovoce, zeleninu a další lahůdky, které si můžete zakoupit pro piknik na pláži nebo si je připravit ve vaší ubytovací jednotce.

Kromě lenošení na pláži a potápění, Dahab nabízí také další aktivity a atrakce pro své návštěvníky. Můžete se vydat na výlet do pouště Sinaj, pořídit si projížďku na velbloudu nebo se projít po místním trhu a nakoupit tradiční suvenýry.

Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, Egypt Sharm El Sheikh Dahab vám poskytne nezapomenutelnou dovolenou. Jeho krásné pláže, přírodní krásy a teplá pohostinnost vás přesvědčí, že jste se rozhodli správně.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky