Objevte lety za nejlepší ceny

Egypt Sharm El Sheikh Sharks Bay

Letenka Egypt Sharm El Sheikh Sharks Bay


Egypt je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě a jedním z nejatraktivnějších míst k návštěvě je Sharm El Sheikh. Tato egyptská přímořská destinace láká turisty ze všech koutů světa svým krásným korálovým útesem, teplým a průzračným mořem, bohatým podmořským životem, ale také svou jedinečnou kulturou a fascinující historií.

Jednou z nejoblíbenějších lokalit v Sharm El Sheikh je Sharks Bay, která se nachází zhruba 10 kilometrů od hlavního centra. Tato oblast je vyhledávána milovníky potápění a šnorchlování díky svému výjimečnému podmořskému světu. Korálový útes nabízí úchvatné zážitky a možnost spatřit pestrost podmořské fauny a flóry, včetně různých druhů ryb, korálů a dokonce i žraloků.

Ano, opravdu jste správně přečetli - v Sharks Bay žijí také žraloci. Ale nebojte se, nejsou nebezpeční pro lidi. Sharks Bay je domovem převážně pro neškodné druhy žraloků, jako jsou žraloci tetraki nebo rejnoci. Tito žraloci jsou spíše menší a neagresivní a jejich hlavním zájmem je rybaření a ne turisti. Nicméně, pozorování těchto fascinujících tvorů je jedinečným zážitkem.

Pro ty, kteří si přejí spatřit žraloky zblízka, je možné se připojit ke skupině potápěčů nebo vydat se na šnorchlovací výlet na místních potápěčských školách. Instruktory vám poskytnou veškeré potřebné informace a zajistí, abyste měli bezpečné a vzrušující zážitky. Budete mít možnost se blíže podívat na útesy a koralový život a možná se dokonce dostanete do blízkosti některých žraloků. Ale neobdivujte je příliš zblízka a dodržujte pravidla ochrany životního prostředí, abyste zajistili jejich a vaši bezpečnost.

Sharks Bay je výbornou destinací nejen pro šnorchlování a potápění, ale také pro odpočinek a relaxaci na plážích. Nachází se zde několik luxusních hotelů a resortů, které nabízejí prvotřídní ubytování, vyhlášenou egyptskou pohostinnost a vynikající služby. Můžete si vychutnat sluneční paprsky na písečných plážích, strávit den na golfovém hřišti nebo si dopřát kulinářské dobroty v jedné z mnoha restaurací nabízejících mezinárodní kuchyni.

Pokud máte rádi dobrodružství a chcete objevovat krásy podmořského světa, nezapomeňte zařadit Sharks Bay na seznam míst k návštěvě během svého pobytu v Egyptě. Budete zde mít jedinečnou příležitost pozorovat žraloky ve svém přirozeném prostředí a prožít nezapomenutelný zážitek, který bude ještě dlouho v paměti.


Dovolená Egypt Sharm El Sheikh Sharks Bay


Egypt je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů pro milovníky slunce, moře a exotiky. Mezi nejvyhledávanější oblasti patří Sharm El Sheikh, který je proslulý svými úchvatnými plážemi, krystalově čistým mořem a četnými aktivitami pro turisty. Jednou z nejkrásnějších oblastí tohoto města je bezpochyby Sharks Bay, která se pyšní nejen nádhernou přírodou, ale také bohatou historií.

Sharks Bay se nachází pouhých 10 kilometrů od letiště v Sharm El Sheikh, což z ní dělá ideální místo pro dovolenou. Tato oblast je obklopená úchvatnou horou Sinai na jedné straně a modrým Rudým mořem na druhé straně. Tento kontrast umocňuje krásu přírody a snadno z něj můžete dostat chuť na dobrodružství.

Sharks Bay je známá hlavně jako ráj pro vodní sporty. Můžete si zde užít šnorchlování nebo potápění a objevovat podvodní krásy korálových útesů a různých druhů ryb a mořských živočichů. V oblasti Sharks Bay najdete také mnoho agentur nabízejících možnost zajímavých výletů a aktivit, například jízd na čtyřkolce nebo vyjížďky na velbloudech po poušti.

Pokud se rozhodnete strávit čas na pláži, určitě nebude chybět relaxační atmosféra. Zde najdete bílý písek, jasně modré moře a když máte štěstí, i delfíny, kteří se k vám mohou přiblížit a ukázat své elegantní kousky.

V oblasti Sharks Bay není nouze ani o kulturní zážitky. Kousek od sharkbay se nachází hory Sinai a můžete navštívit zdejší klášter svaté Kateřiny, který se nachází nad údolím naproti Sv. Kateřině, šťastné a harmonické vesničce. Tento klášter je nejvýše položenou křesťanskou svatyní na světě a podle tradice zde byl vysokou horou prorok Mojžíš, aby přijal Desatero božích přikázání.

Egypt, a zejména Sharks Bay, nabízejí dokonalé podmínky pro dovolenou plnou zábavy, adrenalinu i relaxace. Pokud hledáte místo s krásnou přírodou a dynamickým kulturním životem, určitě byste si měli Sharks Bay přidat na svůj seznam míst, která musíte navštívit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Sharm El Sheikh Sharks Bay


1. Má Sharks Bay v Sharm El Sheikh žraloky?
Ano, v Sharks Bay v Sharm El Sheikh se občas vyskytují žraloci.

2. Jsou žraloci v Sharks Bay nebezpeční pro plavce?
I když se sem tam ve vodách vyskytují žraloci, útoky na plavce jsou velmi vzácné. Obyčejně dodržování příslušných bezpečnostních opatření a dodržování provozních pokynů snižuje riziko útoku.

3. Jaké druhy žraloků se obvykle nacházejí v Sharks Bay?
V Sharks Bay se nejčastěji vyskytují neškodní druhy žraloků, jako jsou vrápenatci, vločky, kladivouni a další menší druhy.

4. Můžu se potápět nebo šnorchlovat v Sharks Bay bezpečně?
Ano, potápění a šnorchlování v Sharks Bay jsou obvykle bezpečné, pokud jsou dodržována všechna bezpečnostní opatření a pokyny zkušeného instruktora.

5. Existují v Sharks Bay nějaká místa určená speciálně pro potápění nebo šnorchlování?
Ano, v Sharks Bay najdete několik potápěčských center a místa, kde je možné šnorchlovat. Místní potápěčská centra nabízejí širokou škálu kurzů a výletů pro začátečníky i pokročilé potápěče.

6. Kdy je nejvhodnější období pro potápění nebo šnorchlování v Sharks Bay?
Nejlepší doba pro potápění nebo šnorchlování v Sharks Bay je obvykle od května do října, kdy jsou teploty vzduchu a vody příjemné a viditelnost je nejlepší.

7. Jak se dostanu do Sharks Bay v Sharm El Sheikh?
Sharm El Sheikh má mezinárodní letiště, takže nejsnáze se sem dostanete letecky. Také je možné přijet do Sharmu El Sheikhu po souši z jiných míst v Egyptě.

8. Co si můžu dělat na souši v okolí Sharks Bay?
Mimo potápění a šnorchlování v Sharks Bay si zde můžete užívat také jiné vodní sporty, jako je surfování nebo jízda na vodních skútrech. K dispozici jsou také luxusní hotely, restaurace, bary a obchody, kde si můžete prohlédnout místní řemeslné výrobky.


Ubytování Egypt Sharm El Sheikh Sharks Bay


Egypt je pro mnoho turistů oblíbenou destinací díky svým krásným plážím, korálovým útesům a teplem vody. Sharm El Sheikh Sharks Bay je jedním z turistických míst v Egyptě s největším počtem hotelů a ubytování pro turisty. Pokud hledáte luxusní pobyt na pobřeží Rudého moře, Sharm El Sheikh Sharks Bay je pro vás tou správnou volbou.

V Sharks Bay najdete mnoho nejlepších hotelů v Egyptě s různými cenovými kategoriemi pro každého. Mnoho hotelů se nachází přímo na pláži a nabízí nádherný výhled na moře. Pokud hledáte levnější možnosti ubytování, jsou zde i menší hotely a ubytovny, které jsou přístupné pro každého.

Jeden z nejznámějších a nejluxusnějších hotelů v Sharks Bay je Royal Savoy Hotel & Spa. Tento hotel nabízí prostorné pokoje s krásným výhledem na moře, soukromé pláže a bazény a mnoho dalších luxusních služeb. Další populární hotel v Sharks Bay je Rixos Premium Seagate Sharm. Tento hotel má mnoho bazénů, restaurací a barů, wellness centrum a další příjemné služby.

V Sharm El Sheikh Sharks Bay najdete i mnoho menších a levnějších hotelů, které se nachází přímo u pláže. Pokud chcete být blíže k přírodě, můžete se ubytovat v kempu nebo v apartmánech u pláže.

Co se týče aktivit, Sharm El Sheikh Sharks Bay nabízí řadu vodních sportů, jako je potápění, šnorchlování, plachtění a mnoho dalšího. Existuje mnoho potápěčských center a škol, které nabízejí kurzy potápění a prohlídky Korálových útesů. Pokud byste raději zůstali na souši, je tu mnoho výletů do okolí jako je například Národní park Ras Mohammed nebo výlet do centra Sharm El Sheikh.

Sharm El Sheikh Sharks Bay je skvělým místem pro luxusní dovolenou na pobřeží Rudého moře. S různými cenovými kategoriemi ubytování a bohatou nabídkou aktivit se zde určitě nenudíte. Pokud plánujete dovolenou v Egyptě, neváhejte. Vydejte se na Sharm El Sheikh Sharks Bay a užijte si krásy Rudého moře a to vše luxusním stylem.


Počasí Egypt Sharm El Sheikh Sharks Bay


Egyptské město Sharm El Sheikh se nachází na jižním pobřeží Sinajského poloostrova a je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Evropě. Miliony turistů z celého světa navštěvují tuto oblast každý rok kvůli svému krásnému pobřeží Rudého moře, mnoha slunečným dnům a mnoha možnostem pro vodní sporty.

Shark's Bay patří k nejkrásnějším částem Sharm El Sheikh. Toto nádherné letovisko se nachází u Rudého moře a nabízí nádhernou pláž s bílým pískem, průzračné vody a ohromující výhled na horizont. Turisté z celého světa si sem pravidelně jezdí užívat slunce, moře a všechny druhy aktivit, které tento pobyt nabízí.

Co se týče počasí, Sharm El Sheikh má celoročně slunečné počasí s příjemnými teplotami. Nejtepleji je během letních měsíců, kdy teploty mohou dosáhnout až 40 °C. Nicméně díky vlhkému vzduchu v oblasti a odvětrávání ze zátoky bývají tyto dny větrné, což trochu zpříjemní horké dny.

V zimě teploty klesnou na jedenáct až dvacet stupňů Celsia, což stále není příliš chladné. Proto je oblast Sharm El Sheikh atraktivní pro turisty celoročně. Výhodou Sharm El Sheikh je také to, že deštivé dny jsou velmi vzácné, takže turisté si mohou užívat celkem slunečného počasí v jakoukoli dobu v roce.

Pobyt v Shark`s Bay je skvělou příležitostí nejen pro slunění a koupání, ale také pro rozmanité vodní sporty, jako jsou například šnorchlování, potápění, wakeboarding, windsurfing a mnoho dalších. Díky její poloze u Rudého moře je Shark's Bay také jednou z nejlepších míst na světě pro potápění. Můžete vidět mnoho druhů ryb a korálů v průzračných vodách, které toto místo nabízí.

V souhrnu lze říci, že Sharm El Sheikh a Shark`s Bay jsou krásnými místy, které si turisté mohou užívat celkem slunečného a mírného klimatu s celou řadou zábavy. Protože v tomto regionu prakticky neprší mnoho měsíců v roce, je moře stále teplé a přívětivé k celé řadě aktivit a vodních sportů. Pokud hledáte krásné místo pro dovolenou plnou dobrodružství a zábavy, Sharm El Sheikh a Shark`s Bay jsou pro vás to pravé!


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky