Objevte lety za nejlepší ceny

Egypt Temple of Karnak

Počasí Egypt Temple of Karnak


Egypt je známý svou bohatou historií, monumenty a slunečným počasím. Jednou z nejimpozantnějších a nejlépe zachovaných památek v Egyptě je chrám Karnak, který se nachází v městě Luxor na východním břehu řeky Nil.

Karnak je jedním z největších chrámových komplexů na světě a sestává z několika chrámů, kaplí a dalších staveb spojených dlouhou historií egyptského umění a náboženství. Tento komplex byl postaven převážně v době vlády faraonů 2. tisíciletí před naším letopočtem, ale některé části byly přistavěny a rozšířeny ještě v pozdějších obdobích.

Kromě historického významu je Karnak také fascinující ohledně počasí. Celý Egypt je známý svým horkým a suchým klimatem s velmi málo srážek, přesto je počasí v Karnaku velmi odlišné od ostatních oblastí země. Důvodem je geografická poloha chrámu, který se nachází na okraji povodí řeky Nil.

Díky své poloze na břehu Nilu se Karnak nachází v blízkosti oázy Fajum, které jednoznačně ovlivňují místní počasí. Oázy vytvářejí mikroklima s vyšší vlhkostí vzduchu a nižšími teplotami ve srovnání s okolními pouštěmi. Tato oáza efekt poskytuje příjemnou úlevu v horkém egyptském letním počasí.

V létě se teploty v Karnaku často pohybují okolo 40 stupňů Celsia a slunce je velmi intenzivní. I přesto, že je to velmi horké, návštěvníci chrámu mohou zažít příjemnou ochlazovačku díky stínům a vlhkosti z oáz.

V zimě jsou teploty v Karnaku mírnější a pohybují se kolem 20 stupňů Celsia. To je ideální počasí pro procházku chrámem a prozkoumávání jeho slavné architektury a dekorací. V zimě je také období, kdy řada turistů navštěvuje Karnak, protože je zde příjemněji a méně horko než v letních měsících.

Ačkoli Karnak je nádherným místem navštívit v jakémkoli ročním období, lehká, vzdušná a volná oblečení jsou doporučována, zejména v létě, kdy je horký. Dobrá ochrana proti slunci je také důležitá, včetně slunečních brýlí, klobouku a opalovacího krému.

V žádném případě se nezapomeňte obdivovat a pozorovat obdivuhodné sloupové síně, hieroglyfy a sochy, které zdobí Karnak. Tato historická památka je jedním z nejvýznamnějších turistických míst v Egyptě a nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost poznat hlubokou egyptskou kulturu a historii.

Karnak je fascinující nejen kvůli své historii, ale také kvůli svému specifickému počasí. Díky své poloze u řeky Nil a blízkosti Fajumu se chrám nachází v příjemnějším mikroklimatu než většina Egypta. Bez ohledu na roční období je Karnak jedním z nezapomenutelných zážitků, které můžete v Egyptě zažít.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Temple of Karnak


1. Jaká je historie Egyptského chrámu v Karnaku?
- Temple of Karnak byl postaven v průběhu více než 2000 let, přičemž stavba začala již v prvním tisíciletí před naším letopočtem. Chrám byl postupně rozšiřován a přestavován různými faraony, až dosáhl svého největšího rozsahu během Nové říše.

2. Jaká je celková plocha a rozloha chrámu?
- Celková plocha chrámu je přibližně 100 hektarů, což z něj činí jedno z největších světových náboženských staveb.

3. Jaký je věhlas chrámu Karnak v dnešní době?
- Temple of Karnak je jedním z nejvýznamnějších a nejznámějších egyptských chrámů a je zařazen na seznamu světového dědictví UNESCO. Je oblíbeným turistickým cílem a mnozí ho považují za jeden z nejimpresivnějších starověkých památek na světě.

4. Kdo je zodpovědný za stavbu chrámu?
- Stavba chrámu začala za vlády faraona Senusreta I. z 12. dynastie a pokračovala až do římské doby. Řada faraonů, včetně Ramesse II. a Achnatona, přispěla k jeho rozšíření a výzdobě.

5. Jaké jsou hlavní atrakce chrámu Karnak?
- Nejvýznamnějšími atrakcemi Temple of Karnak jsou Velký sloupový sál (Hypostyle Hall) s obrovskými sloupy, Obeliskový chram Amona, malá Amonova kaple a mnoho dalších menších chrámů, obrazů a soch.

6. Jaký je význam chrámu v egyptském náboženství?
- Temple of Karnak byl jedním z nejvýznamnějších kultovních center starověkého Egypta a byl zasvěcen bohyni Amonovi. Sloužil jako místo uctívání, obětování a rituálů a měl velký vliv na egyptskou náboženskou praxi.

7. Je možné navštívit chrám Karnak dnes?
- Ano, Temple of Karnak je otevřen pro veřejnost a turisty. Můžete navštívit komplex chrámů a procházet se mezi impozantními sloupy a stěnami, obdivovat jeho krásu a historický význam.

8. Jak se dostat do chrámu Karnak?
- Temple of Karnak se nachází na východním břehu Nilu v blízkosti města Luxor v Egyptě. Můžete se tam dostat letadlem do Luxoru a poté několik minut jízdy autem nebo taxíkem.

9. Jaká je vstupenka do chrámu Karnak a jaké jsou otevírací hodiny?
- Vstupenka do chrámu Karnak se pohybuje kolem 200 egyptských liber (v roce 2022) a otevírací hodiny jsou obvykle od 6:00 do 17:00 hodin. Doporučuje se zkontrolovat aktuální informace před návštěvou.

10. Jak dlouho trvá prohlídka chrámu Karnak?
- Prohlídka chrámu Karnak může trvat několik hodin, v závislosti na vašem zájmu a očekáváních. Někteří turisté se tam stráví celý den, aby si co nejvíce užili tohoto impozantního komplexu.


Dovolená Egypt Temple of Karnak


Egypt je zemí, která svými památkami z dob starověkého Egypta každoročně přitahuje miliony turistů z celého světa. Jedním z nejnavštěvovanějších a nejvýznamnějších míst je temple of Karnak ve městě Luxor.

Temple of Karnak, známý také jako Velký templ, je jedním z největších starověkých náboženských center na světě. Jeho stavba začala už v 16. století před naším letopočtem a pokračovala až do doby ptolomejské. Jeho rozsah a komplexnost jej činí jedním z nejimpresivnějších archeologických nalezišť na světě.

Templ leží na ploše přes 100 hektarů a skládá se z několika menších chrámů a obrovského sloupořadí. Slavná je především ale jeho centrální část – Hypostylový sál, který je největším starověkým sloupořadím a jehož stojící sloupy jsou jedním z nejimpresivnějších odkazů na dávnou historii.

Procházka nádvořím a mezi sloupy je neuvěřitelným zážitkem. Cestou lze obdivovat nádherné reliéfy, které ukazují historické události, boha Amona, faraony a jejich zázemí. V jedné části templu se nachází také malé jezero, které přidává do atmosféry ještě větší kouzlo.

Pozoruhodným faktem o tomto místě je, že se během své existence postupně rozvíjel a přestavoval za více než 1500 let. To znamená, že jeho architektura a umělecké prvky jsou reprezentovány mnoha různými obdobími starověkého Egypta. Znimí pozůstatků je patrné, jakým způsobem se stavba postupně vyvíjela a jak se měnily umělecké styly a techniky.

Karnak Temple je navštěvován turisty po celý rok, ale nejlepší dobou pro jeho návštěvu je březen a duben, kdy je počasí příjemné a nebývá příliš horko. Při plánování návštěvy je také dobré se vyhnout turistickým hordám a přijít večer, kdy je zde umělé osvětlení, které dodává chrámu další úchvatnou atmosféru.

Návštěva Karnak Temple je jedinečným zážitkem pro každého, kdo je nadšencem starověké historie a egyptské kultury. Toto místo oplývá mysteriózností a je nejen skvělým místem pro ponoření se do historie, ale také skvělým místem pro fotografování a objevení jedinečného egyptského umění.


Ubytování Egypt Temple of Karnak


Temple of Karnak je jedním z největších chrámů na světě, který se nachází na východním břehu řeky Nil v egyptském městě Luxor. Jeho rozloha činí okolo 2 km² a je domovem pro mnoho monumentálních budov a památek. Pokud se chystáte na dovolenou do Egypta a chcete navštívit tento nádherný chrám, zde najdete informace o ubytování v jeho blízkosti.

Luxor je populárním turistickým městem, takže najdete mnoho možností pro vaše ubytování. Pokud si přejete být co nejblíže Temple of Karnak, hotel Triumph Luxury Hotel je dobrým výběrem. Nachází se pouhých 15 minut autem od chrámu a nabízí prostorné pokoje s klimatizací, bezplatným Wi-Fi připojením a moderním vybavením. Hotel má také venkovní bazén, restauraci a bar, kde si můžete vychutnat místní jídlo a nápoje.

Dalším výborným ubytováním poblíž chrámu je hotel Sofitel Winter Palace Luxor. Tento luxusní hotel z počátku 20. století se nachází pouhých 20 minut chůze od Temple of Karnak a nabízí krásné pokoje s elegantním nábytkem, klimatizací a terasou s výhledem do zahrady nebo na řeku Nil. Hotel má také krásnou zahradu, restauraci a venkovní bazén.

Pokud chcete zůstat v centru města, můžete se ubytovat v hotelu Steigenberger Nile Palace - Convention Center. Nachází se pouhých 10 minut jízdy autem od chrámu a nabízí prostorné pokoje s klimatizací, minibarem a LCD TV. Hotel má také venkovní bazén, několik restaurací a barů a wellness centrum s masážními místnostmi.

Pro ty, kteří hledají cenově dostupné ubytování v centru města, hotel Pyramids Luxor Hotel je dobrá volba. Nachází se pouhých 15 minut jízdy autem od chrámu a nabízí jednoduché, čisté pokoje s vlastní koupelnou a bezplatným Wi-Fi připojením. Hotel má také snídaňovou místnost a venkovní terasu.

Kromě těchto hotelů najdete v Luxoru také mnoho dalších možností pro ubytování v různých cenových kategoriích. Ať už si zvolíte jakýkoli hotel, budete mít snadný přístup k Temple of Karnak a dalším místním atrakcím. Egyptská kultura vás zde jistě okouzlí a přinese nezapomenutelné zážitky z vaší dovolené.


Letenka Egypt Temple of Karnak


Egypt je země plná skvělých historických památek a posvátných míst. Jedním z nich je i Temple of Karnak, nacházející se v Luxoru na východním břehu řeky Nil.

Temple of Karnak je největším chrámovým komplexem v Egyptě. Jeho stavba začala již 16. století před naším letopočtem a dokončena byla až v době Ptolemaiovců. Během téměř 2000 let se zde postupně stavěly nové chrámy, sloupy a další památky.

Chrám byl věnován bohu Amonovi, ale také dalším bohům jako je například Mut a Montu. Symbolizoval kulturní a náboženský život Egypta. V komplexu se nacházelo mnoho budov, chrámů, památek a sloupů, včetně Velkého sálu sloupů, kde stály obrovské stély ozdobené hieroglyfy a reliéfy.

Pro turisty je Temple of Karnak obrovskou atrakcí, kterou by si neměli nechat ujít. Nabízí totiž nejen úchvatnou historii, ale také pohled do egyptského náboženského života. Jde o místo, kde se setkáte s mnoha archeologickými nálezy a artefakty, jako jsou například sochy, sarkofágy a hieroglyfy.

Pokud se rozhodnete navštívit Temple of Karnak, měli byste si nechat dostatek času, jelikož se jedná o velký komplex, kde je stále co objevovat. Nejlépe se sem dostanete na doporučených prohlídkách, či ze sousedního města Luxoru. Pokud si nechcete zkazit zážitek, dbejte na adekvátní oblečení a pohodlné boty, protože půjde o celodenní výlet.

Nakonec bych vám ráda řekla, že Egypt je země mnoha tajemství a Temple of Karnak je jedním z nich. Toto výjimečné místo si zaslouží pozornost každého cestovatele s nadšením pro egyptologii a archeologii. Vydejte se do Egypta a odkryjte tajemství templu Karnak.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky