Objevte lety za nejlepší ceny

Estonsko Tartu

Dovolená Estonsko Tartu


Estonsko je krásná země s bohatou historií a kulturou, a pokud chcete strávit svou dovolenou aktivně, je Tartu nejlepší volbou. Tartu je druhé největší město Estonska a leží v centrální oblasti země. Můžete zde naleznout mnoho krásných budov, památek a zajímavých míst k návštěvě.

Jedním z nejvýznamnějších míst k návštěvě je staré město Tartu, kde se nachází mnoho historických budov, jako je Rathskeller a katedrála svatého Petra a Pavla. Pro milovníky vzdělání a vědy se doporučuje návštěva muzeí, jako je Tartu University Museum a Estonian National Museum.

Pokud máte rádi přírodu, můžete navštívit Tamme-Lauri oak, který je nejstarším dubem na Estonsku a stojí na vrcholu kopce v okolí města. Podobně si můžete zajít k návštěvě zhruba třicet minut jízdy od Tartu, kde se nachází Naturētuse přírodní park, kde můžete vidět mnoho vodopádů a krásnou přírodu.

V Tartu také najdete mnoho venkovních aktivit, jako například cyklistiku, pěší turistiku, vodní sporty a golf. Cyklistické stezky vedou ke krásným místům v okolí města a přibližují nejlepší kusy estonské krajiny.

Ale návštěva Tartu by nebyla úplná, pokud byste se nenaučili něco o místní kuchyni. Estonská kuchyně má vynikající kombinaci moderních prvků s tradičními estonskými recepty. Je dobré ochutnat pokrmy jako je Marineeritud angerjas - marinovaný losos, Põdrakarbonaad - jelení guláš, a Postipada - masová polévka. Můžete také dokonale zakončit svou návštěvu dekadentním malinovým koláčem, jehož velký význam pro estonskou kuchyni nemůže být podceňován.

V Tartu je dostatek ubytování, jako jsou hotely, pensiony a bezva Airbnb nabídky, takže snadno najdete to, co vám bude nejvíc vyhovovat. Nezapomeňte si také udělat nákupy v místních obchodech s řemeslnými výrobky, kde si můžete odnést některé z nejkrásnějších suvenýrů a připomenout si hezké chvíle strávené v Tartu.

Celkově lze říci, že Tartu je skvělým místem k návštěvě pro každého, kdo hledá kombinaci historie, kultury, krásné přírody a skvělých zážitků. Tak si určitě nechte Tartu uskutečnit jako vaši příští dovolenou!


Nejčastější dotazy a odpovědi Estonsko Tartu


1. Jaké je hlavní město Estonska?
Hlavním městem Estonska je Tallinn.

2. Jak daleko je od Tallinnu město Tartu?
Tartu se nachází přibližně 186 km jihovýchodně od Tallinnu.

3. Jak se dostanu z Tallinnu do Tartu?
Nejpohodlnější způsob, jak se dostat z Tallinnu do Tartu, je autobusem, který jezdí pravidelně. Existuje také vlakové spojení mezi oběma městy.

4. Jaké turistické atrakce můžu ve městě Tartu navštívit?
V Tartu je možnost navštívit například Univerzitu v Tartu, která je jednou z nejstarších univerzit v Evropě. Další zajímavou atrakcí je AHHAA Science Centre & Adventure Park, který nabízí interaktivní výstavy a zábavné aktivity. Taktéž stojí za návštěvu staré město s historickými budovami a kostely.

5. Kdy se koná festival piva v Tartu?
Festival piva v Tartu se obvykle koná v červenci. Příznivci piva z celého Estonska i zahraničí se setkávají, aby ochutnali různé druhy piva a vyzkoušeli různé aktivity spojené s touto oblíbenou nápojovou specialitou.

6. Kde se dá v Tartu dobře najíst?
V Tartu je řada restaurací a kaváren, které nabízejí různé kulinářské speciality. Některé populární restaurace jsou například Plato, Gustav Gastro Cafe, Truffe, Soup Square a mnoho dalších.

7. Kde se ubytovat v Tartu?
V Tartu je mnoho možností ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Některé populární hotely jsou například Hotel Antonius, Hotel Lydia, Barclay Hotell Tartu a mnoho dalších.

8. Jaké je nejvhodnější období pro návštěvu Tartu?
Tartu lze navštívit po celý rok, ale nejlepší období je obvykle jaro a léto, kdy je teplé počasí a můžete se těšit z venkovních aktivit a festivalů.

9. Jaké další města stojí za návštěvu v Estonsku?
Kromě Tallinnu a Tartu stojí za návštěvu i další estonská města, jako je Pärnu, Haapsalu, Viljandi a Rakvere, které mají také zajímavé památky a přírodní krásy.

10. Jaký je oficiální jazyk v Estonsku?
Oficiálním jazykem v Estonsku je estonština.


Ubytování Estonsko Tartu


Tartu, ležící na jihovýchodě Estonska, je druhé největší město země a jedno z nejvýznamnějších vzdělávacích center v regionu. Navštěvující zde mohou objevit bohatou historii, živou kulturní scénu a přírodní krásy. Aby si návštěvníci mohli plně užít vše, co Tartu nabízí, je důležité si zajistit vhodné ubytování.

Tarto nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které odpovídají různým preferencím a rozpočtům. Od luxusních hotelů až po cenově dostupné hostely, je zde něco pro každého.

Pro ty, kteří preferují pohodlí a luxus, je ve městě k dispozici několik hotelů. Mnoho z nich se nachází v centru města, což je ideální pro ty, kteří chtějí být v blízkosti hlavních turistických atrakcí a historických památek. Mezi nejznámější hotely v Tartu patří hotel Antonius, který nabízí luxusní pokoje s jedinečným designem, wellness centrum a vysoce hodnocenou restauraci. Další možností je hotel Barclay, který je umístěn v historickém budově poblíž řeky Emajõgi. Hotel nabízí moderně zařízené pokoje, wellness centrum a stylovou restauraci.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou v Tartu také k dispozici cenově dostupné hostely a penziony. Hostel Looming, který se nachází nedaleko od Tartuské univerzity, je oblíbeným místem pro mladé cestovatele. Nabízí společné pokoje, společný kuchyňský kout a přátelskou atmosféru. Další možností je penzion Tamme, který se nachází v klidné části města. Penzion nabízí jednoduché, ale pohodlné pokoje, snídaňovou místnost a bezplatné parkování.

Pro ty, kteří preferují trochu neobvyklé ubytování, je v Tartu také k dispozici několik možností. Hotel Looming, který se nachází v historické budově, nabízí jedinečné pokoje s moderním výtvarným stylem. Mezi další neobvyklé možnosti ubytování patří také hotel Art Hotel Pallas, který je umístěn v moderním budově s živými a barevnými interiéry.

Je důležité mít na paměti, že je v Tartu důležité si rezervovat ubytování předem, zejména v období hlavní turistické sezóny. Tartu je populárním cílem nejen pro turisty, ale také pro studenty a účastníky různých konferencí a akcí, což znamená, že vytížení ubytovacích zařízení může být vysoké.

Výběrem vhodného ubytování v Tartu bude mít návštěvník možnost ponořit se do bohaté historie, umění a kultury města. Ať už si vybere luxusní hotel nebo cenově dostupný hostel, Tartu nabízí nezapomenutelný zážitek pro každého návštěvníka.


Počasí Estonsko Tartu


Estonsko je země, kterou ovlivňuje kontinentální podnebí, což znamená, že zde jsou velké teplotní rozdíly mezi létem a zimou. Tartu, druhé největší město Estonska, se nachází v jižní části země a má mírně teplejší počasí než severnější oblasti země.

Léto v Tartu je krátké a poměrně vlhké. Průměrná teplota v červenci je kolem 17°C, ale mohou nastat i teploty kolem 30°C. Srážky jsou běžné, ale v průměru nejsou příliš vysoké - v červenci je obvyklé asi 70 mm srážek.

Podzim v Tartu bývá mírný a poměrně suchý. Teploty se pohybují kolem 10°C a srážky jsou minimální. Říjen v Tartu je známý svými krásnými podzimními barvami a zahradami.

Zima v Tartu je tvrdá a dlouhá. Nejchladnější měsíce jsou leden a únor, kdy teploty mohou klesnout pod nulu a dostat se až k -20°C. Sněhové srážky jsou časté a mohou přinést až 40 cm sněhu.

Jaro v Tartu se začíná objevovat až v dubnu. Teploty se pomalu zvyšují a sníh se začíná tát. Květen bývá již mnohem teplejší, ale srážky se stávají běžnějšími.

Celkově lze říci, že počasí v Tartu je poměrně proměnlivé a nečekané. Je důležité být připraven na všechny typy počasí, ať už se jedná o horké léto nebo mrazivou zimu. Pokud vás zajímá Estonsko a jeho počasí, Tartu je ideálním místem, kde si tuto krásnou zemi můžete naplno užít.


Letenka Estonsko Tartu


Estonsko Tartu je jedno z nejkrásnějších měst ve střední Evropě. Leží na východě Estonska a je hlavním kulturním a vzdělávacím centrem země. Tartu je známé svou bohatou historií, malebnými uličkami a architektonickými poklady.

Cestování do Tartu je dnes snadné a pohodlné díky přímým letům z různých evropských destinací. Letenka Estonsko Tartu je ideální volbou pro ty, kteří hledají kombinaci historického dědictví a krásy přírody.

Po příletu na letiště v Tartu se návštěvníci ocitnou v krásném městě s bohatou historií. Tartu bylo založeno již v roce 1030, což z něj činí jedno z nejstarších měst v severní Evropě. Historické centrum města je plné malebných uliček s historickými budovami, kostely a univerzitou založenou v roce 1632. Univerzita je jednou z nejprestižnějších ve střední Evropě a přispívá k intelektuální atmosféře města.

Tartu je také známé svými muzei a galeriemi. Mezi nejpopulárnější patří Estonské národní muzeum, které dokumentuje historii a kulturu Estonska. Muzeum též nabízí jedinečný pohled na přírodní krásy země. Další zajímavá místa jako je Mezimuzeum nebo AHHAA science center představují skvělé volby pro rodiny s dětmi. Zde se děti mohou dozvědět více o vědě a technologii formou zábavných interaktivních exponátů.

Tartu je obklopeno krásnou estonskou přírodou, která láká milovníky outdoorových aktivit. Nedaleko města se nachází národní parki, kde se můžete vydat na turistické túry, cyklistické výlety nebo jízdu na koni. Estonsko je také známé svými krásnými plážemi na pobřeží Baltského moře, které jsou ideálním místem pro odpočinek a relaxaci.

Letenka Estonsko Tartu je výhodnou volbou pro ty, kteří se chtějí okouzlit historickým dědictvím, krásou přírody a pohostinností estonských lidí. Tartu je městem, které si zamilujete a které vás přitáhne k návratu.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky