Objevte lety za nejlepší ceny

Etiopie Lake Tana

Počasí Etiopie Lake Tana


Etiopie je země východní Afriky, která se nachází mezi Eritreou, Somálskem, Keňou, Jižním Súdánem a Súdánem. Země je obvykle spojována s nedostatkem vláhy a suchým podnebím, ale to neplatí pro každou oblast. Jednou z těch míst, které se vyznačují zvláštním počasím, je Lake Tana.

Lake Tana je největší jezero v Etiopii a zároveň i jeden z nejvýše položených vodních plání na světě. Jezero se nachází v nadmořské výšce téměř 1 800 metrů nad mořem a je největší zdroj řeky Nil. Kvůli své poloze se zde nachází mnoho endemických druhů zvířat a rostlin, což je důvod, proč se jedná o velmi důležitou oblast pro biologickou diverzitu.

Co se týče počasí, Lake Tana se vyznačuje poměrně mírným podnebím. To znamená, že je zde méně horko než v jiných oblastech Etiopie a také méně vlhko. Díky tomu se zde mohou rozvíjet různé druhy rostlin, včetně mnoha endemických druhů.

Většina srážek v Lake Tana je zaznamenána v období dešťů, která trvá od června do září. V této době zde prší prakticky každý den a někdy dokonce celý den. Srážky jsou doprovázeny větrem a blesky, což přináší ohrožení pro případné turisty. Kvůli dešťům je doporučeno navštívit oblast v jiném období roku.

V zimních měsících je zde teplota okolo 20 stupňů Celsia během dne a kolem 10 stupňů Celsia v noci. V letních měsících teploty stoupají na 25-30 stupňů Celsia během dne a na 15-20 stupňů Celsia v noci. Celkově je toto místo velmi příjemné pro návštěvu v jakémkoli ročním období, s výjimkou období dešťů.

Vzhledem k tomu, že se jedná o biologicky bohatou oblast, místní zemědělci využívají zdejší vlhkosti a bohaté půdy k pěstování mnoha druhů zemědělských plodin. Mezi nejčastěji pěstované plodiny patří kukuřice, káva, banány, ananas, maniok a fazole. Tyto plodiny můžete vidět při návštěvě sousedních vesnic, které se nacházejí v okolí jezera.

Lake Tana tedy nabízí zajímavé počasí a malebnou krajinu, které mohou návštěvníci vyzkoušet během svého pobytu v Etiopii. Kromě toho je zde spousta kulturních a historických památek, jako jsou kláštery, které se nacházejí na poloostrově, který vytváří jezero. Tyto kláštery jsou velmi dobře zachovalé a představují jedinečnou historii této oblasti.


Dovolená Etiopie Lake Tana


Etiopie je fascinující zemí, která návštěvníkům nabízí mnoho nezapomenutelných zážitků. Jedním z nejpopulárnějších míst k návštěvě je bezesporu jezero Tana. Toto jezero, ležící v severní části země, je nejen největším jezerem v Etiopii, ale také jedním z nejstarších jezer na světě. Povrch jezera zaujme svou krásou a klidem, které zde vládne. Pokud plánujete dovolenou v Etiopii, Lake Tana by vám rozhodně nemělo uniknout.

Jezero Tana je také známé díky svým klášterům, které se nacházejí na jeho ostrovech. Naštěstí jsou některé z těchto klášterů otevřené návštěvě. Většina z nich je součástí etiopsko-ortodoxní církve a slouží jako důležitá náboženská místa pro místní obyvatelstvo. Klášter Ura Kidane Mehret je jedním z nejznámějších a patří ke světovému kulturnímu dědictví UNESCO. Jeho návštěva je skvělou příležitostí pro poznání etiopského náboženského a kulturního dědictví.

Dalším zajímavým místem poblíž jezera je klášter Narga Selassie. Tento klášter je známý svými nádhernými fresekami, které vyprávějí biblické příběhy. Jeho interiér je zdoben obrazy Ježíše Krista, andělů a dalších biblických postav. Návštěva tohoto kláštera vás ocení nejen milovníci náboženského umění, ale také lidé, kteří hledají duchovní zážitek.

Jezero Tana je také domovem mnoha druhů ptáků a dalších živočichů, což je důvod, proč se zdejší oblast nazývá rájem pro ornitology. Pokud jste milovníkem přírody, rozhodně oceníte možnost pozorovat vzácné druhy ptáků, jako jsou adelijské pingvíny nebo pelikáni. Mnoho z těchto druhů je zde jedinečných a lze je spatřit pouze na tomto místě.

Pokud byste chtěli prozkoumat jezero blíže, můžete si pronajmout loď a projet se po hladině. Nejenže si tak užijete klidu a pohody, ale získáte také možnost se podívat na život lokálních rybářů, kteří se na jezeře živí. Uvidíte je, jak zkušeně házejí sítě a chytají ryby, což je jejich hlavním zdrojem obživy.

Lake Tana je překrásnou destinací pro ty, kteří hledají klid a přírodu. Je to místo, kde naleznete krásu přírody, unikátní kulturu a vzrušující příležitosti k poznání. Ať už jste zde náboženskými, kulturními nebo přírodními zážitky, jezero Tana vás rozhodně nezklame. Ať už se rozhodnete navštívit kláštery, pozorovat ptáky nebo se projet po hladině jezera, tato dovolená vám přinese nezapomenutelné zážitky a vzpomínky.


Ubytování Etiopie Lake Tana


Lake Tana je jedním z nejkrásnějších a největších jezer v Etiopii. Nachází se v severozápadní části země, přibližně 565 kilometrů od Addis Abeby. Toto jezero je známé pro svou ohromující krásu, historické kláštery a neuvěřitelné množství endemických druhů ryb.

Pokud jste návštěvníkem Etiopie, ubytování u jezera Tana je ideální volbou. Existuje několik možností, které vám umožní si užít všechny přírodní a kulturní krásy tohoto regionu.

K dispozici je mnoho hotelů, penzionů a kempů, které nabízejí ubytování přímo na břehu jezera. Mnoho z nich vám také umožní pronajmout si loďku a prozkoumat okolní kláštery a ostrovy. Některé hotely dokonce nabízejí ubytování ve stylových bambusových chatkách, kde si můžete užít autentický pocit z pobytu v Etiopii.

Všude kolem jezera najdete také menší vesnice a obce, které nabízejí levnější možnosti ubytování. Mnoho z nich vám umožní zažít místní kulturu a tradice tím, že budete žít uvnitř samotné vesnice. Zde se můžete seznámit s místními obyvateli, ochutnat tradiční etiopskou kuchyni a ochutnat místní speciality.

Další možností je pronájem soukromé vily nebo domu. Toto je skvělá volba pro ty, kteří hledají větší prostor a komfort. Mnoho těchto domů se nachází v okolní venkovské oblasti a má nádherné výhledy na jezero.

Během vašeho pobytu u jezera Tana si můžete vychutnat mnoho aktivit. Můžete se projet na lodi po jezeře a navštívit kláštery, například klášter Ura Kidane Mehret, který je plný krásných maleb a uměleckých děl. Můžete také navštívit přírodní rezervace, jako je národní park Nechisar, kde naleznete řadu endemických druhů zvířat a ptáků.

Etiopie je také známá svými vodopády a při návštěvě Lake Tana si je můžete prohlédnout. Nejbližší vodopád, Blue Nile Falls, je nejen jedním z největších vodopádů v Africe, ale také jedním z nejkrásnějších. Tento ohromující přírodní úkaz je určitě návštěvu hodný.

Nezáleží na tom, zda se rozhodnete zůstat v luxusním hotelu nebo v menším penzionu ve vesnici, ubytování u jezera Tana vám umožní objevit krásu a bohatství Etiopie. Vychutnejte si okouzlující přírodu jezera a okolí a prozkoumejte jedinečnou kulturu a historii této nádherné země.


Letenka Etiopie Lake Tana


Pokud hledáte originální zážitek z cestování, může být Etiopie Lake Tana tou správnou volbou. Tato oblast patří k nejkrásnějším a nejzajímavějším místům v Etiopii a nabízí návštěvníkům mnoho aktivit a zážitků.

Lake Tana je největší jezero v Etiopii a leží na východním okraji sněžené hory. Voda jezera je velkým zdrojem vodopádů Modjos a Blau, které patří k nejvýznamnějším turistickým atrakcím v této oblasti.

Pokud si chcete užít nádherný výhled na jezero, můžete využít příležitosti k projížďce lodí. Po cestě můžete sledovat mangusty a různé druhy ryb, které se v jezeře vyskytují. Lodní výlet vás zavede na ostrov Dek, kde můžete navštívit klášter Ura Kidane Mihret. Tento klášter patří k nejkrásnějším v Etiopii a ukrývá mnoho historických a náboženských artefaktů.

Další zajímavostí této oblasti je etiopské město Bahir Dar, které se nachází nedaleko jezera Tana. Město je proslulé svými tržnicemi a bohatou kulturou. Můžete zde navštívit mnoho tradičních tržnic, kde se prodávají místní produkty a řemesla.

Pro milovníky zvířat zde existuje mnoho možností k pozorování divokých zvířat. V této oblasti se nachází mnoho přírodních rezervací, jako například rezervace Blue Nile, kde můžete spatřit například hrochy, krokodýly nebo slony.

Pokud se chystáte na dovolenou v Etiopii, zvažte návštěvu oblasti Lake Tana. Nabízí návštěvníkům mnoho atraktivních okamžiků, které Vás rozhodně nadchnou. Přesto, že se Lake Tana nenachází v hlavním turistickém centru Etiopie, určitě stojí za osobní návštěvu.

Objednejte si letenku na Etiopii a prožijte nezapomenutelnou dovolenou v oblasti Lake Tana!


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Lake Tana


Nejčastější dotazy týkající se jezera Tana v Etiopii a odpovědi na ně jsou následující:

1. Jak velké je jezero Tana?
Odpověď: Jezero Tana má rozlohu přibližně 3 673 čtverečních kilometrů.

2. Jaká je maximální hloubka jezera Tana?
Odpověď: Maximální hloubka jezera Tana je kolem 14 metrů.

3. Kolik ostrovů se nachází na jezeře Tana?
Odpověď: Na jezeře Tana se nachází více než 30 ostrovů.

4. Jsou na ostrovech jezera Tana nějaké kláštery?
Odpověď: Ano, na několika ostrovech jezera Tana se nacházejí kláštery, z nichž nejznámější je klášter Ura Kidane Mehret.

5. Může se na jezeře Tana plavat?
Odpověď: Ano, na jezeře Tana je možné provozovat různé vodní aktivity, včetně plavání, ale je důležité respektovat bezpečnostní pokyny a hlídat si sílu proudů.

6. Jakou faunu a floru lze najít kolem jezera Tana?
Odpověď: Okolí jezera Tana je bohaté na různé druhy ptáků, včetně různých druhů pelikánů a rybáků. Navíc je na jezeře možné spatřit i několik druhů ryb, včetně tilapie a sumce.

7. Lze se na jezeře Tana vyznávat vodních sportů?
Odpověď: Ano, na jezeře Tana je možné se věnovat vodním sportům, jako je windsurfing nebo kajak. Existují také plavidla, která provozují vyhlídkové plavby na jezeře.

8. Jaká je role jezera Tana v ekonomice Etiopie?
Odpověď: Jezero Tana má důležitou roli v ekonomice Etiopie, zejména co se týče zemědělství a rybolovu. Lidé žijící v okolí jezera se živí především zemědělstvím, pěstováním kávy a dalších plodin. Rybolov je dalším důležitým zdrojem obživy pro místní obyvatele.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky