Objevte lety za nejlepší ceny

Filipíny Baguio

Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Baguio


1. Jaký je počasí v Baguiu?
- Baguio má chladné a vlhké počasí. Teploty se pohybují od 15 do 25 stupňů Celsia.

2. Jak se dostanu do Baguia z Manily?
- Můžete se dostat do Baguia autobusem, které jezdí z Manily nebo využít leteckou dopravu.

3. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Baguiu?
- Mezi nejznámější turistické atrakce v Baguiu patří Mines View Park, Burnham Park, The Mansion, Camp John Hay a Baguio Cathedral.

4. Kde si mohu koupit suvenýry v Baguiu?
- Najdete mnoho trhů a obchodů v centru města, kde můžete koupit suvenýry jako jsou ručně vyrobené předměty, tkaniny a místní produkty.

5. Kde se dá nejlépe ochutnat místní kuchyně v Baguiu?
- Město je plné restaurací, kde můžete ochutnat tradiční filipínská jídla. Doporučuje se navštívit trhy a jíst na ulici, kde se prodávají čerstvé a autentické pokrmy.

6. Jak se dostanu na nejvyšší vrchol Filipín, Mount Pulag, z Baguia?
- Nejlepší způsob, jak se dostat na Mount Pulag, je vzít autobus do města Kabayan a odtud pokračovat na horu pomocí průvodce.

7. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Baguia?
- Nejlepší čas na návštěvu Baguia je od listopadu do února, kdy je nejchladnější a nejvíce vyhledávaný čas pro turisty.

8. Jaké aktivity se dají v Baguiu dělat v létě?
- V létě se můžete vydat na procházky po městě, navštívit parky, vychutnat si výlety na venkov nebo navštívit nedaleká jezera a vodopády.

9. Jsou v Baguiu dobré možnosti ubytování?
- Ano, v Baguiu najdete širokou nabídku ubytovacích zařízení, od luxusních hotelů až po rodinné penziony nebo ubytování v pronájmu.

10. Jaké jsou oblíbené outdoorové aktivity v Baguiu?
- Mezi oblíbené outdoorové aktivity v Baguiu patří jízda na koni, pěší turistika, ziplining, horské kolo a hraní golfu.


Ubytování Filipíny Baguio


Baguio je úchvatné město nacházející se v horské oblasti Filipín. Jeho šetrné klima a malebné prostředí přitahují turisty z celého světa. Pokud se chystáte navštívit tuto krásnou destinaci, potřebujete samozřejmě dobrý hotel nebo jiné ubytování. V tomto článku se podíváme na některé možnosti ubytování v Baguiu.

V Baguiu najdete širokou škálu hotelů, penzionů a ubytování u soukromých osob. Je důležité zvážit své přednosti a rozpočet při výběru ubytování. Následující možnosti vám mohou pomoci se rozhodnout:

1. Hotely: Baguio nabízí rozmanité hotely, od luxusních pětihvězdičkových hotelů až po levné možnosti ubytování pro cestovatele s menším rozpočtem. Luxusní hotely mají zařízení jako bazény, wellness centra, restaurace a další prvotřídní služby. Pokud hledáte ubytování pro rodinu nebo skupinu přátel, můžete si rezervovat apartmány nebo rodinné pokoje v některých hotelech.

2. Penziony: Pokud preferujete přátelskou atmosféru a domácí prostředí, můžete se ubytovat v některém z místních penzionů. Penziony jsou obvykle menší a majitelé se vám budou osobně věnovat. Nabízejí pohodlné pokoje a různé snídaňové možnosti. Penziony jsou často cenově dostupnější než hotely.

3. Ubytování u soukromých osob: Další možností je pronájem pokoje nebo bytu u soukromých osob. Existuje mnoho webových stránek, které nabízejí toto ubytování. Můžete si vybrat mezi sdílenými pokoje nebo pronájmem celého bytu. Tato možnost je oblíbená u cestovatelů, kteří chtějí zažít místní kulturu a životní styl.

4. Resorty: Baguio má také několik resortů rozprostírajících se v krásných krajinách okolní přírody. Tyto resorty nabízejí ubytování v kombinaci s různými outdoorovými aktivitami, jako je golf, rybaření, horská turistika a horské cyklistiky. Jsou vhodné pro ty, kteří hledají dovolenou s větším zážitkem a aktivitou.

Nezapomeňte si při rezervaci ubytování v Baguiu zkontrolovat recenze a hodnocení od předchozích hostů. To vám pomůže získat představu o kvalitě služeb a pohodlí nabízeném v daném ubytování. Je také vhodné mít na paměti polohu ubytování a jeho vzdálenost od pamětihodností a turistických atrakcí v Baguiu.

Ať už se rozhodnete pro hotel, penzion, ubytování u soukromých osob nebo resort, je důležité si užít krásy a klid, které Baguio nabízí. Během svého pobytu nezapomeňte navštívit nádherné přírodní scenérie, jako jsou Botanická zahrada, Mines View Park a Burnham Park. Pokud máte rádi dobrodružství, můžete se vydat na trek k horám nebo navštívit přilehlé horské vesnice.

Baguio je jedinečné místo na Filipínách, které stojí za to navštívit. Ať už hledáte luxus, pohodlí nebo autentický zážitek, najdete zde určitě ubytování, které splní vaše očekávání.


Dovolená Filipíny Baguio


Dovolená na Filipínách: Objevte kouzlo města Baguio

Filipíny jsou známé svými nádhernými plážemi a tropickým podnebím, ale existuje jedno město, které se v zemi výrazně odlišuje. Baguio, hlavní město provincie Benguet v severní části luzonského ostrova, je oáza nad vřavou. V této části Filipín se klima mění a turistům nabízí útočiště od parného vedra.

Baguio, široce známé jako "letní hlavní město Filipín", nejenže nabízí příjemnější teploty, ale také si zachovává své koloniální a historické dědictví. Město bylo založeno Američany v roce 1900 a jeho architektura stále odráží toto období. Zdejší domy jsou převážně zdobené dřevěnými fasádami a okenními roletami, které přispívají k jedinečnému atmosférickému kouzlu města.

Hlavní atrakcí Baguia je jeho vyhlášená botanická zahrada. Zahrnuje pestrou směsici rostlin a květin, které jsou charakteristické pro horskou oblast. Návštěvníci mohou procházet rozsáhlými zahradami, kde se mísí domácí a exotické rostliny. Botanická zahrada je také domovem různých druhů ptáků a motýlů, čímž přináší ještě více barevného dojmu.

Další oblíbenou turistickou atrakcí je místní Camp John Hay. Camp John Hay je bývalou vojenskou základnou, která byla přeměněna na resort. Tento komplex nabízí luxusní ubytování a širokou škálu aktivit, jako jsou golfové kurzy, tenisové dvorce a wellness centrum. Místní restaurace a kavárny jsou oblíbenými místy setkávání turistů, kteří si chtějí vychutnat chladné počasí a vyhlídky na okolní kopce.

Procházka po toulky bývalým britským kolejím je také nezapomenutelným zážitkem. Tato stará kolejová trať se rozprostírá podél horských svahů a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Turisté mohou projít přes několik tunelů a mostů, a užít si tak jedinečný pohled na Baguio a jeho okolí.

Přestože je Baguio městem v horách, jsou zde také některé skvělé nakupovací a jídelní možnosti. Město je známé svými trhy a bazary, kde můžete nakoupit tradiční filipínské výrobky, jako jsou umělecké řemesla, šperky a místní potraviny. Navštivte také čajovnu Arca's Yard, kde si můžete vychutnat čaj nebo kávu s výhledem na město.

Pokud hledáte dovolenou na Filipínách, která je odlišná od klasických plážových destinací, město Baguio je skvělou volbou. Jeho jedinečná atmosféra a příjemné počasí nabízejí ideální únik od horkého tropického hlavního města Manily. Baguio vás zaujme svou krásou, historií a pohostinností.


Počasí Filipíny Baguio


Baguio, známé také jako "Město v oblacích", je jedno z nejoblíbenějších turistických míst na Filipínách. Nachází se ve vyšších nadmořských výškách, což mu dodává příjemné a chladnější počasí ve srovnání s jinými částmi země. Toto unikátní klima přitahuje návštěvníky z celého světa, kteří sem hledají únik od tepla a vlhkosti, které jsou charakteristické pro většinu Filipín.

Baguio se nachází v horské oblasti Kordilery na severu ostrova Luzon. Díky své poloze v nadmořské výšce kolem 1 500 metrů nad mořem je město obklopeno okouzlující přírodou, zelenými kopcemi a malebnými vodopády. Místní obyvatelé a turisté si sem často jezdí užít klidné a osvěžující chvíle, zvolna procházet se uličkami a obdivovat překrásné výhledy.

Jednou z největších dominant města je Burnham Park, který nabízí zeleň, jezírka, kde si můžete zapůjčit pedály a projet se po hladině vod a příjemné posezení na piknikových místech. Baguio je také známé díky své architektuře inspirované americkou koloniální dobou, která zde představuje zajímavé kontrasty. Mezi historicky významné místa patří například Camp John Hay, což je bývalá vojenská základna, a Cathedral of Our Lady of the Atonement, známá také jako Baguio Cathedral.

Jedním z hlavních důvodů, proč je Baguio tak populární, je jeho příjemné počasí. Během letních měsíců, které na Filipínách obvykle přinášejí horké a vlhké podnebí, poskytuje Baguio útočiště od parného vedra. Průměrné teploty zde zůstávají kolem 20 stupňů Celsia, což je o mnoho stupňů nižší než v jiných částech země. Toto mírné počasí umožňuje návštěvníkům si vychutnávat venkovní aktivity bez obav z přehřátí.

Na druhou stranu, během studených měsíců v prosinci a lednu se mohou teploty v Baguiu pohybovat kolem 10 stupňů Celsia. V této době je město pokryto mlhou, která mu dává mystický a tajemný nádech. Těm, kteří touží po zimní atmosféře a provázání se kabátky a šálami, Baguio nabízí příležitost zažít alespoň chvíli zimy navzdory tropickému prostředí Filipín.

Baguio se tedy stalo oázou klidu, krásy a chladnějšího počasí na Filipínách. Jeho malebné uličky, zeleň a přátelští lidé spolu s příjemným počasím přitahují návštěvníky z celého světa. Pokud se rozhodnete navštívit Filipíny, určitě nevynechejte toto úchvatné město, které nabízí dokonalou kombinaci přírody a kultury.


Letenka Filipíny Baguio


Letenka do Baguio: Cesta do nebeského města Filipín

V hlubokých kopcích Kordillery na Filipínách se rozkládá malé městečko Baguio, které je známé jako "město oblaků". Jeho mimořádná krása a příjemné podnebí přitahují návštěvníky z celého světa. Pokud hledáte unikátní destinaci, kam se vydat na dovolenou, letenka do Baguio vám otevře brány do tohoto ráje na Zemi.

Baguio leží ve výšce téměř 1 500 metrů nad mořem, což mu dává příjemně chladné klima po celý rok. Místní obyvatelé i turisté sem přicházejí utéci před dusným vedrem a hledat útočiště v osvěžujícím horském vzduchu. Protože osídlení města bylo založeno Američany, můžete očekávat i zbytky západního kulturního vlivu.

Hlavní turistickou atrakcí Baguia je malý park nazývaný Burnham Park, který je obklopen krásným jezerem. Zde můžete zapůjčit loďku a proplout se po hladině, nebo si prostě jen odpočinout na trávě a vychutnat si okouzlující pohled na okolní přírodu. K dispozici jsou také cyklostezky a nabízí se možnost zejména procházek. V parku se pravidelně konají různé akce a festivity, které oživí vaši návštěvu.

Dalším zajímavým místem, které si v Baguiu nemůžete nechat ujít, je Botanická zahrada Mary Wright, pojmenovaná po manželce předsedy komise pro zřízení parků Federica Burnhama. Zahrada je domovem různých druhů rostlin a květin, včetně endemických druhů nalezených pouze na Filipínách. Procházka touto rozlehlou zahradou je opravdovým zážitkem pro každého milovníka přírody.

Pro ty, kteří chtějí více poznat místní kulturu a dědictví, je zde také mnoho muzeí a galerií. Například Muzeum Baguio je hlavním uměleckým centrem města, kde jsou vystaveny umělecké díla od domácích i zahraničních umělců. V Muzeu Baguio také najdete artefakty a sbírky, které představují bohatou historii a kulturu Filipín.

Pokud jde o gastronomii, Baguio je známý svou tržnicí, kde si můžete vychutnat čerstvé ovoce, zeleninu a další místní speciality. V okolí se také pěstuje mnoho jahod, takže nemůžete zapomenout ochutnat bagiské jahody, které jsou velmi ceněné.

Abychom do Baguia dostali, letiště Loakan je jediným letištěm v okolí. Letenka do Baguio není nejlevnější volbou, ale zajišťuje vám rychlý a pohodlný přístup do tohoto úžasného města oblaků.

Překvapení a krása Baguia nebudou velkými zdroji informací, ale spíše v překapávání slov a popisování. Prožitek návštěvy Baguia je neopakovatelný a jedinečný. Vzduch zde voní čerstvostí a při pohledu z místních vyhlídek se ocitnete v oblacích doslova i obrazně. Pokud jste připraveni na dobrodružství v nebeském městě na Filipínách, letenka do Baguio je vaší vstupenkou k tomuto unikátnímu ráji.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky