Objevte lety za nejlepší ceny

Filipíny Batanes Islands

Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Batanes Islands


1. Jak se dostat na Filipínské Batanes Islands?
Odpověď: Nejrychlejší způsob, jak se dostat na Batanes Islands, je letadlem z Manily nebo Clarku. Existují také námořní spoje z přístavu v Aparri na Luzonu.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Batanes Islands?
Odpověď: Nejlepší dobou k návštěvě Batanes Islands je od března do června, kdy je počasí obvykle nejstabilnější. Vyhněte se období deštivého a tajfunového počasí od července do září.

3. Kolik trvá let z Manily do Batanes Islands?
Odpověď: Let z Manily do Basco, hlavního města Batanes Islands, trvá zhruba hodinu a půl.

4. Jaká je nejlepší způsob, jak se pohybovat po Batanes Islands?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se pohybovat po Batanes Islands, je najmout si motorku nebo cyklomobil, které jsou dostupné k pronájmu na místě. Existují také veřejné tricykly a jeepney pro kratší výlety.

5. Kolik stojí ubytování na Batanes Islands?
Odpověď: Ceny ubytování na Batanes Islands se liší podle typu a kvality ubytování. Od levných homestay po luxusní hotely se ceny pohybují od 1000 pesos (cca 600 Kč) do 10 000 pesos (cca 6 000 Kč) za noc.

6. Jaká je nejlépe hodnocená atrakce na Batanes Islands?
Odpověď: Nejlepše hodnocenou atrakcí na Batanes Islands je severní poloostrov Batan s jeho malebnými vesnicemi, majákem v Basco a skalními formacemi. Také South Batan nabízí krásné pláže a historickou pevnost.

7. Jaký je místní jazyk na Batanes Islands?
Odpověď: Místní jazyk na Batanes Islands je ivatan, kterým mluví domorodí obyvatelé. Nicméně, v turistických oblastech se angličtina používá běžně, ačkoliv základní znalost několika frází v ivatanu může být užitečná.

8. Jaké jsou oblíbené aktivity na Batanes Islands?
Odpověď: Mezi oblíbené aktivity na Batanes Islands patří procházky po malebné přírodě, návštěva historických míst a tradičních vesnic, objevování skalních útesů a surfování na plážích. Vychutnat si lze také místní kuchyni a kulturu.

9. Existují na Batanes Islands možnosti potápění?
Odpověď: Ano, Batanes Islands nabízí několik možností potápění v krásném korálovém útesu s čistou vodou. Přítomnost mnoha druhů ryb a podmořských živočichů dělá z Batanes ideální místo pro potápění.

10. Jaké jsou limitace a zákazy na Batanes Islands?
Odpověď: Na Batanes Islands platí několik limitací a zákazů, jako je přísný dozor nad přírodními rezervacemi a chráněnými oblastmi, omezení lovu a sběru korálů a jiných mořských živočichů a zákaz kácení stromů bez povolení místních úřadů.


Počasí Filipíny Batanes Islands


Filipíny Batanes Islands jsou skupinou ostrovů nacházejících se na severu Filipín. Tyto ostrovy jsou známy pro své krásné krajiny, kulturní dědictví a tradiční způsoby života svých obyvatel. Kromě toho, Filipíny Batanes Islands jsou také známy pro své unikátní klima.

Počasí v Batanes Islands je velmi proměnlivé, a to kvůli vlivu severních pasátů. Tento vliv způsobuje, že oblast je obecně chladnější a vlhčí než většina ostatních oblastí na Filipínách. Během období dešťů, které trvá přibližně od srpna do prosince, prší téměř každý den. Během zbytku roku, od ledna do května, je klima obvykle suché a slunné.

Jednou z nejvýraznějších vlastností počasí Batanes Islands je intenzivní vítr. Severní pasáty jsou zodpovědné za tuto sílu větru, což způsobuje, že tato oblast je často považována za nejvíce větrnou na Filipínách. V některých obdobích, jako je období bouří, vítr může dosahovat extrémně vysokých rychlostí, což může způsobit problémy při plavbě a výletů na ostrově.

I přesto, že počasí Batanes Islands může být často proměnlivé, tato oblast nabízí svým návštěvníkům úžasné výhledy na oceán, útesy a zelené kopce. Pokud se chcete podívat na tuto krásnou oblast, nejlepší doba k návštěvě je v období sucha, od ledna do května. V této době můžete očekávat slunné a jasné dny s méně deštěm a větrem.

Celkově lze říci, že počasí Filipíny Batanes Islands může být velmi dramatické a proměnlivé. Nicméně, s několika informacemi o klimatu a vhodné době k návštěvě, můžete plánovat svou cestu a užít si krásy této unikátní oblasti Filipín.


Dovolená Filipíny Batanes Islands


Batanes Islands: Skrytý klenot Filipín

Filipíny jsou zemí známou svými krásnými plážemi, bohatou kulturou a úchvatnou přírodou. Jedním z nejoblíbenějších a nejexkluzivnějších turistických cílů na Filipínách jsou Batanes Islands. Tyto ostrovy jsou známé svou nedotčenou přírodou, malebnými kopcemi a fascinujícími hrázděnými domy.

Batanes Islands se nachází v severní části Filipín, v provincii Batanes. Skládají se z deseti obydlených ostrovů a třiceti pěti menších ostrůvků. Největším a nejdůležitějším ostrovem je Batan, kde se nachází hlavní město, Basco. Další důležitý ostrov je Sabtang, který je snadno dostupný trajektem z Batanu.

Jednou z hlavních přitažlivostí Batanes Islands je jejich neobyčejná příroda. Ostrovy jsou obklopeny úchvatnými skalními útesy a průzračným mořem. Turisté mohou navštívit Takhlawanan Beach, která je známá svým žlutým pískem a jasně modrou vodou. Dalším oblíbeným cílem je Marlboro Hills na ostrově Batan, kde si mohou návštěvníci vychutnat panoramatický výhled na zelené kopce a pastvinami procházející krávy.

Batanes Islands jsou také známé svými tradičními hrázděnými domy, které se nazývají Ivatan houses. Tyto domy jsou postaveny z kamene a jsou velmi pevné, aby odolaly silným větrům a zemětřesením. Mnoho z těchto domů je stále obýváno místními obyvateli, kteří zachovávají tradiční ivatanské životní styl.

Pro místní kulturu je také typický tradiční tanec a hudba Ivatan. Návštěvníci mohou vidět místní taneční skupiny, jak představují svůj kulturní dědictví prostřednictvím těchto tradičních uměleckých forem. Pro ty, kteří mají rádi umělecké řemeslo, je zde také možnost zakoupit si ivatanské suvenýry vyrobené ručně, jako jsou šperky, keramika nebo tradiční textil.

Ačkoli Batanes Islands mají velký turistický potenciál, zůstávají relativně neobjevené a nestihly se příliš turisty zaplnit. To je díky své odlehlosti a omezené přístupnosti. Nejtěžší způsob, jak se dostat na Batanes Islands, je letecky z hlavního města Filipín, Manily. Existují také trajekty, které přepravují pasažéry z přístavu v městě Curimao na Luzonu na Batanes.

Přestože cesta na Batanes Islands může být náročnější, je to naprosto stojí za to. Tato oblíbená destinace nabízí nádhernou přírodu, fascinující kulturu a přátelské obyvatele. Batanes Islands jsou dokonalým místem pro ty, kteří hledají klid a odpočinek v úžasném a nedotčeném prostředí.

Takže, pokud plánujete svou další dovolenou na Filipínách, nezapomeňte zařadit Batanes Islands do svého itineráře. Budete ohromeni krásou tohoto skrytého klenotu Filipín.


Ubytování Filipíny Batanes Islands


Batanes Islands: Skvělé místo pro jedinečné ubytování na Filipínách

Pokud hledáte exotické místo k pobytu, které vám nabídne skvělé výhledy, přístup k malebné přírodě a autentický pohled na filipínskou kulturu, neváhejte vyrazit na Batanes Islands. Tento skupinový souostroví, nacházející se na severu Filipín, je známé svým neuvěřitelným přírodním krásou a unikátními tradicemi.

Batanes Islands se skládají ze tří hlavních ostrovů - Batan, Sabtang a Itbayat. Když se ubytujete na těchto ostrovech, můžete očekávat nezapomenutelný zážitek. Místní obyvatelé, známí jako Ivatané, jsou nesmírně pohostinní a rádi sdílí svou kulturu a tradice s návštěvníky.

Na Batanes Islands najdete mnoho typů ubytování, které budou odpovídat různým preferencím. Oblíbenou možností je pobyt v tradičních kamenných domácích zvaných "lighthouses" (světlíky) nebo "vakuls" (domky odolné vůči silným větrům). Tato ubytování jsou postavena z místního kamene, kterým se staví většina budov na ostrovech. Tyto domy jsou nejen pevné a odolné vůči přírodním živlům, ale také poskytují jedinečný pohled na překrásné moře a zelenou krajinu.

Další možností je pobyt v moderních hotelích nebo penzionech, které nabízejí vybavené pokoje a běžné pohodlí. Tyto ubytování jsou přímo v sídelních oblastech a umožní vám lépe seznámit se s každodenním životem Ivatanů. Budete mít příležitost ochutnat tradiční jídlo, poslechnout si místní hudbu a naučit se tradičním řemeslům jako je tkaní nebo výroba kamenných dlaždic.

Pokud preferujete dobrodružnější zážitek, můžete si pronajmout jednodušší chatky nebo stanování na plážích či venkovských oblastech. Tato ubytování jsou ideální pro ty, kteří chtějí prozkoumávat přírodu a okolní ostrovy. Zde máte možnost vychutnat si jízdu na kajaku, šnorchlování, výlety na rybářských loďkách, nebo procházky po malebných horských stezkách.

Batanes Islands jsou také domovem mnoha kulturních a historických památek, které můžete navštívit během svého pobytu. Mezi nejznámější patří starobylé kostely všech tří ostrovů, které jsou postaveny ze stejného kamene jako místní domy. Tyto kostely jsou považovány za národní památky a nabízejí pohled na bohatou historii regionu.

Jedno je jisté - když se ubytujete na Batanes Islands, nejenže si užijete krásu přírody a jedinečné tradice, ale také získáte vzácný pohled na místní kulturu. Batanes je dosud relativně neobjeveným turistickým lákadlem a jeho neporušená krása a pohostinnost obyvatel vás naprosto okouzlí.

Takže jestli hledáte místo na Filipínách, kde se můžete ponořit do místní kultury, prozkoumat přírodu a prožít autentickou dovolenou, neváhejte navštívit Batanes Islands. Určitě to bude unikátní zážitek, který si na dlouho zapamatujete.


Letenka Filipíny Batanes Islands


Cestovatelé jsou často přitahováni exotickými a odlehlými místy, která ještě zůstala vzdálena od masového turismu. Jedním takovým fascinujícím cílem je souostroví Batanes Islands na Filipínách. Tato skupina ostrovů se nachází v Luzonském moři, poblíž Taiwanu, a je známa svou nedotčenou přírodou, malebnými krajinami a autentickou kulturou.

Pokud plánujete návštěvu Batanes Islands, prvním krokem je zajištění letenky. Většina návštěvníků přistává na hlavním letišti na ostrově Batan, který je největším ostrovem celého souostroví. Existuje několik leteckých společností, které provozují lety do Batanes Islands, jako jsou Philippine Airlines, SkyJet, AirSWIFT nebo Cebu Pacific.

Let z hlavního města Manila do Batanes trvá přibližně dvě a půl hodiny. Během této krátké doby můžete nejen relaxovat v letadle, ale také si užívat dechberoucí výhledy na přílivy a odlivy oceánu a zelené kopce. Po přistání v Batanes budete uvítáni teplým horským vzduchem a neustále se měnícími panoramaty.

Jakmile se ocitnete na Batanes, ochutnáte to nejkvalitnější, co tato destinace nabízí. Zdejší krajina je typická svými zelenými kopcemi, strmými pobřežními útesy, malebnými vesnicemi a rozvodněnými poli. Jedním z nejkrásnějších míst na ostrovech je takzvaná Naidi Hills, kde si můžete vychutnat panoramatický výhled na moře a okolní ostrovy.

Dalším místem, které určitě stojí za návštěvu, je vesnice Ivana, která je známá svými tradičními domy z kamene, nazývanými faluwa. Tato unikátní architektura přežila mnoho století a stala se symbolem Batanes Islands. Můžete navštívit také Sabtang – další ostrov v souostroví, kde je setkání s místní kulturou ještě autentičtější.

Jeden z hlavních důvodů, proč se lidé vypravují na Batanes Islands, je také jeho bohatá příroda. Zahradníky zde překvapí pestrost flóry, která kvete po celý rok. Můžete se podívat na vzácné druhy rostlin a ptáků, které mají na ostrovech svůj domov. Je zde také řada oblastí, které jsou vyhrazeny pro turisty, kde můžete provozovat outdoorové aktivity jako je pěší turistika, potápění a surfování.

Pokud hledáte odlehlou a autentickou destinaci plnou nádherné přírody a kulturního bohatství, Batanes Islands na Filipínách jsou tím pravým místem pro vás. Zajistěte si letenku a vydejte se na tuto ztracenou oázu, kde si můžete užít dobrodružství, klid a krásu.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky