Objevte lety za nejlepší ceny

Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)

Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)


1. Jak se dostat na ostrov Bohol?
- Nejlepší způsob, jak se dostat na ostrov Bohol, je letecky přes letiště Tagbilaran, které je hlavním městem ostrova. Existují také trajektové spoje z Cebu City a Siquijor.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu ostrova Bohol?
- Nejlepší doba na návštěvu Boholu je v období od listopadu do dubna, kdy je počasí suché a teploty jsou příjemné. Vyhněte se návštěvě v období dešťů, které trvá od června do října.

3. Jaká jsou nejlepší místa k ubytování na ostrově Bohol?
- Na ostrově Bohol je mnoho skvělých hotelů a resortů. Výběr závisí na vašem rozpočtu a preferencích. Některé populární možnosti zahrnují Amorita Resort, Henann Resort at Alona Beach a South Palms Resort Panglao.

4. Jak se dostat na Panglao Island?
- Panglao Island je připojeno mostem k ostrovu Bohol, takže se tam můžete dostat autem, taxi nebo motorkou. Panglao má také vlastní letiště, kam létají vnitrostátní a některé mezinárodní lety.

5. Jaká jsou hlavní turistická místa na Panglao Island?
- Na Panglao Island je nejpopulárnější pláž Alona Beach, která nabízí bílý písek a klidné vody. Dalšími zajímavými místy jsou Hinagdanan jeskyně, Danao Adventure Park a Bohol Bee Farm.

6. Jak se dostat na Chocolate Hills?
- Chocolate Hills jsou nejlepší dosažitelné z města Carmen na ostrově Bohol. Můžete si pronajmout motorku nebo si vzít organizovaný výlet, který zahrnuje transport a průvodce.

7. Jak vysoké jsou Chocolate Hills?
- Chocolate Hills jsou jedním z hlavních přírodních zázraků Filipín a jsou tvořeny přibližně 1 700 stejně vysokými kopcemi. Tyto kopce jsou specifické tím, že na jaře zhnědnou, což jim dává jejich název.

8. Jaké další aktivity mohu dělat na ostrově Bohol?
- Kromě návštěvy Panglao Island a Chocolate Hills, můžete na ostrově Bohol také navštívit Tarsier Conservation Area a pozorovat endemické Tarzíky. Můžete také navštívit starobylé římskokatolické kostely, jako je Kostel Santa Monica, a prozkoumat lokální trhy.


Letenka Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)


Letecká doprava se stává čím dál oblíbenějším způsobem cestování, a to zejména díky rychlosti a pohodlí, které nabízí. Pokud plánujete svou další dovolenou a rádi byste navštívili exotickou destinaci, pak byste měli zvážit letenku na Filipíny, konkrétně na ostrov Bohol.

Ostrov Bohol se nachází ve Visayanském souostroví na Filipínách a patří k jedné z nejkrásnějších destinací světa. Poblíž Boholu se nachází také malebný ostrov Panglao, který je spojený s Boholem pevninským mostem. Společně nabízejí jedinečnou kombinaci pláží, přírodních krás a unikátních geologických útvarů.

Jednou z hlavních atrakcí Boholu jsou tzv. Chocolate Hills neboli Čokoládové kopce. Tyto kopce jsou tvořeny více než tisíci kužely, které vypadají jako čokoládové bonbóny. Během suchého období se travnaté kopec promění v hnědou barvu, což jim dodává jejich charakteristický vzhled. Z vrcholů kopců se můžete vydat na vyhlídkové místo, odkud se vám naskytne úchvatný pohled na tuto přírodní památku.

Další zajímavou atrakcí na Boholu je tzv. Tarsier Sanctuary. Tento rezervát je domovem pro malá zvířata nazývaná tarseri filipínské. Jsou známé svými velkými očima a dlouhými prsty. V rezervátu se můžete procházet a pozorovat tyto fascinující tvory ve volné přírodě. Jejich zachování je důležité, protože se jedná o ohrožený druh.

Pakliže si přejete relaxovat na pláži, Paku Beach na ostrově Panglao je pro vás ideální. Tato pláž nabízí bílý písek, jasně modrou vodu a možnost potápění se, šnorchlování či jiných vodních aktivit. Pokud si chcete vychutnat klid a romantiku, mohli byste navštívit pláže Doljo a Alona, které jsou soukromější a méně přeplněné turisty.

V neposlední řadě, pokud máte rádi dobrodružství, můžete se vydat do oblasti Loboc, kde se nachází jedna z nejkrásnějších řek na Filipínách. Můžete si pronajmout loď a vzdát se řekou, podívat se na okolní přírodu a vychutnat si klid a pohodu.

Pro svou cestu na Filipíny, konkrétně na ostrov Bohol a Panglao Island, si můžete zakoupit letenku do hlavního letiště v Manile nebo Cebu. Poté si můžete zajistit vnitrostátní let na letiště na Boholu. Můžete využít například letecké společnosti Philippine Airlines nebo Cebu Pacific Air.

Pokud sníte o dovolené na exotickém ostrově s impozantními přírodními krásami, nezapomeňte zvážit letenku na Filipíny, konkrétně na ostrov Bohol a Panglao Island. Tato destinace vám nabídne jedinečný zážitek, který si budete pamatovat na celý život.


Ubytování Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)


Filipíny jsou jednou z nejmalebnějších zemí na světě, plnou krásné přírody, úchvatných pláží a kulturních památek. A pokud se rozhodnete pro dovolenou na ostrově Bohol, nebudete litovat. Tento ostrov leží v centrální oblasti Filipín a přístupný je ze dvou letišť – v Tagbilaranu a v Cebu.

Pokud máte rádi přírodu a pláže, určitě si přejete ubytovat se na Panglao Island. Tento ostrov leží na jihu západně od Boholu a je přechodně spojen s ním mostem. Panglao Island se pyšní bílými písečnými plážemi a krásným podmořským životem. Nejznámější pláž je Alona Beach, která je naplněna životem a nabízí mnoho aktivit jako potápění, kajakování, surfování a další. Pokud hledáte klidnější pláže, můžete se vydat na pláže Dumaluan, Momo či Bikini Beach.

Bohol také nabízí zajímavou přírodní atrakci – Chocolate Hills. Tyto malé vrchy v podobě kupek čokoládové barvy se nacházejí v centrální oblasti ostrova a jsou jednou z nejznámějších turistických atrakcí Filipín. Můžete si zvolit cestou pěšky nebo si pronajmout motorku a projet se po celé oblasti. Když se dostanete na vrchol, nabízí se vám krásný výhled na okolní krajinu.

V Boholu najdete také mnoho kulturních památek, nejvýznamnější z nich jsou starobylé kostely a kláštery. Nezapomenutelným zážitkem je návštěva kostela Blood Compact Site, který nese název podle historického rituálu krve ve kterém se dva lidé řežou a míchají si krev, což by mělo znamenat oddanost a věrnost. Tento rituál se konal mezi Španěly a Filipínci v roce 1565.

Co se týká ubytování, v Boholu najdete mnoho možností. Panglao Island nabídne mnoho clearwater hotelů a penzionů v blízkosti pláží. Na druhou stranu, pokud byste si chtěli vychutnat klidnější a autentickou atmosféru, můžete se ubytovat v některém z penzionů či ubytování v Tagbilaranu.

Celkově lze tedy říci, že ostrov Bohol a Panglao Island jsou skvělým místem pro dovolenou, která spojí krásu přírody, pláží a kulturních památek. A s výběrem ubytování si můžete být jisti, že si svou dovolenou v Boholu opravdu užijete.


Dovolená Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)


Filipíny jsou oblíbeným turistickým cílem díky své přírodní kráse a pestré kultuře. Jedno z nejkrásnějších míst na Filipínách je ostrov Bohol, který se nachází v oblasti Visayas. Tento ostrov nabízí mnoho zajímavých atrakcí, jako jsou Panglao Island a neuvěřitelné přírodní útvary - Chocolate Hills.

Panglao Island

Panglao Island je malý ostrov, který se nachází nedaleko od Boholu. Je obklopený tyrkysově modrou vodou, bílými plážemi a křišťálově čistou vodou. Pláže jsou ideální pro relaxaci a koupání, ale také nabízejí mnoho vodních aktivit, jako jsou potápění, šnorchlování, surfování a rybaření.

Pro milovníky přírody je Panglao perfektním místem pro pozorování životního prostředí pod mořskou hladinou, kde se můžete potkat se želvami nebo plachtit s delfíny.

Chocolate Hills

Nejikoničtější atrakcí na ostrově Bohol jsou Chocolate Hills. Tyto kopcovité útvary se skládají z přibližně 1 268 stejně vysokých kopců, které vypadají jako čokoládové kopečky, zejména během suchého období, kdy tráva kolem nich usychá. Tento fenomén je způsoben přirozenými a geologickými faktory. Chocolate Hills jsou kulturním symbolem Filipín a jedním z nejočekávanějších turistických cílů v zemi.

Další zajímavosti na Boholu

Ostrov Bohol má také další zajímavé a atraktivní místa, která stojí za návštěvu. Patří sem mnoho kulturních památek, jako jsou kostely, muzea, památníky a mnoho dalšího. Například můžete navštívit Tarsier Sanctuary - rezervaci pro malé noční mývaly Tarsier, které jsou endemické na Filipínách.

Pro milovníky dobrodružství jsou k dispozici výlety do kopců, rafting po řece Loboc a mnoho dalších aktivit. Ostrov Bohol nabízí mnoho možností pro každého, ať už hledáte relaxaci nebo adrenalinové dobrodružství.

Jak se dostat na Bohol

Ostrov Bohol má vlastní mezinárodní letiště, Tagbilaran Airport. Z Manila létá mnoho leteckých společností, jako je například Philippine Airlines a Cebu Pacific. Cesta letadlem trvá přibližně 1 hodinu a 15 minut.

Pokud se rozhodnete pro cestu trajektem, můžete cestovat z Cebu nebo dalších blízkých ostrovů. Cesta trajektem trvá od 1,5 do 3 hodin.

Závěr

Ostrov Bohol je vynikajícím místem pro odpočinek a relaxaci, ale také pro dobrodružství. Nabízí mnoho zajímavých aktivit pro každého a je ideálním místem pro ty, kteří hledají něco nového a jiného. Panglao Island a Chocolate Hills jsou nejlepšími atrakcemi ostrova, které stojí za to vidět. Zkrátka, Filipíny Bohol jsou skutečně zážitkem, který stojí za návštěvu.


Počasí Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)


Filipíny jsou tropickým ostrovním rájem, známým svými bílými plážemi, turistickými atrakcemi a bohatou kulturní historií. V rámci Filipín se nachází ostrov Bohol, který patří mezi velmi oblíbené turistické cíle. Pokud se chystáte navštívit Bohol a chcete vědět více o tamním počasí, neváhejte pokračovat v čtení.

Bohol má tropické klima, s vysokými teplotami po celý rok. Teploty dosahují průměrně 25-30 stupňů Celsia, v závislosti na ročním období. Nejteplejším měsícem je duben, kdy teploty mohou dosáhnout až 36 stupňů Celsia. Nejchladnějším měsícem je srpen, kdy se teploty pohybují kolem 22 stupňů Celsia.

Bohol má dvě hlavní sezóny - suchou a deštivou. Suchá sezóna trvá od prosince do května, zatímco deštivá sezóna trvá od června do listopadu. Během dešťové sezóny může být počasí nestabilní, s častými bouřkami a silnými větry. Během suché sezóny je naopak počasí klidnější a teploty jsou vyšší.

Pokud navštívíte Bohol, nevynechejte navštívit Panglao Island, který se nachází u pobřeží ostrova. Panglao Island je proslulý svými bílými plážemi a křišťálově čistou vodou. Podmořský život je tady bohatý, takže se můžete těšit na skvělé mořské potápění.

Další atrakcí na Boholu jsou Chocolate Hills, což jsou geologické útvary ve tvaru kopců, které se vyskytují pouze na Boholu. Tyto kopce jsou pokryty trávou, která během suché sezóny získává kakaovou barvu a přivádí na myšlenku čokolády - a tím vzniklo i název těchto zajímavých pozoruhodností.

Kromě Panglao Island a Chocolate Hills nabízí Bohol také mnoho dalších turistických atrakcí, jako jsou historické památky a chrámy, národní parky a přírodní rezervace. Pokud se chystáte navštívit tento ostrov, nezapomeňte si přibalit dostatek slunečního krému, aby vás tropické slunce nepřekvapilo a zásobu deštníků, abyste se dokázali kdykoliv chránit před případnými bouřkami.

Závěrem lze říci, že Bohol je krásný ostrov s bohatou historií a nádhernou přírodou. Navštívit tento ostrov vám zajisté přinese nezapomenutelné zážitky a zároveň dobrou příležitost k odpočinku na pláži. Pokud se vydáte na cestu, pamatujte, že vám počasí na ostrově Bohol nabídne skvělé teploty po celý rok, s výjimkou období dešťů, kdy se počítá s výskytem bouřek.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky