Objevte lety za nejlepší ceny

Filipíny Malapascua Island

Dovolená Filipíny Malapascua Island


Malapascua Island: Ráj na Philippínách pro milovníky pláží a potápění

Filipíny jsou známé pro své nádherné pláže a křišťálově čisté vody, které lákají turisty z celého světa. Jedno z nejkrásnějších míst v této zemi je Malapascua Island, který je oblíbený zejména mezi milovníky potápění. Tento ostrov nabízí úchvatné scenérie, úžasnou faunu a flóru pod hladinou a přátelskou atmosféru.

Malapascua Island se nachází v severní části Filipín, asi 8 km od pobřeží ostrova Cebu. Je známý pro svůj bílý písek a tyrkysově modré vody, které vytvářejí perfektní kulisu pro odpočinek a relaxaci na pláži. Zdejší pláže jsou čisté a klidné, což dělá z Malapascuy ideální destinaci pro ty, kteří chtějí uniknout rušnému městskému životu.

Pro milovníky potápění je Malapascua Island snem. Ostrov je jedním z nejlepších míst na světě k pozorování žraloků velrybích. Tito ohromní tvorové se často vyskytují ve vodách kolem ostrova a potápěčům nabízejí nezapomenutelné zážitky. Existuje několik potápěčských center na ostrově, které nabízejí kurzy pro začátečníky i zkušené potápěče.

V Malapascui je také možné potápět se ke korálovým zahradám, které jsou plné barevných ryb a různých druhů korálů. Ostrov je známý také tím, že zde můžete vidět vzácné mořské želvy, rejnoky a delfíny. Dále je zde možnost navštívit vraky lodí, které se nacházejí pod vodou a jsou zajímavou atrakcí pro potápěče.

Malapascua Island není jen pro potápěče. Na ostrově si můžete půjčit kajak a projet se podél pobřeží, nebo si zapůjčit šnorchel a sledovat podmořský život přímo z hladiny vody. Existuje také možnost pronajmout si jízdní kolo a projet se po okolí, abyste objevili všechny krásy ostrova.

Pokud jde o ubytování, na ostrově Malapascua je k dispozici široká škála možností. Najdete zde jak levné hostely a příjemné hotely pro ty, kteří chtějí zůstat na pobřeží, tak i luxusní resorty pro ty, kteří si přejí klid a soukromí.

Malapascua Island je snem pro každého, kdo hledá relaxaci na pláži a dobrodružství pod vodou. Toto malé, ale krásné místo nabízí nádherné scenérie, úžasnou flóru a faunu a přátelskou atmosféru. Pokud se chystáte na Filipíny, nezapomeňte navštívit Malapascua Island - ráj pro milovníky pláží a potápění.


Letenka Filipíny Malapascua Island


Pokud hledáte dokonalý ostrůvek, který vás okouzlí svou krásou a nabídne mnoho aktivit, Malapascua Island na Filipínách je tím pravým místem pro vás.

Malapascua Island se nachází v severovýchodní části Cebu Islandu na Filipínách a je malým rájem pro milovníky plážového života, potápění a surfování. Tato malá a nádherná ostrovní destinace se stává stále více oblíbenou pro turisty a plážové nadšence z celého světa.

Pokud se snažíte najít letenky na Filipíny, Malapascua Island by měl být vaší prioritou. Z Cebu City je snadné dosáhnout Malapascua Island, protože není daleko a dostupná je přímá linka z letiště Mactan Cebu International Airport. Doba cesty trvá pouze dvě hodiny, což z Malapascua Island dělá ideální výlet na jeden den nebo sedm dní na dugém pobytu.

Malapascua Island je známý pro své skvělé potápěčské místa. Zde se nachází slavná lokalita Monad Shoal, kde můžete vidět malátnou rybu thresher shark. Pro milovníky plážového života je Bounty Beach nejpopulárnější pláž v Malapascua Islandu. Tato pláž nabízí ideální podmínky pro koupání, windsurfing a surfování.

Malapascua Island má také mnoho nabídek pro milovníky přírody a pro turisty, kteří chtějí poznávat místní kulturu. Můžete si pronajmout kajak a prozkoumat mělké vody okolo ostrova, nebo prozkoumat okolí místních vesnic. Na ostrově také najdete chrám San Pedro Calungsod, kde se konají mše a festivaly.

Pokud hledáte dokonalý ostrůvek pro svou dovolenou v přírodě, Malapascua Island by měl být na vašem seznamu. Malapascua Island nabízí vše, co si můžete přát jako turista - krásnou pláž, potápění, surfování a mnohem více. S různými možnostmi ubytování, jako jsou bungalovy, hotely, apartmány nebo ubytování na pláži, jsou náklady na váš pobyt velmi přístupné.

Nenechte si ujít tuto neuvěřitelnou ostrovní destinaci na Filipínách. Zajistěte si letenky na Filipíny hned dnes a zažijte krásu Malapascua Islandu a jeho kulturu jako místní obyvatelé!


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Malapascua Island


1. Jak se dostat na Malapascua Island?
Odpověď: Nejrychlejší způsob je vzít přímo letadlo z Manily nebo Cebu City do Cebu Airport, a poté se přepravit trajektem nebo speedboatem na Malapascua Island.

2. Kde se ubytovat na Malapascua Island?
Odpověď: Na Malapascua Island najdete řadu různých možností ubytování, včetně plážových resortů, rodinných penzionů a levných hostelů.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Malapascua Island?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu je od listopadu do května, kdy je počasí suché a slunečné. Během letních měsíců jsou možné občasné deště a bouřky.

4. Co je nejznámější na Malapascua Island?
Odpověď: Malapascua Island je známá svými krásnými plážemi, včetně Bounty Beach a Logon Beach. Je také domovem pro školy rejnoků, kteří jsou atrakcí pro potápěče.

5. Co dělat na Malapascua Island?
Odpověď: Turisté mohou tady relaxovat na pláži, potápět se a pozorovat korálové útesy, provádět šnorchlování, vyzkoušet si surf, vydat se na výlety lodí až k nedalekým ostrovům a objevovat zdejší přírodu.

6. Jaké jsou nejlepší potápěčské místa na Malapascua Island?
Odpověď: Nejlepšími potápěčskými místy na Malapascua Island jsou Monad Shoal, Gato Island a Kimud Shoal, kde můžete vidět rejnoky, žraloky a další mořskou faunu.

7. Jsou na Malapascua Island možnosti stravování?
Odpověď: Ano, na Malapascua Island najdete mnoho restaurací a stánků, které nabízejí lokální kuchyni i mezinárodní speciality.

8. Jaké aktivity jsou vhodné pro děti na Malapascua Island?
Odpověď: Děti mohou na Malapascua Island relaxovat na pláži, šnorchlovat, plavat, objevovat zdejší přírodu a využít různé vodní sporty, jako je surfování a kajakování.

9. Jaká je místní měna na Malapascua Island?
Odpověď: Místní měna na Filipínách je filipínské peso (PHP). Mnoho obchodů a rezortů přijímá také americké dolary.

10. Je na Malapascua Island možnost výběru hotovosti z bankomatu?
Odpověď: Ano, v centru Malapascua Island jsou k dispozici některé bankomaty, které přijímají mezinárodní karty. Nicméně, doporučuje se mít dostatek hotovosti při příjezdu na ostrov.


Ubytování Filipíny Malapascua Island


Filipíny jsou známé svými nádhernými plážemi, pestrým korálovým podmořským životem a přátelskými místními obyvateli. Jedno z nejvíce vyhledávaných a idylických míst pro dovolenou na Filipínách je ostrov Malapascua. Tento ostrov se nachází v severní části provincie Cebu a je oblíbený zejména mezi potápěči.

Malapascua Island je známým rájem pro milovníky potápění a šnorchlování. Jeho hlavní atrakcí je potápění se supy. Ostrov je jedním z mála míst na světě, kde je možné potkat tyto vzácné mořské tvory. Supy se na Malapascua objevují převážně v ranních hodinách, kdy se potápěči mohou vydat na jejich pozorování. Tato jedinečná zkušenost přitahuje do Malapascuy milovníky potápění z celého světa.

Kromě potápění je Malapascua Island také známý svými bílými plážemi a klidnou atmosférou. Zde si můžete odpočinout na pláži pod palmami, slunit se a relaxovat. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a vstřícní, a rádi vám ukážou jejich ostrůvek a sdílí s vámi své tradice a zvyky.

Co se týče ubytování na Malapascua Island, ostrov nabízí širokou škálu možností pro různý typ cestovatelů. Najdete zde od luxusních resortů až po jednoduché bungalovy přímo na pláži. Ceny ubytování závisí na vašich preferencích a typu místa, které si vyberete. Bez ohledu na vaše rozhodnutí si můžete být jisti, že zdejší ubytování je obklopeno krásnou přírodou a nabízí výhled na průzračně modré moře.

Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství a přírodní krásy, ostrov Malapascua na Filipínách je ideální volba. Můžete se potápět s vzácnými supy, prozkoumat úchvatné korálové zahrady a relaxovat na bílých plážích. Místní obyvatelé vás nadchnou svým pohostinným přístupem a ochotně vás provedou jejich rájem. Ať už se rozhodnete pro luxusní resort nebo jednoduchý bungalov, ubytování na Malapascua Island vás nezklame.


Počasí Filipíny Malapascua Island


Filipínský ostrov Malapascua je známý svou krásnou přírodou a úchvatnými plážemi. Nachází se na východě země, v oblasti Visayas. Jedná se o malý ostrov, který měří pouhých 2,5 krát 1 km. I přesto však nabízí nespočet možností k objevování a aktivit.

Jedním z nejvlivnějších faktorů, který ovlivňuje Malapascuu, je počasí. Filipíny jsou známé svými tropickými podnebími, což znamená, že na ostrově se setkáme s vysokými teplotami a vysokou vlhkostí během celého roku. Průměrná roční teplota se pohybuje mezi 25 až 32 ° C.

V Malapascui můžeme rozeznat dvě hlavní období - suché a deštivé. Suché období trvá od prosince do května, přičemž březen a duben jsou nejteplejšími měsíci. Během těchto měsíců si návštěvníci mohou užívat slunečného počasí a teploty vody dosahují příjemných 27 až 30 ° C. To je ideální čas pro potápění, šnorchlování a další vodní aktivity. Většinou je to také období, kdy se nacházíte mimo období dešťů, což umožňuje plánovat outdoorové aktivity bez obav z přerušení počasím.

Na druhou stranu, deštivé období se rozprostírá od června do listopadu. Během tohoto období přicházejí silné monzunové deště a bouřky. Srážky jsou vyšší, s větší pravděpodobností tropických bouří a dokonce i tajfunů. Návštěvníci musí být připraveni na náhlé změny počasí a přijmout dodatečná opatření ke svému bezpečí. I přesto však i během tohoto období najdete dny s příjemným a slunečným počasím, které vám umožní užívat si pláže a aktivit na ostrově.

Voda v Malapascui je vždy teplá a vhodná k potápění, což přitahuje milovníky podmořského světa z celého světa. Návštěvníci zde mohou objevovat úžasný korálový riff, který je domovem exotických mořských živočichů, včetně mant, rejnoků, žraloků a mnoho dalších druhů.

Celkově lze říci, že i přesto, že Malapascua Island zažívá období dešťů, je to stále krásné místo, které stojí za návštěvu. S přiměřenou přípravou můžete stále užívat příjemné počasí a objevovat okouzlující přírodní scenérie tohoto malého ostrova. Nezapomeňte však vzít s sebou vhodné oblečení a ochranu proti dešti, abyste si mohli plně užít svou dovolenou.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky