Objevte lety za nejlepší ceny

Filipíny Marinduque

Počasí Filipíny Marinduque


Filipíny jsou známé svým teplým a vlhkým klimatem. To platí i pro Marinduque, malý ostrov v zálivu Tayabas. Marinduque je obklopen Tichým oceánem a je tedy vystaven větrům a dešti.

Marinduque má dvě hlavní období: suché a deštivé. Suché období trvá od prosince do května, zatímco deštivé období trvá od června do listopadu. Během deštivého období je obvyklé, že na ostrově prší každý den, ale většinou pouze krátce a intenzivně. Toto období také přináší tajfuny a někdy i záplavy.

V létě je počasí na ostrově velmi horké a vlhké. Teplota se pohybuje od 28-30°C a vlhkost se pohybuje kolem 80-90%. V lednu a únoru jsou teploty nižší a vlhkost nižší, což dělá tyto měsíce ideálními pro turisty.

Marinduque je obklopen mnoha krásnými plážemi a turistickými atrakcemi. Turisté si mohou užívat slunce a středomořského klimatu. Vzhledem k tomu, že je Marinduque malý ostrov, je velmi vhodný pro turisty, kteří si chtějí užít dovolenou v tichu a klidu.

Až se rozhodnete pro návštěvu Marinduque, noste s sebou lehké oblečení, sandály a plavky. Pokud plánujete být aktivní, doneste také sportovní oblečení a obuv. Nezapomeňte také na opalovací krém, ochranné brýle a klobouk, které vám pomohou chránit se před sluncem a horkem.

Celkově vzato, Marinduque má poměrně příznivé počasí, které si turisté oblíbili. Neustálým deštěm by neměl být nikdo znepokojen, ale většinou bude slunce užítelné většinu dne. Připravte se tedy na horké a vlhké počasí a užijte si nádherný ostrov!


Ubytování Filipíny Marinduque


Filipíny jsou plné mnoha nádherných ostrovů, které nabízejí úžasné přírodní scenérie a kulturu, která stojí za prozkoumání. Mezi těmito ostrovy patří Marinduque, který se nachází v blízkosti Luzonu. Pokud se chystáte na Marinduque a hledáte zajímavá ubytování, tento článek vám přináší několik možností.

1. Bellarocca Island Resort and Spa

Jeden z nejlepších hotelů na ostrově je Bellarocca Island Resort and Spa. Je to luxusní hotel, který se nachází na vlastním soukromém ostrově s krásnými bílými plážemi a azurovým mořem. Nabízí neuvěřitelné výhledy a místnosti jsou velmi prostorné a krásně zařízené. Hotel nabízí také mnoho lázeňských a wellness služeb.

2. Buenavista Paradise Resort

Příjemná volba, která je cenově dostupnější, je Buenavista Paradise Resort. Tento malý hotel se nachází v krásné oblasti a nabízí výhled na krásnou zálivu. K dispozici jsou jednoduché a čisté pokoje s klimatizací a koupelnou. Hotel také nabízí přístup k pláži a bazénu.

3. Boac Hotel

Další možností v centru města Boac je Boac Hotel. Jedná se o tradiční filipínský hotel s velmi jednoduchými pokoji, které jsou čisté a útulné. Hotel je velmi cenově dostupný a nachází se v blízkosti mnoha restaurací a obchodů v centru města.

4. Marcopper Farm Beach Resort

Tento resort se nachází na pobřeží v oblasti Poctoy. Nabízí venkovské ubytování v ubytování v bungalovu. Tyto pokoje jsou velmi prostorné a rustikální, ale mají vše, co potřebujete pro pohodlný pobyt. Resort se nachází na krásné pláži s báječným výhledem na moře.

Marinduque je krásný ostrov, který nabízí mnoho možností pro ubytování. Tyto volby s cenovým rozpětím a různou úrovní komfortu vám umožní najít ubytování, které vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu při objevování ostrova.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Marinduque


1. Jak se jmenuje hlavní město Marinduque?
Hlavní město Marinduque se jmenuje Boac.

2. Jak se dostanu na ostrov Marinduque?
Na Marinduque se lze dostat trajektem z přístavu Lucena nebo dalšími trajekty z okolních ostrovů, jako je Mindoro nebo Romblon. Také lze využít leteckou dopravu z Manily do města Marinduque Catarman.

3. Jaké jsou hlavní atrakce v Marinduque?
Marinduque je známý pro svůj tradiční festival Morion, který se koná během Velikonoc. Dalšími atrakcemi jsou například pláže, vodopády, jeskyně a historické památky, jako je Katedrála Boac a Kostel Santa Cruz.

4. Které pláže stojí za návštěvu v Marinduque?
Mezi oblíbené pláže v Marinduque patří například pláže u měst Santa Cruz, Buenavista a Torrijos. Pláže jsou často klidné, s jemným pískem a průzračnou vodou.

5. Jaká je místní kuchyně v Marinduque?
Místní kuchyně v Marinduque se zaměřuje na čerstvé mořské plody a ryby. Mezi typická jídla patří například sinigang (kyselá polévka), pako salad (salát z kapradí) a bibingka (rýžový koláč). Jídla jsou často jednoduchá, ale plná chuti.

6. Kdy je nejlepší čas navštívit Marinduque?
Nejlepší čas na návštěvu Marinduque je během suchého období od listopadu do května. Během tohoto období je počasí příjemné a slunné. Nejlepší čas návštěvy se však může lišit v závislosti na plánovaných aktivitách, jako je například účast na festivalu Morion.

7. Jaké jsou možnosti ubytování v Marinduque?
V Marinduque jsou k dispozici různé typy ubytování, od luxusních resortů až po jednoduché penziony nebo přímořské chaty. Nejlepší možnosti ubytování se nacházejí v okolí hlavního města Boac a poblíž populárních pláží.

8. Jaké aktivity mohu podniknout v Marinduque?
Mezi populární aktivity v Marinduque patří koupání na plážích, potápění, šnorchlování, pěší turistika v přírodních rezervacích, jako je například Malbog Hot Spring nebo cesta na vrchol Marinduqueho nejvyšší hory, Mount Malindig.


Letenka Filipíny Marinduque


Pokud se chystáte navštívit Filipíny, měli byste zvážit návštěvu ostrova Marinduque. Tento malý ostrov se nachází na jihu Lužonu a je především známý svými nádhernými plážemi, výbornou kuchyní a autentickou filipínskou kulturou.

Nejlepší způsob, jak se dostat na ostrov Marinduque, je letecky. Letenky na Marinduque jsou k dispozici z Manily, Quezon City nebo Luceny. Ve většině případů budete muset přestoupit v Luceně, kde se nachází regionální letiště pro Marinduque.

Let z Manily trvá asi 45 minut a cena se pohybuje kolem 60 až 100 USD na osobu, v závislosti na sezóně a dostupnosti letenek. Přestože je cena o něco vyšší, než při cestě autobusem nebo trajektem, letenka na Marinduque vám ušetří mnoho času a můžete si užít pohodlné letištní zázemí.

Po přistání na Marinduque se můžete těšit na nádherné pláže, jako je například pláž Maniwaya, kde si můžete užít klidné prostředí obklopené kristalově čistou vodou. Dalšími oblíbenými aktivitami jsou potápění, šnorchlování a rybaření.

Pokud máte rádi historii, určitě navštivte město Boac, kde se nachází mnoho historických památek, jako například katedrála Boac, čínská brána atd. Kromě toho můžete ochutnat místní speciality, jako jsou kokosové dezerty a kari z tuňáka.

Celkově lze říci, že Marinduque je skvělým místem pro ty, kteří hledají autentickou a klidnou filipínskou atmosféru bez davů turistů. Pokud hledáte malebné místo, kde si odpočinout a užít si krásy přírody, nemusíte hledat dál než ostrov Marinduque.


Dovolená Filipíny Marinduque


Filipíny, známé svou krásnou přírodou a úchvatnými plážemi, jsou velmi oblíbeným cílem pro dovolenou. Jednou z nejzajímavějších a ještě nedotčených destinací v této zemi je ostrov Marinduque.

Marinduque leží na středním Filipínách a je považován za "srdce Filipín". Tento ostrůvek je zemí přátelských a pohostinných lidí, který nabízí nezapomenutelné zážitky a dobrodružství. Jeho malebná příroda a klidná atmosféra přitahují turisty, kteří hledají odpočinek od rušného života velkoměsta.

Přírodní krása ostrova je prostě ohromující. Najdete zde bujnou vegetaci, čisté pláže s jemným bílým pískem a azurové moře. Marinduque je rájem pro milovníky potápění a šnorchlování. Pod hladinou zdejších vod se skrývá nádherný korálový útes s pestrou paletou mořských živočichů. Vody kolem ostrova jsou také domovem pro ohrožené želvy a další mořské živočichy.

Dalším nezapomenutelným zážitkem je návštěva přírodních památek Marinduque. Například Malepilensovův kříž, který je nejvyšším kamenným křížem na Filipínách. Tento monumentální kříž se tyčí na vrcholu kopce a nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu. Dalším místem, které stojí za návštěvu, je Malbog sulfur springs. Tyto přírodní prameny mají léčebné účinky a jsou skvělým místem pro odpočinek a relaxaci.

Marinduque je také známý svými tradičními festivaly a oslavami. Jednou z nejznámějších událostí je Moriones Festival, který se koná během Velikonočního týdne. Toto tradiční náboženské festivaly přináší mnoho divadelních představení, maskovaných lidí oblečených do starověkých vojenských kostýmů a dalších kulturních událostí.

Marinduque je snadno dostupný ze země, nejlépe trajektem z hlavního města Manily. Během své dovolené zde můžete vyrazit na celodenní výlety po okolních ostrůvcích, jako je například ostrůvek Tres Reyes, který je známý svými malebnými plážemi a krásnými lagunami. Můžete také navštívit jeskyně a vodopády, které se nacházejí v okolí.

Pokud já hledáte klidné a krásné místo pro svou dovolenou, Marinduque je skvělou volbou. Tento ostrov nabízí nejen krásnou přírodu a úžasné pláže, ale také bohatou kulturu a tradice. Marinduque je skvělou alternativou k rušným turistickým destinacím na Filipínách a určitě stojí za návštěvu.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky