Objevte lety za nejlepší ceny

Filipíny Tubbataha Reefs Natural Park

Letenka Filipíny Tubbataha Reefs Natural Park


Tubbataha Reefs Natural Park is a marine protected area in the Sulu Sea, situated in the province of Palawan, Philippines. It is home to over 600 species of marine life, including sharks, whales, and dolphins. This natural park is one of the most biodiverse marine reserves in the world and is a popular destination for divers from all around the world.

If you are planning a trip to Tubbataha Reefs Natural Park, the easiest way to get there is to book a flight to Puerto Princesa City, which is located in Palawan. Philippine Airlines is the national carrier, and it offers regular flights from Manila to Puerto Princesa. From there, you will need to take a boat to the natural park.

There are numerous tour operators that offer diving packages to Tubbataha Reefs Natural Park. Additionally, the natural park has a strict limit on the number of visitors that are allowed in each year, which helps to preserve its fragile ecosystem.

When diving in Tubbataha, you can expect to see large schools of fish, including barracudas and jacks, as well as manta rays and even whale sharks. Additionally, the park is home to over 360 species of coral, which are home to smaller marine life like nudibranchs, anemones, and shrimp.

One of the most popular dive sites in the park is the South Atoll, which features a 600-meter-wide lagoon and a variety of marine life. The Delsan Wreck is another popular site, where you can explore a shipwreck and see a variety of marine life, including schools of snapper and grouper.

If you are interested in visiting Tubbataha Reefs Natural Park, consider planning your trip between March and June, which is the best time for diving. The water is calmest at this time and the visibility is excellent, which means that you can see the full extent of the reef and its inhabitants.

In conclusion, Tubbataha Reefs Natural Park is an unforgettable destination that offers some of the best diving experiences in the world. From its diverse marine life to crystal-clear waters and remarkable coral reefs, Tubbataha Reefs Natural Park is a true natural wonder that is not to be missed.


Ubytování Filipíny Tubbataha Reefs Natural Park


Filipíny jsou známé svou nádhernou přírodou a úchvatnými vodními scenériemi. Jedním z nejvýznamnějších přírodních pokladů této země je Tubbataha Reefs Natural Park. Tento park se nachází v Sulu moři, vzdáleném asi 150 kilometrů od města Puerto Princesa na ostrově Palawan. Tubbataha Reefs Natural Park je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a je považován za jeden z nejlepších míst pro potápění na světě.

Ubytování v Tubbataha Reefs Natural Park je poměrně omezené, ale návštěvníci mají několik možností. Nejběžnějším způsobem ubytování je život na palubě lodí. Existuje několik lodních společností, které nabízejí potápěčské safari, kde můžete trávit noci na palubě a den strávit prozkoumáváním podvodních korálových útesů. Tyto lodě jsou vybaveny veškerým potřebným vybavením pro potápění, včetně výstroje a instruktorů. Pro ty, kteří nemají potápěčskou licenci, jsou také k dispozici kurzy pro začátečníky.

Další možností ubytování je v místě Puerto Princesa, kde některé hotely nabízejí exkurze do Tubbataha Reefs Natural Park. Tyto výlety obvykle zahrnují přepravu lodí a možnost kempování na ostrovech v parku. Kempování v Tubbataha Reefs Natural Park je však povoleno pouze v konkrétních oblastech a musí být povolení předem.

Kromě potápění a šnorchlování nabízí Tubbataha Reefs Natural Park také skvělé možnosti pro pozorování divokého života. Park je domovem mnoha druhů mořských živočichů, včetně různých druhů korálů, rejnoků, žraloků, delfínů a želv. Existuje zde také několik vzácných druhů ptáků, které se hnízdí na ostrovech v parku.

Aby bylo možné navštívit Tubbataha Reefs Natural Park, je nutné získat povolení od místní správy parku. Je důležité plánovat návštěvu dopředu, protože počet návštěvníků je omezený a park je obvykle uzavřen během období rozmnožování mořských živočichů.

Výlet do Tubbataha Reefs Natural Park je nezapomenutelným zážitkem pro milovníky přírody a potápění. Tento přírodní park je skutečným rájem pro potápěče a nabízí úžasné příležitosti k objevování korálových útesů a mořského života. Ubytování je zajištěno prostřednictvím potápěčských lodí nebo výletů z Puerto Princesa. Bez ohledu na způsob ubytování si můžete být jisti, že vaše cesta do Tubbataha Reefs Natural Park bude nezapomenutelná.


Dovolená Filipíny Tubbataha Reefs Natural Park


Tubbataha Reefs Natural Park na Filipínách je jedním z nejkrásnějších míst na světě, které stojí za návštěvu během své dovolené. Tato národní přírodní rezervace je umístěna ve vodách severozápadně od ostrova Palawan a je jedním z nejvýznamnějších korálových útesů na světě. Tubbataha Reefs Natural Park byla vyhlášena za národní přírodní park v roce 1988 a v roce 1993 byla zanesena na seznam světového dědictví UNESCO.

Park prezentuje nádhernou rozmanitost korálových útesů, tropických ryb, rybářských druhů a dalších mořských obyvatel. Na území parku se nachází více než 600 druhů korálů a 360 druhů ryb. Návštěvníci se mohou těšit na pozorování žraloků velkých, mant, albatrosů, různých druhů rejnoků a mnoha dalších podmořských tvorů.

Tubbataha Reefs Natural Park je známá svými úžasnými potápěčskými lokalitami, které přitahují milovníky potápění z celého světa. Je zde přítomno více než 100 vynikajících potápěčských lokalit, které nabízí jedinečný zážitek z potápění v nejzachovalejších a nejbohatších korálových útesech na světě. Návštěvníci potápěním mohou objevovat strmé stěny, tunely, korálové zahrady a úchvatné podvodní scenérie.

Turisté mohou navštívit Tubbataha pouze během období, kdy je park otevřen pro veřejnost, což je obvykle od března do června. Kvůli zachování a ochraně tohoto unikátního ekosystému je počet návštěvníků velmi omezený a je vyžadováno povolení od parkové správy.

Kromě potápění je možné se také věnovat šnorchlování, plavbě na lodi a pozorování velryb a delfínů, kteří občas míjejí park v průběhu roku.

Večery strávené na ostrovech v rezervaci mohou být opravdu kouzelné. Návštěvníci si mohou užít pozorování hvězd, relaxaci na pláži a vychutnat si typickou filipínskou kuchyni připravenou z čerstvých mořských plodů. Existuje také možnost strávit noc na lodích, které nabízejí ubytování a poskytují skvělou možnost užívat si úžasného nočního nebe.

Tubbataha Reefs Natural Park představuje nejen jeden z nejkrásnějších kousků přírody na Filipínách, ale i na celém světě. Jeho biodiverzita a podvodní scenerie jsou něčím neuvěřitelným a zážitek z potápění v tomto parku zůstává nezapomenutelný po celý život. Pokud plánujete svou dovolenou na Filipínách, rozhodně nezapomeňte zahrnout Tubbataha Reefs Natural Park na svůj seznam míst, která byste chtěli navštívit.


Počasí Filipíny Tubbataha Reefs Natural Park


Tubbataha Reefs Natural Park se nachází na Filipínách a je považován za jeden z nejlepších potápěčských cílů v regionu. Tento národní park je domovem nesčetným množstvím mořských živočichů, včetně korálů, ryb, savců a plazů. Nicméně, počasí může být poměrně nevypočitatelné a měnit se během krátké doby.

Teploty vody u Tubbataha Reefs Natural Park se pohybují mezi 24 ° C a 30 ° C a jsou dostatečně teplé, aby umožnily potápění po celý rok. Nicméně, deštivé období je od června do října, ačkoli se mohou vyskytovat krátkodobé bouřky a deště i mimo tyto měsíce. Během této doby mohou vlny být vysoké a nebe může být zatažené, což může ovlivnit viditelnost pod vodou.

Během suchých období v listopadu až květnu jsou obvykle teplejší teploty a méně deště. V této době může být viditelnost lepší a počasí klidnější. Nicméně, i během suchých období mohou nastat místní krátkodobé bouřky.

Je tedy důležité zkontrolovat předpověď počasí před plánováním potápění a zvážit aktuální podmínky v dané oblasti. Potápěči by měli mít vždy kompletní potápěčské oblečení, aby byli připraveni na případné změny počasí.

Navzdory nevypočitatelnému počasí je Tubbataha Reefs Natural Park stále atraktivním cílem pro potápěče a turisty z celého světa. Kromě krásného podmořského světa mohou návštěvníci také objevit nádherné bílé písčité pláže a pozorovat množství ohrožených druhů mořských živočichů včetně žraloků, želv a různých ryb.

Kdykoliv se rozhodnete navštívit Tubbataha Reefs Natural Park, nezapomeňte se připravit na případné změny počasí a užijte si neuvěřitelná dobrodružství v této nádherné lokalitě na Filipínách.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Tubbataha Reefs Natural Park


N: Co je Tubbataha Reefs Natural Park?
O: Tubbataha Reefs Natural Park je chráněné území nacházející se v západním Pacifiku, na Filipínách. Je to jedno z nejbohatších a nejrozmanitějších korálových útesů na světě.

N: Jak se dostat do Tubbataha Reefs Natural Park?
O: Pro přístup do Tubbataha Reefs Natural Park se vyplatí navštívit přístav v městě Puerto Princesa. Odtud budete moci vyrazit na národní park loďkou.

N: Jaká fauna a flora se ve Tubbataha Reefs Natural Park vyskytuje?
O: V Tubbataha Reefs Natural Park žije nespočet druhů korálů, ryb, želv, a mnoha jiných zvířat. Můžete zde vidět také delfíny, kytovce a další mořské savce.

N: Může člověk v Tubbataha Reefs Natural Park potápět?
O: Ano, je možné se v Tubbataha Reefs Natural Park potápět. Je nutné ale dodržovat přísná pravidla, aby bylo chráněné území co nejméně narušeno.

N: Jaká je nejlepší doba na návštěvu Tubbataha Reefs Natural Park?
O: Nejlepší doba pro návštěvu Tubbataha Reefs Natural Parku je od března do června. V tomto období je zde ideální klima a podmínky pro pozorování mořského života jsou nejlepší.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky