Objevte lety za nejlepší ceny

Finsko Turku

Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Turku


1. Jak se dostat z letiště do centra města Turku?
Odpověď: Z letiště se nejrychleji dostanete do centra města autobusem číslo 1 nebo 1A, který jezdí pravidelně. Dále je možné využít taxi, které také provozují přepravu z letiště.

2. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Turku?
Odpověď: Mezi nejznámější turistické atrakce v Turku patří Katedrála Turku, která je největší gotickou církevní stavbou ve Finsku. Další zajímavá místa zahrnují hrad Turku, Muzeum archipelagu Aboa Vetus & Ars Nova a Turun Linna.

3. Kde se dá v Turku nejlépe nakoupit?
Odpověď: Nejlepším místem pro nákupy v Turku je centrum města, kde najdete velké množství obchodů, nákupních center a butiků. Oblíbená je také pěší zóna ve Výměstném městě, kde je možné objevovat různé obchody s místními produkty a suvenýry.

4. Jaké jsou finanční prostředky používané v Turku?
Odpověď: Oficiální měnou v Turku je euro (€), které je možné využít všude v městě. Je možné platit hotovostí i kartou, včetně platebních karet jako Visa a Mastercard.

5. Jaké jsou typické finské pokrmy, které bych měl/la v Turku ochutnat?
Odpověď: Mezi typické finské pokrmy, které byste měli ochutnat v Turku, patří muikku (smažené rybky), lohi (losos), karjalanpiirakka (finský tradiční koláč), saunavihta (věneček z větviček), a šťavnaté lesní plody. Doporučujeme také ochutnat oblíbený finský nápoj - lonkero (víno se sodovkou).

6. Kde se dá v Turku vyrazit na večírek?
Odpověď: Turku má živou noční scénu s mnoha styly hudby a zábavních podniků. Nejoblíbenějšími oblastmi pro večírky jsou Výměstné město a Uusikaupunki, kde najdete bary, kluby a restaurace s živou hudbou a DJ sety.

7. Jak se dostat z Turku na blízké ostrovy?
Odpověď: Z Turku je možné vyrazit na blízké ostrovy trajektem. Nejpopulárnějšími ostrovy v okolí jsou Ruissalo, Själö a Seili. Trajekty plují pravidelně z přístavu v centru Turku a je možné si zakoupit lístky přímo na místě nebo online předem.

8. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Turku?
Odpověď: Nejlepší dobou pro návštěvu Turku je od května do srpna, kdy je počasí teplejší a slunečnější. V tomto období se také koná mnoho festivalů a akcí. Nicméně Turku je krásným městem k návštěvě po celý rok a v každé sezóně nabízí své vlastní kouzlo.


Dovolená Finsko Turku


Finsko je překrásná země se spoustou zajímavých a krásných míst k návštěvě. Jedním z nejpůvabnějších měst v zemi je Turku. Toto živé a historické město se nachází na jihozápadním pobřeží Finska a je ideálním cílem pro dovolenou.

Turku je starobylé město s bohatou historií, která sahá až do 13. století. Je tedy nejstarším městem v celé Finsku. Procházející se úzkými uličkami starého města si můžete vychutnat atmosféru minulosti a obdivovat působivou architekturu. Hlavní dominantou města je gotická katedrála, která je zároveň největším kostelem v celém Finsku. Je fascinující vidět tyto historické památky tak blízko přírody čítající lesy, hory a jezera.

Turku je také proslulé svými muzei a kulturními institucemi. Jedním z nejznámějších je Turun linna, což je hrad na břehu řeky Aura. Hrad sloužil jako pevnost až do 19. století a dnes je zde umístěno Muzeum dějin Turku. Pokud máte rádi umění, určitě byste měli navštívit Turun taidemuseo (Turku umělecké muzeum), které je jedním z největších uměleckých muzeí v Finsku.

Jedním z vrcholů návštěvy Turku je také návštěva ostrova Ruissalo, který se nachází poblíž města. Ostrov je přírodním rájem pro turisty, nabízejícím krásné lesy, pláže a přírodní rezervace. Na ostrově se nachází také Ruissalo Spa, kde si můžete užít relaxační a wellness procedury.

Pokud rádi zažíváte kulturu a tradiční finské události, je dobré navštívit Turku během léta, kdy se zde koná tradiční festival Ruisrock, což je jedním z největších hudebních festivalů v Severní Evropě. Festival přitahuje tisíce návštěvníků, kteří se baví hudbou a různými kulturními akcemi.

Turku je také výchozím místem pro objevování okolní přírody. Blízkost přírodních rezervací, jezer a vodopádů nabízí skvělé možnosti pro turistiku, cyklistiku a jiné outdoorové aktivity.

Pokud hledáte unikátní a krásné místo pro dovolenou, Turku ve Finsku je ideální volbou. Plné historie, kultury a krásné přírody, zde najdete vše, co potřebujete pro nezapomenutelný pobyt.


Ubytování Finsko Turku


Turku, město ležící na západním pobřeží Finska, je jedním z nejstarších a nejživějších měst v zemi. Představuje ideální destinaci pro turisty díky své bohaté historii, malebnému přístavu a množství kulturních atrakcí. Pokud plánujete návštěvu Turku, správné ubytování je klíčovým faktorem pro uspokojení vašich potřeb a pohodlí během pobytu.

Turku nabízí řadu ubytovacích možností, které vyhovují různým rozpočtům a preferencím cestovatelů. V centru města se nacházejí luxusní hotely, které poskytují vysoce kvalitní služby a mají vynikající vybavení, včetně wellness center, bazénů a restaurací s místními specialitami.

Pro ty, kteří preferují menší a klidnější ubytování, jsou k dispozici různé penziony a bed and breakfast. Tyto zařízení vám umožní zažít autentickou finskou pohostinnost a být blíže místní kultuře. Většina penzionů je situována v historické části města, což vám umožní prozkoumat okolní památky a historické atrakce.

Další možností ubytování jsou apartmány a pronájmy domů. Ty jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří preferují větší prostor a samostatnost během svého pobytu. Můžete si vařit vlastní jídlo a vycházet a přicházet, jak se vám líbí. Obyvatelé Turku jsou obecně přátelští a ochotní pomoci, takže se necítíte opuštění nebo ztracení.

Pokud hledáte ekonomičtější možnosti ubytování, můžete se podívat na hostely a levné hotely. Tyto zařízení často nabízejí základní vybavení a společné prostory, ale jsou vhodné pro ty, kteří se zajímají o cenově dostupné ubytování a přednost dávají maximální úsporám.

Neměli byste také opomenout možnost ubytování blíže k přírodě. Turku má na svém okraji několik kempů a bungalovů, které vám umožní prožít krásy finské přírody. Populární volbou je například ubytování v chatkách u jezera nebo v lese, kde si můžete užít klid a pohodu daleko od rušného města.

Nezáleží na tom, jaké ubytování si vyberete, jedno je jisté - bez ohledu na vaše preference a požadavky bude mít Turku ideální možnost pro vás. Navíc, díky vynikajícímu systému veřejné dopravy můžete snadno a rychle cestovat z jednoho konce města na druhý, takže vám vaše volba ubytování umožní plně vychutnat vše, co Turku nabízí.


Počasí Finsko Turku


Finsko je známé svým drsným podnebím, a město Turku není výjimkou. Nacházející se na jihozápadě země, Turku zažívá typické vlivy baltského moře a severního větru.

Celoročně je v Turku chladněji a vlhčeji než v mnoha jiných evropských městech. Zimy zde jsou dlouhé a studené, s průměrnými teplotami kolem -5 ° C a sněhovou pokrývkou, která se udržuje několik měsíců. Chvílemi se teploty mohou snížit až na -20 ° C, zejména během lednových nocí. Tyto extrémní podmínky jsou důsledkem vlivu Arktidy a mořského proudění v oblasti.

Jaro v Turku je obvykle chladné a vlhké. Teploty se postupně zvyšují na příjemnějších 10-15 ° C. Během jara se může objevit i nadprůměrné množství srážek, které obvykle spadnou ve formě deště. Přestože jaro není nejvhodnější období pro turistiku v Turku, kvůli chladnému počasí a neustálému dešti, je to dobře sledovat, jak se město probouzí k životu a příroda začíná kvést.

Leto v Turku je krátké, ačkoli teploty mohou dosahovat, pokud je štěstí, až 25 ° C nebo více. Průměrné denní teploty se pohybují mezi 18-22 ° C. Léto je ideální čas pro návštěvu Turku, protože se můžete těšit na dlouhé dny a slunečné počasí. Mořský vánek dodává příjemnou osvěžující atmosféru a nabízí příležitosti k procházkám na přístavní promenádě a vychutnávání prostředí kolem řeky Aura.

Podzim v Turku je opět vlhký a chladný, přičemž teploty se pohybují kolem 5 až 10 ° C. V tomto období se mohou objevit krátkodobé suché období, které jsou ideální pro procházky a pozorování změny barev listí. Podzim je také sezónou, kdy je ve Finsku časté výskyt Nordlichtu neboli polární záře.

Celkově vzato, počasí v Turku je náročné a proměnlivé. Je dobré být připraven na chladné teploty, dešťové srážky a občasné slunečné dny, zejména v létě. Turku však nabízí překrásnou přírodu a krásné historické památky, które tím více vyniknou při prozkoumávání za jakéhokoliv počasí.


Letenka Finsko Turku


Letenka Finsko Turku: Objevte krásy druhého největšího finského města!

Pokud plánujete svou další dovolenou a hledáte zajímavou destinaci, nemusíte hledat daleko. Může se jednat o Finsko, země s úchvatnou přírodou a bohatou historií. Jedním z měst, které byste měli určitě navštívit, je Turku. Toto město je známé jako kulturní a hospodářské centrum jihozápadního Finska, a je ideálním místem pro dovolenou celé rodiny nebo romantický víkend s partnerem.

Pokud je Turku vaším cílem, letenka Finsko Turku je tím nejlepším způsobem, jak se tam dostat. Finská hlavní města Helsinki je vzdálena asi 160 km na východ a letiště Turku je vzdáleno pouhých 8 km od centra města. Díky tomu, že letiště je dobře napojeno na centrum města, můžete se rychle dostat k vašemu ubytování a začít si užívat vynikající atmosféru Turku.

Zde je několik věcí, které nesmíte při vaší návštěvě Turku vynechat:

1. Návštěva Turkujského hradu: Tento historický hrad je jednou z nejvýznamnějších památek města. Díky záměru v roce 1961 byl rekonstruován a v současnosti se jedná o jednu z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v městě.

2. Turku Archipeslago: Pokud máte rádi přírodu a moře, musíte navštívit toto nádherné souostroví ležící v ústí řeky Aura do Baltského moře. Můžete si pronajmout loď a projíždět mezi ostrovy v klidu a ticho, nebo si vyzkoušet různé vodní sporty, jako například potápěčství, windsurfing, nebo kajakářství.

3. Místní trhy: Každý rok se v Turku konají nejrůznější trhy a výstavy. To je skvělá příležitost, jak si vyzkoušet místní speciality, například žvýkačky s příchutí ananasu, které se vyrábějí přímo na místě - nebo se prostě projít a nakoupit si kvalitní dřevořezby a další typicky finské produkty.

4. Muzeum seriózního umění: Toto muzeum, které se nachází v budově bývalého ústavu pro slepé, obsahuje velké množství vynikajících předmětů a artefaktů, které jsou umístěny do velice pěkně vybavených a prosvětlených sálů.

5. Botanická zahrada: Tato zahrada se nachází v krásné parkové části města a je otevřena od jara do podzimu. Pokud máte rádi rostliny a květiny, tuto zahradu rozhodně nevynechejte a užijte si zde krásné chvíle.

Takových turistických atrakcí a aktivit v Turku najdete mnohem více, a co je nejdůležitější, můžete si tu užít své volno, s naprostým pohodlím a bezpečností. Protože Turku má všechno, co k naplnění vaší relaxace potřebujete.

A protože když můžete tak také si zahrajte něco také škod to nezahrát. V Turku si můžete zahrát Gulf, který je velmi oblíbený sport ve Finsku.

Letenka Finsko Turku je ideálním způsobem, jak se dostat do tohoto skvělého finského města a zažít to, co Turku nabízí. Ať už cestujete sami nebo s rodinou, nebude vám nikdy smutno a vždy si užijete nádherných chvilek. Tak si neváhejte zarezervovat svou letenku a objevte krásy tohoto jedinečného města!


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky