Flebotrombóza (léčba)

Záněty žil – flebitidarozdělujeme do 2 skupin.

  • Záněty povrchových žil  –  tromboflebitida
  • Záněty hlubokých žil – flebotrombóza

Flebotrombóza – zánět hlubokých žil

U flebotrombózy, která je závažnější než tromboflebitida, dominuje asymetrický otok a bolest. Diagnóza se stanoví dopplerovskou sonografiii, laboratorním vyšetřením.

Podle toho, který úsek žíly je postižen, je průběh onemocnění různě odstupňován. Nejlehčí formou je postižení žíly bérce. Pozorujeme náhlý otok bérce, který se přes den zvětšuje a do rána mizí. Teprve později začne cítit únavnost bérce, která nemocného přivádí k lékaři.

Jestliže je postižena hluboká žíla stehenní nebo pánevní, onemocnění většinou začíná náhlou teplotou s třesavkou a prudkými bolestmi v místě zánětu. Jelikož zánět má za následek zmenšení průsvitu hluboké žíly, nebo dokonce její úplný uzávěr, dochází k náhlému oběhovému selhání v končetině a k velmi nápadnému otoku, který ji postihuje v celém rozsahu. Končetina je typicky bílé barvy, s kůží napjatou, lesklou, při zmáčknutí se objeví těstovitý důlek.

Léčba zánětu hlubokých žil

U léčby zánětu hlubokých žil je nutná návštěva lékaře, který většinou pacienta hospitalizuje  a předepíše léky na ředění krve – antikoagulancia (Heparin, Warfarin), trombolytika (streptokináza), možností je chirurgické řešení.

Lék systémové enzymoterapie Wobenzym se uplatňuje  nejen jako součást léčby akutních zánětů povrchových žil, ale pomáhá také pacientům, u kterých po opakovaných zánětech žil (potrombotický syndrom) přetrvávají dlouhodobé obtíže – zejména otoky a bolesti v končetinách při větší námaze, které omezují jejich výkonnost.

 

Ivermektin je anthelmintikum. Používá se k léčbě infekcí způsobených některými parazity. Funguje tak, že zabíjí parazity. Používejte Ivermectin (Stromectol) z https://www.ivermectinkoupit.com podle pokynů svého lékaře. Užívejte Stromectol ústy na lačný žaludek se sklenicí vody. Někteří pacienti, kteří užívají Stromectol, potřebují pravidelné sledování a přeléčení, aby se zajistilo úplné vymýcení infekce.

Napsat komentář