Objevte lety za nejlepší ceny

Francie Colmar

Letenka Francie Colmar


Colmar je kouzelné město v regionu Alsasko, které se pyšní jedinečným mixem středověké a moderní architektury a je obklopeno malebnou přírodou. Pokud plánujete navštívit tuto idylickou destinaci, letenka do Francie Colmar je tím pravým začátkem vaší cesty.

Existuje několik možností, jak se do Colmaru dostat letadlem. Nejbližší letiště jsou EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg nebo letiště v Basileji, Výmaru nebo Štrasburku. Z těchto letišť můžete snadno dojet do Colmaru vlakem nebo autobusem. Pokud se rozhodnete cestovat z Paříže, letenka vás zavede na letiště Charles de Gaulle nebo Orly, odkud můžete vzít vlak nebo autobus do Colmaru.

Hlavní turistické atrakce v Colmaru jsou soustředěny v historickém centru města, kde se můžete projet kanály na lodičkách nazývaných "gondoly" a obdivovat krásné náměstí Place de l'Ancienne Douane. Návštěvníci si také nemohou nechat uniknout návštěvu Muzea Unterlinden, kde je vystavena slavná Isenheimská obrazová křídla, a katedrálu Saint Martin.

Jedinečnou atmosféru Colmaru umocňuje bohaté kulturní dědictví, které nabízí každé roční období. V prosinci, město oslavuje vánoční trhy, které patří k nejoblíbenějším v Evropě. Kromě toho se ve městě pořádají v letním období velké kulturní akce, jako jsou Colmar Jazz Festival nebo Colmar International Music Festival.

Cestovatelé, kteří se rozhodnou pro letenku do Francie Colmar, nebudou litovat své volby. Toto zvláštní město nabízí mnoho turistických atrakcí a zážitků, stejně jako bohatou historii a kulturu. Ať už navštívíte tuto destinaci za účelem putování přírodou, ochutnání místní kuchyně nebo pouhým zastavením v rámci své cesty, Colmar vám určitě nabídnete nezapomenutelnou zkušenost.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Colmar


Dotaz: Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Colmaru?

Odpověď: Colmar je snadno dostupný vlakem nebo autobusem z několika měst v Alsasku, jako jsou Štrasburk, Mulhouse a Basel. Vlaky také jezdí do Paříže a Lyonu. Pokud preferujete cestování vlastním autem, město je dobře spojeno s dálnicemi A35 a N83.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas navštívit Colmar?

Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Colmaru je během jara a léta, kdy je město plné kvetoucí květin a vonících parků. Také je to sezóna, kdy se konají některé významné kulturní a společenské události. Pokud se vám líbí zimní scenérie, můžete navštívit Colmar v prosinci, kdy jsou ulice zdobeny vánočními dekoracemi a trhy.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Colmaru?

Odpověď: Nejlepší turistické atrakce v Colmaru zahrnují historické centrum města s úzkými uličkami, krásně zdobenými fasádami domů a Malebnými kanály. Také se vyplatí navštívit Unterlinden Museum a kočárkové muzeum, jež vděčí za svou popularitu sbírkou historických kočárů.

Dotaz: Jaké jsou typické gastronomické speciality v Colmaru?

Odpověď: Colmar nabízí mnoho tradičních alsaských a francouzských jídel, včetně polévky z kaše, tarte flambée, baeckaoffe (jehněčí, vepřové a hovězí maso dusené s bramborami a cibulí), kougelhopf (typický dort z alsaského kruhového splývavého těsta), rejnoků, kamembertu, Munster a Rieslingu.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší obchody a nakupovací centra v Colmaru?

Odpověď: Colmar nabízí pestrou škálu obchodů a nakupovacích centrech, od luxusních butiků až po tradiční alsaské obchody s potravinami. Nejlepším místem pro nákupy jsou ulice Rue des Clefs a Rue du Sauvage, které jsou plné módních butiků, obchodů s potravinami a specialitami, tradičních řeznických a pekařských obchodů a malých suvenýrových stánků.


Ubytování Francie Colmar


Colmar je překrásné historické město nacházející se v regionu Alsasko ve Francii. Je známé svým malebným a romantickým prostředím, díky čemuž je jedním z nejvyhledávanějších turistických cílů v regionu. Ubytování v Colmaru je pestřejšího druhu a zahrnuje širokou škálu možností.

Pokud preferujete luxusnější ubytování, v Colmaru najdete několik pětihvězdičkových hotelů. Tyto hotely vás okouzlí svou exkluzivností a nabídnou vám prvotřídní služby. Mnohé z nich se nacházejí přímo v centru města, takže budete mít výhled na historické budovy a malebné uličky. Pokud preferujete menší a klidnější ubytování, můžete se rozhodnout pro rezervaci v jednom z luxusních boutique hotelů. Tyto hotely často nabízejí kombinaci moderního designu a tradiční atmosféry, což vytváří zcela unikátní atmosféru.

Pro ty, kdo preferují útulnější a příjemnější atmosféru, je ve městě k dispozici také mnoho rodinných hotelů a penzionů. Tyto ubytovací zařízení nabízí příjemné prostředí a domácí atmosféru za přijatelné ceny. Většina z nich se nachází v blízkosti historického centra města, takže budete mít snadný přístup k všem hlavním atrakcím. Některé z těchto rodinných hotelů nabízí také pokoje se zahrádkou nebo terasou, kde si budete moci vychutnat krásný výhled na okolní krajinu.

Pokud preferujete nezávislost a soukromí, můžete zvážit pronájem jednoho z místních apartmánů nebo chalup. V Colmaru a jeho okolí najdete mnoho soukromých ubytovacích zařízení, která nabízejí plně vybavené apartmány s vlastní kuchyní a dalšími pohodlími. Pronájem apartmánu vám umožní prozkoumávat město a okolí ve vlastním tempu a samostatně vařit si jídlo.

Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, rodinný hotel nebo soukromý apartmán, ubytování v Colmaru vám zajistí nezapomenutelný zážitek. Město a jeho okolí nabízejí širokou škálu atrakcí, jako jsou krásné starobylé památky, tradiční restaurace a malebné vinice. Díky své poloze poblíž několika přírodních parků je také ideálním výchozím bodem pro procházky a jízdy na kole.

Zkrátka, pokud hledáte skvělé ubytování ve francouzském městě s bohatou historií a kouzelnou atmosférou, nenajdete lepší volbu než Colmar. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusnější hotel, útulný rodinný hotel nebo soukromý apartmán, toto krásné město nabízí ubytování pro každý vkus a rozpočet. Ubytování v Colmaru vám umožní prozkoumat všechny klenoty tohoto malebného města a vychutnat si nezapomenutelnou dovolenou ve Francii.


Dovolená Francie Colmar


Francie patří mezi jednu z nejoblíbenějších turistických destinací na světě a má mnoho malebných měst, která stojí za návštěvu. Jedním z takových míst je i kouzelné město Colmar. Nachází se v regionu Alsasko a svými nádhernými uličkami, historickými budovami a bohatou kulturní scénou přitahuje každým rokem tisíce turistů.

Colmar je známý svým unikátním architektonickým stylem, který kombinuje různé vlivy. Ulice jsou lemovány pestrými domky s dřevěnými roubenými fasádami a květinovými balkony. V centru města se nachází historický Starý Colmar, který je jako z pohádky. Procházkou těmito uličkami se ocitnete v minulosti a můžete obdivovat malebné náměstí Place de l'Ancienne Douane se svým mohutným městským domem Maison Pfister.

Dalším neodmyslitelným prvkem Colmaru jsou kanály, které město protínají. Získalo tak přezdívku „malý Benátky“. Nevynechte proto projížďku lodí po kanálech, která je skvělým způsobem, jak obdivovat krásu města z jiné perspektivy. Během této plavby můžete také vidět mnoho historických mostů, jako je například Pont des Tanneurs.

Colmar je také domovem mnoha muzeí, která poznáte o bohaté historii a kultuře regionu. Nejznámějším z nich je Unterlinden Museum, které se nachází v bývalém klášteře. Toto muzeum vás provede od středověku až po současnost a můžete si prohlédnout mimo jiné slavný Isenheimskej oltář. Dalšími zajímavými muzei jsou Musée Bartholdi, věnovanému sochaři Augustu Bartholdimu, který je autorem sochy Svobody v New Yorku, a Musée d'Histoire Naturelle et d'Ethnographie.

Pro milovníky vína je Colmar skvělým výchozím bodem pro výlety do okolních vinic. Region Alsasko je totiž známý svými kvalitními víny a můžete navštívit různé vinařství a ochutnat jejich speciality. Nezapomeňte si odnést nějaké lahváčky jako připomínku dovolené.

Ať už se rozhodnete navštívit Colmar na krátkou dovolenou nebo pouze na výlet během cesty do Francie, určitě nebudete litovat. Toto kouzelné město vás okouzlí svou atmosférou, romantikou a bohatou historií. Přijeďte a objevte krásy Colmaru!


Počasí Francie Colmar


Colmar je malebné město nacházející se ve francouzské regionu Alsasko. Leží na sáze francouzského departementu Haut-Rhin, asi 64 kilometrů jihozápadně od hlavního města regionu, Štrasburku. Toto překrásné město je nejen známé svými památkami, ale také svým jedinečným počasím.

Colmar leží ve vnitrozemí, což má vliv na jeho klima. Nachází se v severní části Alsaska, který je situován mezi Vogézami na západě a Rýnem na východě. Díky této poloze je město obklopeno kopci, což ovlivňuje místní podnebí.

Colmar má oceánské klima s mírnými teplotami a vlhkostí po celý rok. Léta jsou příjemně teplá a slunná, s průměrnými teplotami kolem 25 °C. V horkých letních dnech se teploty mohou vyšplhat až na 30 °C, avšak díky přítomnosti řeky Lauch a kanálů je ve městě dostatek vody, která pomáhá udržovat příjemný chlad.

Podzim v Colmaru je také úžasnou dobou návštěvy. Teploty klesají na příjemných 15-20 °C a okolní krajinu pokrývají zlaté a červené odstíny barevných listů stromů. Tuto roční dobu mohou však doprovázet deště, takže byste si měli přibalit deštník, pokud plánujete návštěvu.

Zima v Colmaru je mírná, teploty se pohybují kolem 0-5 °C. Sněhové pokrývky nejsou příliš časté, ale když napadne sníh, vytváří se kouzelná atmosféra, která se hodí k vánočnímu trhu ve městě. Tento trh je jedním z nejznámějších ve Francii a láká tisíce návštěvníků z celé Evropy.

Jaro v Colmaru je obdobím, kdy se město probouzí k životu. Teploty stoupají na příjemných 15-20 °C a kvetou květiny všude kolem. Můžete se projít malebnými uličkami města a obdivovat rozkvetlé zahrady a parky.

Celkově je počasí v Colmaru považováno za příjemné a vhodné k prozkoumávání města a okolí. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit Colmar, budete zde vítáni jak v horkých letních dnech, tak při zasněženém zimním pobytu.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky