Objevte lety za nejlepší ceny

Francie Le Havre

Ubytování Francie Le Havre


Francie je fascinující zemí, která láká miliony turistů každý rok. A jedním z nejlepších míst k pobytu v této zemi je město Le Havre. Nacházející se na severozápadě Francie, Le Havre nabízí úžasné ubytování a mnoho zajímavých míst k prozkoumání.

Město Le Havre je známé svou moderní architekturou a bylo také zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Jeho moderní stavby jsou výsledkem rekonstrukce města, které bylo značně poškozeno během druhé světové války. Díky tomuto rekonstrukčnímu projektu získalo město nový a jedinečný vzhled.

Při hledání ubytování v Le Havre budete mít mnoho možností. Existuje široká škála hotelů, penzionů a apartmánů, které vyhovují všem rozpočtům a preferencím. Le Havre nabízí i luxusní hotely ve středu města s nádherným výhledem na přístav.

Mnoho hotelů v Le Havre je vybaveno moderními a pohodlnými pokoji s veškerým vybavením, které zajišťuje vaše pohodlí a pohostinnost. Některé hotely mají také restaurace a bary, kde si můžete vychutnat tradiční francouzskou kuchyni a ochutnat místní speciality.

Le Havre se může pochlubit i krásnými plážemi, které přitahují milovníky slunce a vodních sportů. Místní pláže jsou dobře udržované a nabízejí příležitosti k opalování, plavání či surfování.

Pokud jste dobrodružní typ, můžete se vydat na výlet do okolí Le Havre a objevit další atrakce. Nedaleko se nachází město Étretat, které je známé svými úžasnými útesy a skalami. Tyto srázy jsou oblíbeným cílem fotografů a umělců.

Další zajímavou možností je návštěva přístavního města Honfleur, které je považováno za jednu z nejkrásnějších vesnic ve Francii. Honfleur je známé svou přístavní promenádou a malebnými uličkami plnými starých domů a galerií umění.

Celkově vzato, Le Havre je skvělým místem k pobytu při návštěvě Francie. Jeho moderní architektura, krásné pláže a okolní atrakce poskytují nezapomenutelný zážitek každému návštěvníkovi. A díky široké škále ubytování, naleznete zde tu pravou volbu pro své potřeby a preference.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Le Havre


1. Jaké je klima Le Havre?

Le Havre má oceánské klima. Léta jsou mírná a mírně vlhká, s průměrnými teplotami kolem 20 °C. Zimy jsou mírně studené s průměrnými teplotami kolem 6 °C.

2. Jak se dostanu do Le Havre z Paříže?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat z Paříže do Le Havre, je vlakem. Jízda trvá přibližně 2,5 - 3 hodiny a existují pravidelné spoje. Další možností je cesta autobusem, která trvá přibližně 2,5 - 3 hodiny. Lze také využít automobil, cesta trvá přibližně 2,5 - 3 hodiny v závislosti na provozu.

3. Jaké jsou nejznámější pamětihodnosti v Le Havre?

Mezi nejznámější pamětihodnosti v Le Havre patří modernistická čtvrť St. Joseph s unikátní betonovou architekturou, Muzeum moderního umění André Malraux (MuMa), které obsahuje rozsáhlou sbírku uměleckých děl, a maják v Le Havre, který je symbolem města.

4. Kolik stojí vstupenky do Muzea moderního umění André Malraux?

Vstupenky do Muzea moderního umění André Malraux se pohybují kolem 10-15 eur pro dospělé. Děti a studenti mohou mít slevu na vstupenky.

5. Kde se nachází nejlepší místa k ubytování v Le Havre?

Nejlepší místa k ubytování v Le Havre jsou v blízkosti pláže a přístavu. Město nabízí různé možnosti ubytování všech cenových kategorií, včetně hotelů, penzionů a apartmánů.

6. Má Le Havre dobré spojení s ostatními městy ve Francii?

Ano, Le Havre má dobré spojení s ostatními městy ve Francii. Město má vlastní mezinárodní letiště a je dobře napojeno na železniční síť. Existují také autobusové a tramvajové linky, které spojují Le Havre s okolními městy.

7. Kde se nachází nejlepší restaurace v Le Havre?

Le Havre nabízí širokou škálu restaurací. Mezi nejlepší patří Le Bouchon du Vaugueux, která je specializována na tradiční francouzskou kuchyni, Au Petit Bacchus, která nabízí lahodné pokrmy z mořských plodů, a Le Jardin des Saveurs, která je zaměřena na gurmánskou kuchyni.

8. Jaké jsou nejbližší pláže k Le Havre?

Le Havre má vlastní pláže, které jsou ideální pro koupání a opalování. Nejbližší pláže se nacházejí v blízkosti přístavu a jsou snadno dostupné pěšky.

9. Existuje v Le Havre veřejná doprava?

Ano, Le Havre má fungující veřejnou dopravu, včetně autobusů a tramvají. Město také nabízí půjčovnu kol, která je populární mezi místními i turisty.

10. Jaká jsou oblíbená sportovní aktivity v Le Havre?

Le Havre nabízí různé sportovní aktivity pro všechny věkové kategorie. Oblíbené aktivity zahrnují plavání, plážový volejbal, jachting, golf a cyklistiku. Město má také několik sportovních center, kde je možné hrát tenis, badminton nebo squash.


Letenka Francie Le Havre


Le Havre se nachází na severozápadním pobřeží Francie a je druhým největším přístavem země. Vyrazit sem můžete jak za prací, tak i za zábavou.

Díky letům z mnoha velkých evropských měst můžete letecky dorazit na letiště Le Havre-Octeville, leteckou společností Hop!, kompatibilní s Air France. Z letiště se snadno dostanete do centra města během pár minut.

Le Havre má co nabídnout svým návštěvníkům. Můžete navštívit mnoho památek zařazených na seznam UNESCO, jako například kostel Saint Joseph, který je největší dřevěnou stavbou v Evropě. Tento kostel má 100 metrů vysokou věž s rozhlednou, odkud můžete vidět celé město.

Pro milovníky umění je tady Muzeum moderního umění Andrého Malrauxe. Toto muzeum pro svou sbírku obrazů a soch vyniká a patří k jedněm z nejvýznamnějších v Evropě.

Pro ty, kdo chtějí ochutnat francouzskou kulturu, zde existuje velké množství kaváren a restaurací, kde si můžete vychutnat vína z okolí a tradiční jídla, jako je například placky se sýrem nebo slanou karamelovou zmrzlinou.

Nedaleko Le Havre se nachází Honfleur, malebné nábřeží s koloritními domy, které inspiruje mnoho malířů a umělců. Toto místo je známé pro své příjemné prostředí a jeho historický význam.

Přístupnost města Le Havre je výhodou pro ty, kteří chtějí navštívit nejen město, ale také doplout do Británie nebo Normandie. Zde najdete nejkrásnější pláže, historické budovy a mořskou kuchyni.

Le Havre je tedy přitažlivým místem, kde je mnoho toho, co si můžete vychutnat. Po letu z několika evropských měst se můžete snadno dostat do tohoto malebného přístavního města, kde si můžete užít mnoho krás Francie.


Dovolená Francie Le Havre


Le Havre, přístavní město ležící na severozápadě Francie, je jednou z atraktivních destinací pro dovolenou. Jeho bohatá historie, elegantní architektura a polooha u moře lákají turisty z celého světa.

Toto přístavní město bylo založeno v roce 1517 a je známé svou architekturou z 18. století. Městské centrum, které bylo poničeno během druhé světové války, se nyní pyšní titulem světového dědictví UNESCO díky svému unikátnímu urbanistickému plánu. Návštěvníci si mohou prohlédnout modernistické budovy postavené po skončení války, které dávají Le Havru zcela odlišný charakter.

Jedním z nejvýznamnějších turistických lákadel Le Havru je Muzeum moderního a současného umění André Malraux. Toto překrásné muzeum představuje více než 10 000 uměleckých děl, včetně děl od Moneta, Renoira, Picassa a Dufyho. Je to pro milovníky umění a kultury neodolatelná atrakce.

Další zajímavou destinací je námořní přístav Le Havru. S obrovskými loděmi, které kotví u břehu, je to impozantní místo, kde si turisté mohou prohlédnout moderní přístavní zařízení a pozorovat obrovské obchodní lodě, které sem přijíždějí z celého světa. Přístav je také startovním bodem pro plavby do blízkých destinačních měst, jako jsou Southampton v Anglii nebo kanálový ostrov Guernsey.

Le Havre má také rozsáhlé písečné pláže a malebné pobřeží. Turisté zde mohou strávit den relaxováním na pláži, opalováním se a koupáním ve francouzském kanálu La Manche. Le Havre je také výchozím bodem pro objevování blízkého pobřežního regionu Normandie, který je známý svými krásnými klifovými pobřežími a idylickými přímořskými městy.

Místní kuchyně je dalším faktorem, který láká turisty do Le Havru. Přístavní město nabízí širokou škálu čerstvých mořských plodů a ryb, které si mohou návštěvníci vychutnat v jedné z mnoha restaurací podávajících speciality z mořských plodů. Milovníci vína by si také neměli nechat ujít regionální vína vyrobená v blízkých vinicích.

Le Havre je snadno dosažitelný jak letecky, tak lodí. Město má vlastní mezinárodní letiště, které je spojeno s několika evropskými městy, a také vyhrazenou trajektovou linkou s britským Portsmouthem. Místní doprava v Le Havru je také dobře rozvinutá, což usnadňuje pohyb po městě a okolních oblastech.

Pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou v přívětivém přístavním prostředí se směsicí moderní a historické architektury, je Le Havre ideální volbou. Toto malebné město nabízí širokou škálu atrakcí, které uspokojí jak milovníky kultury, tak přírody. Dovolená v Le Havru je zážitkem, který si turisté zcela jistě budou pamatovat.


Počasí Francie Le Havre


Le Havre je krásné francouzské město, které se nachází na severozápadním pobřeží Francie a je jedním z největších přístavů země. Město má mnoho kouzelných zákoutí, ale jedním z nejzajímavějších témat pro návštěvníky je počasí.

Le Havre, který se nachází v blízkosti průlivu La Manche, má vlhké podnebí s mírnými zimami a mírnými léty. Teploty se v průběhu roku mírně mění a v zimě se vzduch ochladí na průměrnou teplotu kolem 5 stupňů Celsia. V létě se teploty pohybují v průměru kolem 20 stupňů Celsia.

Město Le Havre může být velmi větrné, což lze přičíst vlivu moře. Během celého roku střední rychlost větru dosahuje minimálně 10 km/h a může dosáhnout rychlosti až 20 km/h.

Přeháňky jsou poměrně běžné a deštivé počasí je obvyklé po celý rok. V průměru spadne v Le Havre kolem 870 mm srážek ročně, ale v zimě mohou být sněhové vločky také běžným jevem.

Avšak i s tímto počasím neztrácí Le Havre své kouzlo. Ve městě najdete mnoho zajímavých parků, muzeí a pláží podél překrásného pobřeží. Le Havre je vynikajícím místem, které si turisté mohou užít po celý rok, i když větrné počasí znamenající, že se mohou těšit ze sportovních aktivit, jako jsou surfování, kitesurfing a windsurfing.

V každém ročním období Le Havre nabízí krásné a nezapomenutelné scenérie, ať už se jedná o vlny rozbíjející se na pobřeží, nebo sněhové pokrývky pokrývajících ulice a stavby ve městě.

Celkově je počasí v Le Havre mnohoznačné, nádherné francouzské město s mnoha překvapeními a zážitky, i přesto, že je ovlivněno deštivými počasími. Turisté si mohou být jisti, že zde vždy najdou něco, co odpovídá jejich představám, ať už chtějí být na pláži s opálenou pletí, nebo si jen prohlédnout výstavy a atrakce, které město nabízí.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky