Objevte lety za nejlepší ceny

Francie Lyon

Dovolená Francie Lyon


Ideální cíl pro dovolenou ve Francii Lyon má vše, co byste si mohli přát - kulturu, historii, krásné krajiny, nevšední gastronomii a mnoho dalšího. Lyon, který se nachází na jihu země, je jedním z největších a nejlidnatějších měst ve Francii a je zároveň hlavním městem regionu Auvergne-Rhône-Alpes.

Při své návštěvě v Lyonu budete nadšeni nejen jeho krásnou architekturou a malebnými uličkami, ale také jeho kulturním bohatstvím. Lyon byl v roce 1998 zapsán na seznam UNESCO jako světové dědictví a má tak mnoho chráněných památek.

Srdcem města je historické centrum - Vieux-Lyon. Prozkoumejte katedrálu Saint-Jean-Baptiste, malé uličky plné uměleckých dílen a antikvářů a tři středověké paláce - Palais de Justice, Palais de l’Archevêché a Palais Saint-Pierre, které dnes slouží jako galerie.

Dalšími symboly města jsou čtyři obří fresky na čtyřech městských sítích - Lyon, La Croix Rousse, La Guillotière a Vaise. Tyto fresky jsou obrovské malby zobrazující historii města a jeho kulturní různorodost. Lyon je také domovem k několika světoznámým muzeím, jako jsou muzeum Lumière, muzeum Galliera, muzeum krásného umění a muzeum současného umění.

Lyon je známý také pro své slavné kulinářské speciality - kozi sýr se strouhankou, lyonskou klobásou a quenelle. Tyto špičkové speciality jsou k dostání na každém rohu a některé z nejlepších restaurací najdete právě v centru města. Lyon je také známý svými trhy, na kterých můžete ochutnat a koupit čerstvé regionální produkty.

Lyon se nachází v okolí krásných horských řetězců, které nabízejí návštěvníkům mnoho outdoorových aktivit, jako je lezení, turistika, horská kola a lyžování v zimě. Nejpopulárnějšími turistickými atrakcemi v této oblasti jsou městečka Annecy a Grenoble.

Pokud hledáte klidné, romantické a kouzelné místo pro dovolenou, Lyon je určitě volbou pro vás. Lyon má vše, co potřebujete pro dokonalou dovolenou - kulturu, gastronomii, krásné scenérie a mnoho dalšího. Vydejte se na náročnou cestu do Francie, abyste objevili krásy, které město Lyon nabízí, a stali se součástí jedné z nejstarších a nejkrásnějších oblastí v Evropě.


Ubytování Francie Lyon


Francouzské město Lyon se nachází v regionu Auvergne-Rhône-Alpes, na samém jihu Francie. Většina turistů, kteří se rozhodnou Lyon navštívit, hledají vhodné ubytování v centru města, kde se nachází nejvíce pamětihodností, restaurací a barů.

V centru města je možnost ubytování na různých úrovních. Nejlevnější možnost představují hostely a levné hotely. V naprosté většině případů se jedná o jednoduché pokoje s minimem vybavení, které jsou k dispozici za velmi přijatelné ceny. Pro náročnější klientelu jsou v centru města Lyon k dispozici i luxusní hotely s pětihvězdičkovým servisem.

Pro pohodlné ubytování doporučujeme zvolit levné hotely, které nabízejí vybavené pokoje za rozumné ceny. Tyto hotely se nacházejí v blízkosti centra města a umožňují snadný přístup k pamětihodnostem a zábavě.

Další možností jsou apartmány k pronájmu, které jsou ideální pro rodinné dovolené, nebo pro ty, kteří chtějí mít vlastní kuchyňku a vlastní prostor. Vyhledávají je hlavně cestovatelé, kteří chtějí strávit více času v městě a rádi nakupují místních specialit na trzích a vaří vlastní jídlo.

Při výběru ubytování ve Francii Lyon je důležité brát v potaz, že v centru města je situace s parkováním velmi obtížná a mnohé hotely nemají vlastní parkoviště. Pokud plánujete přijet autem, vyplatí se zvolit ubytování s vlastním parkováním, nebo využít taxi a městskou hromadnou dopravu.

V případě, že hledáte luxusní ubytování ve Francii Lyon, můžete si vybrat z několika světoznámých hotelů, které nabízejí nejvyšší úroveň komfortu a prvotřídní servis. Mezi nejznámější hotely patří například Hotel Carlton, Hotel Sofitel Bellecour nebo Four Seasons Hotel Lyon.

Celkově platí, že v centru Francie Lyon jsou k dispozici různé možnosti ubytování, které zahrnují levné hotely, pěkné apartmány a luxusní hotely. Před výběrem ubytování je třeba zvažovat především vybavení pokoje, cenu a lokalitu blízkost památek a veřejné dopravy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Lyon


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Francie Lyon jsou:

1. Jak se dostat z letiště do centra Lyonu?
Odpověď: Nejjednodušší způsob je využít vlakovou linku Rhônexpress, která je přímo spojená s letištním terminálem a jezdí do centra města.

2. Jaké jsou nejlepší památky v Lyonu?
Odpověď: Mezi nejvýznamnější památky v Lyonu patří románská bazilika Notre-Dame de Fourvière, kvarta Presqu'île, staré město Vieux Lyon, Gallo-římské amfiteátr Lugdunum a mnoho dalších.

3. Kam se vydat na dobré jídlo v Lyonu?
Odpověď: Lyon je známý jako gastronomické centrum Francie, takže v okolí najdete mnoho restaurací a bistro, které nabízejí lahodné místní speciality. Mezi nejlepší adresy patří Rue Mercière, Rue des Marronniers a Halles de Lyon Paul Bocuse.

4. Jaké jsou nejlepší možnosti dopravy v Lyonu?
Odpověď: Lyon má dobře vyvinutou městskou dopravu, včetně metra, tramvají a autobusů. Také je možné si půjčit kolo přes systém sdílení kol Velov. Procházka po centru města je také příjemnou možností.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Lyonu?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Lyonu je během jara (duben a květen) a podzimu (září a říjen), kdy je počasí příjemné a město nabízí různé festivaly a události. Léto může být horké a přelidněné turisty.

6. Jaké jsou možnosti ubytování v Lyonu?
Odpověď: Lyon nabízí širokou škálu možností ubytování - od luxusních hotelů a boutique hotelů po levné hostely a apartmány. Nejvíce vyhledávané oblasti jsou Presqu'île, Vieux Lyon a blízkost řeky Rhôny.

Doufám, že vám tyto informace o Lyonu pomohou.


Počasí Francie Lyon


Francie Lyon je jedním z nejkrásnějších měst v jižní Francii. Město se pyšní svým bohatým kulturním dědictvím, množstvím historických památek a bohatou gastronomickou tradicí. Kromě toho má Francie Lyon také zajímavé počasí, které zahrnuje horká léta a chladné zimy.

Léto v Lyonu je obecně velmi teplé a suché. Průměrná teplota v červenci a srpnu se pohybuje kolem 25-30°C a průměrné srážky jsou téměř minimální. V letním období se může objevit i několik dní s extrémně vyššími teplotami, které překonají hranici 35°C. Proto je důležité si připravit lehké oblečení a dostatek tekutin, abyste mohli užívat si slunce a prozkoumávat krásy města.

Podzim v Lyonu přináší mírné teploty a stálou oblačnost. Denní teploty se i nadále drží na úrovni 15-20°C, ale občas se může vyskytnout několik deštivých dní. To však neznamená, že byste neměli navštívit město, naopak podzim je období, kdy se okolí Lyonu mění v krásnou pestrou paletu barev a na rovněž méně turisticky frekventovaných místech můžete být své siesterské duši.

Zima v Lyonu je obecně velmi chladná. Průměrná teplota v lednu se většinou pohybuje kolem 0°C, ale někdy se může dostat až pod -10°C. Důležité je na mrazivé období připraveni a nepodceňovat chlad, protože Lyon je obklopen horami. Město se v zimě přemění v krásnou sněhovou krajinu a na nábřeží Rhôny můžete navštívit tradiční vánoční trhy.

Jaro v Lyonu je obecně chladné, ale postupem času teploty stoupají a příroda začne kvést. Od března se teploty drží okolo 10-15°C a občas se může objevit déšť. To však neznamená, že byste se neměli vydat poznávat město. Lyon je v tomto období plný života, stejně jako příroda, která začíná vytvářet spektakulární scenérie.

Celkově lze tedy říci, že Francie Lyon je krásné město s pestrým počasím. Ať už budete cestovat v létě, na podzim, v zimě nebo na jaře, vždy budete mít co objevovat. Při cestě do Lyonu nezapomeňte zahrnout vhodné oblečení a boty, abyste se mohli pohodlněji přizpůsobit podmínkám.


Letenka Francie Lyon


Francie je známá svou bohatou historií, nádhernými přírodními scenériemi a lákadlem pro gurmány. Jedním z nejvýznamnějších francouzských měst je Lyon. Tento kosmopolitní a živý destinační bod láká miliony turistů každý rok.

Díky své strategické poloze v srdci Francie je Lyon snadno dostupný prostřednictvím vzdušné dopravy. Mnoho leteckých společností nabízí lety přímo do Lyonu, což usnadňuje cestování do tohoto úžasného města.

Letiště města Lyon se nazývá Lyon-St. Exupéry International Airport (LYS) a nachází se asi 20 kilometrů od centra města. Toto moderní letiště obsluhuje jak domácí, tak mezinárodní lety. Lyon je také velmi dobře propojen s dalšími evropskými městy, což z něj činí důležitý přestupní bod pro cestující do různých destinací.

Při plánování letu do Lyonu je důležité zvážit různé možnosti leteckých společností. Francouzská národní letecká společnost Air France nabízí několik přímých letů z různých světových destinací. Další populární letecké společnosti, které létají do Lyonu, zahrnují Lufthansu, Ryanair, EasyJet, British Airways a mnoho dalších.

Lyon je městem, které nabízí širokou škálu atrakcí a zážitků pro návštěvníky. V historickém centru, které je zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, můžete prozkoumat malebné uličky, středověké budovy a ojedinělou architekturu. Lyon je také známý jako gastronomická metropole Francie, a proto vás místní kavárny, kavárny a restaurace přivítají bohatým výběrem jídel a nápojů.

Kromě toho můžete navštívit slavnou Lyonskou baziliku, která je považována za symbol města. Tato nádherná katedrála, která sídlí na kopci Fourvière, nabízí úchvatný výhled na celé město.

Pokud máte rádi umění, nesmíte vynechat Lyonovu muzejní scénu. Musée des Beaux-Arts je jedním z největších uměleckých muzeí v Evropě a hostí kolekce starověkého, středověkého a moderního umění. Navštívit můžete také Muzeum galérů Têtes, které je známé svou sbírkou soch z 17. století.

Z Lyonu je také snadné podniknout výlety do dalších kouzelných částí Francie. Můžete navštívit známou vinohradnickou oblast Burgundsko, fascinující historické město Avignon nebo se vydat do přírodních parků a hor, které obklopují Lyon.

Letenka do Lyonu je tedy vstupenkou do světa bohaté kultury, umění a exkluzivní kulinářské scény. Nechte se unést pohostinností Lyonu a objevte vše, co město nabízí. Ať už jste zamilovanec do historie, umění, gastronomie nebo přírody, Lyon představuje nezapomenutelný zážitek pro každého návštěvníka.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky