Objevte lety za nejlepší ceny

Francie Marseille

Ubytování Francie Marseille


Marseille je jedním z nejvýznamnějších měst Francie. Leží na jihovýchodě země, na pobřeží Středozemního moře, a nabízí nádherné pohledy na odpočívající moře, živé přístavy, středověké památky a moderní architekturu.

Pokud se chystáte navštívit Marseille, určitě byste měli zvážit, kde se budete ubytovávat. Ve městě najdete mnoho možností, od luxusních hotelů až po levnější ubytování. Záleží na vašem rozpočtu a očekáváních.

Luxusní hotely

Pokud hledáte něco opravdu speciálního a nevadí vám investovat peníze do vašeho ubytování, Marseille má několik krásných luxusních hotelů, jako jsou InterContinental Marseille - Hotel Dieu, Le Petit Nice - Passedat a Sofitel Marseille Vieux-Port. Tyto hotely nabízejí nejen prvotřídní pohostinství a vybavení, ale také nádherné výhledy na moře a město.

Středně drahé hotely

Marseille nabízí mnoho středně drahých hotelů, které jsou ideální pro ty, kteří chtějí zůstat na úrovni, ale nechtějí utrácet tolik peněz. Například Holiday Inn Marseille, NH Collection Marseille, Grand Hotel Beauvau Marseille Vieux-Port a Mercure Marseille Centre Vieux-Port nabízejí pohodlná ubytování v centru města.

Hostely a levná ubytování

Pokud jste na rozpočtu, ale stále chcete zůstat ve městě, Marseille má mnoho hostels a levných hotelů, které vám mohou nabídnout skvělou hodnotu. Například Mama Shelter Marseille, Vertigo Vieux-Port a Hotel Azur Marseille Vieux-Port jsou skvělým výběrem pro ty, kteří hledají levné ubytování.

Airbnb

Další možností je pronajmout si byt nebo pokoj přes Airbnb. To je skvělá volba pro ty, kteří chtějí zůstat v blízkosti centra města a chtějí mít více svobody a soukromí než v hotelu.

Celkově lze říci, že Marseille nabízí mnoho možností ubytování pro každý rozpočet a vkus. V závislosti na vašich preferencech si vždy můžete najít ideální ubytování, které vám umožní užít si všechno, co Marseille nabízí.


Letenka Francie Marseille


Francie je země bohatá na turistické atrakce a krásná města, která lákají návštěvníky ze celého světa. Jedním z těchto fascinujících míst je Marseille, druhé největší město v zemi, které leží na jihu Francie u Středozemního moře. Pokud se chystáte do Marseillu, letenka je jedním z nejvhodnějších způsobů, jak se tam dostat a zažít ten nejlepší zážitek.

Letenka do Marseille vám nabízí příležitost prozkoumat město bohaté na historii, kulturu a přírodu. Marseille je známé svou přístavní atmosférou, malebnými uličkami, trhy plnými čerstvých produktů a úchvatnými výhledy na moře. Přestože jde o moderní město, stopy minulosti jsou stále všudypřítomné. Při procházkách můžete objevovat nádherné starobylé stavby, jako je katedrála Notre-Dame de la Garde s impozantní věží, což je jedna z nejznámějších památek ve městě. Další zajímavou lokalitou je gotický palác Abbaye Saint-Victor, který nabízí pohled do minulosti.

Pro milovníky umění je Marseille také rájem. Město má bohatou uměleckou scénu a nabízí mnoho galerií a muzeí, které hostí díla renomovaných umělců. Mezi nejznámější patří Muzeum moderního a současného umění (MAC), kde si můžete prohlédnout rozsáhlou sbírku moderního umění. Pro zájemce o historii je zase skvělou volbou Muzeum historie Marseille, které vám přiblíží průběh města od jeho počátků po současnost.

Kromě toho, Marseille se nachází na úpatí nádherných kopců Massif des Calanques, což je skvělé místo pro turisty, kteří mají rádi přírodu a outdoorové aktivity. Návštěva těchto přírodních parků nabízí úchvatný výhled na moře, turistické stezky nebo možnost šnorchlování a potápění. Tyto krásné přírodní scenérie jsou jako stvořené pro odpočinek a relaxaci a jsou nedílnou součástí toho, co Marseille nabízí.

Marseille je také gastronomickým rájem. Město je známé svou přímořskou kuchyní a nabízí širokou škálu restaurací, které mají na jídelních lístcích čerstvé plody moře, jako jsou mušle, škeble nebo jiné speciality. Když se ocitnete v Marseille, nezapomeňte ochutnat populární místní pokrm - bouillabaisse, která je bohatá na různé druhy ryb a kořeněných omáček.

Pokud uvažujete o výletu do Francie a váháte, které místo navštívit, pak by Marseille mělo být na vašem seznamu. Letenka do Marseille je vaším průvodcem do tohoto fascinujícího města, které nabízí kombinaci historie, kultury, krásy přírody a gastronomických zážitků. Vychutnejte si nádherné malebné uličky, procházky podél přístavu, prozkoumejte muzea a potápějte se do dobrodružství v krásné přírodě. Marseille vás zaručeně nadchne a nabídne nezapomenutelný zážitek.


Počasí Francie Marseille


Marseille, největší město na jihu Francie, se rozprostírá na břehu Středozemního moře. Díky své poloze v jižní Francii, má Marseille slunečné a teplé počasí po většinu roku. Přestože se v zimě někdy ochladí, teploty zpravidla zůstávají mírné.

V létě, které trvá od června až do září, je převážně teplé a suché. Průměrná denní teplota v tomto období se pohybuje mezi 25 až 30 stupni Celsia, ale mohou být i dny, kdy teploty přesahují 35 stupňů. Teplá a slunečná léta jsou ideální pro návštěvu Marseille a pro využití vodních sportů na pláži.

Podzim a jaro jsou mírné a vlhké, ale oblast je stále dostatečně teplá na to, aby bylo možné se vychutnat venkovní aktivity. Průměrná denní teplota v těchto sezónách se pohybuje mezi 15 až 20 stupni Celsia, ale mohou nastat také chladnější dny, kdy se teploty pohybují kolem 10 stupňů.

Zima je nejchladnější období v roce v Marseille. Průměrná teplota v tomto období je kolem 10 stupňů Celsia, ale někdy teploty klesnou i pod bod mrazu. Přestože je zima v Marseille chladnější než v létě, teploty jsou stále mírné a není to období, kdy by bylo velmi studené.

V obecném popisu počasí v Marseille je třeba poznamenat, že město je známé svými silnými větry, které mohou během letních měsíců dosahovat až 70 km/h a v zimě až 100 km/h. Nicméně tyto větry jsou spíše než problémem, v Marseille jsou považovány za přírodní zdroj energie a příležitost k využití větrné energie.

Celkově má Marseille příjemné počasí po většinu roku a je ideálním místem pro návštěvu pro ty, kteří chtějí užít si slunce a moře.


Dovolená Francie Marseille


Marseille - kultura, historie a jedinečná atmosféra na vaší dovolené

Francie je země, která láká nespočet turistů každý rok svou bohatou historií, úchvatnou přírodou a půvabnými městy. Jedním z těchto měst je i Marseille, které je nejen významným přístavem, ale také centrem kulturního dění.

Marseille leží na francouzském pobřeží Středozemního moře a nabízí návštěvníkům pestrou směsici tradic, historických památek a moderního života. S více než 2 600 lety historie je Marseille jedním z nejstarších a nejživějších měst v Evropě.

Přístav v Marseille je malebný a plný života. Je to ideální místo pro procházky po dlouhém mole, pozorování lodí a nočních procházek podél světelné promenády. Současně je to také místo, kde se setkávají obyvatelé města a turisté, kteří se mohou projít po historickém starém přístavu, známém jako Vieux-Port. Tady můžete ochutnat místní speciality, jako jsou čerstvé mořské plody, nebo si posedět na terase jednoho z mnoha kaváren a restaurací a pozorovat městský ruch.

Ve městě se nachází také mnoho historických památek, které po mnoho století přitahují pozornost návštěvníků. Mezi nejvýznamnější patří bazilika Notre-Dame de la Garde, která se tyčí nad městem a nabízí úchvatný výhled na celé pobřeží a město. V blízkosti se nachází také historická čtvrť Le Panier, která je plná úzkých uliček, malých tržnic a starých kostelů, které ukazují typickou architekturu tohoto regionu.

Milovníci umění si také přijdou na své. Marseille je známý svou bohatou kulturní scénou a nabízí mnoho muzeí a galerií, které představují nejen francouzské, ale i světové umění. Mezi nejznámější patří Muzeum europeměsta, Muzeum historie Marseille a MUCEM, které je věnované středomořskému umění a civilizacím.

Kromě toho Marseille leží v blízkosti nádherných pláží, které jsou ideální pro dovolenou u moře. Jeden z nejznámějších je pláž Prado, která je vybavena vším potřebným pro relaxaci a zábavu. Tady si můžete zaplavat ve Středozemním moři, opalovat se na písku nebo si zahrát plážový volejbal s přáteli.

Marseille je takovým skrytým pokladem Francie, který si zaslouží být objeven. Jeho bohatá historie, kulturní scéna a pohodová atmosféra z něj dělají ideální místo pro dovolenou plnou zážitků a relaxace. Takže pokud plánujete cestu do Francie, nezapomeňte zařadit Marseille do svého itineráře a užijte si jedinečnou atmosféru tohoto překrásného města.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Marseille


1) Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Marseille?
Odpověď: Mezi nejlepší turistické atrakce v Marseille patří Bazilika Notre-Dame de la Garde, Středisko MuCEM, Starý přístav, Muzeum Marseillaise de la Crède nebo Muzeum francouzské legie.

2) Kde se nachází nejlepší pláže v Marseille?
Odpověď: Nejlepší pláže v Marseille jsou Pláž v Prado, Pláž Pointe Rouge a Pláž Calanque de Sormiou.

3) Jaké jsou tradiční marseillské speciality?
Odpověď: Mezi tradiční marseillské speciality patří Bouillabaisse (rybí polévka), Panisse (slaný koláč z cizrny), Navettes (koláčky s pomerančovou příchutí) a Anchoïade (omáčka z anchovis).

4) Jaká je nejvhodnější doba pro návštěvu Marseille?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu Marseille je během jara (květen a červen) a podzimu (září a říjen), kdy je teplota příjemná a turistické atrakce nejsou tak přeplněné jako v letních měsících.

5) Jak se dostat z letiště do centra Marseille?
Odpověď: Z letiště Marseille Provence můžete využít autobusovou linku navždy nebo taxi. Také je možné si pronajmout auto na letišti.

6) Jaké jsou nejbližší ostrovy k Marseille?
Odpověď: Nejbližšími ostrovy k Marseille jsou Île d'If, Île de Pomègues a Île Ratonneau.

7) Kde se nachází nejlepší restaurace s tradiční kuchyní v Marseille?
Odpověď: Restaurace Chez Fonfon je jednou z nejlepších restaurací v Marseille, která nabízí tradiční marseillská jídla, včetně Bouillabaisse.

8) Kde se nachází nejlepší místo pro noční život v Marseille?
Odpověď: Nejbližší místo pro noční život v Marseille je ulice Cours Julien, která je plná barů, klubů a restaurací. Další populární oblastí je Quai du Port, kde najdete mnoho hospod a barů s výhledem na přístav.

9) Jaké jsou nejlepší možnosti dopravy v Marseille?
Odpověď: Nejlepší možnosti dopravy v Marseille jsou metro, autobusy a tramvaje. Můžete si také pronajmout kolo nebo využít služeb taxi.

10) Jak dlouho trvá dojít na vrchol Baziliky Notre-Dame de la Garde?
Odpověď: Dojít na vrchol Baziliky Notre-Dame de la Garde trvá přibližně 30 minut pěšky z centra Marseille.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky