Objevte lety za nejlepší ceny

Francie Reims

Dovolená Francie Reims


Jižní Francie je jednou z nejkrásnějších a nejoblíbenějších turistických destinací na světě. Mezi hlavní turisty vyhledávané oblasti patří například francouzská Riviéra, Provence, Normandie nebo také region Champagne-Ardenne. A právě v rámci tohoto regionu se nachází malebné město Reims, které je známé svou bohatou historií a především přítomností slavných šampaňských vinných sklepů.

Reims, ležící přibližně 130 kilometrů východně od Paříže, je jedním z nejvýznamnějších měst regionu Champagne-Ardenne. Jeho historie sahá až do dob římského císařství, kdy bylo město známo jako Durocortorum. Reims bylo také místem korunovace francouzských králů, a to až do roku 1825. To znamená, že v Reims se korunovalo více než dvacet francouzských panovníků. Tato historická událost dala městu přezdívku "město králů".

Reims je také známé svou architekturou, především pak gotickou katedrálou Notre-Dame de Reims. Tato katedrála, postavená v 13. století, je skutečnou architektonickou perlou a je zapůjčena na Seznamu světového dědictví UNESCO. Je považována za jednu z nejkrásnějších gotických katedrál ve Francii a je důležitým poutním místem pro katolické věřící.

Dalším důležitým symbolem města je samozřejmě šampaňské víno. Reims je srdcem regionu Champagne, který je známý produkčním centrem tohoto bublinkového nápoje. V městských okolích najdete mnoho šampaňských vinných sklepů, které nabízejí prohlídky a degustace tohoto slavného vína. Neváhejte si dopřát návštěvu některého z těchto sklepů a ochutnat pravé šampaňské přímo od výrobců.

Pokud vás zajímá i moderní umění, pak v Reims najdete také Musée des Beaux-Arts, které je jedním z největších muzeí tohoto druhu ve Francii mimo Paříž. V muzeu můžete obdivovat díla slavných malířů, sochařů a grafiků.

Reims je ideálním místem pro romantickou dovolenou ve Francii. Procházka malebnými uličkami, návštěva historických památek, ochutnávka šampaňského vína a večeře ve vyhlášených restauracích, to vše vás čeká v tomto nádherném městě. Ať už se rozhodnete strávit víkend nebo delší dobu v Reims, určitě si zde užijete jedinečnou atmosféru a krásu tohoto francouzského města.


Ubytování Francie Reims


Francie je známá svými krásnými a historickými městy, která lákají návštěvníky z celého světa. Jedním z těchto měst je Reims, hlavní město regionu Champagne-Ardenne, které je známé především díky svému bohatému kulturnímu dědictví a slavnému šampaňskému vínu.

Když navštívíte Reims, jednou z nejdůležitějších věcí, kterou budete potřebovat, je samozřejmě ubytování. Reims nabízí mnoho různých možností ubytování, aby vyhovělo potřebám každého návštěvníka.

Pokud máte rádi luxusní ubytování, nebudete zklamáni. V Reims se nachází několik luxusních hotelů, které nabízejí prvotřídní služby a pohodlné pokoje. Můžete si vybrat z hotelů s nádhernými výhledy na katedrálu Notre-Dame de Reims, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Tato katedrála je známá svou architekturou a historickým významem, jelikož zde byli korunováni francouzští králové. Z tohoto důvodu je výhled na ni z hotelového pokoje jedinečným zážitkem.

Pro ty, kteří preferují menší a útulnější ubytování, je možností i několik rodinných penzionů a malých hotelů. Tyto ubytovací zařízení jsou často umístěny v centru města, což umožňuje snadný přístup k mnoha památkám a restauracím. Můžete se tak snadno ponořit do atmosféry města a zažít opravdovou francouzskou kulturu.

Reims nemá jen ubytování v hotelích a penzionech, ale nabízí také možnost pronájmu apartmánu nebo domu. Tato možnost je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří preferují více soukromí a svobody během svého pobytu. Pronájem apartmánu umožňuje vlastní vaření a snadnější organizaci, což je výhodou pro některé cestovatele.

Pokud jste spíše příznivci přírody a klidu, Reims a jeho okolí nabízí i několik kempů a vinařských farem, které vám umožní strávit noc v přírodě. Můžete si tedy vybrat z možnosti stanování pod hvězdami a probouzení se do nádherného francouzského venkova.

Kteroukoli možnost ubytování v Reims si vyberete, bude vám zajištěn nezapomenutelný pobyt ve francouzském městě nabitém historií a kulturou. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, útulný penzion, pronájem apartmánu nebo stanování v přírodě, budete mít možnost objevit nejlepší, co Reims může nabídnout.


Letenka Francie Reims


Pokud máte o Francii nějaké informace, pravděpodobně vám v první řadě přijdou na mysl místa jako Eiffelova věž, Louvre nebo Cote d'Azur. Nicméně i menší města v této zemi mají své kouzlo a Reims není výjimkou. Pokud uvažujete o cestě do tohoto města, rádi bychom vám přinesli bližší informace o letenkách a tamější turistické atrakce.

Reims se nachází 130 kilometrů východně od Paříže a je hlavním městem regionu Champagne-Ardenne. Je známé jako centrum výroby šumivého vína a světově proslulého nápoje, který je tajemně nazýván champagne. Město má také rozmanitou historii, protože zde byli korunováni francouzští králové a během první světové války bylo těžce poškozeno.

Pokud se chystáte do Reims letadlem, můžete využít letiště v Paříži. Z Paříže je možné se do Reims dostat rychlíkem TGV za zhruba hodinu a půl jízdy, případně můžete využít i místní autobusovou dopravu nebo taxislužby.

V Reims najdete mnoho turistických atrakcí, včetně katedrály Notre-Dame, která je považována za jednu z nejkrásnějších katedrál ve Francii. Kromě katedrály můžete navštívit i královský palác Tau, opatství Saint-Remi nebo muzeum světla.

V odpoledních hodinách se můžete projít po starobylém náměstí Place Drouet d'Erlon, které se nachází v srdci města. Zde najdete mnoho kaváren, obchodů a restaurací, kde si můžete vychutnat místní kuchyni a chuť champagne.

Reims je ideálním místem pro krátkou weekendovou dovolenou nebo pro výlet během vaší cesty po Francii. Má mnoho zajímavostí, takže určitě nestihnete všechno za jeden den. Ale s letenkou do Francie a s dostatkem času je to krásné místo, kde se můžete zpříjemnit a relaxovat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Reims


Nejčastější dotazy a odpovědi o Francii Reims jsou:

1. Co je Reims za město?
Reims je město ve východní části Francie, které je hlavním městem departementu Marne v regionu Grand Est. Je známé hlavně svou bohatou historií, katedrálou a šumivým vínem Champagne.

2. Jak se dostanu do Reims?
Do Reims se lze dostat různými způsoby. Nejběžnější cestou je letecky do Paříže a poté přestoupit na vlak nebo autobus. Reims má také železniční spojení s ostatními většími městy Francie.

3. Co je nejznámější památkou v Reims?
Nejznámější památkou v Reims je Katedrála Notre-Dame, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Tato gotická katedrála je známá svou bohatou výzdobou a historickým významem.

4. Můžu navštívit nějaké šumivé vinné sklepy v Reims?
Ano, v Reims je mnoho šumivých vinných sklepů, které nabízejí prohlídky a ochutnávky. Mezi nejznámější patří sklepy Taittinger, Mumm a Veuve Clicquot.

5. Jak dlouho bych měl zůstat v Reims?
Délka pobytu v Reims závisí na vašich zájmech. Pokud se chcete pouze projít po městě a navštívit katedrálu, stačí vám jeden den. Pokud ale chcete prozkoumat také okolí a navštívit šumivé vinné sklepy, doporučuje se zůstat minimálně jeden nebo dva dny.

6. Co navštívit poblíž Reims?
Poblíž Reims se nachází mnoho dalších zajímavých míst. Mezi nejznámější patří Épernay, město známé svými šumivými vinnými sklepy, a Verdun, místo důležité bitvy první světové války.

7. Kdy je nejlepší čas navštívit Reims?
Nejlepší čas na návštěvu Reims je na jaře nebo na podzim, kdy je počasí příjemné a turistické atrakce nejsou tak přeplněné. Reims také pořádá různé festivaly a události během roku, jako je například festival Champagne v září.

8. Co je typickým jídlem v Reims?
Reims je známý především svými šumivými víny Champagne, která se často podávají jako aperitiv. Mezi další typická jídla patří šunka z Reimsu, jehněčí z Ardenn, a různé druhy sýrů, jako je Langres.


Počasí Francie Reims


Francie je země s rozmanitým a proměnlivým počasím. A jedno z míst, které může tuto různorodost ukázat, je město Reims. Ležící v regionu Champagne-Ardenne, Reims má příjemné středoevropské klima s mírnými zimami a teplými léty.

V létě může teplota v Reims dosáhnout až 30 °C, což je ideální počasí pro procházky po městě a objevování jeho kulturního dědictví. Reims je známý svou historií a nejvíce je znám jako místo korunovace francouzských králů. Turisté mohou navštívit slavnou katedrálu Notre-Dame, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO, a navštívit historické centrum města s úzkými uličkami a malebnými náměstími.

Podzim v Reims je svým způsobem kouzelný. Teploty klesají na příjemných 15 °C a okolní krajinu pokrývají různobarevné listy stromů. Vinařské vinice, které jsou pro tuto oblast typické, získávají zlatou barvu a turisté mají příležitost ochutnat místní šumivé víno, které je zde vyrobeno.

Zima v Reims je chladnější, ale stále se jedná spíše o mírné zimy ve srovnání s některými jinými částmi Francie. Průměrná teplota v prosinci a lednu je kolem 5 °C, což nejsou extrémně nízké teploty. Město v této době roku nabízí vánoční trhy a mnoho kulturních a společenských akcí, které přitahují návštěvníky.

Jaro je další krásné období v Reims. Teploty začínají stoupat a květiny začínají kvést. Město ožívá a parky a zahrady jsou plné barev a vůně květin. Toto období je také ideální pro návštěvu okolních vinic, které začínají připravovat své hrozny na nadcházející sklizeň.

Reims je fascinujícím městem, které nabízí mnoho kultury, historie a nezapomenutelných zážitků. A s různými obdobími počasí je to místo, které může být kouzelné kdykoli během roku. Takže neváhejte a vydejte se do Reims, abyste se ponořili do jeho jedinečné atmosféry a užívali si jeho pestrého počasí.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky