Objevte lety za nejlepší ceny

Gabon Loango National Park

Ubytování Gabon Loango National Park


Gabon Loango National Park se nachází v západní Africe a je jedním z nejvýznamnějších a nejlépe zachovalých národních parků v regionu. Park se rozkládá na ploše více než 1 500 kilometrů čtverečních a zahrnuje různorodé ekosystémy, jako jsou pláže, mangrovy, bažiny, pralesy a lesy pobřežních niv.

Loango National Park je známý svým bohatým biodiverzitou a je domovem mnoha ohroženým druhům. Národní park je známý především díky své populaci slonů, goril, želv a dalším druhům. Je možné spatřit také hbité opice, antilopy, krokodýly a obrovské množství ptáků.

Pro návštěvníky parku je k dispozici několik možností ubytování. Jedna z nejoblíbenějších možností je kempování přímo v parku. Kempy jsou dobře vybavené a umístěné v blízkosti atraktivních lokalit, jako jsou pláže, bažiny a pralesy. Kempování v Loango National Park je skvělým způsobem, jak prožít přírodu zblízka a zažít dobrodružství.

Pro ty, kteří preferují komfort a pohodlí, jsou k dispozici také luxusní ubytovací možnosti. Národní park nabízí několik ekologických luxusních lodgeů, které jsou umístěny v krásném přírodním prostředí. Tyto lodže poskytují kvalitní ubytování a zároveň respektují ochranu přírody a udržitelnost.

Během pobytu v Gabon Loango National Park se návštěvníci mohou zúčastnit různých aktivit a zážitků. Jednou z hlavních atrakcí je pozorování divokých zvířat. Turisté mají šanci spatřit slony, gorily a další vzácné druhy ve volné přírodě. Safarí na kolech, pěší výlety a vodní aktivity, jako jsou kajakování a plachtění, jsou dalšími oblíbenými aktivitami.

Gabon Loango National Park je také známý svými nádhernými plážemi a mořským životem. Návštěvníci mohou relaxovat na bílých písečných plážích, koupat se v Atlantském oceánu a pozorovat delfíny a želvy. Možnosti pro fotografování a focení jsou zde nekonečné.

Celkově lze říci, že Loango National Park je jedinečným a krásným místem pro milovníky přírody. Nabízí širokou škálu možností ubytování, od kempování až po luxusní lodge, a aktivit, které zahrnují pozorování divokých zvířat, relaxaci na pláži a další přírodní zážitky. Gabon Loango National Park je skutečným rájem pro ty, kteří hledají dobrodružství a krásy přírody.


Letenka Gabon Loango National Park


Gabon Loango National Park je jednou z nejzajímavějších přírodních rezervací v západní Africe. Nachází se v Gabonu, země s bohatou biodiverzitou a přírodním bohatstvím. Loango National Park je jedinečný svými rozmanitými ekosystémy, od rozsáhlých mangrovových bažin až po bujné deštné lesy a úchvatné pobřeží Atlantského oceánu.

Tato rezervace byla založena v roce 2002 a jedná se o jedno z nejlépe chráněných území v Gabonu. Je známá především svým ohromujícím množstvím divokých zvířat, včetně slonů, goril, levhartů, krokodýlů a žraloků. Je to doslova ráj pro safari a pozorování divoké přírody.

Loango National Park je známý také tím, že se tu nachází jedno z největších přirozených stanovišť pro gorily v Africe. Tito ohrožení primáti jsou velmi vzácní a jejich pozorování je skutečně jedinečným zážitkem. Rezervace také poskytuje útočiště pro další ohrožené druhy, jako jsou velké antilopy, pangolíni a různé druhy ptáků.

Navštěvování Gabon Loango National Park je vynikající příležitostí pro ekoturismus. Park nabízí řadu aktivit pro návštěvníky, včetně safari po pevninských savanách, projížďky lodí v mangrovových bažinách, potápění se v Atlantském oceánu, rybolovu a procházek po deštném lese. Krásy a rozmanitost parku jsou přímo ohromující.

Na pobřeží Loango National Parku se nachází nádherné pláže, které jsou jedněmi z nejkrásnějších na africkém kontinentu. Tyto pláže jsou také známé tím, že sem přicházejí velká zvířata, jako jsou sloni nebo antilopy, aby se zde osvěžila ve vodě. Je to opravdu unikátní místo, kde můžete spatřit tyto majestátní tvory v jejich přirozeném prostředí.

Gabon Loango National Park je nejen domovem pro ohromující zvířata a krásnou přírodu, ale také slouží jako důležité místo pro výzkum a ochranu celého ekosystému v regionu. V současné době se provádí mnoho studií a programů zaměřených na zachování tohoto území a jeho biologické rozmanitosti.

Pokud jste milovníkem přírody a dobrodružství, návštěva Gabon Loango National Park by měla být na vrcholu vašeho seznamu. Toto úchvatné místo nabízí vzácnou příležitost sledovat divokou africkou přírodu ve své nejčistší podobě. Nezapomenutelný zážitek vás čeká v tomto kousku ráje na zemi.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gabon Loango National Park


1. Jak se dostat do Gabon Loango National Park?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do Gabon Loango National Park, je letecky do letiště v Port-Gentilu a poté přesunout se pozemní dopravou do parku.

2. Kdy je nejlepší čas navštívit Gabon Loango National Park?
- Nejlepší čas na návštěvu je v období sucha, které trvá od června do září. Během tohoto období je možné pozorovat migraci živočichů a také je lepší přístupová cesta do parku.

3. Jaké zvířata můžeme vidět v Gabon Loango National Park?
- V parku je možné vidět širokou škálu zvířat, včetně slonů, goril, leopardů, případně i opic a řady vodních živočichů.

4. Jaké aktivity jsou možné v Gabon Loango National Park?
- V parku je možné se věnovat různým aktivitám, jako je safari, pěší turistika, rybolov a pozorování ptáků. Taktéž je možné si užít pláže a bazény přímo na území parku.

5. Je v parku možné kempovat nebo ubytovat se?
- Ano, v parku je možné kempovat na vyhrazených místech nebo se ubytovat v jednom z přilehlých resortů. Doporučuje se předem zajistit rezervaci.

6. Jaká je cena vstupenek do parku?
- Cena vstupenek se liší v závislosti na délce pobytu a typu aktivit. Doporučuje se vyhledat informace na oficiálních internetových stránkách parku nebo se obrátit na místní turistickou kancelář.

7. Jaké jsou pravidla pro ochranu přírody v Gabon Loango National Park?
- V parku platí přísná pravidla pro ochranu přírody. Je zakázáno lovit, sbírat rostliny nebo jakkoli narušovat životní prostředí. Návštěvníci by se měli řídit pokyny průvodce a dodržovat pravidla parku.

8. Je v parku možné vidět slony při jejich každoroční migraci?
- Ano, Gabon Loango National Park je známý svou sloní migrací, která se obvykle odehrává v září a říjnu. Je to jedinečná příležitost vidět tuto impozantní událost v přírodě.

9. Může se v parku vyskytnout nebezpečné zvíře?
- V parku se vyskytují divoké zvířata, včetně několika druhů šelem. Nicméně, návštěvníci jsou vždy doprovázeni průvodcem, který zajistí jejich bezpečnost a dodržování příslušných bezpečnostních opatření.

10. Je v parku možné vidět želvy?
- Ano, Gabon Loango National Park je domovem pro několik druhů želv, včetně ohrožené kožatky nádherné, která je často pozorována na plážích parku při kladení vajec.


Dovolená Gabon Loango National Park


Loango National Park se nachází na jihozápadě Gabonu, na břehu Atlantského oceánu. Ochrana této oblasti byla zahájena v roce 2002, a od té doby se stala jedním z nejvýznamnějších národních parků v Africe. Tato oblast je známá pro své nádherné pláže, mangrovy, pralesy a sloní stáda.

Loango National Park je domovem mnoha ohrožených druhů a je známý jako jeden z nejlepších míst na světě pro pozorování zvířat v divočině. V parku můžete přijít do kontaktu s gorilami, slony, buvoly, hrochy, opicemi, krokodýly, vodními ptáky a mnoha dalšími druhy zvířat.

Národní park je také jednou z nejlepších destinací pro pozorování velryb. Loango National Park má perfektní polohu pro sledování těchto obřích savců, protože se nachází na trase jejich migrační cesty. Cestou z Antarktidy se velryby zastavují v Gabonském zálivu, aby si dali pauzu před další trasou. V parku jsou také četné letní tábory, které umožňují turistům pozorování velryb z blízka.

Loango National Park je také vynikajícím místem pro plavání, potápění a vodní sporty. Vody okolo parku jsou velmi čisté a jsou vhodné pro ty, kteří chtějí trávit čas aktivním odpočinkem. Navíc pláže Loango jsou méně navštěvované, takže se můžete těšit na klid a soukromí.

Při návštěvě parku byste neměli vynechat návštěvu jedné z místních vesniček, kde se můžete seznámit s místní kulturou a tradicí. Loango National Park nabízí unikátní zážitky, které jsou pro Africký kontinent typické.

Za poslední roky se park začal stávat velmi populární mezi turisty, kteří hledají nové a neobvyklé destinace. Ačkoli se jedná o odlehlý kout Afriky, doprava do parku není složitá. Turisté obvykle používají letiště v přilehlých městech jako Port-Gentil nebo Libreville.

Celkově, návštěva Gabonského Loango National Parku je zážitek, který nelze opomenout. Je to mistrovské dílo přírody a jedno z nejkrásnějších míst v Africe. Jste-li milovníkem divoké přírody, neváhejte – udělejte si čas a vydejte se na dovolenou do tohoto afrického skvostu!


Počasí Gabon Loango National Park


Gabon Loango National Park, nacházející se na západním pobřeží střední Afriky, je jedním z nejzajímavějších a nejdůležitějších míst v Gabonu. Není to jen přírodní rezervace bohatá na divokou zvěř a exotickou flóru, ale také unikátní místo, které je ovlivněno specifickým počasím.

Gabon Loango National Park je známý svými deštnými pralesy, rozlehlými plážemi a mokřady, které poskytují příznivé podmínky pro mnoho druhů zvířat. Toto místo je domovem vzácných druhů, jako je například gorila nížinná, pralesní slon či velké množství ptáků. Jedná se o jeden z největších parků v Gabonu, jehož rozloha přesahuje 1 500 čtverečních kilometrů.

Co se týče počasí v Gabon Loango National Park, je to oblast, která je ovlivňována převážně tropickým klimatem. Průměrné teploty se zde pohybují kolem 25-30 stupňů Celsia po většinu roku. Nejteplejší období nastává v prosinci až březnu, zatímco nejchladnější časy jsou od května do srpna. V těchto měsících mohou teploty klesnout na 20-25 stupňů Celsia.

Dešťové srážky jsou v National Parku významným faktorem. Prší tu poměrně často a intenzivně, zejména během období deštných sezón, které trvá od října do května. V tomto období může být průměrná roční srážková hodnota až 2 000 mm. Zatímco v období sucha, které trvá od června do září, deště jsou minimální a počet deštivých dní je velmi malý.

Právě díky dešťovým srážkám a tropickému podnebí je Gabon Loango National Park bohatý na biodiverzitu. Rozsáhlé pláže nabízejí úkryt a hnízdiště pro ohrožené druhy, jako jsou želvy a mořští krokodýli. Mokřady přitahují pestrou paletu ptáků, zatímco deštný prales poskytuje stín a přístřeší pro vyhledávané velké savce.

Navštěva Gabon Loango National Park je dobrodružstvím, které se vyplácí. Své návštěvníky zde fascinují nejenom ohromující scenérie, ale také bohatá fauna a flora. Můžete objevovat divoká zvířata při safari nebo se procházkou po plážích či plovoucí na kánoích v mokřadech. Bez ohledu na to, které období roka zvolíte pro návštěvu, určitě si užijete toto jedinečné místo.

Gabon Loango National Park je skutečným pokladem střední Afriky. Pokud máte rádi dobrodružství, přírodu a unikátní kulturu, měli byste toto místo zvážit jako jednu z nejlepších destinací pro své cestování. Příroda tohoto parku je nádherná a počasí zde tvoří její nedílnou součást. Takže, neváhejte a vydejte se na dobrodružství do Gabon Loango National Park!


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky