Objevte lety za nejlepší ceny

Gambie Fathala Wildlife Reserve

Ubytování Gambie Fathala Wildlife Reserve


Gambie Fathala Wildlife Reserve je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Gambii a nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost spatřit africkou divočinu v takřka nedotčeném prostředí. Ubytování v tomto území je dostupné v několika variantách, aby vyhovovalo všem typům návštěvníků.

Pro turisty, kteří si chtějí užít opravdu exkluzivní zážitek, je k dispozici luxusní ubytování v hotelu „Fathala Wildlife Lodge“, který se nachází přímo uvnitř rezervace. Tento hotel nabízí luxusní pokoje s vlastním sociálním zařízením, klimatizací a výhledem na savanu plnou zvířat. Pokoje jsou prostorné, vkusně zařízené a disponují king size postelemi. K dispozici je také venkovní bazén, restaurace a bar.

Pro turisty, kteří preferují nízké náklady na ubytování, je k dispozici možnost podniknout safari až do pralesa a tam přenocovat v autokempu. Tato možnost vám umožní zažít neuvěřitelný zážitek, kdy spíte pod otevřeným nebem a posloucháte zvuky zvířat v blízkosti. Přestože se může zdát, že toto ubytování není velmi komfortní, je stále možné použít společné sprchy s teplou vodou a toalety. Turisté si mohou také vypůjčit vlastní stan.

Další možností ubytování je v resortu s bungalovy. Tyto bungalovy se nacházejí na okraji Gambie Fathala Wildlife Reserve a jsou vybaveny základním vybavením, jako jsou klimatizace, ložnice, sociální zařízení a vlastní balkon s výhledem na okolní krajinu. Resort také nabízí venkovní bazén a restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční gambijskou kuchyni.

Při plánování návštěvy Gambie Fathala Wildlife Reserve je důležité si uvědomit, že turista se ocitne uprostřed divoké přírody a s tím jsou spojeny určité výzvy. To znamená, že návštěvníci by měli být připraveni na to, že nebudou mít k dispozici všechny běžné pohodlí a věci, na které jsou zvyklí. Například v resortu s bungalovy neexistuje žádný internet a signál mobilního telefonu je velmi slabý, což může některým turistům představovat problém.

Celkově lze však říci, že Gambie Fathala Wildlife Reserve nabízí návštěvníkům něco opravdu jedinečného a nezapomenutelného. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro luxusní ubytování v hotelu „Fathala Wildlife Lodge“ nebo spát v autokempu pod otevřeným nebem, máte zaručeno, že se ocitnete uprostřed nádherných afrických kulis a budete mít příležitost spatřit zvířata v jejich přirozeném prostředí.


Počasí Gambie Fathala Wildlife Reserve


Gambie Fathala Wildlife Reserve se nachází v západní Africe a je domovem mnoha afrických zvířat. Jaké je zde počasí? Pojďme se na to podívat blíže.

Podnebí Gambie je subtropické, s obdobím sucha a deště. V období sucha, které trvá od listopadu do května, jsou teploty většinou mezi 20 a 35 °C. Mírné noční větry často snižují vysoké teploty během dne. V této době je také méně srážek. Naopak v období dešťů, které trvá od června do října, jsou teploty mírnější kolem 26 °C. V tomto období je větší šance na srážky a vlhkost je vyšší.

V Gambie Fathala Wildlife Reserve může být počasí závislé na konkrétním místě v rezervaci. V některých částech může být více sucha nebo deště, v závislosti na tom, kde se nacházíte. V každém případě je však důležité si přinést ochrannou opalovací krém a dostatečné množství vody, abyste se vyhnuli dehydrataci.

V Gambie Fathala Wildlife Reserve můžete vidět mnoho afrických zvířat, jako jsou sloni, říční koně, krokodýli, antilopy a mnoho druhů ptáků. V období sucha mohou být zvířata více viditelná a částečně se shromažďují u vodních zdrojů. V období dešťů jsou zvířata více roztroušena a možná těžší k nalezení. Nicméně, rezervace zůstává nádherným místem k návštěvě po celý rok.

Vzhledem k tomu, že Gambie Fathala Wildlife Reserve se nachází v tropické oblasti, může být počasí náročné a intenzivní. Proto je vždy doporučeno sledovat předpověď počasí a být připraven na jakékoli změny počasí. Pokud se chystáte na návštěvu této oblasti, bude nezbytné obléknout si pohodlné a praktické oblečení a obuv vhodnou pro tropické podnebí.

Celkově lze říct, že Gambie Fathala Wildlife Reserve je nádhernou oblastí plnou exotické fauny a flóry. Ať už se rozhodnete navštívit v období sucha, či deště, budete si určitě užívat krásné scenérie a nádhernou přírodu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gambie Fathala Wildlife Reserve


1. Jak se dostat do Gambie Fathala Wildlife Reserve?
- Gambie Fathala Wildlife Reserve se nachází v Senegalu, nedaleko hranic s Gambií. Nejbližším mezinárodním letištěm je Dakar, odkud je možné se dopravit po silnici nebo využít vnitrostátní lety do Ziguinchoru nebo Tambacoundy a poté pokračovat po silnici.

2. Jaké zvířata lze vidět v Gambie Fathala Wildlife Reserve?
- V rezervaci lze vidět různé druhy zvířat, včetně nosorožců, žiraf, antilop, buvolů, lvů, hyen, opic a mnoha dalších endemických a afrických druhů.

3. Kolik stojí vstup do Gambie Fathala Wildlife Reserve?
- Ceny vstupného se mohou lišit v závislosti na sezóně a druhu safari, které si zvolíte. Doporučuje se kontaktovat rezervaci přímo pro aktuální ceny.

4. Nabízí Gambie Fathala Wildlife Reserve ubytování?
- Ano, Gambie Fathala Wildlife Reserve nabízí luxusní ubytování ve formě safari lodží. Je však nutné si rezervovat alespoň několik týdnů předem, protože je na místě omezený počet ubytovacích kapacit.

5. Jak dlouho trvá safari v Gambie Fathala Wildlife Reserve?
- Trvání safari se liší dle typu zájezdu, který si zvolíte. Běžně se pohybuje mezi 2-4 hodinami, ale existují i delší programy, které mohou trvat celý den.

6. Je nutné si předem rezervovat safari v Gambie Fathala Wildlife Reserve?
- Doporučuje se si předem rezervovat safari, protože umístění je populárné turistické místo. Rezervace na místě jsou možné pouze ve výjimečných případech a je vhodné kontaktovat rezervaci předem.

7. Jaké jsou otevírací hodiny Gambie Fathala Wildlife Reserve?
- Gambie Fathala Wildlife Reserve je obvykle otevřena od rána do setmění, ale konkrétní otevírací hodiny se mohou měnit v závislosti na denním světle a turistickém provozu. Opět je doporučené kontaktovat rezervaci předem.

8. Může se v Gambie Fathala Wildlife Reserve tábořit?
- Výhradně na vyhrazených místech je povoleno tábořit a platí zde přísná pravidla pro zachování přírodního prostředí a zvířat.

9. Nabízí Gambie Fathala Wildlife Reserve průvodce?
- Ano, Gambie Fathala Wildlife Reserve nabízí možnost pronájmu průvodce, který vám poskytne informace o zvířatech a rezervaci a bude vás provázet během vaší návštěvy.

10. Jaké jsou přirozené ohrožení ve Gambie Fathala Wildlife Reserve?
- Přirozená ohrožení v rezervaci zahrnují predátory jako lvy a hyeny, ale také ztrátu přirozeného prostředí pro zvířata v důsledku odlesňování a rozvoje infrastruktury. Rezervace se snaží chránit a přispívat ke snižování těchto rizik.


Letenka Gambie Fathala Wildlife Reserve


Gambie, známá také jako Gambijská republika, je zemí ležící v západní Africe. Svojí pestrou faunou a flórou láká mnoho turistů z celého světa. Mezi nejvýznamnější přírodní rezervace Gambie patří Fathala Wildlife Reserve. Tento rozsáhlý rezervát nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost pozorovat mnoho ohrožených druhů zvířat a prozkoumat bohatou biodiverzitu tohoto regionu.

Fathala Wildlife Reserve se nachází v jihozápadní části Gambie, poblíž hranic s Senegalem. Je obklopena tropickým pralesem a přírodními savanami, což poskytuje ideální prostředí pro rozmanité druhy zvířat. Na rozloze přesahující 2000 hektarů mohou návštěvníci objevit různá stěžejní zvířata, jako jsou lvi, gepardi, žirafy, antilopy, opice, sloni a krokodýli.

Jedním z hlavních lákadel Fathala Wildlife Reserve je možnost setkat se s ohroženými druhy. Například lvi a gepardi představují velkou atrakci, jelikož tyto predátory lze spatřit jen ve vybraných rezervacích po celém světě. Zkušení průvodci vám poskytnou informace o každém druhu a přiblíží vám jejich příběhy, zvyky a způsoby života. Během safari si turisté mohou vychutnat neopakovatelné zážitky z pozorování těchto majestátních šelem v jejich přirozeném prostředí.

Další nezapomenutelný moment přichází při pozorování žiraf. Tyto velké a elegantní stvoření stoupají nad stromy, aby si vybraly tu nejchutnější potravu. Můžete zblízka sledovat, jak se prohýbají k zemi, aby dosáhly na lístky stromů. Je to krásný pohled, který fotografové a milovníci zvířat nemohou minout.

Rezervace Fathala Wildlife nabízí také nevšední zážitek v podobě nočního safari. V takový čas můžete mít možnost spatřit noční zvířata, která se aktivují až s příchodem tmy. Průvodci vás provedou temnými stezkami a pomohou vám objevit noční život v Gambii. Budete fascinováni zvuky nočního hájení a jako bonus možná uvidíte některá ze zvířat, jako jsou hyeny, kočkovité šelmy a další.

Navštěva Gambie a jejího rezervátu Fathala Wildlife je vzrušujícím dobrodružstvím pro každého milovníka divoké přírody. Se vzrostlým povědomím o ochraně přírody je důležité podporovat a navštěvovat taková místa, která se snaží chránit ohrožené druhy zvířat a přispívat k udržitelnému rozvoji komunity v Gambii. Pokud máte rádi dobrodružství a fascinuje vás příroda, Fathala Wildlife Reserve je pro vás jako stvořená. Takže neváhejte a zažijte nezapomenutelné chvíle v gambijském rezervátu Fathala Wildlife.


Dovolená Gambie Fathala Wildlife Reserve


Gambie je malá africká země, která se nachází na západním pobřeží Afriky. Je známá svou překrásnou přírodou a rozmanitou faunou a flórou. Když si představíte dovolenou v Gambii, pravděpodobně vám na mysl jako první přijde sluneční pláž a turistická letoviska. Nicméně, Gambie skrývá mnoho dalších přírodních pokladů. Jedním z nich je Fathala Wildlife Reserve.

Fathala Wildlife Reserve se nachází na hranici Gambie a Senegalu, v jihozápadní části Gambie. Tento rezervát je založený na myšlence ochrany ohrožených druhů zvířat a jejich přirozeného prostředí. Jeho rozloha činí přibližně 6 000 hektarů a nabízí útočiště pro mnoho ohrožených druhů zvířat.

Rezervát je domovem pro velké množství zvířat, včetně slonů, lidoopů, antilop, hyen, šelem, krokodýlů a mnoha druhů ptáků. Fathala je jedním z nejlepších míst v Gambii, kde můžete vidět tyto zvířata ve volné přírodě. Je to také ideální místo pro milovníky přírody a fotografování.

Jedním z nejpopulárnějších zážitků v rezervaci je safari, které vás zavede do srdce divočiny. Můžete se vydat na prohlídku v doprovodu zkušeného průvodce, který vás provede různými částmi rezervace a ukáže vám unikátní zvířecí druhy. Safari vám poskytne jedinečnou příležitost spatřit tyto nádherná zvířata ve svém přirozeném prostředí a pozorovat jejich chování.

Další aktivitou, kterou můžete v rezervaci vyzkoušet, je jízda na hřbetu slona. Několik místních společností vám nabízí možnost projet se přes rezervaci na zádech těchto majestátních zvířat. Je to nejen zábavný zážitek, ale také skvělý způsob, jak se dostat blíže k přírodě a cítit se jako součást této divočiny.

Pro ty, kteří mají rádi adrenalinová dobrodružství, je možnost vyzkoušet zip-line, což je lanovka, která vás zavede nad korunami stromů v rezervaci. Během této jízdy budete mít nádherný rozhled na okolní krajinu a možnost spatřit některá zvířata ze vzduchu.

Pokud máte rádi moře, budete potěšeni tím, že rezervace Fathala leží nedaleko pobřeží Atlantského oceánu. Můžete si tedy spojit dovolenou ve Fathala Wildlife Reserve s odpočinkem na pláži a koupáním v moři.

Pobyt v Fathala Wildlife Reserve je jedinečnou zkušeností, která vám umožní objevit bohatství africké přírody. Navštívíte-li tento rezervát, budete podporovat ochranu ohrožených druhů zvířat a jejich přirozeného prostředí. Připravte se na dobrodružství a objevte krásy divočiny Gambie!


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky