Objevte lety za nejlepší ceny

Gambie Kiang Central National Park

Ubytování Gambie Kiang Central National Park


Gambia, známá také jako Gambijská republika, je malá západoafrická země, která má spoustu zajímavých míst k návštěvě. Jedno z těchto míst je Kiang Central National Park, který nabízí úžasné přírodní scenérie a bohatou faunu a flóru.

Kiang Central National Park se nachází ve střední části Gambie, nedaleko města Kiang West. Je to jedno z největších a nejdůležitějších chráněných území v zemi a bylo založeno v roce 1987. Park se rozkládá na ploše více než 11 000 hektarů a je domovem mnoha ohrožených druhů zvířat.

Ubytování v této oblasti je dostupné pro návštěvníky, kteří chtějí zůstat delší dobu a prozkoumávat krásy parku. Existují různé možnosti ubytování, včetně kempech, chat nebo soukromých lodge. Kempy jsou základní ubytování ve stylu kempování, které nabízí základní vybavení jako například spací stany a společné koupelny. Chaty jsou jednoduché chatky s vlastním sociálním zařízením, zatímco soukromé lodže nabízejí luxusnější zázemí s vlastním sociálním zařízením, klimatizací a dalšími moderními vybaveními.

Při pobytu v Kiang Central National Park budete mít možnost pozorovat a fotografovat některé z nejvzácnějších afrických druhů zvířat. Park je známý svou rozmanitou faunou, včetně žiraf Rothschildovy, supa hvízdavého, lva, geparda, gazely Thomsonovy a mnoha dalších. Kromě toho je park také domovem velkého množství ptáků, které přitahují pozornost ornitologů z celého světa.

Pro milovníky přírody a dobrodružství je Kiang Central National Park také ideálním místem pro pěší turistiku a safari. Můžete se vydat na procházku s průvodcem a objevovat skryté lesy, sladkovodní plochy a nádhernou savanu, zatímco se dozvíte o unikátní ekologii parku a jeho biodiverzitě.

Ubytování v Kiang Central National Park vám také nabízí možnost poznat místní kulturu a zvyky. Můžete si vychutnat tradiční tanec a hudbu, ochutnat místní kuchyni a navštívit malé vesničky a trhy v okolí.

Při rezervaci ubytování v Kiang Central National Park je důležité si uvědomit, že tato oblast je chráněným územím a je nutné respektovat a dodržovat pravidla ochrany přírody. Příprava na pobyt zahrnuje nošení světlého oblečení, které pomůže minimalizovat rušivý vliv na zvířata, a také používání ekologicky šetrných produktů a metod.

Kiang Central National Park je tedy skvělým místem pro ty, kteří chtějí prozkoumat Gambii jinak než jen na pláži. Nabízí úchvatnou přírodu, bohatou faunu a možnost ponořit se do místní kultury. Ať už se rozhodnete spát v kempech, chatech nebo soukromých lodgech, určitě budete mít nezapomenutelný pobyt v této části Gambie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gambie Kiang Central National Park


Jaké jsou nejlepší aktivity v Gambie Kiang Central National Park?

V Gambie Kiang Central National Park můžete podniknout několik aktivit, jako jsou pěší túry, pozorování ptáků, prohlídky zvěře a projížďky po řece s výhledem na život v okolních vesnicích.

Jaká zvířata se mohou v parku vidět?

V parku žijí různé druhy zvířat, včetně opic, hrochů, krokodýlů, nilských koní, antilop, gazel a mnoha dalších. Mezi ptáky, kteří v parku létají, patří tarbušky, rybáci, liščí ptáci, královští kite a další.

Můžu si pronajmout průvodce?

Ano, park nabízí průvodce pro každého, kdo si chce pronajmout. Průvodce vám může poskytnout užitečné informace o parku a pomůže vám najít zvířata, která chcete vidět.

Jak se do parku dostanu?

Park se nachází v jižní části Gambie, což je zhruba dvě hodiny jízdy z letiště Banjul. K parku se můžete dostat vlastním autem nebo si můžete pronajmout taxi.

Má park ubytování?

Ano, v parku je možnost ubytování v místních chatkách nebo stanech. Můžete si také zarezervovat ubytování v blízkých okolních vesnicích.

Kdy je nejlepší čas pro návštěvu parku?

Nejlepší čas pro návštěvu parku je v období sucha mezi listopadem a květnem, kdy jsou cesty v parku snadněji průchodné a zvířata jsou více viditelná. Během období dešťů může být park místy těžko přístupný.


Počasí Gambie Kiang Central National Park


Gambia, ležící v západní Africe, je známá svým tropickým podnebím a teplými teplotami po většinu roku. Země je také domovem různých přírodních parků a rezervací, které přitahují turisty z celého světa. Jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších parků v Gambii je Kiang Central National Park.

Kiang Central National Park se nachází ve střední části Gambie, u řeky Gambia. Park byl vyhlášen v roce 1987 a rozkládá se na rozloze přibližně 11 000 hektarů. Jeho hlavním cílem je chránit a zachovat unikátní rostlinný a živočišný život v této oblasti.

Počasí v Kiang Central National Park je typické pro tropické regiony. Většinou zde panuje horké a suché klima, s vysokými teplotami po většinu roku. Průměrná teplota se pohybuje kolem 30 °C, s mírnými výkyvy mezi jednotlivými ročními obdobími.

V období dešťů, které trvá od června do října, dochází k častým srážkám a vlhkému počasí. To je klíčové období pro místní flóru a faunu, která závisí na vodě. Dešťové lesy se zde ožívají, travnaté oblasti zelenají a řeka Gambia nabývá na objemu. Tyto deštivé měsíce jsou také dobou rozmnožování a migrace ptáků, což přitahuje pozornost milovníků ptáků z celého světa.

V období sucha, které trvá od listopadu do května, se počasí stává sušším a horkým. Srážky jsou minimální a vegetace se stává pomalu suchou a žloutne. Teploty mohou být extrémně vysoké, přičemž nejteplejších měsících (březen a duben) se může teplota vyšplhat až na 40 °C. Toto období je vhodné pro pozorování zvířat, protože se stahují k vodním zdrojům, aby se zásobovaly vodou.

Kiang Central National Park je domovem mnoha druhů rostlin a zvířat. Patří sem například sloni, buvoli, krokodýli, hyeny, opice a různé druhy ptáků. V sušších měsících je časté pozorování divokých zvířat, která přichází k vodním zdrojům, zatímco během dešťových měsíců se otevírá mnoho stezek a možnosti prozkoumávat park a jeho rozmanitý život.

Kiang Central National Park je pro návštěvníky otevřen po většinu roku, ať už se jedná o milovníky přírody, fotografy nebo ty, kteří chtějí zažít tropické podnebí Gambie. Počasí v parku se liší v závislosti na ročním období, a tak je důležité se předem informovat o aktuálních podmínkách při plánování návštěvy.

Kiang Central National Park nabízí jedinečnou přírodní krásu, kterou lze prozkoumat za různých klimatických podmínek. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete tuto oblast navštívit, jistě budete mít příležitost objevit mnoho fascinujících druhů rostlin a zvířat, které tuto oblast obývají.


Dovolená Gambie Kiang Central National Park


Pokud hledáte exotické místo pro svou další dovolenou, může Gambie být tou správnou volbou. Tento malý africký stát, jenž se táhne po břehu stejnojmenné řeky, vám nabízí nejen dálkovou exotiku, ale také ohromující přírodu a nádherné pláže. Mezi mnoha přírodními krásami Gambie canajdete i Kiang Central National Park.

Kiang Central National Park, který se rozkládá na ploše více než 11 000 hektarů, je domovem mnoha druhů zvířat i rostlin. V parku se nachází řada vodních toků, jezer, bažin a savan. Nejznámějším obyvatelem parku je slon africký, který zde žije společně s dalšími zvířaty jako jsou například kočkovité šelmy, primáti, antilopy a krokodýli. Kromě toho Kiang Central National Park nabízí také skvělé podmínky pro pozorování ptáků. V parku můžete spatřit a slyšet až 250 druhů ptáků, takže si určitě přiveďte s sebou dobré dalekohledy.

Pokud se rozhodnete navštívit Kiang Central National Park, doporučujeme vám pronajmout si místního průvodce. Tento krok se vám může hodit nejen v případě, že se budete chtít vydat na noční safari, ale také při plánování výletů po místních vesnicích. Místní průvodci vám rádi ukáží cestu k nejlepším místům v parku, která si můžete prohlédnout z bezpečné vzdálenosti, ale na druhou stranu vám také poví něco o místní kultuře a historii.

Jak se v park dostat? Nejjednodušší cesta vede přes město Brikama, které se nachází zhruba 150 kilometrů od střediska gambijského turismu, Serre Kunda. Pokud se rozhodnete pro tuto variantu, můžete si pronajmout místní dopravní prostředky, například taxi nebo motorku. Většina turistů si ale oblíbila cestování po Gambii lodí. Lodě v plné turistické sezóně jezdí v několika směrech z přístavu v Serre Kunda, takže se rozhodně najde volba i pro vás.

Kiang Central National Park sice není tak známý jako jiné africké parky, ale to mu rozhodně neubírá na kráse. Pokud máte rádi neokoukaná místa, tuto destinaci určitě nevynechejte. Doufáme, že vám tento článek pomohl v plánování vaší další dovolené. Gambie vás rozhodně nepřestane překvapovat!


Letenka Gambie Kiang Central National Park


Gambia, malý africký národ ležící na západním pobřeží kontinentu, je pro mnoho cestovatelů neznámým klenotem. Tento krásný kousek Afriky nabízí nejen slunečné pláže a teplé moře, ale také pozoruhodnou přírodu. Jednou z nejzajímavějších destinací pro přírodovědce i turisty je Kiang Central National Park.

Kiang Central National Park se nachází v centrální části Gambie a je jedním z největších a nejstarších národních parků v zemi. Tato oblast o rozloze přibližně 11 000 hektarů se rozkládá na území regionu Lower River a je domovem rozmanité fauny a flóry.

Letenky do Gambie jsou snadno dostupné z mnoha různých destinací po celém světě. Po příletu do letiště Yundum v blízkosti hlavního města Banjul je možné využít veřejnou dopravu nebo pronajmout si auto a vydat se na cestu směrem do parku, který se nachází přibližně dvě hodiny jízdy od letiště.

Kiang Central National Park je známý svou rozmanitou divokou zvěří. Zdejší ekosystém zahrnuje křoviny, travnaté oblasti, mangrovníkové bažiny a řeky, což dává příležitost pro přírodní rozmanitost. Park je domovem vzácných druhů ptáků, jako jsou kriticky ohrožené africké holuby zdobené, pelikáni a orli africké. Milovníci ptáků se mohou těšit na pozorování více než 250 druhů ptáků.

Ke zvířecím druhům, které zde obývají, patří například zebry, buvoly, hroši i divoké kočky. Plazům zde dominují krokodýli, ještěři a hadi. Park nabízí také několik pěších stezek, které turistům umožňují prozkoumat různé části parku a získat lepší představu o jeho biodiverzitě.

Procestování parkem lze provést pěšky nebo na kole, ale také je možné se připojit k safari, které je široce dostupné, aby turistům umožnilo prozkoumat všechny nejzajímavější oblasti parku. Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství, je možné si pronajmout kanoe a projet se po řece v parku, což je další skvělý způsob, jak objevovat okolí.

Kiang Central National Park nabízí nejen úžasné zážitky pro turisty a přírodní nadšence, ale také podporuje místní ekonomiku a ochranu přírody prostřednictvím ekoturismu. Tato forma turismu je udržitelná a pomáhá zachovat krásy parku pro další generace.

Pokud hledáte unikátní a přírodně bohatou destinaci, která má spoustu nabídnout, Gambie a její Kiang Central National Park by mohly být tou pravou volbou. Přílet do Banjulu a prozkoumávání tohoto fascinujícího parku vám umožní objevit jedinečnou krásu a biodiverzitu tohoto malého afrického národa. Připravte se na dobrodružství, které nikdy nezapomenete.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky