Objevte lety za nejlepší ceny

Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary

Letenka Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


Ghana je země západní Afriky, která je známá především pro své deštné pralesy, pláže a pro svůj bohatý kulturní dědictví. Ale ne všechny turistické atrakce v Ghaně jsou takové, o jakých byste čekali. Jedním z méně známých turistických centru je Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary. Mnoho lidí se sem přijíždí podívat kvůli místním opicím a zároveň tak podpořit ekoturistiku na místní rovině.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary se nachází asi 22 kilometrů východně od města Nkoranza, uprostřed venkovské krajiny. Jeho rozloha činí necelých 7 km2 a je domovem pro různé druhy primátů, jako jsou kolobři, černí opice, punkmažly nebo rožnové opice. Tyto opice jsou v sanctuary chráněny a je zakázáno je lovit nebo zabíjet.

Opice z Boabeng-Fiema ale nejsou obyčejnými opicemi. Na místní úrovni jsou uctívány jako posvátné tvory. Místní lidé věří, že území v okolí sanctuary je hlídáno duchy, kteří chrání zdejší opice. Pokud se stane, že opice zemře, místní ji pohřbí s úctou a někdy ji dokonce uctívají jako posvátnou.

Na návštěvu Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary se můžete vydat s průvodcem. Ti vás vezmou na procházku po území sanctuary a sdílejí s vámi informace o opicích, o místním životě a o ochraně přírody v Ghaně. Uprostřed pralesa je vyhlídkový bod, ze kterého si můžete vychutnat krásné výhledy na okolní krajinu a pozorovat opice.

Na závěr bych chtěla upozornit, že cesta k Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary může být obtížná, ale když dorazíte na místo a uvidíte opice v přírodě, určitě to stojí za to. Mějte na paměti, že zdejší opice jsou chráněny a stále jsou to divoká zvířata, proto byste se měli k nim chovat s respektem a nikdy je neokřikovat nebo rušit.


Počasí Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


Ghana je země ležící na západním pobřeží Afriky, která je známá svým bohatým kulturním dědictvím a diverzitou přírodních krás. Jednou z těchto přírodních krás je i Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary, útočiště pro opice, které se nachází v západní části země.

Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary se nachází ve vesnicích Boabeng a Fiema, které jsou přibližně 22 km od hlavního města Ghanie, Akra. Toto útočiště slouží jako domov pro dva druhy opic - mona monkey a black and white colobus monkey. Obě tyto druhy jsou chráněné a jsou považovány za posvátné v rámci místních náboženských tradic.

Útočiště vzniklo v roce 1975 s cílem ochránit a zachovat populace těchto opic, které byly ohroženy lovem a ztrátou přirozeného prostředí. Díky úsilí místních obyvatel a nevládních organizací se podařilo útočiště udržet a rozšířit na rozlohu přibližně 8 km².

Jednou z hlavních příčin ztráty přirozeného prostředí pro tyto opice je deforestace a odlesňování. Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary se snaží zmírnit tento problém tím, že se zaměřuje na vzdělávání a informování místních obyvatel o důležitosti ochrany přírody. Jsou zde také vytvořeny speciální rezervace, které mají za úkol poskytnout opicím bezpečné místo k životu.

Tím, že se vyvíjí a provádí programy na ochranu opic, jako je například turistická výuka, útočiště přispívá k ekonomickému rozvoji oblasti. Turisté z celého světa přicházejí do Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary, aby viděli tyto vzácné opice a zároveň podpořili místní komunitu.

Návštěvníci mají možnost procházet se po útočišti s průvodcem, který jim poskytne informace o chování opic, jejich životním stylu a důležitosti jejich ochrany. Je také možné pozorovat denní rituály opic, které jsou unikátní a fascinující zároveň.

Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je důležitým místem ochrany přírody a vzdělávání o důležitosti udržitelného rozvoje. Obyvatelé Ghanie spolupracují s ochranáři a turisty, aby zajistili, že tyto vzácné opice budou mít trvale udržitelný domov.

Pokud plánujete navštívit Ghanu, určitě neopomeňte tuto unikátní přírodní rezervaci. Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary vás uchvátí svou pestrou faunou a jedinečnými možnostmi pro pozorování opic. Přispějte svou návštěvou k ochraně těchto ohrožených druhů a přispějte místní ekonomice.

Pamatujte však, že při návštěvě útočiště je důležité respektovat přírodní prostředí a pokyny místních průvodců. Pouze tak můžeme pomoci udržet tento klenot přírody v Ghaně pro budoucí generace.


Ubytování Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je jedním z nejzvláštnějších a nejkrásnějších míst v západní Africe. Toto místo se nachází v blízkosti města Techiman v centrálním regionu Ghany a je oázou pro více než 500 jedinců zlatobýlovitých opic.

Turisté, kteří se rozhodnou navštívit toto místo, si mohou užít nezapomenutelný zážitek. Navštíví nejen chráněnou oblast, ale zároveň zde mohou ubytování v tradičních ghanských domech. Tyto chaty jsou vybaveny vším potřebným pro pohodlný pobyt, včetně tekoucí vody, WC a sprchy.

Navíc jsou ubytovací prostory v této oblasti velmi ekologické, což znamená, že minimalizují riziko škodlivých vlivů na životní prostředí. Byly postaveny tak, aby nedocházelo k bezprostřednímu otřesu pro přírodní život v této oblasti. Díky tomu se turisté mohou cítit jako doma, aniž by museli obětovat přírodu.

Kromě ubytování mají turisté možnost vidět mnoho zajímavých míst, navštívit místní tradiční vesnice a seznamovat se s životem a kulturou místních obyvatel. Retrospektivně by mohli vidět, že je to zážitek, který by musel sdílet s dalšími návštěvníky.

Je velmi důležité mít na paměti, že toto místo je chráněnou oblastí, a proto by turisté měli dodržovat pravidla stanovená správou chráněné oblasti Boabeng-Fiema. To znamená bezpečné odstraňování odpadků, nedotýkat se zvířat a dodržovat pokyny a instrukce zaměstnanců, kteří zde slouží jako průvodci.

V závěru lze říci, že ubytování Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je skvělou volbou pro cestovatele, kteří hledají něco jiného, než klasické hotely nebo resorty. Tento ekologický zážitek poskytuje jedinečnou příležitost poznat život a kulturu západní Afriky, zatímco zároveň poskytuje komfortní a bezpečné ubytování pro turisty.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


1. Co je Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary?
Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je chráněné území nacházející se v Ghaně, které je domovem mnoha druhů opic, včetně vzácných druhů, jako je mona opice a colobus opice.

2. Kde se nachází Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary?
Sanctuary se nachází ve vesnicích Boabeng a Fiema v regionu Atebubu-Amantin v Ghaně.

3. Jaká je úloha tohoto chráněného území?
Úlohou tohoto chráněného území je ochrana a zachování populace opic v této oblasti. Taktéž zde probíhá výzkum a vzdělávání o ochraně přírody a opic.

4. Jaké druhy opic mohu vidět v Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary?
V sanctuary můžete vidět různé druhy opic, včetně mona opic, colobus opic a podobně. Samozřejmě je to divoká příroda, takže se nemůžete spoléhat na to, že určitý druh opice uvidíte.

5. Jak se sem dostanu?
Nejlepší způsob, jak se sem dostat, je cestovat z poblíž ležících měst jako je Kumasi nebo Tamale. Z těchto měst můžete cestovat automobilem nebo můžete využít také veřejné dopravy a poté se procházet po území na vlastní pěst.

6. Kolik stojí vstup na Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary?
Obvykle se vybírá malý vstupní poplatek, který pomáhá financovat ochranu opic a území.

7. Jak dlouho trvá návštěva chráněného území?
Doba návštěvy se může lišit v závislosti na vašich zájmech a plánech. Někteří turisté stráví zde jen několik hodin, zatímco jiní se rozhodnou zůstat déle a pozorovat opice.

8. Existují nějaká pravidla nebo omezení, která je třeba dodržovat při návštěvě?
Ano, při návštěvě je třeba dodržovat pravidla, která zahrnují nedržení jídla nebo pití při pozorování opic, zákaz krmení opic nebo jakékoliv narušení jejich přirozeného prostředí.

9. Je možné ubytovat se v blízkosti chráněného území?
Ano, k dispozici jsou některé ubytovací možnosti v blízkosti Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary, jako jsou hotely, penziony nebo kempy.

10. Kdy je nejlepší doba na návštěvu?
Celý rok je možné navštívit Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary, ale nejlepší doba pro pozorování opic je období sucha od prosince do února.


Dovolená Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


Pokud hledáte neobvyklý cíl pro svou příští dovolenou, pak Ghana a její Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary by mohli být tou pravou volbou. Tento úchvatný rezervát pro opice nabízí příležitost nejen k pozorování ohrožených druhů opic, ale také k dobrodružnému objevování krás ghanské kultury a přírody.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary se nachází v centrální části Ghany, ve vesnici Boabeng a Fiema. Rezervace se rozkládá na rozloze přibližně 5 km² a je domovem dvou druhů ohrožených opic - Mona opice a Colobus opice. Mona opice je známá svými bílými plíživými chlupy a je považována za posvátnou v místní kultuře. Colobus opice je zase jedinečná svou černo-bílou srstí a dlouhými ocasními pýchory.

Setkání s těmito opicemi je pro každého návštěvníka zážitkem na celý život. Rezervace je známá pro svou přítulnost a vzájemnou toleranci mezi lidmi a opicemi, což umožňuje návštěvníkům získat úchvatné zážitky. Můžete se ocitnout v blízkosti opic, které si jdou sednout na rameno nebo se kolem vás houpat na stromech. Jejich nezvyklé chování a bohatý sociální život jsou fascinující pozorovat. Místní průvodci vám při návštěvě rezervace poskytnou veškeré informace o opicích, jejich zvyklostech a důležitosti jejich ochrany.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary však není jen o opicích. Rezervace je také domovem různých druhů ptáků a dalších zvířat, jako jsou křečci, ještěrky a motýli. Návštěvníci mohou vychutnat procházky po krásných přírodních stezkách, kde je možné objevovat místní flóru a faunu. Pokud jste příznivci fotografování přírody, můžete tady najít ideální místo k zachycení úžasných záběrů.

Navštěva Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je také jedinečnou příležitostí proniknout do ghanské kultury. Můžete se setkat s místními obyvateli, kteří jsou hrdými ochránci těchto opic. Objevíte tradiční vesnice, kde se můžete seznámit s jejich způsobem života, zvyky a rituály. Lokální obyvatelé jsou velmi přátelští a vstřícní a s radostí vám ukážou své řemeslné dovednosti a umělecké díla.

Pro plné využití vaší návštěvy v rezervaci je dobré mít na paměti několik tipů. Vezměte s sebou dostatek vody, pohodlnou obuv a sluneční ochranu, protože počasí v Ghane může být velmi horké. Je důležité respektovat základní pravidla rezervace a udržovat její čistotu. Nesnažte se krmít opice ani trhat rostliny, abyste jim nehrozili nebezpečí. Pamatujte, že jste hosty v jejich domově a je nutné dodržovat pravidla ochrany přírody.

Dovolená v Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je skutečně nezapomenutelným zážitkem. Zde můžete zažít unikátní spojení s přírodou a opicemi, objevovat krásy ghanské kultury a ochutnat autentickou gastonomii. Přírodní krása a pohostinnost místních obyvatel vás vtáhnou do nového světa, který si budete pamatovat navždy.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky