Objevte lety za nejlepší ceny

Grenada Concord Waterfalls

Letenka Grenada Concord Waterfalls


Grenada, karibský ostrov plný přírodních krás a poklidných pláží, je domovem několika spektakulárních vodopádů. Jedním z nejznámějších a zároveň nejkrásnějších je Concord Waterfalls.

Concord Waterfalls se nachází v západní části ostrova Grenada nedaleko obce Concord. Postupně se skládá ze tří vodopádů: McGills, cestovně Lonely planet nejčastěji doporučovaný a nejsnáze dostupný vodopád, Concord a Au Coin. Každý z těchto vodopádů má své vlastní kouzlo a nabízí jedinečný zážitek pro návštěvníky.

McGills Waterfall je prvním vodopádem, kterého se návštěvníci obvykle dočkají. Je největším ze tří vodopádů a nabízí impozantní pohled na kaskádovité proudění vody. Pro ty, kteří jsou dobrodružnější povahy, je možné se vydat na malý trek až k horní části vodopádu. Zde je možné se osvěžit ve vodě nebo se pokochat krásným výhledem na okolní krajinu.

Další na řadě je Concord Waterfall, který je dostupný po strmé pěšině přes hustý deštný prales. Je obklopen bujnou vegetací a poskytuje úžasnou možnost pro dobrodružné procházky a objevování okolní přírody. Příjemné osvěžení v jezírku pod vodopádem je ideální odměnou za náročný trek.

Posledním vodopádem je Au Coin Waterfall, nejodlehlejší z trojice. Pro návštěvníky, kteří se rozhodnou vydat na cestu k tomuto vodopádu, je odměnou prozkoumání úplného soukromí a klidu. Atmosféra u tohoto vodopádu je velmi intimní a v kombinaci s poklidným okolím je pro mnoho lidí oblíbeným místem pro meditaci či relaxaci.

Návštěva Concord Waterfalls je jako cesta do skrytého ráje v obklopení divoké přírody. Každý z vodopádů nabízí jedinečný a nezapomenutelný zážitek. Příroda na ostrově Grenada je bohatá a neuvěřitelně fascinující, a návštěva těchto vodopádů je skvělým způsobem, jak ji poznat a ocenit.

Pokud plánujete návštěvu ostrova Grenada, Concord Waterfalls by měly být povinnou zastávkou na vašem seznamu. Přírodní krása těchto vodopádů je prostě ohromující a nabízí unikátní zážitek, který si návštěvníci budou pamatovat po celý život. Nezapomeňte zabalit do batohu plavky, protože chladivá voda v jezírku pod vodopádem je něco, co si rozhodně nenecháte ujít.


Ubytování Grenada Concord Waterfalls


Grenada je jednou z nejkrásnějších karibských destinací, která láká návštěvníky svými úchvatnými přírodními scenériemi. Mezi nejpopulárnější atrakce tohoto karibského ostrova patří Concord Waterfalls. Tato nádherná přírodní lokalita je známá svými vodopády, které představují jedinečný pohled na to, jak příroda může být ohromující. Pokud plánujete návštěvu Grenady, pobyt v blízkosti Concord Waterfalls je nepřehlédnutelnou volbou.

Concord Waterfalls se nachází v blízkosti horské vesnice Concord a je přístupná jak pěšky, tak autem. Tvoří ji tři hlavní vodopády, z nichž každý má své jedinečné kouzlo. Největší ze všech je první vodopád s názvem "Alekanda" o výšce přibližně 18 metrů. Druhý vodopád je známý jako "Balthazar" a vytváří malebnou scénu s vodopádem padajícím z výšky 25 metrů do bazénu. Třetí vodopád, "Concord", tvoří nejmenší část celého komplexu, ale neméně pohádkovou krajinku. Všechny tři vodopády se nacházejí v krásné přírodní rezervaci, která poskytuje útočiště pro rozmanité druhy rostlin a zvířat.

Okolí Concord Waterfalls je ideální pro ty, kteří hledají klid a relaxaci v přírodě. Pro milovníky dobrodružství je zde také možnost pěší turistiky a horolezectví v okolních horách. Těšit se můžete na úchvatné výhledy na okolní krajinu, pralesy a obdivovat místní flóru a faunu.

Pro ty, kteří chtějí strávit více než jen jedno odpoledne u vodopádů, jsou k dispozici různé typy ubytování v okolí. Od malebných horských chat až po luxusní hotely, můžete si vybrat ubytování, které vyhovuje vašemu rozpočtu a preferencím. Smaragdově zelené hory a údolí vytvářejí dokonalou kulisu pro relaxaci po celodenních venkovních aktivitách.

Přímo u vodopádů Concord se nenachází penziony nebo hotely. Nejbližší ubytování se nachází ve vesnici Concord, která je vzdálena pouhých pár minut pěší chůze od hlavních vodopádů. Vesnice nabízí možnost ubytování v několika malých penzionech a chatách, které jsou ideální pro ty, kteří chtějí prožít autentický pobyt v karibském prostředí. Tyto ubytovací zařízení často nabízejí vyhlídkové terasy a zahrady s výhledem na okolní scenérie.

Pro ty, kteří mají větší rozpočet, je možné se ubytovat v luxusních rezortech v blízkosti vodopádů. Tyto rezorty někdy poskytují i průvodce pro výlety ke vodopádům a dalším zajímavým místům v okolí. To vám umožní plně využít svůj pobyt a objevit všechny krásy, které Concord Waterfalls nabízejí.

Concord Waterfalls je skutečně klenotem Grenady a pobyt v okolí těchto úchvatných vodopádů je nezapomenutelný pro všechny, kteří si chtějí užít přírodu a klid daleko od shonu všedního dne. Přijďte navštívit tyto ohromující vodopády a dejte své duši volnost v jednom z nejkrásnějších přírodních rájů na světě.


Dovolená Grenada Concord Waterfalls


Grenada je malý karibský ostrov, který nabízí nádherné pláže, křišťálově čisté vody a překrásnou přírodu. Mezi nejoblíbenější turistické atrakce na ostrově patří vodopády Concord Waterfalls.

Concord Waterfalls jsou skupinou tří vodopádů, které se nacházejí v přírodním parku Grand Etang v horské oblasti Grenady. Tyto vodopády představují dokonalé místo pro dobrodružné výlety a relaxaci.

Pro návštěvníky, kteří se chtějí vydat na dovolenou na ostrově Grenada, jsou Concord Waterfalls jedním z nejpřitažlivějších míst k návštěvě. Cesta k těmto vodopádům je dobrodružná sama o sobě, protože vás zavede do hustého deštného pralesa a přes řeky. Můžete si vybrat mezi třemi vodopády: první se jmenuje Au Coin, druhý Fontainbleu a třetí potůček Saut.

První vodopád, Au Coin, je nejlehčeji dostupný. Cesta k němu je celkem pohodlná a trvá jen asi 20 minut chůze od hlavního parkoviště. Au Coin je vysoký asi 6 metrů a nabízí skvělé možnosti koupání ve svěží vodě pod ním. Pokud se odhodláte, můžete se dokonce pokusit vylézt na vrchol vodopádu a odpočívat na malém přírodním bazénu.

Druhý vodopád, Fontainbleu, je trochu obtížnější dosáhnout. Cesta k němu vede skrz hustý prales a trvá asi 1,5 hodiny. Při cestě budete muset překonat několik řek a strmějších úseků, ale výhled na vodopád stojí za to. Fontainbleu je vysoký asi 9 metrů a vytváří malebný obraz, zejména během deštivých měsíců, kdy je v plné síle.

Třetí vodopád, Saut, je nejvzdálenější a nejmenší ze všech tří. Chůze k němu trvá asi 2,5 hodiny, přičemž většinu času musíte překonávat zarostlé stezky a překonávat různé terénní překážky. Když se dostanete k Saut, budete ohromeni jeho krásou a klidem. Je obklopený nádhernými skalisky a zelenými okolními lesy.

Každý vodopád nabízí své vlastní jedinečné zážitky, ale společným jmenovatelem pro všechny tři jsou krásné přírodní bazény a možnost osvěžujícího koupání. Proto nezapomeňte na plavky a ručník, abyste si mohli plně vychutnat tyto ohromující vodopády.

Když se vydáte na dovolenou na Grenadě, Concord Waterfalls by neměly chybět na vašem seznamu. Tyto přírodní krásy nabízejí nejen dokonalou relaxaci, ale také nezapomenutelné dobrodružství. Jestliže rádi objevujete skryté klenoty, můžete si být jisti, že návštěva těchto vodopádů bude vrcholem vaší dovolené.


Počasí Grenada Concord Waterfalls


Grenada je krásný ostrov v Karibiku, který je známý svými ohromujícími přírodními krásami. Jedním z nejpůsobivějších přírodních zázraků, kterým se můžete těšit na tomto ostrově, jsou Concord Waterfalls, což jsou tři úchvatné vodopády.

Concord Waterfalls se nachází ve venkovské oblasti Grenady a představují ideální destinaci pro milovníky přírody a dobrodruhů. Tyto vodopády jsou tvořeny třemi částmi - horním, středním a dolním, které vytvářejí nádherný a úchvatný pohled.

Horní vodopád, známý také jako Au Coin Waterfall, je největší z trojice a nabízí úžasný výhled na okolní krajinu. K dosažení horního vodopádu je třeba absolvovat malý treking přes nádherné pralesy a kopce ostrova. Tato cesta je opravdu odměnou, protože po chvíli chůze se ocitnete před impozantním vodopádem, kde se voda seskupuje do krásného bazénu.

Střední vodopád, známý také jako Fontainebleau Waterfall, je druhým největším z vodopádů a je obklopený bujnou vegetací. Voda z vodopádu padá na mnoho menších skalisek, které tak vytvářejí osvěžující atmosféru a dokonalé místo na koupání v teplých karibských vodách.

Dolní vodopád, který se nazývá Josephine Waterfall, je nejmenší ze tří vodopádů, ale rozhodně si zaslouží vaší pozornost. Je jedinečný svojí atmosférou a klidem, který zde panuje. Pro milovníky fotografování je to dokonalé místo k zachycení krásné přírody.

Při návštěvě Concord Waterfalls se můžete také pokochat dalšími přírodními divy, které se nacházejí v okolí, například krásnou horskou krajinou, tropickými lesy a exotickými rostlinami. Je také možné vydat se na piknikový výlet a strávit zde celý den se svou rodinou či přáteli.

Co se týče počasí, Grenada je charakterizována jako tropický ostrov s horkým a vlhkým klimatem po celý rok. Nejvhodnější období pro návštěvu vodopádů je mezi listopadem a květnem, kdy se počasí pohybuje mezi 24 ° C a 30 ° C a minimálně prší.

Je důležité si vzít s sebou vhodné oblečení a obuv, které jsou pohodlné a vhodné pro pěší túru. Doporučuje se také si vzít s sebou plavky, abyste si mohli vychutnat osvěžující koupel ve vodě u jednoho z vodopádů.

Návštěva Grenadských Concord Waterfalls je nezapomenutelným zážitkem, který vám umožní prozkoumat krásy karibské přírody. Během cesty na vodopády si nezapomeňte užít okolní krajinu, fotografovat a vychutnat si klid a atmosféru tohoto kouzelného místa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Grenada Concord Waterfalls


1. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat k vodopádům Concord na Grenadě?
Nejpřístupnější způsob, jak se dostat k vodopádům Concord, je autem nebo taxíkem. Můžete také využít organizovanou výletní turistickou cestu.

2. Jak dlouho zhruba trvá cesta k vodopádům Concord?
Cesta k vodopádům Concord trvá přibližně 40 minut až hodinu jízdy z hlavního města St. George's.

3. Jsou vodopády Concord volně přístupné nebo je potřeba zaplatit vstup?
Ačkoli návštěva vodopádů Concord je obvykle zdarma, může být vyžadován vstupní poplatek na některých místech, kde jsou turistické zařízení.

4. Je možné se ve vodopádech Concord koupat?
Ano, je možné se ve vodopádech Concord koupat v jedné z přilehlých lagun. Je však nutné být velmi opatrný, protože proudy mohou být silné a kameny skluzkavé.

5. Existují na místě nějaké restaurace nebo stánky s občerstvením?
Vodopády Concord samotné nejsou vybavené restaurací nebo stánky s občerstvením. Doporučuje se proto vzít si vlastní jídlo a pití.

6. Kde se dají nejlépe fotografovat vodopády Concord?
Nejlepší místo k fotografování vodopádů Concord je z bezpečné vzdálenosti na vyhlídkových plošinách, které jsou přístupné pro turisty.

7. Existuje nějaký turistický průvodce, který by mohl uvést návštěvníky k vodopádům Concord?
Ne, není k dispozici průvodce, který by uváděl turisty k vodopádům Concord. Je však možné si najmout místního průvodce, který je obeznámen s lokalitou a pomůže vám se dostat k vodopádům.

8. Jsou vodopády Concord vhodné pro rodiny s dětmi?
Vodopády Concord mohou být vhodné pro starší děti, ale pro malé děti nebo kojence by mohly být obtížně dostupné a nebezpečné kvůli strmému terénu a proudům vody. Doporučuje se vždy mít děti pod dohledem a zdokonalit bezpečnostní opatření.

9. Jaké další aktivity nebo atrakce jsou poblíž vodopádů Concord?
V blízkosti vodopádů Concord se nachází několik dalších atrakcí, jako je Botanická zahrada na Grenadě, Farmy koření, pláže a další přírodní památky.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky