Objevte lety za nejlepší ceny

Grenada Underwater Sculpture Park

Letenka Grenada Underwater Sculpture Park


Grenada, caribský ostrov, není známý jenom svými plážemi a korálovými útesy, ale také podvodní sochařskou expozicí, kterou najdeme v zálivu Molinere Bay nedaleko hlavního města St. George. Jde o první podvodní sochařský park na světě a samozřejmě, že je toto místo oblíbené zejména mezi potápěči. Pokud nikdy předtím nebyl tento ostrov na vašem radaru jako turistická destinace, může být tato expozice ten důvod, proč si Grenadu pro svou následující dovolenou vybrat.

Expozice podvodních soch byla vytvořena britským sochařem Jasonem deCairesem Taylorem v roce 2006. V současné době se zde nachází více než 80 soch vytvořených z pH neutrálního betonu, který nepoškozuje životní prostředí v okolním moři. Sochy jsou rozmístěny na úrovni dna oceánu v hloubce mezi 2 a 8 metry a vytvářejí uměleckého katakomby, které jsou domovem pro mnoho druhů ryb a dalších mořských organismů.

Každá socha má svůj vlastní příběh a téma. Některé z nich zobrazují místní obyvatele, které Taylor poznal během svého pobytu na Grenadě, jiné symbolizují témata jako ochranu životního prostředí nebo kulturní dědictví.

Potápěči mají možnost prozkoumat exponáty, dotýkat se jich a dokonce se i fotografovat s nimi. Je to jedinečná zkušenost pro každého, kdo miluje potápění a umění zároveň. Podvodní sochy jsou obzvláště atraktivní v noci, kdy mohou být pozorovány pomocí speciálních světel a vytvářejí tak velmi neobvyklou podívání.

Vstup do podvodního sochařského parku je ovšem povolen pouze s průvodcem, což znamená, že i pokud nejste zkušený potápěč, máte stále možnost vidět tuto nevšední expozici. Několik potápěčských škol v oblasti nabízí jak základní, tak pokročilé kurzy potápění, což vám umožní prozkoumat toto podvodní umění.

Grenada Underwater Sculpture Park je skvělým příkladem toho, jak mohou umělci přispět k ochraně životního prostředí a poskytnout zároveň nové a originální zážitky pro turisty. Pokud hledáte něco více, než jen standardní turistickou destinaci, určitě byste měli zvážit Grenadu jako místo pro svou další dovolenou.


Ubytování Grenada Underwater Sculpture Park


Grenada, malý karibský ostrov, je známý svou nádhernou přírodou, úchvatnými plážemi a jasně tyrkysovou vodou. Ale existuje jedno místo na ostrově, které je zcela jedinečné - Grenada Underwater Sculpture Park.

Grenada Underwater Sculpture Park, nacházející se poblíž pláže Moliniere Bay, je prvním podvodním muzeem svého druhu na světě. Bylo otevřeno v roce 2006 a od té doby se stalo jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí na ostrově.

Muzeum bylo vytvořeno umělcem Jasonem deCairesem Taylorem, který je známý svými podvodními sochami. Jeho sochy jsou vyrobeny z odolného betonu a umístěny na mořském dně ve hloubce od 5 do 8 metrů. Celkem je zde více než 65 soch, které představují různé postavy a scény.

Každá socha má svůj vlastní význam a příběh. Například jedna z nejznámějších soch se nazývá "Vicissitudes" a zobrazuje skupinu dětí držících se za ruce. Tato socha má symbolizovat děti, které procházejí proměnami a vytrvalostí v životě.

Další zajímavou sochou je "The Lost Correspondent", která zobrazuje muže u psacího stroje, který se skládá do písečných částic. Tato socha upozorňuje na důležitost zachování kulturní a historické dědictví.

Podvodnímu muzeu můžete přijít navštívit jako potápěč nebo jako šnorchlař. Potápěči mají možnost prozkoumat sochy zblízka, zatímco šnorchlaři mohou vidět sochy z vodní hladiny.

Grenada Underwater Sculpture Park je nejen uměleckým dílem, ale také slouží jako umělý útes a přirozený útočiště pro podmořský život. Různé druhy ryb a korálů jsou přitahovány ke sochám, což poskytuje úžasnou příležitost pro pozorování podmořského života.

Navštívit Grenada Underwater Sculpture Park je zážitek, který nelze opravdu popsat slovy. Musíte ho vidět a zažít sami. Je to jedinečná kombinace umění a přírody, která vás zcela ohromí.

Pokud plánujete svou další dovolenou v Karibiku, nezapomeňte na návštěvu Grenada Underwater Sculpture Park. Budete mít možnost objevovat krásy podvodního světa a zároveň zažít jedinečnou uměleckou expozici.


Nejčastější dotazy a odpovědi Grenada Underwater Sculpture Park


1. Co je tak zajímavého na Grenada Underwater Sculpture Park?

Grenada Underwater Sculpture Park je jedinečné místo, kde lze vidět řadu soch, které jsou umístěny pod hladinou moře. Tyto sochy byly vytvořeny jako umělecký projekt a jsou nádherným zážitkem pro potápěče i neplavce.

2. Kdo vytvořil sochy v Grenada Underwater Sculpture Park?

Sochy vytvořil britský umělec Jason deCaires Taylor, který je známý svými podvodními sochařskými instalacemi. Taylor pracoval na projektu Grenada Underwater Sculpture Park od roku 2006 a nyní má na této lokalitě více než 80 soch.

3. Jak se dostanu k Grenada Underwater Sculpture Park?

Grenada Underwater Sculpture Park se nachází v blízkosti města St. George's na západním pobřeží Grenady. Lze se k ní dostat vlastní dopravou nebo s pomocí místních turistických agentur, které nabízejí potápěčské a šnorchlovací výlety.

4. Do jaké hloubky jsou sochy umístěny?

Sochy v Grenada Underwater Sculpture Park jsou umístěny v hloubce od 5 do 10 metrů pod hladinou moře. Tuto hloubku lze snadno zvládnout při šnorchlování i při potápění na úrovni otevřené vody.

5. Kdo může navštívit Grenada Underwater Sculpture Park?

Grenada Underwater Sculpture Park mohou navštívit všichni, kdo mají zájem o šnorchlování nebo potápění. Nicméně, je důležité mít přiměřenou fyzickou kondici a být schopen plavat v otevřeném moři.

6. Co mohu vidět v Grenada Underwater Sculpture Park?

V Grenada Underwater Sculpture Park můžete vidět řadu soch a sochařských instalací, včetně soch lidí, ryb, želv a dalších mořských tvorů. Tyto sochy jsou vytvořeny z přátelských materiálů, které jsou šetrné k životnímu prostředí a umělecky propojeny s přírodním prostředím.

7. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Grenada Underwater Sculpture Park?

Nejlepší doba na návštěvu Grenada Underwater Sculpture Park je v období od října do května, kdy je obvykle suché a slunečné počasí. V této době můžete očekávat skvělé podmínky pro šnorchlování a potápění a vynikající viditelnost. Nicméně, park je otevřen po celý rok a v každém období si můžete užít krásy tohoto podmořského světa.


Počasí Grenada Underwater Sculpture Park


Grenada je krásný karibský ostrov s bohatou historií, úchvatnými plážemi a tropickým podnebím. Jedním z unikátních turistických atrakcí tohoto ostrova je podvodní sochařský park nazvaný "Grenada Underwater Sculpture Park". Tento park se nachází nedaleko přímořského města St. George's a je jediným svého druhu na světě.

Park byl založen v roce 2006 britským sochařem Jasonem deCairesem Taylorom a stal se nejen turistickou atrakcí, ale také uměleckým dílem propojeným s ochranou korálových útesů a marinek. Skládá se ze sedmnácti podvodních soch, které byly umístěny ve vzdálenosti kolem dvaceti metrů od pobřeží. Sochy zobrazují různé lidi, mysle i rostliny a jsou vyrobeny z pH neutrálního materiálu, který je šetrný k mořskému životu.

Hlavním účelem tohoto uměleckého projektu je poskytnout přírodním korálovým útesům nové struktury, na které se mohou připojit řasy a korály. Tyto sochy slouží jako umělé útesy a přitahují zvědavou fauna a flóru, která se na nich usazuje. Tímto způsobem je park nejen krásným uměleckým dílem, ale také prostředkem k obnově a záchraně korálových útesů Grenady, které trpí vlivem změny klimatu a lidské činnosti.

Vstup do parku je možný pouze potápěčům, kteří mají potřebnou kvalifikaci a zkušenosti. Turisté se mohou pod vedením potápěčského instruktora vydat na nezapomenutelnou potápěčskou výpravu, kde mohou obdivovat tyto fascinující sochy a jejich postupnou transformaci v korálové útesy. Návštěvníci parku mají příležitost poskytnout finanční prostředky na další údržbu parku a ochranu mořského prostředí.

Grenada Underwater Sculpture Park je jednou z nejzajímavějších turistických atrakcí na ostrově Grenada. Kombinuje umění, ochranu mořského prostředí a zážitek z potápění do jedinečného podvodního světa. Tento park je nejen zdrojem nádherného pohledu, ale také připomínkou důležitosti ochrany přírody pro budoucí generace. Jestliže se vydáte na Grenadu, nesmíte si tuto unikátní atrakci nechat ujít.


Dovolená Grenada Underwater Sculpture Park


Letos jste se rozhodli pro dovolenou na Grenadě a nevíte, kam si zajít na výlet? Co takhle zkusit návštěvu podvodního sochařského parku?

Grenada Underwater Sculpture Park, což je podvodní sochařský park, se nachází přibližně 2 km západně od města St. George's a je to unikátní místo s více než 100 sochami na dně karibského moře. Park byl založen v roce 2006 a mezi jeho tvůrci jsou například Britský sochař Jason deCaires Taylor a Grenadský sochař Troy Lewis.

Voda v okolí Grenady je průzračná, což umožňuje vidět sochy na dně moře i z velké vzdálenosti. Sochy ve parku zahrnují například sedící figurínu, jež slouží jako místo pro pěknou fotku, nebo mnoho soch zvířat, jako jsou například žraloci, ryby, nebo i krokodýli.

Tyto sochy se samozřejmě objevily jak v západních, tak i v grenadských médiích a staly se hojným cílem mnoha turistů. Přestože Grenada je oblíbeným cílem pro turisty z celého světa, sochy v parku si zachovávají svůj druh a jedinečnost jako přírodní div, který není ani tak na cestovních křižovatkách.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Grenada Underwater Sculpture Park, je dobré si najmout lodní průvodce, který vám ukaže všechny sochy a pomůže vám s prohlídkou na dně moře. Také si určitě vezměte hloubkoměr, protože sochy na dně moře jsou hluboko pod vodou.

Celý podvodní sochařský park Grenada Underwater Sculpture Park je rozhodně jedinečným místem na světě a návštěva této perly v Karibiku je jistě jednou z nejhlubších zážitků, které si přivezete z vaší dovolené.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky