Objevte lety za nejlepší ceny

Gruzie Uplistsikhe

Dovolená Gruzie Uplistsikhe


Pokud plánujete dovolenou v Gruzii a přemýšlíte, kam se vydat, pak byste rozhodně neměli vynechat starobylou skalní osadu Uplistsikhe. Toto úchvatné místo, které se nachází v blízkosti města Gori, je jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí země.

Uplistsikhe bylo založeno ve 6. století před naším letopočtem a sloužilo jako důležitý obchodní a náboženský středisko. Překvapivě se jednalo o město vytesané do útesu, které na první pohled vypadá jako velký hmyzí úl. Osada byla významným křižovatkou na hedvábné stezce a pronikavým bodem mezi Východem a Západem.

Dnešní návštěvníci mohou projít úzkými skalními chodbami a prozkoumat mnoho objektů, které sloužily jako obytné domy, kostely, pevnosti a vodní nádrže. Je fascinující představit si, jak lidé v minulosti žili v těchto skalních domech a jak důmyslně byla osada vybudována. Uplistsikhe nabízí nejen úžasné výhledy na okolní krajinu, ale zároveň odkazuje na bohatou historii Gruzie.

Mezi nejzajímavější místa v Uplistsikhe patří Velký chrám, který pochází ze 9. století. Tento chrám je zasvěcen bohu slunce a je impozantní svou velikostí. Další významný objekt je nyní známý jako Tříkapská hala, která sloužila jako místnost, kde se konaly veřejné shromáždění a důležité obřady.

Pokud máte zájem o historii a archeologii, můžete v Uplistsikhe strávit celý den. Mnoho zdejších artefaktů bylo zachováno do té míry, že si dokážeme představit, jaké bylo život v této starobylé osadě. Zdejší fosilní pozůstatky a artefakty poskytují cenné informace o minulém životě obyvatel.

Užijeme-li si tuto turistickou atrakci, můžete také navštívit okolní památky. Gori, rodné město sovětského vůdce Stalina, je vzdáleno pouhých několik kilometrů a nabízí muzeum věnované tomuto kontroverznímu politikovi. Není daleko ani starobylé město Mtskheta, které je zapsané na seznamu Světového dědictví UNESCO.

Gruzie je zemí s bohatou historií a Uplistsikhe je bezpochyby jedním z nejvíce zajímavých míst, které můžete v této zemi navštívit. Více než jen turistickou atrakci, je to místo, které přenese návštěvníky do minulosti a umožní jim prozkoumat fascinující svět starobylého života. Pokud plánujete dovolenou v Gruzii, nezapomeňte zařadit Uplistsikhe do svého itineráře a nechte se unést jeho magií a historií.


Ubytování Gruzie Uplistsikhe


Uplistsikhe: Skvost gruzínského ubytování

Gruzie je zemí bohatou na historii, architekturu a kulturu. Jedním z nejzajímavějších a nejlépe dochovaných archeologických nalezišť v zemi je Uplistsikhe. Toto unikátní místo nabízí nejen pohled do minulosti, ale také možnost ubytování přímo na místě samotném.

Uplistsikhe je starověké jeskynní město nacházející se na východním břehu řeky Kury. Jeho vznik se datuje až do 1. tisíciletí před naším letopočtem a sloužilo jako důležité obchodní a kulturní centrum. Město dosáhlo svého vrcholu v 9. a 10. století, kdy bylo přirovnáváno k jiným významným středomořským obchodním centerm.

Dnes je Uplistsikhe přístupné pro veřejnost a navštěvováno turisty z celého světa. Při prohlídce můžete obdivovat zbytky mnoha budov a struktur vytesaných přímo do skály, včetně chrámů, obytných domů, hrobek a opevnění. Rozlehlé prostory vám umožní projít se po skalách a zažít autentickou atmosféru tohoto starověkého místa.

Pro ty, kdo se chtějí plně ponořit do atmosféry Uplistsikhe, je možnost strávit noc přímo na místě. V současné době je zde otevřený malý hotel, který nabízí ubytování ve stylových jeskynních prostorách. Tyto jeskyně byly přeměněny na moderní a pohodlné pokoje s veškerým příslušenstvím. Z jednotlivých pokojů je také krásný výhled na okolní krajinu.

Ubytování v Uplistsikhe je skvělou příležitostí pro ty, kteří chtějí zažít něco neobvyklého a zároveň se naučit více o historii Gruzie. Probuzení v jeskyni a pohled na sluneční východ nad památkami vám poskytne jedinečný zážitek, který si budete pamatovat navždy.

Okolí Uplistsikhe také nabízí řadu dalších zajímavostí, které si zaslouží vaši pozornost. Například můžete navštívit město Gori, rodiště známého gruzínského politika a lídra Josifa Stalina. Dalším blízkým místem je i Kachetie, oblast známá svými vinnými sklepy a tradičními vinařskými technikami.

Uplistsikhe je tedy nejen turisticky atraktivní, ale také nabízí příležitost žít a spát na místě, které kdysi sloužilo jako sídlo starověkých obyvatel. Je to jedinečný způsob, jak prozkoumat historii Gruzie a současně si užít pohodlí moderního ubytování.

Pokud se chystáte navštívit Gruzii, nezapomeňte zařadit Uplistsikhe do svého itineráře a vyzkoušet úžasné ubytování přímo na místě. Toto místo vám poskytne nezapomenutelný zážitek a zanechá vám dlouho trvající paměť z vaší cesty do této úžasné země.


Počasí Gruzie Uplistsikhe


Gruzie je země ležící na přechodu mezi Evropou a Asii, která se může pyšnit nejen svou bohatou historií a kulturou, ale také nádhernou přírodou a různorodým počasím. V tomto článku se zaměříme na počasí v jednom z nejvýznamnějších historických míst Gruzie - Uplistsikhe.

Uplistsikhe je starobylé město vytesané ve skalách, které se nachází v centrální části Gruzie, asi 10 kilometrů od města Gori. Toto unikátní historické místo je jednou z hlavních turistických atrakcí země a přitahuje milovníky historie, archeologie a architektury z celého světa.

Pokud plánujete navštívit Uplistsikhe, je důležité si být vědom aktuálního počasí v této oblasti. Gruzie má převážně kontinentální klima s mírnými zimami a horkými léty. Nicméně, díky své geografické poloze mezi Kavkazskými horami a Černým mořem, je počasí v Gruzii velmi proměnlivé a může se rychle změnit.

V oblasti Uplistsikhe je klima převážně teplé a suché. Léta jsou teplá a horká s průměrnou teplotou kolem 30 °C. V zimě se teploty pohybují kolem 0 °C a může zde sněžit. Nejlepší čas na návštěvu Uplistsikhe je období jara a podzimu, kdy jsou teploty mírnější a příjemnější.

Vzhledem k tomu, že Uplistsikhe leží ve skalnaté oblasti, může počasí zde být o něco drsnější než v okolních oblastech. Je tedy doporučeno si vzít s sebou dostatečné oblečení a připravit se na větrné podmínky. I když je oblast většinou suchá, je dobré mít po ruce deštník nebo pláštěnku, protože přeháňky mohou přijít nepředvídatelně.

I přes proměnlivé počasí, návštěva Uplistsikhe je vždy ohromujícím zážitkem. Toto úchvatné historické místo nabízí nejen nevšední pohled na gruzínskou historii, ale také úchvatné výhledy na okolní krajinu. Bez ohledu na počasí, návštěvníci mohou objevovat jedinečnou atmosféru Uplistsikhe a prozkoumávat jeho zděné domy, chrámy, a další archeologické objekty.

Vzhledem k tomu, že počasí v Gruzii a v oblasti Uplistsikhe je proměnlivé, je vždy dobré sledovat předpověď počasí a připravit se na případné změny. Nicméně, nehledě na počasí, návštěva Uplistsikhe je vždy nezapomenutelným zážitkem, který vás vtáhne do bohaté historie Gruzie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gruzie Uplistsikhe


1. Jak se dostanu do Uplistsikhé?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Uplistsikhé, je autem. Můžete také použít veřejnou dopravu a jet autobusem nebo marshrutkou do města Gori a pak si vzít taxík nebo pěší cestou do Uplistsikhe.

2. Jaká je vstupní cena do Uplistsikhé?
Odpověď: V roce 2021 je vstupné do Uplistsikhé 7 lari (georgiánská měna) pro dospělé a 1 lari pro děti.

3. Jak dlouho trvá návštěva Uplistsikhe?
Odpověď: Návštěvu Uplistsikhe si můžete plánovat podle svého času, ale obvykle trvá asi 1 až 2 hodiny projít celým archeologickým místem.

4. Je nutné si předem rezervovat lístky do Uplistsikhé?
Odpověď: Většinou není nutné si předem rezervovat lístky do Uplistsikhé. Můžete je zakoupit přímo na místě. V případě velkých skupin nebo turistického sezóny však může být doporučeno si rezervovat vstupenky předem.

5. Je možné si vzít průvodce na prohlídku Uplistsikhé?
Odpověď: Ano, je možné si pronajmout průvodce na prohlídku Uplistsikhé. Mohou vám poskytnout zajímavé informace o historii a architektuře místa.

6. Je Uplistsikhe přístupné pro vozíčkáře nebo osoby se sníženou pohyblivostí?
Odpověď: Bohužel, Uplistsikhe není plně přístupné pro vozíčkáře nebo osoby se sníženou pohyblivostí, protože na místě jsou strmé schody a nerovné terény. Avšak části Uplistsikhé jsou přístupné a mohou být navštíveny.

7. Jaké další atrakce lze navštívit poblíž Uplistsikhe?
Odpověď: V blízkosti Uplistsikhé se nachází město Gori, kde můžete navštívit Stalinovo muzeum a Gorskou pevnost. Další zajímavou atrakcí v okolí jsou klášter Samtavro a skalní město Davit Gareja.

8. Je povoleno fotografování v Uplistsikhé?
Odpověď: Ano, je povoleno fotografování v Uplistsikhé. Vstupné zahrnuje i povolení fotografování.

9. Je v Uplistsikhé možnost občerstvení nebo restaurace?
Odpověď: V Uplistsikhé najdete několik občerstvení a stánků s občerstvením. Avšak není zde žádná plnohodnotná restaurace. Doporučuje se si vzít vlastní jídlo a pití.

10. Je vhodné navštívit Uplistsikhé s dětmi?
Odpověď: Ano, Uplistsikhé je vhodné místo pro návštěvu s dětmi. Děti si mohou prohlédnout fascinující kamenné jeskyně a věže, a projít se úzkými uličkami tohoto starobylého místa. Však je nutné být opatrný kvůli strmým schodům a nerovným terénům.


Letenka Gruzie Uplistsikhe


Uplistsikhe: Tajemný kamenný město v Gruzii

Pokud se vydáte na jihovýchodní okraj Gruzie, objevíte jedno z nejzajímavějších a nejstarších archeologických nalezišť v zemi - Uplistsikhe. Tento skalní komplex, který se nachází asi 10 km od města Gori, je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Gruzii a je neopomenutelnou zastávkou pro každého, kdo se zajímá o historii a kulturu tohoto úžasného regionu.

Uplistsikhe, což ve starogruzínštině znamená "pevnost vytesaná do skály", bylo stěžejní obchodní, náboženské a kulturní centrum v době starověkého Gruzie. Jeho historie sahá až do 1. tisíciletí před naším letopočtem a město si uchovalo zajímavou kombinaci architektury ze starověku a středověku.

Při procházce po Uplistsikhe získáte jedinečný pohled na život našich předků. Kamenné domy vytesané do skalních stěn, chodby, schodiště a hrobky ukazují, jakým způsobem lidé žili a pracovali v tomto městě. Archeologové zde našli pozůstatky náboženských obřadů, což dokládá, že Uplistsikhe bylo také významným náboženským centrem, které sloužilo jako místo uctívání různých božstev.

Jednou z nejzajímavějších budov v Uplistsikhe je Chrám Bohyně Vštícnosti. Tento chrám, postavený ve starověku, je vytesán do skály a na svém vrcholu má věž, která sloužila jako obětiště a místo, kde rodiče mohli přinášet své novorozence, aby byli požehnáni. Kromě chrámu zde najdete i divadlo, kde se konaly různé kulturní akce a festivaly.

Další zajímavou budovou je palác. Tento kamenný dům s úžasnými freskami a mozaikami byl domem aristokratů a bohatých lidí, kteří žili ve městě. Uvnitř paláce se nachází místnost s pohřebními kryptami, která dodnes fascinuje návštěvníky.

Kromě historických budov je zde také vodní systém, který tvoří rezervoár a kanály. Tyto kanály sloužily nejen k pití a zavlažování polí, ale také k zavlažování zahrady přiléhající k paláci.

Pokud navštívíte Uplistsikhe, nezapomeňte také na výhled z vrcholu města. Odtud se naskýtá úchvatný pohled na okolní krajinu a nedaleké město Gori.

Pokud plánujete návštěvu tohoto historického místa, doporučuje se vydat se sem autem nebo na vlastní pěst. Ve městě Gori je možnost krátkodobého pronájmu auta. Pokud preferujete hromadnou dopravu, je možné se dostat sem i autobusem.

Uplistsikhe je nezapomenutelné místo, které vám umožní nahlédnout do minulosti a poznat historii starověké Gruzie. Místo, které vám nabídne jedinečný pohled na architekturu, náboženství a každodenní život lidí, kteří zde žili před tisíci let. Vstupte do světa Uplistsikhe a zažijte nádhernou cestu časem.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky