Objevte lety za nejlepší ceny

Guatemala Ciudad Vieja

Letenka Guatemala Ciudad Vieja


Guatemala City Vieja, také známá jako Ciudad Vieja, leží na jihu Guatemaly a je historické město s bohatou kulturou a architekturou.

Město bylo založeno španělskými conquistadors v roce 1527, jako jedno z prvních sídel ve střední Americe. Po zemětřesení v roce 1541 však bylo město zničeno a nové město bylo postaveno o 8 km dále. Avšak staré město zůstalo v paměti jako Ciudad Vieja, což v překladu znamená "Staré město".

V dnešní době je Ciudad Vieja turistickou destinací díky svému kulturnímu dědictví a zachovalým historickým památkám. Mezi nejvýznamnější atrakce patří katedrála, která je postavena v koloniálním stylu s velkým mramorovým oltářem a klenutým stropem. Dále je zde řada kostelů, jako např. Iglesia de La Merced, který je jedním z nejstarších kostelů v Ciudad Vieja.

Pro turisty, kteří chtějí ochutnat místní kuchyni, je zde řada malých kaváren a restaurací. Mezi nejpopulárnější jídla patří Guatemalan enchiladas, tortillas, pupusas, a quesadillas, doprovázené mateřskými omáčkami, které jsou vyrobeny z rajčat, cibule, chilli papriček a koření.

Mnoho turistů rovněž vyhledává Ciudad Vieja kvůli jeho zázemí pro outdoorové aktivity. Místní hory a kaňony nabízí aktivním turistům příležitost k trekkingu, horským cyklistice a vodnímu sportu, jako např. raftingu.

Kromě toho je Ciudad Vieja také významným střediskem pro místní řemeslníky, kteří jsou mistři výroby kovových předmětů a řezbářství. V místních malých obchodech si lze zakoupit suvenýry a místní řemeslné výrobky.

Nejlepší způsob, jak se dostat do Ciudad Vieja, je leteckou dopravou. Guatemala City je největším letištěm na území a ve městě jsou neustále přistávací a odletové řetězce leteckých společností, jakými jsou např. AeroMexico, Avianca a Delta. Po přistání je Ciudad Vieja od letiště vzdáleno asi 20 km a je možné si pronajmout auto, nebo jako turista využít služeb místních taxikářů.

Celkově lze shrnout, že Ciudad Vieja nabízí turistům jedinečné zážitky s poutavými kulturními atrakcemi, krásnou přírodou, zábavou a historickým dědictvím. Toto místo je skutečným pokladem Střední Ameriky, který se vyplatí navštívit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Guatemala Ciudad Vieja


1. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Ciudad Vieja?
Odpověď: Mezi nejlepší turistické atrakce v Ciudad Vieja patří zříceniny starého města, plaza central a kostel Nuestra Senora de la Merced.

2. Je Ciudad Vieja bezpečné místo pro turisty?
Odpověď: Ciudad Vieja je poměrně bezpečné místo pro turisty, ale stále je důležité být obezřetní a dávat pozor na své věci.

3. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do Ciudad Vieja?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do Ciudad Vieja, je taxi nebo soukromý převoz.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Ciudad Vieja?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Ciudad Vieja je v období od prosince do dubna, kdy je sušší počasí a méně srážek.

5. Co je tradiční jídlo v Ciudad Vieja?
Odpověď: Tradiční jídlo v Ciudad Vieja zahrnuje guatemalskou kuchyni, například nachos, mole, pozole nebo tamales.

6. Jaké jsou nejlepší místa k nakupování v Ciudad Vieja?
Odpověď: Nejlepší místa k nakupování v Ciudad Vieja jsou lokální trhy a obchody, a také ručně vyrobené zboží jako textilie a keramiku je možné zakoupit na trzích.

7. Jak dlouho by měla být návštěva Ciudad Vieja?
Odpověď: Návštěva Ciudad Vieja by měla trvat minimálně jeden celý den, aby si turisté mohli užít nejlepší atrakce tohoto místa.

8. Jaké jsou nejlepší ubytování v Ciudad Vieja?
Odpověď: Nejlepší ubytování v Ciudad Vieja zahrnují hotely a hostely, ale také jsou k dispozici apartmány a domy k pronájmu. Mezi nejlepší ubytování patří například Casa Christina nebo Hotel Museo Casa Santo Domingo.


Ubytování Guatemala Ciudad Vieja


Guatemala Ciudad Vieja je jedno z nejstarších měst v Guatemale, které se nachází nedaleko města Antigua. Město je obklopeno krásnou přírodou, která vám umožní uniknout z městského prostředí a zrelaxovat se.

Pokud plánujete návštěvu Ciudad Vieja, měli byste zvážit výběr správného ubytování, které vám umožní plně si užít vaši dovolenou. Existuje mnoho možností, jak si najít ubytování v Ciudad Vieja, ale následující jsou některé z nejoblíbenějších.

Hotel Villa Colonial: Tento hotel je známý pro svou úžasnou polohu, která se nachází jen kousek od centra a je obklopen úchvatnou přírodou. Hotel nabízí moderní a komfortní pokoje s výhledem na okolní krajinu. Restaurace v hotelu je také vynikající a nabízí tradiční guatemalskou a mezinárodní kuchyni.

La Casona de la Merced: Tento hotel se nachází v srdci starého města a má luxusní a moderní pokoje s balkóny s výhledem na okolní krajinu. La Casona de la Merced je oblíbeným místem pro turisty, kteří chtějí prozkoumat město a okolní oblast.

Hotel Posada de Don Rodrigo: Tento hotel má autentickou atmosféru, která je charakteristická pro guatemalskou kulturu. Pokoje jsou velmi prostorné a komfortní a mají výhled na okolní krajinu. Kromě toho má hotel také skvělou restauraci a nabízí výlety do okolí.

Hostel Antigua: Pokud hledáte příjemné a cenově dostupné ubytování v Ciudad Vieja, Hostel Antigua by mohl být ideální volbou. Hostel nabízí společné pokoje s koupelnou a privátní pokoje, které jsou perfektní pro jednotlivce nebo páry.

Ubytování v Guatemale Ciudad Vieja je široká nabídka. Pro nalezení toho nejlepšího ubytování v Ciudad Vieja vám pomohou internetové stránky, kde si můžete rezervovat svůj pobyt předem. Ať už si zvolíte luxusní hotel nebo cenově dostupný hostel, v Ciudad Vieja si užijete svoji cestu s luxusem, pohodlím a domácí pohostinností Guatemaly.


Dovolená Guatemala Ciudad Vieja


Pokud hledáte dovolenou na úžasném místě s bohatou historií, malebnou přírodou a pohostinnými lidmi, doporučujeme vám navštívit Ciudad Vieja v Guatemale.

Ciudad Vieja, což ve španělštině znamená "Staré město", je krásná koloniální oblast, která se nachází jen několik kilometrů od hlavního města Guatemaly - Ciudad de Guatemala. Byla založena v roce 1527 jako první hlavní město Guatemaly španělskými dobyvateli pod názvem Santiago de los Caballeros.

Toto malebné město je bohaté na historii. V roce 1541 město postihlo zemětřesení, které způsobilo značné škody. I přesto si Ciudad Vieja udrželo svůj historický a kulturní význam. Mnoho starých budov, kostelů a pamětihodností stále stojí a připomínají návštěvníkům bohaté dědictví regionu.

Jednou z hlavních atrakcí v Ciudad Vieja je Katedrála Santiago Apostol, která byla postavena v roce 1545 a je jedním z nejstarších kostelů na území Guatemaly. Její architektura kombinuje španělské a starší indiánské prvky, což jí dodává jedinečný vzhled. Uvnitř kostela se nachází několik uměleckých děl a historických artefaktů, které zobrazují kulturní rozmanitost regionu.

Další zajímavou památkou je Convento de las Capuchinas, klášter postavený v 18. století. Klášter je v současnosti zrušený, ale návštěvníci mohou procházet jeho ruinami a obdivovat nádhernou architekturu. Klášter byl postaven v rokokovém stylu a jeho vnitřek je bohatě zdoben freskami a sochami.

Pro ty, kteří se chtějí podívat na přírodu, Guatemalské vysokohorské jezero Atitlán je jen krátkou jízdou autem od Ciudad Vieja. Toto jezero je obklopeno impozantními sopkami a je považováno za jedno z nejkrásnějších jezer na světě. Návštěvníci se mohou procházet kolem jezera, podnikat výlety lodí a objevovat malebná města a vesnice v okolí.

Místní kuchyně v Ciudad Vieja je další důvod, proč stojí za návštěvu. Nejméně jednou za svůj pobyt byste měli ochutnat typická guatemalská jídla, jako jsou tamales (kukuřičné závitky plněné masem) a pepián (tradiční guatemalská omáčka). Místní trhy jsou také skvělým místem, kde můžete ochutnat čerstvé ovoce a přírodní šťávy.

Ciudad Vieja je ideálním místem pro dovolenou, pokud se zajímáte o historii, kulturu a přírodu. S jeho krásným architektonickým dědictvím, malebnými uličkami a pohostinnými obyvateli si zamilujete atmosféru tohoto starobylého města. Ať už se rozhodnete navštívit jeho historické památky, prozkoumávat okolní přírodu nebo se jen relaxovat a ochutnávat místní speciality, Ciudad Vieja vám nabídne nezapomenutelný zážitek.


Počasí Guatemala Ciudad Vieja


Guatemala Ciudad Vieja, známá také jako Antigua Guatemala, je malebné město na jihu Guatemaly. Leží v údolí mezi třemi sopkami: Fuego, Acatenango a Agua. Díky svému umístění je počasí v této oblasti velmi proměnlivé a fascinující.

Město leží ve výšce přibližně 1 500 metrů nad mořem, což ovlivňuje jeho klima. Guatemala Ciudad Vieja se nachází v horské oblasti, a proto je zde mírně chladněji než v ostatních částech Guatemaly. Průměrná teplota zde dosahuje přibližně 20°C po většinu roku.

Nejteplejším obdobím v Guatemale Ciudad Vieja je období od března do května, kdy teploty mohou stoupat až na 30°C. V tomto období je vhodné nosit lehčí oblečení a chránit se proti slunečnímu záření.

Příjemnější a mírnější teploty přicházejí s obdobím dešťů, které začíná v květnu a končí v říjnu. Deště jsou časté a příroda je v této době plná zeleně. Teploty se snižují a dosahují průměrných hodnot kolem 25°C.

Nejchladnější období v Guatemale Ciudad Vieja je od listopadu do února, kdy teploty mohou klesat až pod 10°C. V tomto období je třeba si vzít s sebou teplejší oblečení a připravit se na chladnější večery a rána.

Dalším důležitým faktorem, který ovlivňuje počasí v této oblasti, jsou sopky. Sopka Fuego je stále aktivní a její erupce mohou mít vliv na počasí v okolí. Popel a sopečné plyny mohou způsobit snížení teploty a znečištění vzduchu.

Navštívit Guatemalu Ciudad Vieja je zážitek samotný o sobě. Bez ohledu na to, kdy se sem vydáte, budete mít možnost prozkoumat krásu horské oblasti, jedinečnou koloniální architekturu a historické ruiny.

Před cestou do Guatemaly Ciudad Vieja je však vždy dobré sledovat předpověď počasí a připravit se na případné změny. Mějte na paměti, že počasí v horských oblastech může být nepředvídatelné a změnit se během krátké doby.

V každém případě, nezávisle na počasí, Guatemala Ciudad Vieja je fascinujícím místem k návštěvě. Je to místo, kde se setkávají historie, kultura a nádherná příroda. Objevte jedinečný klenot Střední Ameriky a ponořte se do bohatého kulturního dědictví Guatemaly.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky