Objevte lety za nejlepší ceny

Haiti Citadelle Laferrière

Dovolená Haiti Citadelle Laferrière


Haiti není v poslední době známé jako turistická destinace, ale to se postupně mění a turisté začínají objevovat krásy této země. Jedním z těch nejzajímavějších míst je Citadelle Laferrière v severní části země.

Citadelle Laferrière je pevnost, která byla postavena v letech 1805 až 1820 během haitijské revoluce proti Francii. V té době byla Haiti francouzskou kolonií a otroctví bylo běžné. Pevnost byla postavena jako obranná linie proti francouzské invazi a jako sídlo nového krále Henriho Christopha. Dnes je Citadelle Laferrière největší pevností na západní polokouli a je zařazena na seznam světového dědictví UNESCO.

Citadelle Laferrière je situována na kopci na výšce 900 metrů nad mořem, a proto nabízí neuvěřitelné výhledy na okolní krajinu a na moře. Při návštěvě Citadelle Laferrière si můžete prohlédnout pevnost a zúčastnit se prohlídky, kterou vám rád provede místní průvodce.

Výstup na Citadelle Laferrière není snadný, ale stojí za námahu. Pokud jste fit a máte rádi turistiku, můžete si užít nádhernou túru. Cesta na Citadelle Laferrière vede přes nádherné zelené kopců a potoky.

Pro turisty, kteří se na Haiti chtějí vydat, je návštěva Citadelle Laferrière nevyhnutelná. Toto místo nabízí nejen krásné výhledy a pohled do historie, ale také opravdový zážitek. Haitiané jsou velmi pohostinní a budou se na vás těšit, a pokud budete mít štěstí, uvidíte i místní tradiční tance a komba, haitijské bubnování.

Kromě Citadelle Laferrière má Haiti mnoho dalších krás a zajímavých míst, které stojí za návštěvu, jako jsou nádherné pláže, vodopády, národní parky a historická města. Haiti vás určitě překvapí svou krásou a tepem života.


Počasí Haiti Citadelle Laferrière


Haiti je zemí, která se nachází na ostrově Hispaniola v Karibiku. Je známá svou krásnou přírodou a kulturními památkami. Jedním z těchto unikátních míst je Citadelle Laferrière, která je památkovou lokalitou UNESCO a nachází se na vrcholu hory Bonnet a je největší pevností v Karibiku. Kromě kulturní hodnoty je tato pevnost také zajímavá pro své unikátní počasí.

Počasí v této oblasti se v průměru pohybuje kolem 27°C až 32°C během dne a 23°C až 27°C v noci. V zimě teploty mohou klesnout až k 20°C. Nejteplejší měsíc je srpen, kdy teploty mohou dosáhnout až 35°C. V této oblasti bývá celoročně vlhko a prší zde během roku až 1 500 mm srážek, což je množství, které převyšuje srážky například v Čechách.

Nejlepší čas na návštěvu Citadelle Laferrière je v zimě, kdy je počasí mírnější a příjemné pro turisty. V létě může být velmi horko a vlhko, které může mít negativní vliv na návštěvu této památky.

Citadelle Laferrière se nachází v oblasti, která je velmi deštivá a vlhká. Návštěvníci by si měli být vědomi toho, že je třeba počítat s tím, že srážky mohou být velmi silné a prudké a že se mohou vyskytnout v kteroukoliv roční dobu. Je proto důležité, aby si turisté při návštěvě památky přinesli vhodné oblečení a obuv, která je odolná proti vodě.

Celkově se dá říci, že počasí v okolí Citadelle Laferrière může být velmi proměnlivé a závislé na ročním období. Nejlépe se tuto památku navštěvuje v zimě, kdy je počasí příjemnější pro turisty. Jeho výjimečnost je pro turisty nesporná a stojí za to navštívit tuto památku a zažít také jedinečné počasí, které zde panuje.


Ubytování Haiti Citadelle Laferrière


Haiti je fascinující země plná historie a krásné přírody. Jedním z nejvýznamnějších historických památek zde je Citadelle Laferrière, která je také jednou z nejimpozantnějších pevností na světě. Toto unikátní místo je oblíbeným turistickým cílem a nabízí návštěvníkům nádherné výhledy a fascinující pohled do minulosti.

Citadelle Laferrière se nachází na vrcholu hory Bonnet a byla postavena v 19. století během haitijské revoluce. Tato pevnost byla vybudována na ochranu nově vzniklé nezávislé republiky Haiti před invazemi z Evropy a zároveň sloužila jako sídlo a útočiště pro tehdejšího krále Henryho Christopha I.

Svými rozměry a architekturou je Citadelle Laferrière zázrakem světového dědictví. Pevnost je dlouhá přes 500 metrů, široká 150 metrů a má tři úrovně opevnění. Její zdi jsou postaveny z pevného kamene a byly navrženy tak, aby odolaly jakémukoli pokusu o dobytí. Uvnitř pevnosti se nacházejí kasárny, sklady a další funkční budovy, které dokazují, že toto místo bylo plně vybavené pro vojenskou obranu.

Vstup do Citadelle Laferrière je možný pouze pěšky. Cestou nahoru potkáte krásné tropické lesy a zaujímavou flóru a faunu. Po dosažení vrcholu budete odměněni panoramatickým výhledem na okolní krajinu, která je jednou z nejúchvatnějších v Karibiku. Tato lokalita je skutečným rajem pro milovníky přírody a fotografy.

Návštěva Citadelle Laferrière je nezapomenutelným zážitkem a cestou do minulosti. Nejenže se můžete procházet historickými zdech, ale také můžete nasát atmosféru a představit si, jak zde žili a bojovali haitijští revolucionáři. Průvodci vám rádi sdělí zajímavé příběhy a fakta o tomto místě, která vám pomohou lépe porozumět jeho významu.

Haiti Citadelle Laferrière je místem, které vás ohromí svou krásou a fascinujícím příběhem. Je to skvělý příklad haitijského dědictví, které stojí za to objevit. Pokud plánujete cestu do Haiti, nezapomeňte navštívit tuto historickou pevnost a uchvátit se její jedinečností. Budete mít možnost poznat nejen jednu z nejvýznamnějších památek na světě, ale také se setkat s přátelskými místními obyvateli, kteří vám rádi představí krásy své země.


Letenka Haiti Citadelle Laferrière


Citadelle Laferrière: Skrytý poklad na Haití

Na hřebenu horského pásma na severu ostrova Hispaniola, v zemi plné historie a koloniálního boje za nezávislost, se tyčí ohromující a záhadná stavba – Citadelle Laferrière. Tato impozantní vojenská pevnost, která je považována za jedno z největších děl obranné architektury na Karibiku, je symbolem hrdinství a národní identity pro Haiti.

Citadelle Laferrière, známá také jako Citadelle Henri Christophe, byla postavena na konci 18. století na objednávku haitijského revolučního generála a později krále Henriho Christopha. Christophe, jeden ze zákonodárců Haitské revoluce a bývalý otrok, se po získání nezávislosti na Francii rozhodl vybudovat impozantní opevnění, které by symbolizovalo sílu a národní hrdost nového haitijského státu.

Stavba citadely začala v roce 1805 a trvala více než deset let, během nichž byly použity značné prostředky a lidská síla. Odborníci odhadují, že na její výstavbu bylo použito více než 20 000 otroků a pracovníků. Navzdory nesčetným překážkám a obtížím týkajících se finančních prostředků a zdrojů, byla Citadelle Laferrière dokončena v roce 1820 a stala se pozoruhodným dědictvím.

Citadelle, která byla vybudována na skále ve výšce 900 metrů nad mořem, se pyšní svými monumentálními rozměry. Její zdi dosahují výšky 40 metrů a jejich tloušťka přesahuje 3 metry, což citadeli činí jedním z největších kamenných opevnění na světě. Stavba je navržena tak, aby odolala jakémukoli možnému útoku, s mohutnými baštami a velkými

Ručně vytesané kamenné koulemi, čítajícími tisíce. Uvnitř citadely se nachází velký arzenál, sklady, kuchyně, kasárny a královský palác.

Ideou generála Christopha bylo, aby Citadelle sloužila jako útočiště pro všechny obyvatele Haiti v případě útoku zahraničních mocností nebo dalšího rozmachu otroctví. Klíčovou součástí jejího designu je také tzv. "Dome Des Iles", který původně sloužil jako palác a rozhodovací centrum generála Christopha, a který dodnes strhává pozornost návštěvníků svojí architekturou.

Citadelle Laferrière byla prohlášena za světové dědictví UNESCO v roce 1982 a od té doby se stala jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí na Haiti. Každoročně sem přichází tisíce návštěvníků, kteří si při pohledu na tuto impozantní stavbu připomínají hrdinské činy haitijských bojovníků za nezávislost.

Cesta k Citadelle není vždy jednoduchá, ale zážitek určitě stojí za to. Počínaje vesnicí Milot je nutné absolvovat pěknou túru, která vede přes nádherné horské scenérie a tropické lesy. Pro ty, kteří se nechtějí vzdát pohodlí, je k dispozici také možnost pronájmu koní.

Navštívit Citadelle Laferrière je jako se vrátit v čase a prožít okamžiky hrdinství a odhodlání, které Haiti definovaly. Toto nádherné a záhadné místo je důkazem bohatství a kulturního dědictví této Karibské perly. Pokud plánujete cestu na Haiti, nezapomeňte navštívit Citadelle Laferrière – skrytý poklad této ohromující země.


Nejčastější dotazy a odpovědi Haiti Citadelle Laferrière


1. Kam se nachází Citadelle Laferrière?

Citadelle Laferrière se nachází na severu Haiti, ve městě Milot v departementu Nord.

2. Jak dlouho trvá cesta z Port-au-Prince do Citadelle Laferrière?

Trasa z Port-au-Prince do Citadelle Laferrière trvá přibližně 3-4 hodiny autem, v závislosti na provozu a podmínkách silnic.

3. Jaká je historie Citadelle Laferrière?

Citadelle Laferrière byla postavena v letech 1804-1820 za vlády haitského krále Henryho Christopha. Sloužila jako pevnost a symbol nezávislosti proti francouzské nadvládě.

4. Jaké jsou otevírací hodiny Citadelle Laferrière?

Citadelle Laferrière je otevřena každý den od 8:00 do 16:00 hodin.

5. Jaká je cena vstupenky do Citadelle Laferrière?

Vstupné do Citadelle Laferrière je 5 amerických dolarů pro místní obyvatele a 10 amerických dolarů pro zahraniční turisty.

6. Je možné se na Citadelle Laferrière dostat pěšky?

Ano, lze se na Citadelle Laferrière dostat i pěšky. Existují různé trasy pěší turistiky, ale je důležité mít na paměti, že cesta je strmá a náročná.

7. Existují na Citadelle Laferrière turistické průvodce?

Ano, na Citadelle Laferrière jsou k dispozici turistické průvodce, kteří vás provedou pevností a poskytnou vám podrobné informace o historii místa.

8. Je možné na Citadelle Laferrière fotografovat?

Ano, na Citadelle Laferrière je povoleno fotografování. Je však třeba mít na paměti, že existuje malý poplatek za fotografování.

9. Jaké jsou další zajímavosti v okolí Citadelle Laferrière?

V okolí Citadelle Laferrière se nachází další historické památky, jako například pevnost Sans Souci a Palais Sans Souci, které jsou také zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

10. Existuje možnost ubytování v blízkosti Citadelle Laferrière?

Ano, v blízkosti Citadelle Laferrière jsou k dispozici různé ubytovací možnosti v Milotu a dalších okolních městech.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky