Objevte lety za nejlepší ceny

Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)

Počasí Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


Indonésie je zemí s bohatou kulturou a nádhernými plážemi. Mezi nejpopulárnější ostrovy patří i Gili ostrovy, které se těší velkému zájmu turistů z celého světa. Tři nejznámější ostrovy v této skupině jsou Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno.

Když se bavíme o počasí na Gili ostrovech, je důležité vzít v úvahu tropické klima, které zde panuje. Toto místo nabízí příjemné a teplé počasí po celý rok, avšak s reálnými rozdíly v jednotlivých obdobích.

Období sucha na Gili ostrovech trvá zhruba od května do října. Během této doby jsou dny slunné a suché, teploty se pohybují mezi 27-32 °C a vlhkost vzduchu je relativně nízká. Toto období je často označováno jako vrcholné turistické sezóny, protože ideální podmínky pro opalování, potápění a vodní aktivity přitahují mnoho návštěvníků.

Na rozdíl od období sucha je období dešťů na Gili ostrovech charakterizováno vyššími srážkami. Toto období trvá obvykle od listopadu do dubna, s nejdeštivějším obdobím v prosinci a lednu. Přestože zde mohou být vydatné deště, pršet však obvykle pouze krátce a následně se obloha rychle rozvede. Teploty během deštivých období zůstávají příjemné, ale vlhkost vzduchu může být vysoká.

Přestože deštivá období mohou způsobovat některé komplikace při plánování vodních aktivit, Gili ostrovy nabízejí i během této doby řadu zajímavých věcí k prozkoumání. Například, při deštivém počasí můžete strávit čas ochutnáváním místní kuchyně, návštěvou místních trhů nebo procházkou po ostrovech, abyste si prohlédli jejich unikátní přírodu a život.

Je dobré si uvědomit, že počasí na Gili ostrovech se může rychle měnit, proto je vhodné být připraven na případné změny počasí. Nezapomeňte na lehké oblečení, sluneční brýle, opalovací krém a repelent proti komárům, pokud navštívíte ostrovy během deštivých měsíců.

Celkově vzato, Gili ostrovy nabízejí příjemné klima po celý rok, které je ideální pro dovolenou. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete navštívit ostrovy během suchého nebo deštivého období, můžete si být jisti, že vás čeká nezapomenutelný pobyt na jednom z nejkrásnějších míst Indonésie.


Dovolená Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


Indonésie je země s bohatou kulturou, úchvatnou přírodou a nespočtem nádherných ostrovů. Jednou z nejoblíbenějších destinací pro dovolenou v Indonésii jsou Gili ostrovy. Sestávající ze tří hlavních ostrovů - Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno - tyto ostrovy lákají turisty svou nedotčenou krásou a klidnou atmosférou.

Gili ostrovy se nacházejí na severozápadním pobřeží ostrova Lombok a jsou snadno dostupné lodí z Bali. Každý z těchto ostrovů má své vlastní jedinečné kouzlo a nabízí rozmanité zážitky.

Gili Trawangan je největším a nejživějším ostrovem ze všech tří. Je známý svými písečnými plážemi, tyrkysovými vodami a živým nočním životem. Zde najdete mnoho plážových barů, restaurací a klubů, které nabízejí živou hudbu a výborné jídlo. Milovníci potápění a šnorchlování budou nadšeni místními korálovými útesy a bohatstvím podmořského světa.

Na rozdíl od Gili Trawangan je Gili Air klidnější a relaxačnější. Ostrov nabízí klidné pláže a poklidnou atmosféru. Je ideální pro ty, kteří se chtějí odpočinout a načerpat novou energii. Můžete si zde užít krásné sluneční západy, masáže na pláži nebo si posedět v místních restauracích podávajících čerstvé mořské plody.

Gili Jméno, oproti ostatním dvěma ostrovům, je nejmenší a nejodlehlejší. Na tomto ostrově najdete prosté pláže obklopené vysokými palmami. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají klid a odpočinek ve spojení s přírodou. Na Gili Jméno nenajdete žádné motorové vozidlo, doprava se zde odehrává buď na kole nebo pomocí koňmo. Můžete si zde také vyzkoušet surfování nebo prozkoumat místní rybářské vesnice.

Při návštěvě Gili ostrovů nezapomeňte využít možností výletů, jako je například potápění nebo šnorchlování při výletu na korálové útesy nebo plavba v tradiční indonéské lodě do okolních ostrovů.

Na Gili ostrovech najdete také různé ubytovací možnosti, od luxusních resortů až po jednoduché plážové bungalovy. Pro rezervaci ubytování doporučujeme plánovat dopředu, zejména pokud se chystáte navštívit Gili Trawangan během období hlavní turistické sezóny.

Závěrem, Gili ostrovy nabízejí nezapomenutelný zážitek, který spojuje krásnou přírodu, klid a romantiku. Bez ohledu na to, zda jste dobrodruh nebo cestovatel, Gili ostrovy jsou skvělou volbou pro dovolenou v Indonésii.


Ubytování Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


Indonéské Gili ostrovy, včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno, patří mezi nejkrásnější a nejoblíbenější turistické destinace v jihovýchodní Asii. Tato exotická série tří ostrovů ležících u pobřeží Lomboku nabízí nádherné pláže, tyrkysově modré vody, bohatý podmořský život a klidnou atmosféru, která přitahuje turisty z celého světa.

Jedním z klíčových aspektů návštěvy Gili ostrovů je samozřejmě ubytování. Naštěstí, tato destinace nabízí širokou škálu možností pro každého cestovatele, ať už hledá hostely, hotely, luxusní resorty nebo soukromé vily.

Pro ty, kteří se chtějí vypnout a relaxovat, nabízí Gili Trawangan několik luxusních rezortů a hotelů. Tyto ubytovací zařízení vynikají svou prvotřídní kvalitou služeb, nádhernou pláží a stylovým designem. Hosté mohou využívat moderních wellness center, bazénů, restaurací s výhledem na oceán a mnoha dalších příjemností.

Pokud preferujete více cenově dostupné možnosti, Gili Trawangan nabízí také velký výběr hostelského ubytování. Tyto hostely jsou vhodné pro cestovatele s omezeným rozpočtem, kteří si chtějí užít společenskou atmosféru a seznamovat se s dalšími lidmi. Většina hostelských zařízení nabízí sdílené pokoje, společné kuchyňky a turistické informace od místních guide.

Gili Air je středním ostrovem a také nabízí různé typy ubytování. Zde najdete vše od jednoduchých bungalovů až po luxusní vily. Vzhledem k menší velikosti ostrova má většina ubytovacích zařízení přímý přístup na pláž a hosté mohou vychutnávat úžasný výhled na západy slunce každý večer.

Gili Meno je nejmenší a nejklidnější z celého trojice Gili ostrovů. Tento ostrov je ideální pro ty, kteří hledají úplné odpočinkové ubytování. Můžete si vybrat z krásných plážových bungalovů, romantických vil nebo malých rodinných resortů. Obyvatelé ostrova jsou známí svojí pohostinností a ochotou hostit turisty.

Kromě tradičních ubytovacích možností jsou nyní na Gili ostrovech také dostupné alternativy v podobě Airbnb. Mnoho místních obyvatel pronajímá své soukromé domy a apartmány turistům, což poskytuje autentičtější a přátelštější zážitek.

Celkově lze říci, že Gili ostrovy v Indonésii nabízí pestrou škálu ubytování pro každého cestovatele. Bez ohledu na váš rozpočet nebo preference, najdete tu přesně to, co hledáte. Ať už se rozhodnete zůstat na Gili Trawangan, Gili Air nebo Gili Meno, zaručeně se vám zde bude líbit a budete se chtít vrátit k těmto krásným ostrovům znovu a znovu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


1. Jak se dostat na Gili ostrovy?
Nejčastěji se na Gili dostanete lodí z přístavu v Bali (Padangbai nebo Serangan) a Lomboku (Bangsal nebo Teluk Nara).

2. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Gili ostrovů?
Nejlepší doba na návštěvu Gili ostrovů je od června do září, když je suché období. Nicméně, Gili ostrovy jsou ideální pro návštěvu po celý rok.

3. Jaké aktivity jsou k dispozici na Gili ostrovech?
Na Gili ostrovech najdete mnoho aktivit jako potápění, šnorchlování, surfing, jízda na kajaku, cykloturistika, masáže a mnoho dalších.

4. Jaký je rozpočet pro pobyt na Gili ostrovech?
Rozpočet se liší v závislosti na typu ubytování a délce pobytu. Nicméně, průměrně se pohybuje mezi 300 až 500 Kč (15 až 25 USD) za noc。

5. Kde najdete nejlepší jídlo na Gili ostrovech?
Jídlo na Gili ostrovech je různorodé a nabízí mnoho možností od tradiční indonéské kuchyně po západní jídla. Nejlepší místa na jídlo jsou na Gili Trawangan a Gili Air.

6. Jak se pohybovat na Gili ostrovech?
Na Gili ostrovech nenajdete žádná motorová vozidla, takže se můžete pohybovat pěšky, na kole nebo na kočáru taženém koňmi.

7. Můžete se koupat na Gili ostrovech?
Ano, můžete se koupat na Gili ostrovech, ale je důležité dodržovat bezpečnostní opatření, protože moře může být místy nebezpečné.

8. Jaké je počasí na Gili ostrovech během deštivého období?
Během deštivého období může být na Gili ostrovech oblačno až deštivo, ale teploty jsou stále příjemné.

9. Jaké jsou nejlepší místa pro šnorchlování na Gili ostrovech?
Nejlepší místa pro šnorchlování jsou Gili Trawangan, Gili Meno a Gili Air, kde můžete vidět mnoho druhů ryb a korálů.

10. Jaký je postup pro potápění na Gili ostrovech?
Nejprve musíte absolvovat základní kurz potápění nebo mít certifikaci. Potom můžete najít několik potápěčských center na Gili ostrovech, kde si můžete najmout výstroj a potápěčské průvodce.


Letenka Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


Indonésie je krásná země plná zázraků a překvapení. Jedním z nejzajímavějších míst, které byste měli navštívit při cestě do Indonésie, jsou Gili ostrovy. Tyto tři krásné ostrovy - Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno - jsou obklopeny tyrkysově modrou vodou, bílým pískem a palmami a nabízejí úžasnou příležitost pro relaxaci a potápění. Pokud plánujete cestu do Indonésie, měli byste se určitě podívat na letenky na Gili ostrovy a zažít tyto nádherné místa na vlastní kůži.

Gili Trawangan

Jestli hledáte místo pro relaxaci, je Gili Trawangan to správné místo. Tento ostrov je největší z Gili ostrovů a je známý svými písečnými plážemi, tyrkysovou vodou a skvělými možnostmi potápění. Pláže jsou lemované bungalovy, restauracemi a bary. Zajímavým zážitkem jsou jízdy koňským povozem nebo kola a turistické výlety v okolí ostrova.

Gili Air

Gili Air je o něco menší než Gili Trawangan, ale nabízí stejné příležitosti ke šnorchlování a potápění. Ostrov je ideální pro ty, kteří hledají klidnější a méně rušné místo. Gili Air je rovněž výborné místo pro milovníky rybaření, ačkoli jsou zde i další možnosti, jak si zpříjemnit den, jako například relaxace na některé z pláží, nebo procházky po ostrově.

Gili Meno

Poslední ze tří Gili ostrovů je Gili Meno, nejmenší z nich. Ostrov je ideálním místem pro ty, kteří hledají ještě větší klid. Na Gili Meno se nenachází tolik restaurací a barů, jako je případ u ostatních ostrovů a je proto vhodným místem pro ty, kteří hledají odpočinek a relaxaci. Gili Meno nabízí krásné pláže, kde můžete vidět želvy a dokonce i korálové útesy.

Všechny tři ostrovy jsou navzájem propojeny trajekty, což znamená, že můžete snadno cestovat mezi nimi a vychutnat si každý z nich. Letenky na Gili ostrovy lze zakoupit z balijských nebo lombockých letišť. Let trvá asi hodinu a ceny letenek se mohou lišit v závislosti na sezóně a přepravci.

Pokud chcete zažít krásu Indonésie, nenechte si ujít návštěvu Gili ostrovů. Tyto krásné ostrovy nabízejí ideální místo pro relaxaci a potápění a jsou také ideálním výletem pro ty, kteří chtějí být mimo dav turistů a užít si klidnou dovolenou. Při plánování své návštěvy Indonésie nezapomínejte na Gili ostrovy a přenechte se vlnám teplého Indického oceánu.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky