Objevte lety za nejlepší ceny

Irsko Ennis

Dovolená Irsko Ennis


Pokud hledáte unikátní a fascinující dovolenou, pak byste si určitě měli zvážit cestu do čarokrásného města Ennis v Irsku. Ennis je hlavním městem kraje Clare a je známým centrem irské hudby, kultury a historie. Toto malé město nabízí návštěvníkům mnoho atrakcí a zajímavostí, které uspokojí každého turistu.

Jednou z největších předností Ennis je jeho bohatá historie a architektura. Procházka po ulicích města vás zavede mezi tradiční irské kamenné domky a úzké uličky, kde budete mít možnost obdivovat architektonické skvosty, jako je například Ennis Friary - středověký františkánský klášter založený v roce 1240. Pro milovníky historie je zde také muzeum Clare County, kde si můžete prohlédnout exponáty z regionální historie.

Ennis je rovněž známým centrem tradiční irské hudby a každodenně se zde konají koncerty a hudební festivaly. Místní hospody jsou plné hudby, tance a zábavy, a to zejména ve večerních hodinách. Pokud se chcete ponořit do irské kultury a prožít jedinečný zážitek, nezapomeňte si na dovolenou v Ennis zarezervovat místo v jedné z mnoha hospůdek, kde se konají tradiční hudební večery.

Pro přírodní milovníky je Ennis skvělým výchozím bodem pro prozkoumávání úchvatných scenérií a krás přírody, kterými se Clare a okolní kraje pyšní. Národní park The Burren, nacházející se nedaleko města, je jedním z největších krasových území v Evropě. Zde můžete projít neuvěřitelnými krajinami pokrytými vápencovými desky a obdivovat vzácné rostlinné druhy, které zde rostou. Pokud preferujete pobyt u vody, nedaleko Ennis se nachází také známé pobřeží Cliffs of Moher, které nabízí úchvatné výhledy na mořské útesy.

Pokud jste gurmáni, pak v Ennis nebudete zklamáni. Město je plné útulných restaurací a kaváren, ve kterých si můžete vychutnat tradicionální irské speciality i mezinárodní lahůdky. Zkuste si například skvělou irskou rybí polévku, nebo ochutnejte irskou sýrovou degustaci.

Ennis v Irsku je skutečným skvostem, který vám poskytne jedinečný pohled do irské kultury, historie a přírodních krás. Ať už jste zamilovaní do hudby, historie, přírody nebo jen hledáte klidnou a malebnou kulisu pro svou dovolenou, Ennis vám nabídne to všechno a je připraven přivítat vás s otevřenou náručí.


Ubytování Irsko Ennis


Ennis v Irsku není příliš velké město, ale nabízí mnoho možností, jak se zde ubytovat. Pokud hledáte levné ubytování, můžete se rozhodnout pro hostely, zatímco hledáte-li více soukromí, můžete zvolit hotelový pokoj.

Hostely v Ennis

Hostely jsou v Ennis velmi populární, především pro cestovatele, kteří rádi potkávají nové lidi a chtějí ušetřit nějaké peníze. Hostely v Ennis se nacházejí v centru města a jsou levné, průměrně okolo 15-20 € za noc. Hostely v Ennis nabízí plně vybavené kuchyně, obývací pokoje a někdy dokonce i soukromé koupelny. Hostelové pokoje mají obvykle až deset lůžek, takže se můžete potkat s dalšími cestovateli.

Hotely v Ennis

Ennis je malé město, ale má velký výběr hotelů, od luxusních po středně cenové. Většina hotelů v Ennis je nacházejících se v centru města, takže jsou snadno dostupné.

Středně cenové hotely

Pro návštěvníky, kteří hledají střední cenový hotel, nabízí Ennis mnoho možností. Hotelové pokoje jsou zpravidla prostorné a plně vybavené pro maximální pohodlí hostů. Vyberte si z ranže hotelových pokojů, zahrnujících standardní dvoulůžkové pokoje, rodinné pokoje, balíčky s večeří a snídaní a další.

Luxusní hotely

Máme-li na mysli luxusní hotely, Ennis má také spoustu možností pro návštěvníky, kteří chtějí zažít něco zvláštního. Tyto luxusní hotely se kromě jiného mohou pyšnit vybavením, jako je například vlastní wellness centrum, nebo moderní interiéry. Pokud vám nevadí utratit více peněz, můžete si zajistit pobyty v hotelech luxusních značek, jako je například The Inn at Dromoland nebo Old Ground Hotel.

Navštívit Ennis lze po celý rok, ale město nabízí velmi zajímavé akce v průběhu roku, např. hudební festival, který se koná každoročně v listopadu. Pokud tedy přemýšlíte o cestě do Irska a hledáte pohodlné ubytování, návštěva Ennis určitě stojí za to.


Počasí Irsko Ennis


Irsko, Ennis: Země dešťových oblaků a zelených luk

Irsko, země pohádek a folkové hudby, je také známé svým neustálým a proměnlivým počasím. Město Ennis, ležící v západní části země, není výjimkou.

Ennis je největším městem v hrabství Clare a je obklopen krásnou irskou přírodou. Nachází se nedaleko Atlantského oceánu, což ovlivňuje místní klima. Počasí zde je známé svou proměnlivostí, a tak je lepší být připraven na všechny varianty.

Léto v Ennis je obvykle vlhké a mírně teplé. Průměrné teploty se pohybují kolem 20-22 stupňů Celsia, ale mohou dosahovat až 25 stupňů. Slunce se sem dostává až 6 hodin denně, což dává dostatek času na prozkoumání okolí. Je však třeba počítat s občasnými dešti. Déšť je v Irsku skoro vždy přítomen a být s sebou připraven na déšť je zde téměř nezbytností.

Podzim přináší do Ennis deštivé počasí a klesající teploty. Průměrné teploty v září se pohybují kolem 17 stupňů Celsia, ale v říjnu a listopadu mohou klesnout až pod 10 stupňů. Je typické, že v tomto období se mohou objevit i silné větry, které mohou výrazně zhoršit pocit teploty.

Zima bývá v Ennis chladná a deštivá. Průměrné teploty od prosince do února se pohybují kolem 5 stupňů Celsia, ale občas mohou spadnout až pod nulu. Sněhové srážky nejsou v Ennis příliš časté, ale není to úplně vyloučené. Zimní období je také obdobím s nejkratším dnem, s téměř devíti hodinami světla denně.

Jaro je obdobím, kdy se příroda v Ennis probouzí k životu. Teploty začínají stoupat a průměrné teploty se pohybují kolem 10-13 stupňů Celsia. Jaro je také obdobím, kdy můžete začít vidět několik slunečných dní po dlouhé zimě.

Celkově vzato, počasí v Ennis je charakteristické neustálými změnami. Je třeba být na všechno připraven - od slunečního počasí, až po déšť a silné větry. Ať už se chystáte na procházku po malebných uličkách města nebo na výlet do okolní přírody, buďte připraveni na proměnlivé počasí v Irsku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Ennis


1. Jak se dostanu do Ennisu z letiště v Dublinu?
Odpověď: Nejsnazší způsob, jak se dostat z letiště v Dublinu do Ennisu, je využít autobusovou dopravu. Existují pravidelné autobusové linky, které spojují letiště s Ennisem. Cesta trvá přibližně 3 hodiny.

2. Kde se nachází nejlepší místa k návštěvě v Ennisu?
Odpověď: V Ennisu je mnoho atraktivních míst k návštěvě. Mezi nejlepší patří Ennis Friary, hrad Knappogue, muzeum Clare County, Kostel svatého Petra a Pavla a trhovaný deník Ennis. Město je také známé svou živou hudební scénou a tradičními irskými hospodami.

3. Existuje v Ennisu možnost ubytování?
Odpověď: Ano, Ennis nabízí široký výběr ubytování, včetně hotelů, penzionů a bed and breakfast. Turistické informační centrum může poskytnout seznam doporučených ubytovacích zařízení v městě.

4. Jaké jsou nejlepší tradiční irské hospody v Ennisu?
Odpověď: V Ennisu je mnoho tradičních irských hospod, které nabízejí autentickou atmosféru a živou hudbu. Mezi nejoblíbenější patří Knox's Pub, Brogan's Bar, Poet's Corner a Cruises Pub.

5. Jaké jsou nejlepší možnosti stravování v Ennisu?
Odpověď: Ennis nabízí široký výběr restaurací, které servírují irskou a mezinárodní kuchyni. Mezi doporučené patří Restaurant Rowan Tree, Poet's Corner Restaurant, O'Connell Street Bistro a The Cloister Restaurant.

6. Jaké jsou nejlepší možnosti dopravy v Ennisu?
Odpověď: V Ennisu je nejlepším způsobem dopravy pěší procházka, protože většina atrakcí je v docházkové vzdálenosti. V případě potřeby je k dispozici také městská autobusová doprava.

7. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Ennisu?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Ennisu je obvykle na jaře a na podzim, kdy je počasí mírné a mnoho tradičních festivalů a událostí se koná. Léto také přináší příjemné počasí, ale může být také rušno turisty. Zimní měsíce jsou obvykle klidnější, ale počasí je chladnější a deštivější.

8. Jaké jsou oblíbené outdoorové aktivity v okolí Ennisu?
Odpověď: V okolí Ennisu je možnost provozovat rozmanité outdoorové aktivity. Mezi oblíbené patří pěší turistika po klíně řeky Shannon, cyklistika po malebných venkovských krajinách, golf na nedalekém hřišti Woodstock Golf Club a rybaření na jezerech a řekách v okolí.


Letenka Irsko Ennis


Ennis, hlavní město hrabství Clare v Irsku, je malebné město, které láká návštěvníky svou bohatou historií, tradiční kulturou a přírodní krásou. Díky letenkám do Ennisu z různých evropských destinací se to stalo snadnější - a představuje ideální výchozí bod pro poznání země šamanských příběhů a odkazů.

Letenky do Ennisu nabízejí příležitost objevovat tuto malebnou část Irska. Po příletu na letiště Shannon, které je jen pár kilometrů od Ennisu, návštěvníci se setkají s přívětivostí a pohostinností, která je srdcem irského venkova.

Ennis je historicky bohaté město s kořeny sahajícími až do 11. století a je plné dobře zachovaných historických budov a uliček. Procházka po městě vás přenese zpět v čase a ukáže vám kouzlo minulých časů. Můžete si prohlédnout Ennis Friary, který je jednou z největších dochovaných opatství v Irsku. Nebo navštivte uměleckou galerii Glór, kde si můžete prohlédnout díla místních umělců a nahlédnout do místní umělecké scény.

Ennis je také domovem tradiční irské hudby. Místní hospody v centru města jsou známé svou neformální atmosférou a předvádějí živé hudební vystoupení. Jestliže jste fanouškem tradic, je tato atmosféra a živá hudba prostě nepřekonatelná. Zdejší hudebníci vystupují s vášní a radostí, a vy můžete přijít poznat pravou irskou kulturu.

Navíc, Ennis je také výchozím bodem pro objevování okolní přírody. Hrabství Clare je známé svými scenériemi na útesech a úchvatnými výhledy na Atlantický oceán. Můžete navštívit Cliffs of Moher, nejznámější skalní útesy v Irsku, které se tyčí 200 metrů nad oceánem. Tato přírodní divočina je jedinečným zážitkem a zanechá vás naprosto ohromené.

Pro milovníky golfu je hrabství Clare rájem. Tady můžete najít některé z nejlepších golfových hřišť v Irsku, včetně známého hřiště Lahinch Golf Club. Zde se setkáte s nádherným výhledem na oceán a můžete si užít hru na jednom z nejatraktivnějších irských golfových hřišť.

Letenky do Ennisu nabízejí nejen možnost poznat historii a kulturu Irska, ale také objevit jeho přírodní krásy. Toto malebné město v srdci Irska je neodmyslitelnou součástí jakékoliv cesty do této úchvatné země a určitě stojí za návštěvu.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky