Objevte lety za nejlepší ceny

Kambodža Phnom Bakheng

Letenka Kambodža Phnom Bakheng


Letenka Kambodža Phnom Bakheng - Objevte krásu angkorovského chrámu

Pokud plánujete cestu do Kambodže, nezapomeňte navštívit nádherný angkorovský chrám Phnom Bakheng. Tento chrám se nachází nedaleko města Siem Reap, a k jeho návštěvě si můžete zakoupit letenku do letiště Phnom Penh, které je od Siem Reapu vzdálené asi 320 kilometrů.

Letenky z Prahy do letiště Phnom Penh se dají objednat na několika webových stránkách, jako například na Expedia.cz nebo na Kiwi.com. Nejlepší termín k návštěvě chrámu Phnom Bakheng je v období sucha, tedy od listopadu do února, kdy je méně vlhké a teploty jsou příjemné.

Jakmile dorazíte do letiště v Phnom Penh, můžete si pronajmout automobil nebo si zajistit dopravu taxíkem či autobusem do Siem Reapu, kde se nachází Phnom Bakheng. Pokud nechcete řešit dopravu sami, můžete si objednat i transfer přímo z letiště do Siem Reapu.

Phnom Bakheng je jeden z nejstarších angkorovských chrámů a jeho stavbu započal roku 889 král Yasovarman I. Nachází se na vrcholu kopce a ke svému vrcholu vévodí 70 metrů vysokým pahorkem. K vrcholu kopce se můžete vydat po strmých schodech, ale vyplatí se, protože z vrcholu se nabízí úžasný výhled na okolní krajinu.

Uvnitř chrámu se nachází obrovská kamenná socha Buddhy, která byla v minulosti několikrát objevena znovu. Vedle sochy můžete vidět i další pouštějící se sochy a reliéfní obrazy na stěnách chrámu, což je nezapomenutelný zážitek.

Pokud máte rádi romantické a překvapivé momenty, navštivte chrám pozdě odpoledne, kdy slunce zapadá. Při soumraku na vrcholu kopce spoustu návštěvníků fotografuje svatby a poskytuje to nádhernou kulisu. Pokud tedy hledáte místo, kde si vychutnáte krásy Kambodže, neváhejte a vydejte se na Phnom Bakheng.


Dovolená Kambodža Phnom Bakheng


Kambodža je jedním z nejzajímavějších turistických cílů jihovýchodní Asie, který láká turisty nejen svými krásnými plážemi a památkami z 9. až 15. století, ale také mnoha dalšími zajímavostmi. Mezi nejatraktivnější patří například Chrám Phnom Bakheng, který je v současné době jeden z nejoblíbenějších touristických míst v Kambodži.

Phnom Bakheng je hinduistický chrám, který se nachází na vrcholu kopce Phnom Bakheng nedaleko Siem Reapu. Tento chrám byl postaven na konci 9. století, v době kdy vládla Kambodži éra Angkor. Od té doby je Phnom Bakheng jedním z nejstarších chrámů v Kambodži a je pro turisty jedním z nejoblíbenějších míst, protože nabízí z nejvyššího místa fantastický výhled na okolní krajinu.

Phnom Bakheng byl postaven tak, aby mohl být zřízen Hindustánským královstvím jako posvátné místo pro bohyni Šivu. Zajímavostí je, že chrám je tvořen celkem třinácti poschodími a na vrcholu se nachází malá kaple. Cesta nahoru bývá docela náročná, ale rozhodně stojí za to, protože návštěvníci z vrcholu mají možnost vidět směrem na východ slunce, směrem na západ pak západ slunce a tuto krásnou scenérii si mohou nafotit na památkové fotografie.

Navíc je z této vyhlídky zřetelně vidět největší hinduistický chrám na světě, Angkor Wat. Chrám Phnom Bakheng je obklopen proslulým bojištěm, kde se odehrávaly válečné bitvy mezi Khmerovými královstvími a následně se zde odehrávaly i slavnosti.

Navštívit tedy tuto hinduistickou památku se svým výhledem na okolní krajinu je skutečným zážitkem. Kromě toho, že si turisté mohou užít úžasný výhled, mají možnost si prohlédnout mnoho kulturních zajímavostí. Takže, pokud chcete zažít turistickou dovolenou v Kambodži, Phnom Bakheng by rozhodně neměl chybět na vašem seznamu míst k návštěvě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kambodža Phnom Bakheng


1. Jak se dostanu na Phnom Bakheng v Kambodži?
- Phnom Bakheng se nachází asi 1,5 km od Angkor Wat v Siem Reap. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je taxi, mototaxi nebo pronájem tuk-tuku. Mimo to je možné se tam dostat také na kole.

2. Jaká je vstupní cena na Phnom Bakheng?
- Vstupní poplatek na Phnom Bakheng je součástí vstupního poplatku do komplexu Angkor. Poplatek pro cizince je 37 USD za jednodenní vstup nebo 62 USD za třídenní vstup. Místní obyvatelé mají vstup zdarma.

3. Kdy je nejlepší čas navštívit Phnom Bakheng?
- Nejlepší doba na návštěvu Phnom Bakheng je brzy ráno před východem slunce nebo pozdě odpoledne, aby se vyhnuli velkým davům turistů. Také si pamatujte, že Phnom Bakheng je populární turistická atrakce, takže bude vždy trochu rušno.

4. Jaké je oblečení vhodné při návštěvě Phnom Bakheng?
- Doporučuje se vhodné a konzervativní oblečení, například zakrývající ramena a kolena. Návštěvníci by měli také nosit pohodlné boty pro pohyb po schodech a strmých chodníků, a také si vzít sluneční brýle a opalovací krém.

5. Kolik času bych měl strávit na Phnom Bakheng?
- Návštěva Phnom Bakheng by mohla trvat kolem jedné hodiny, včetně výstupu na horu a prohlídky chrámu. Doporučuje se přijít s dostatečným předstihem, aby jste si mohli užít krásný výhled na západ slunce.

6. Lze na Phnom Bakheng fotografovat?
- Ano, turisté mají povoleno fotografovat na Phnom Bakheng, s výjimkou určitých oblastí, kde jsou fotografování zakázáno. Nicméně, prosím respektujte a dodržujte zákazy nebo omezení fotografování, která jsou označena.

7. Jaká je historie Phnom Bakheng?
- Phnom Bakheng je chrám z 9. století, který byl postaven za dob Angkorské říše králem Jajavarmenem II. Jeho původní funkcí bylo sloužit jako státní chrám a byl považován za symbol božské moci panujícího krále.

8. Jaký je význam Phnom Bakheng pro Kambodžu?
- Phnom Bakheng je považován za jedno z nejdůležitějších a ikonických archeologických nalezišť Kambodže. Jeho historický význam spočívá v tom, že byl prvním buddhistickým chrámem Angkoru a ukázal na význam a pokrok angkorské architektury. Dnes je Phnom Bakheng oblíbenou turistickou atrakcí a symbolizuje krásu a bohatství Khmerské říše.


Ubytování Kambodža Phnom Bakheng


Kambodža je země, která láká turisty z celého světa kvůli svým úchvatným archeologickým památkám a krásné přírodě. Pokud se rozhodnete navštívit Kambodžu, můžete si zvolit z mnoha různých možností ubytování. Jedním z nejoblíbenějších míst pro pobyt je Phnom Bakheng, historické místo s krásným výhledem.

Phnom Bakheng se nachází na vrcholu kopce v Angkor Thom, nedaleko Siem Reap v Kambodži. Tento starověký chrám, postavený v 9. století, je důležitou archeologickou památkou, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Kromě toho, Phnom Bakheng je také výborným místem pro krásné výhledy na okolní krajinu.

Ubytování v Phnom Bakhengu zahrnuje několik možností, které odpovídají různým rozpočtům a preferencím. Na vrcholu kopce se nachází nejen chrám, ale také několik malých hotelů a penzionů. Tyto ubytování jsou velmi oblíbená, protože nabízejí úžasný výhled na slunce zapadající nad okolním krajem.

Nedaleko kopce Phnom Bakheng se nachází také velké množství dalších ubytování, obzvláště v Siem Reap. Tyto ubytování jsou obvykle cenově dostupnější než ubytování přímo na vrcholu kopce. Navíc vám poskytnou snadný přístup k mnoha dalším turistickým atrakcím okolo Siem Reap.

Pro turisty, kteří chtějí zažít speciální zážitek, existuje také možnost kempování na vrcholu kopce Phnom Bakheng. Tyto kempy se obvykle pořádají během speciálních příležitostí jako je například nový rok nebo oslava místního festivalu. Kempování na vrcholu kopce vám nabídne nezapomenutelný výhled na západ slunce a celou krajinu kolem.

Celkově vzato, ubytování v Phnom Bakhengu nabízí širokou škálu možností a zážitků pro každého turistu. Pokud se chystáte navštívit Kambodžu, určitě si zvažte jako jednu z možností i pobyt v tomto krásném historickém místě.


Počasí Kambodža Phnom Bakheng


Kambodža je země obklopená tropickými deštnými lesy a má vlhké a horké klima po většinu roku. Phnom Bakheng, nacházející se jižně od Siem Reapu, je jedno z nejvíce navštěvovaných míst v zemi a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Zde se nachází velký chrám s vynikajícím výběrem soch, který je přístupný turistům po úmorném výstu vysokého kopce.

Počasí v Phnom Bakhengu se při návštěvě této oblasti může výrazně lišit v závislosti na roční době. Během letních měsíců od března do května by mohli návštěvníci ochutnat svěží a teplé popoletní počasí s teplotami kolem 35 °C. Toto období je typické pro sušší období a může být vhodné pro návštěvníky, kteří chtějí prozkoumat okolní oblasti nebo se věnovat náročnějším aktivitám.

Během monzunového období od června do října může být počasí v Phnom Bakhengu velmi nepředvídatelné a deštivé. Deště v této oblasti mohou být vydatné a trvat i několik hodin denně. Další problém mohou představovat horké a vlhké podnebí, které způsobuje nepříjemné podmínky při turistických výstupech na vrchol kopce.

Nejlepší období k návštěvě Phnom Bakhengu je mezi listopadem a únorem. Během těchto období si turisté mohou užít teplé a slunečné počasí s teplotami kolem 25–28 °C. Tato období také zahrnují období Nového roku, kdy země slaví své největší a nejhektičtější kulturní slavnosti.

Všimněte si, že počasí v této oblasti může být mimořádně proměnlivé a může ovlivnit různé zážitky během vaší návštěvy. Společnostům, které provozují turistické výlety, může být někdy nutné upravit program návštěvy v závislosti na aktuální meteorologické situaci.

Výběr období k návštěvě Phnom Bakhengu závisí na preference jednotlivých návštěvníků a na aktivitách, které plánují provést. Celkově lze říci, že každé roční období nabízí svoje výhody a nevýhody, což znamená, že si můžete naplánovat svou návštěvu tak, aby odpovídala vašim požadavkům.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky