Objevte lety za nejlepší ceny

Laos Pak Ou Caves

Nejčastější dotazy a odpovědi Laos Pak Ou Caves


Dotazy:

1. Kde se nacházejí Pak Ou Caves?
2. Jaká je historie těchto jeskyní?
3. Jak se dostanu k jeskyním Pak Ou?
4. Kdy jsou jeskyně otevřené pro veřejnost?
5. Kolik stojí vstupné do jeskyní?
6. Můžu si najmout průvodce?
7. Je možné fotografování v jeskyních?
8. Co mám obléci a vzít na návštěvu jeskyní?
9. Jaká je délka prohlídky jeskyní?
10. Co je v okolí jeskyní Pak Ou k vidění?

Odpovědi:

1. Pak Ou Caves se nacházejí v Laosu na soutoku řek Mekong a Nam Ou.
2. Pak Ou Caves jsou využívány již od 16. století jako posvátné místo pro ukládání buddhistických soch.
3. Nejlepší způsob, jak se dostat k jeskyním, je lodí z města Luang Prabang.
4. Jeskyně jsou otevřené pro veřejnost každý den od 8:00 do 17:00.
5. Vstupné do jeskyní stojí 20 000 kipů.
6. Ano, je možné si najmout průvodce na místě.
7. Ano, fotografování v jeskyních je povoleno, ale bude potřeba zaplatit tzv. "foto poplatek".
8. Doporučuje se obléci si pohodlné oblečení a na hlavu si vzít klobouk nebo šátek. Může být také vhodné vzít si s sebou vodu.
9. Prohlídka jeskyní trvá zhruba 1-2 hodiny.
10. V okolí jeskyní Pak Ou lze navštívit další buddhistická posvátná místa jako Wat Xieng Thong nebo Pak Ou Village, a také si užít krásný výhled na okolní krajinu z vyhlídky Pha Tad Ke.


Ubytování Laos Pak Ou Caves


Laos může být malou zemí na jihovýchodě Asie, ale nabízí mnoho zajímavých turistických atrakcí a jedním z nich jsou i jeskyně Pak Ou. Jeskyně se nachází na soutoku řeky Nan a Mekong, asi 25 km severně od města Luang Prabang. Turisté mohou navštívit dolní a horní jeskyně, které jsou posvátným místem pro mnoho místních buddhistů.

Pokud se chystáte navštívit jeskyně Pak Ou, můžete zvolit ubytování v blízkosti. Zde jsou některé z možností, které můžete zvážit:

1. J&J Riverside Guesthouse
Toto ubytování se nachází přímo u řeky Mekong, s výhledem na hory a řeku. Hosté si mohou užít krásné východy slunce a večer si odpočinout u ohně. Vybavení pokojů je základní, ale plně dostačující pro krátkodobý pobyt.

2. Mekong Charm Riverside
Toto ubytování nabízí pokojovou službu a restauraci, kde si hosté mohou vychutnat tradiční laoské jídlo. Pokoje jsou prostorné a dobře vybavené, včetně vlastní koupelny a klimatizace. Navíc, k dispozici je krásná terasa s výhledem na Mekong.

3. The Belle Rive Boutique Hotel
Pokud hledáte luxusnější ubytování, můžete zvážit The Belle Rive Boutique Hotel. Hotel se nachází v centru Luang Prabangu, asi 20 minut jízdy od jeskyní Pak Ou. Vybavení pokojů je moderní a elegantní, s klimatizací a vlastní koupelnou. Hosté si mohou vychutnat snídani na terase s výhledem na řeku Mekong.

Je důležité si uvědomit, že ubytování v blízkosti jeskyní Pak Ou může být o něco méně komfortní než v centru Luang Prabangu. Nicméně, krása přírody v okolí a jedinečné zážitky, které můžete získat z návštěvy jeskyní, to určitě vynahradí.

Kromě toho, můžete využít místní dopravu, jako jsou tradiční tuk-tuky, aby se dostala z ubytování na místo návštěvy. Vstup do jeskyní Pak Ou je zdarma, ale může být zakoupen průvodce za malý poplatek.

Takže pokud plánujete návštěvu Laosu a jeskyní Pak Ou, zvolte ubytování v blízkosti a dejte si čas prozkoumat další atrakce v této krásné zemi.


Dovolená Laos Pak Ou Caves


Návštěva Laosu je pro mnoho turistů synonymem prozkoumávání jedinečných historických a kulturních památek, a turistická atrakce známá jako Pak Ou Caves je právě jednou z takových míst, které stojí za návštěvu.

Pak Ou Caves se nacházejí na soutoku řeky Mekong a Nam Ou, asi 25 kilometrů severně od města Luang Prabang. Tvoří je dvě jeskyně – Tham Ting a Tham Theung – které jsou vytesané do vápencové skály a slouží jako náboženské svatyně buddhismu.

Na cestě k jeskyním si návštěvníci mohou vychutnat nezapomenutelný výhled na krásnou laoskou krajinu, kterou lemují hory a bujná vegetace. Je to skvělá příležitost k fotografování a relaxaci před vstupem do jeskyní.

Tham Ting je menší ze dvou jeskyní a je věnována Buddhovi. Její stěny jsou doslova pokryté tisíci malými Buddhovými soškami, které lidé přinášejí sem jako symbol své víry. Je to opravdu impozantní pohled na moře zlatých sošek, které tvoří jedinečnou atmosféru a střetávají tradiční náboženství s turisticky atraktivním místem.

Tham Theung je větší jeskyně, kterou místní obyvatelé využívali jako místo pro buddhistické meditace. I tato jeskyně je plná sošek Buddhy, ačkoli v menším množství než Tham Ting. Navštěvníci se zde mohou procházet a obdivovat krásu a klid, které jeskyně přináší.

Pak Ou Caves jsou oblíbenou turistickou atrakcí, a proto se sem často sjíždějí nejen turisté, ale také místní obyvatelé. Pro mnoho z nich je to důležité poutní místo, kde mohou projevit svou zbožnost a nabídnout své obětiny.

Pokud se rozhodnete navštívit Laos, nezapomeňte zařadit Pak Ou Caves do svého itineráře. Tato jedinečná historická památka nabízí nezapomenutelný zážitek a ponoření se do tradiční laoské kultury. Očekává vás tam krása přírody, klid jeskyní a nádherné sochy buddhů, které vytváří zvláštní atmosféru.

Ať už jste zájemci o historii, náboženství nebo jenom zvědavci, Laos a jeho Pak Ou Caves představují unikátní místo, kde si můžete na dovolené zažít nezapomenutelnou a obohacující zkušenost.


Počasí Laos Pak Ou Caves


Laos je malebná země v jihovýchodní Asii, která se pyšní svou bohatou kulturou a nádhernou přírodou. Jedním z nejvíce navštěvovaných turistických míst v Laosu jsou Pak Ou Cave, hlavně díky jejich jeho pověsti a jedinečnému umístění.

Pak Ou Caves se nachází na soutoku řeky Mekong a Nam Ou, asi 25 kilometrů severně od města Luang Prabang. Tato oblast je bohatá na historii a je považována za jedno z nejsvatějších míst v Laosu. Skládá se ze dvou jeskynních systémů, nazvaných Tham Ting a Tham Theung. Tyto jeskyně jsou známé díky svým tisícům malých a velkých buddhistických soch, které byly sesbírány a umístěny zde v průběhu staletí.

Pak Ou Caves jsou oblíbeným cílem pro turisty, kteří sem přicházejí, aby obdivovali krásu jeskyní a jejich bohatství kulturou. Uvnitř jeskyně jsou sochy buddhů různých velikostí a věků. Některé jsou staré jen několik desítek let, zatímco jiné jsou více než 400 let staré. Místní obyvatelé a návštěvníci sem přicházejí, aby vzdali hold a modlili se. Pak Ou Caves jsou považovány za důležité místo pro náboženské obřady a též jsou vyhledávány buddhistickými mnichy.

Kromě své náboženské hodnoty mají Pak Ou Caves i lákavou přírodní krásu. Jeskynní systémy jsou obklopeny nedotčenou tropickou džunglí a majestátními vápencovými útvary, které tvoří spektakulární scenérii. Mnoho turistů si užívá krátký výlet lodí po řece Mekong, kde mohou obdivovat malebnou krajinu a dostat se k jeskyním. Cesta sama o sobě je již jedinečným zážitkem.

Pokud přemýšlíte o návštěvě Laosu, určitě nezapomeňte zahrnout Pak Ou Caves do svého itineráře. Jeskyně jsou pro všechny nábožensky založené i přírodoumilovné turisty naprosto ohromující. Je to místo, které vám přinese klid a harmonii v souladu s přírodou i zbožností místních obyvatel.


Letenka Laos Pak Ou Caves


Laos je krásnou zemí bohatou na přírodní krásy a historickou kulturu. Jedním z nejzajímavějších míst, které byste měli navštívit při cestě do Laosu, jsou jeskyně Pak Ou. Pokud chcete tuto památku vidět, neexistuje lepší volba než letenka Laos Pak Ou Caves.

Jeskyně Pak Ou se nachází vzdálené pouhých 25 km od severního města Luang Prabang. Tyto jeskyně, které jsou uzavřené v mohutných vápencových útesech, jsou rozděleny do dvou oddílů. Horní jeskyně se nazývá Tam Ting a obsahuje stovky krasových a buddhistických soch. Dolní jeskyně, která je o něco menší, obsahuje také mnoho soch, avšak v menším měřítku.

Tato krásná lokalita je považována za posvátné místo a pravidelně sem docházejí mnozí buddhističtí věřící, aby uctili sochy a modlili se. Pokud jste zvědaví na historii Laosu a jeho náboženství, návštěva jeskyní Pak Ou je pro vás tou správnou volbou.

Pokud se rozhodnete navštívit tuto krásnou lokalitu, doporučujeme vám zvolit letenku Laos Pak Ou Caves. Tento let je často označován jako jedna z nejkrásnějších leteckých jízd na světě, a to především díky úžasným pohledům na řeku Mekong a okolní horství. Během této jízdy budete mít možnost vidět mnoho krásných přírodních scenérií a okouzlujících vesnic.

Většina letů z Luang Prabangu do jeskyní Pak Ou trvá zhruba 30 minut. Po přistání na letišti vystoupíte z letadla a půjdete po cestě, která vede přes řeku Mekong. Zde se můžete zastavit a podívat se na krásné scenérie řeky a horství kolem.

Když dorazíte k jeskyním Pak Ou, uvítá vás nádherný pohled na sochy a interiér jeskyní. Strávit několik hodin prohlídkou této krásné lokality je skvělou volbou pro každého, kdo má rád krásu a historii.

Letenka Laos Pak Ou Caves je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí vidět něco opravdu unikátního. Tato cesta nabízí krásné scenérie, fascinující historii a skutečně nezapomenutelný zážitek. Takže pokud plánujete cestu do Laosu, neváhejte navštívit jeskyně Pak Ou a zvolte letenku Laos Pak Ou Caves jako svůj dopravní prostředek.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky