Objevte lety za nejlepší ceny

Malta Sliema

Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Sliema


Dotazy:

1. Jak se jmenuje hlavní město Malty?
2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Malty?
3. Jak se dostat z letiště na Maltě do Sliemy?
4. Kde se nachází nejlepší pláže v okolí Sliemy?
5. Jaké jsou nejznámější památky v Sliemě?
6. Kde se nachází nejlepší restaurace a kavárny v Sliemě?
7. Jaké aktivity a atrakce lze podniknout v okolí Sliemy?
8. Jaké jsou možnosti veřejné dopravy na Maltě?
9. Jaké jsou povětrnostní podmínky na Maltě?

Odpovědi:

1. Hlavní město Malty se jmenuje Valletta.
2. Nejlepší doba na návštěvu Malty je na jaře (březen až květen) nebo na podzim (září až listopad), kdy je počasí příjemné a turistický ruch není příliš intenzivní.
3. Existuje několik možností dopravy z letiště do Sliemy, včetně autobusů, taxíků a soukromých přepravců. Cesta trvá asi 30-40 minut.
4. Nejbližší pláže k Sliemě jsou Tigne Point, Qui-Si-Sana, a Exiles. Další oblíbené pláže v okolí jsou St. George's Bay, Golden Bay a Mellieha Bay.
5. V Sliemě se nachází například promenáda The Strand, kostel Sv. Patrika a Fort Tigné. Nedaleko Sliemy lze navštívit také přírodní přístav Marsamxett a ostrovy Manoel a Ta'Xbiex.
6. V Sliemě najdete širokou nabídku restaurací a kaváren, které nabízejí jak místní speciality, tak mezinárodní kuchyni. Oblíbené místa pro jídlo a pití zahrnují Ta'Kris, Ta' Philip, The Brew, a Mint Café.
7. V okolí Sliemy je možné podniknout různé aktivity a navštívit například historické město Mdina, Modrou lagunu na ostrově Comino, nebo prozkoumat přírodní útvary jako Modré jeskyně v Qrendi.
8. Na Maltě je dobrá veřejná doprava v podobě autobusů. Autobusy jezdí pravidelně po celém ostrově, včetně spojení mezi Sliemou a hlavním městem Vallettou.
9. Malta má typicky středomořské klima s horkými a suchými léty a mírnými zimami. Průměrná teplota v letních měsících se pohybuje kolem 30 °C, zatímco v zimě se pohybuje kolem 15 °C.


Dovolená Malta Sliema


Malta je jednou z nejkrásnějších destinací pro dovolenou v Evropě a jedním z nejpopulárnějších turistických míst na Maltě je letovisko Sliema. Pro milovníky slunce, moře a kultury je toto ideální místo pro strávení dovolené plné zábavy a relaxace.

Sliema je přímořské letovisko ležící na východním pobřeží Malty, jen pár kilometrů od hlavního města Valletta. Má atraktivní polohu s nádherným výhledem na úžasné Středozemní moře a nabízí širokou škálu aktivit a možností pro turisty všech věkových kategorií.

Jedním z hlavních lákadel Sliemy jsou jeho pláže. Přestože Malta nemá dlouhé písečné pláže, najdete zde mnoho skalnatých pláží s pozoruhodnou přírodní krásou. Přímo v Sliemě se nachází populární pláž Tigne Point, která nabízí čisté vody a dokonalé podmínky pro opalování. Další blízké pláže, které stojí za návštěvu, jsou Balluta Bay a St. Julian's Bay.

Sliema je také známá svými vynikajícími obchody a nákupními centry. Při procházkách po hlavní promenádě The Strand si můžete vychutnat nákupy v buticích a obchodech s oblečením, módními doplňky, šperky a suvenýry. Nemusíte se bát, že byste se vyhladověli, protože Sliema je plné kaváren, restaurací a barů nabízejících autentickou maltskou kuchyni i mezinárodní speciality.

Pro ty, kteří mají rádi historii a kulturu, je nedaleké město Valletta povinnou zastávkou. Toto nádherné město, které je zaplněné historickými památkami a architekturou, bylo dokonce zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Můžete navštívit slavnou katedrálu sv. Jana nebo prozkoumat mnoho muzeí, které podrobněji představují bohatou historii Malty.

Sliema je také výborným výchozím bodem pro objevování ostatních míst Malty. Můžete se vydat na výlet do malebného přístavního města Marsaxlokk s jeho typickými barevnými rybářskými loděmi nebo navštívit krásné přírodní útvary jako Modrá jeskyně nebo Blatná zátoka. Na Maltě je také mnoho malebných vesniček, jako je Mdina, která je známá jako "tišší město" a nabízí pohled do minulosti s úzkými uličkami a impozantními historickými budovami.

Sliema nabízí také mnoho možností pro aktivní odpočinek. Můžete si pronajmout jachtu nebo katamaran a vyzkoušet si šnorchlování nebo potápění v krásném moři. Není to ale jediné, co můžete vyzkoušet - v okolí Sliemy najdete také cyklostezky, golfová hřiště a tenisové kurty.

Čeká na vás nezapomenutelná dovolená Malta Sliema plná slunce, historie, kultury a zábavy. Ať už plážovým lenošením, za nákupy nebo prozkoumáváním okolních krás, Sliema je skvělým výchozím bodem pro objevování toho, co Malta nabízí. Nechte se okouzlit tímto nádherným místem a zažijte unikátní dovolenou!


Letenka Malta Sliema


Malta je oblíbenou turistickou destinací, která leží v jižní Evropě v Středozemním moři. Mnoho lidí se rozhoduje pro cestu do Malty díky nádherným plážím, historickým památkám a skvělému počasí. Pokud hledáte nejlepší způsob, jak se dostat na Maltu, letenka na letiště Malta Sliema je ideálním řešením.

Letenky do Sliemy jsou k dispozici z mnoha měst napříč Evropou. Mnoho leteckých společností nabízí přímé lety na letiště Malta Sliema. Výhodou cesty letadlem je, že trvá pouhé několik hodin a umožňuje vám dorazit na ostrov v pohodlí a rychlosti.

V Sliemě může návštěvník najít nádherné pláže, kde si může užít slunce, moře a relaxaci. V této oblasti najdete také mnoho restaurací, barů a klubů, což z ní dělá skvělé místo pro večerní zábavu. Pokud máte rádi kulturu, můžete navštívit historické památky, jako například kostel sv. Patrice, který je jedním z nejstarších kostelů na Maltě.

Když bude mít váš let na Maltu Sliema přestup v jiném městě, můžete zvažovat také využití této příležitosti k návštěvě dalších evropských měst. Pro ochutnání francouzské kuchyně se můžete zastavit v Paříži, nebo si můžete prohlédnout historické památky v Římě nebo v Berlíně.

Při hledání letenek na Maltu Sliema je dobré být flexibilní v termínech vaší cesty. Letenky bývají často levnější v dobách mimo nejvyšší turistickou sezónu. Pokud tedy nemusíte cestovat v létě, můžete ušetřit nějaké peníze na letenkách.

Dalším tipem na úsporu peněz je hledání letenek v různých letenkách. Existuje mnoho webových stránek, kde můžete srovnávat ceny letenek a najít nejlevnější možnosti.

Letenka na letiště Malta Sliema je skvělou volbou pro každého, kdo hledá nezapomenutelnou dovolenou v Evropě. Pohodlně se dostanete na ostrov, kde si můžete užít slunce, pláže a spoustu zábavy. Nikdy nebylo snazší se dostat na Maltu, než s letenkou na letiště Malta Sliema.


Ubytování Malta Sliema


Sliema je jedním z nejpopulárnějších turistických destinací na Maltě a nabízí mnoho možností ubytování pro návštěvníky. Pokud hledáte ubytování v Sliema, máte na výběr mezi hotelem, apartmánem a hostelem. Všechny tyto možnosti jsou k dispozici v centru města, blízko hlavních promenád a pláží.

Hotel

V Sliema je mnoho hotelů, které nabízejí luxusní a pohodlné ubytování. Většina hotelů se nachází u moře, což umožňuje nádherný výhled z pokojů a teras. K dispozici jsou hotely různých cenových kategorií, takže si můžete vybrat ten, který odpovídá vašemu rozpočtu. Některé hotely mají restauraci a bar, takže si nemusíte dělat starosti s jídlem. Většina hotelů nabízí také venkovní bazén a fitness centrum.

Apartmány

Pokud hledáte více soukromí a nezávislosti, apartmány mohou být pro vás ideální volbou. V Sliema jsou k dispozici apartmány různých velikostí a cenových kategorií, takže si můžete vybrat ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Většina apartmánů má plně vybavenou kuchyň a obývací pokoj, takže si můžete vařit vlastní jídlo a relaxovat v pohodlí svého vlastního obydlí. Některé apartmány mají také balkon s výhledem na moře.

Hostely

Hostely jsou skvělým způsobem, jak ušetřit peníze na ubytování a zároveň se setkat s dalšími cestovateli. V Sliema jsou k dispozici některé hostely, které nabízejí vícepostelové pokoje za přijatelnou cenu. Hostely mají obecně společné prostory, jako jsou kuchyně, obývací pokoje a terasy, takže můžete sdílet zkušenosti s ostatními hosty. Některé hostely nabízejí také snídani a vycházejí vstříc různým potřebám hostů.

Sliema je skvělou volbou pro ty, kteří hledají krásné pláže, pohodovou atmosféru a ideální místo k prozkoumání Malty. Bez ohledu na to, jestli hledáte luxusní hotel, útulný apartmán nebo levný hostel, Sliema zaručeně nabízí možnost ubytování, které vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu.


Počasí Malta Sliema


Malta Sliema je krásné město na Maltě, které se nachází na východním pobřeží ostrova. Město Sliema se nachází na poloostrově, který vystupuje do St. Julian's Bay. Tento poloostrov dává Sliemě nádherné výhledy na moře, a to i v době, kdy je počasí trochu nepříznivé.

Sliema má typické středomořské klima s teplými slunečnými léty a mírnými zimami. V červenci a srpnu může být velmi horko, s teplotami dosahujícími až 40 stupňů Celsia. V zimě jsou teploty mírnější a pohybují se kolem 15 stupňů Celsia.

Sliema je oblíbenou destinací pro turisty, kteří sem přijíždějí za sluncem, plážemi a mořem. V létě je počasí ideální pro koupání a opalování. Pláže v okolí Sliemy jsou čisté a příjemné, a doporučujeme vám si s sebou přinést sluneční krém s vysokým faktorem ochrany.

V zimních měsících, kdy je počasí méně příznivé, se Sliema mění v klidné místo s romantickými výhledy na moře. Můžete si užít večerní procházku podél pobřeží nebo navštívit historické památky, jako například Fort Tigné, které bylo postaveno v roce 1792 za účelem posílení obrany maltského pobřeží.

Celkově lze říci, že Malta Sliema je skvělým místem pro návštěvy všech ročních období. Pokud máte rádi horké léto a koupání v moři, navštivte Sliemu v létě. Pokud preferujete klid a romantiku, vydejte se sem v zimních měsících. Nezáleží na tom, kdy přijedete, krása a charakter města Sliema vás zcela určitě okouzlí.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky