Objevte lety za nejlepší ceny

Marshallovy ostrovy Arno Atoll

Dovolená Marshallovy ostrovy Arno Atoll


Marshallovy ostrovy se nacházejí v Pacifiku mezi Havajskými ostrovy a Filipínami. Jsou to souostroví tvořené více než 1 000 ostrovy a atolů. Jedním z nejkrásnějších a nejznámějších atolů na Marshallových ostrovech je Arno Atoll.

Arno Atoll je součástí Ratak Řetězce atolů a nachází se na východ od hlavního města Marshallových ostrovů, kterým je Majuro, asi 41 kilometrů daleko. Tento atol je největší atol v celém Ratak Řetězci a je domovem pro asi 2 000 obyvatel.

Arno Atoll je populární turistickou destinací pro svou nádhernou přírodu a úchvatné pláže. Atol nabízí návštěvníkům nekonečné možnosti pro potápění, šnorchlování a rybaření. V korálových zátočinách můžete vidět nádherné korálové útesy a pestrou podmořskou faunu a flóru.

Jedním z největších lákadel Arno Atoll je jeho křišťálově čisté modré moře. Návštěvníci si zde mohou užít nekonečné hodiny lenošení na pláži, opalování a relaxaci. Do vody se mohou ponořit a ochutnat osvěžující chladivou vodu a rozplavat se v ní.

Arno Atoll je také bohatý na kulturní dědictví Marshallových ostrovů. Na atol najdete tradiční vesnice obývané místními lidmi, kteří stále pečují o své staré kulturní tradice. Můžete navštívit jejich domy, kde uvidíte jejich řemeslnou práci, jako je tkaní tradičních palmových klobouků, a můžete ochutnat jejich místní jídlo a poznat jejich zvyky a tradice.

Další zajímavostí na Arno Atolu je historické místo jménem Íkyarimari, což znamená "Zesnulí králové". Atol je domovem mnoha starých hrobů, které jsou důkazem dávné historie tohoto místa. Návštěvníci se zde mohou dozvědět více o minulosti a kultuře místních obyvatel.

Arno Atoll je dosud relativně nedotčený turismem, což znamená, že si zde můžete užít krásu přírody ve své nejautentičtější podobě. Zde se můžete vzdát všech starostí a stresu a prožít opravdový únik z každodenního shonu a chaosu velkoměsta.

Pokud plánujete dovolenou na Marshallových ostrovech, určitě je třeba zařadit Arno Atoll na seznam míst k navštívení. Nejenom, že se zde můžete zrelaxovat na plážích, ale také se setkáte s místními lidmi a dozvíte se více o jejich kultuře a tradicích. Arno Atoll je trochu skrytým klenotem v Pacifiku a zároveň jednou z nejdůležitějších turistických atrakcí Marshallových ostrovů.


Letenka Marshallovy ostrovy Arno Atoll


Marshall Islands - Arno Atoll - Ostrov ze snů

Arno Atoll v Marshallových ostrovech je neuvěřitelně krásný ostrov ležící na atolu v Tichomoří. Atol Arno se nachází asi 20 km na severovýchod od Maloelu na Ratak řetězci v souostroví Marshallovy ostrovy.

Atol Arno je velmi malebný, s mnoha plážemi a koralovými útesy. Má téměř perfektní oválný tvar a jeho rekreační potenciál na základě unikátní kombinace scenérie, klimatu a infrastruktury má jen málo obdob.

Jelikož se ostrov Arno, neobejde bez návštěvy vonícího trhu s rybami, bohatého zemědělského zázemí a všech jiných vynikajících produktů, můžete se těšit na příjemný a autentický pobyt na tomto krásném ostrově.

Zde jsou některé další výhody, které vás přesvědčí, že stojí za to navštívit Arno Atoll v Marshallových ostrovech:

Pláže: Ostrov Arno má některé z nejkrásnějších pláží v celé oblasti a nabízí nekonečné množství stínů a zákoutí, kde si můžete odpočinout a užít si sluneční paprsky.

Korálové útesy: Arno Atoll je slavný díky svému korálovému útesu, který se táhne kolem celého ostrova. Tyto útesy nabízejí neuvěřitelnou možnost pozorovat živou stavbu útvarů pod vodou, jako jsou korálové hory, jeskyně a tunele, což je ideální zážitek pro ty, kteří se soustředí na potápění a potápěčsky zážitky.

Kultura: Obyvatelé Arno Atoll jsou velmi hrdí na svou kulturu Mareľáp. Návštěvníci se mohou těšit na ochutnávku místních jídel a tradičních tanců - například kávu, želatinu nebo kakao a dalších místních specialit jako je národní jídlo pocházející z sušené ryby a korejské rýže.

Jídlo: Marshallův ostrov nabízí návštěvníkům mnoho skvělých možností pro ochutnávku místních a tradičních jídel. Chuť místních ryb a mořských plodů je naprosto perfektní, stejně jako i jiné tradiční jídlo, jako napříklád grilované kachny, cukroví či míchané vejce.

Vodní sporty: Arno Atoll je ideální pro mnoho vodních sportů a aktivity, jako jsou potápění, plavání, surfování, rybaření a mnoho dailších aktivit např. na západní straně ostrova se nacházejí mnohé místní restaurace, kde si můžete skvěle pochutnat.

Výlety: Vzhledem k tomu, že Arno Atoll se nachází v souostroví Marshallovy ostrovy, můžete se těšit na mnoho dalších krásných a exotických míst, jako je Majuro, Maloelap nebo Bikini Atoll.

Arno Atoll v Marshallových ostrovech nabízí jedinečnou kombinaci krásné scenérie, kulturních zážitků a sportovních aktivit, což ho dělá ideální volbou pro dovolenou. Nezapomeňte si zakoupit letenky a připravit se na nezapomenutelnou dovolenou ve snovém a ideálním místě pro relaxaci.


Počasí Marshallovy ostrovy Arno Atoll


Marshallovy ostrovy jsou souostrovím v Pacifiku, nacházející se v centrální části Tichého oceánu. Jednou z ostrovních skupin na těchto ostrovech je Arno Atoll, který má zvláštní klima a počasí.

Arno Atoll je atol ve tvaru téměř dokonalého kruhu, který se rozprostírá na ploše přibližně 16 čtverečních kilometrů. Atol je tvořen korálovým útesem, který obklopuje centrální lagunu. Ostrov se skládá z několika menších ostrůvků a je obydlený přibližně 1700 obyvateli.

Arno Atoll má horké a vlhké tropické podnebí, což znamená, že po celý rok zde panuje vysoká teplota a vysoká vlhkost vzduchu. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 27 stupňů Celsia s minimálními odchylkami mezi jednotlivými měsíci. Nejteplejší období je obvykle od února do května, kdy teploty mohou stoupnout až na 30 stupňů Celsia.

Díky své poloze v Tichém oceánu je Arno Atoll vystaveno sezónním dešťům, které jsou ovlivněny chlazením a oteplováním oceánu. Nejvlhčí období se obvykle vyskytuje od července do října, kdy se mohou vyskytnout silné tropické bouře a občas i hurikány. Průměrné roční srážky dosahují kolem 3000 mm.

I přes sezónní deště a možnost tropických bouří je Arno Atoll velmi krásným místem k návštěvě. Ostrovní atmosféra, písečné pláže a korálové útesy přitahují turisty z celého světa. Kromě toho, že je Arno oblíbeným turistickým cílem, má také své tradiční společenství, které se živí rybolovem a zemědělstvím.

Počasí na Arno Atoll je zkrátka ideální pro milovníky tropického klimatu. Je zde možnost relaxace na plážích, šnorchlování v korálových útesech a poznávání tradičního života na ostrově. Doporučuje se však sledovat podnebí a předpovědi počasí, abyste se vyhnuli silným bouřím a potenciálně nebezpečným situacím.

Arno Atoll je jednou z mnoha krásných částí Marshallových ostrovů, které nabízí fascinující počasí a unikátní přírodní scenérie pro návštěvníky. Pokud hledáte dovolenou na exotickém místě, Arno Atoll by mohl být pro vás ideální volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Marshallovy ostrovy Arno Atoll


1. Jaké je hlavní město Marshallových ostrovů Arno Atoll?
Hlavním městem je Rutak.

2. Jaká je populace na Marshallových ostrovech Arno Atoll?
Podle odhadu z roku 2020 je populace kolem 700 obyvatel.

3. Jaká je hlavní ekonomika Marshallových ostrovů Arno Atoll?
Hlavní ekonomickou činností je rybolov, zemědělství a turistika.

4. Jaké je hlavní náboženství na Marshallových ostrovech Arno Atoll?
Hlavním náboženstvím je křesťanství, konkrétně protestantství.

5. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce na Marshallových ostrovech Arno Atoll?
Mezi nejznámější atrakce patří bílé pláže, korálové útesy a možnost potápění a šnorchlování.

6. Jaký je oficiální jazyk na Marshallových ostrovech Arno Atoll?
Oficiálním jazykem je marshalský jazyk, ale také se běžně používá angličtina.

7. Jaké jsou nejbližší ostrovy k Marshallovým ostrovům Arno Atoll?
Nejbližšími ostrovy jsou Majuro Atoll (přibližně 240 km na východ) a Mili Atoll (přibližně 120 km na západ).

8. Kolik ostrovů tvoří Marshallovy ostrovy Arno Atoll?
Arno Atoll se skládá z celkem 133 ostrovů, z nichž pouze několik zůstává trvale obydlených.

9. Jaká je průměrná teplota na Marshallových ostrovech Arno Atoll?
Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 26-30 °C.

10. Jaká je místní kuchyně na Marshallových ostrovech Arno Atoll?
Tradičním jídlem jsou ryby a mořské plody, ale také se konzumuje čerstvé ovoce, zelenina a kokosový olej.


Ubytování Marshallovy ostrovy Arno Atoll


Marshallowé ostrovy se nacházejí v Tichém oceánu a jsou součástí Mikronésie. Jedním z ostrovů tohoto souostroví je Arno Atoll. Arno Atoll je korálový atol, který tvoří nejen samotný ostrov Arno, ale také další menší ostrůvky a laguny. Tento atol je velmi malebným a klidným místem, které láká návštěvníky svou krásou a neporušeností.

Ubytování na Arno Atollu je přizpůsobené tomuto odlehlému místu. Většinou se jedná o malé bungalovy, které se nachází přímo na pláži nebo v blízkosti laguny. Tyto bungalovy poskytují základní pohodlí a příjemné prostředí pro návštěvníky, kteří si přejí zažít autentickou atmosféru ostrova.

Většina ubytování na Arno Atollu je v provozu během turistické sezóny, která se obvykle koná od listopadu do dubna. Během této doby je počasí příznivější a teploty jsou mírné. Turisté mohou vybírat mezi různými typy ubytování, od jednoduchých plážových chat přes rodinné penziony až po luxusní hotely.

Při pobytu na Arno Atollu si turisté mohou užívat krásné pláže s jemným bílým pískem a třpytivě modrou vodou. Laguny nabízejí příležitost k potápění a šnorchlování, kde mohou návštěvníci objevovat pestré korálové útesy a nádherné mořské živočichy. Místní průvodci rádi provedou turisty po okolí a ukáží jim nejkrásnější a nejzajímavější místa na Arno Atollu.

Na ostrově je také možné poznat místní kulturu a tradice. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a rádi představí návštěvníkům jejich způsob života. Turisté se mohou setkat s místními rybáři, kteří své úlovky prodávají na místních trzích. Je také možné ochutnat tradiční mikronéskou kuchyni, která je plná čerstvých mořských plodů a tropických plodů.

Ubytování na Marshallových ostrovech Arno Atoll je ideální pro ty, kteří hledají odpočinek a relaxaci v autentickém prostředí. Ostrov nabízí nádhernou přírodu, krásné pláže a možnost prozkoumat fascinující podmořský svět. Pokud se chystáte na dovolenou na Marshallowé ostrovy, určitě byste neměli minout Arno Atoll a jeho jedinečné ubytování.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky