Objevte lety za nejlepší ceny

Moldavsko Orhei

Počasí Moldavsko Orhei


Moldavsko Orhei je malé město ve východní Evropě, které se nachází v centru Moldavska. Jeho poloha uprostřed země a blízkost k řece Rěut mu dodávají specifické klimatické podmínky. Je to místo, kde si můžete užít různorodé počasí po celý rok.

V létě, které trvá od června do srpna, je v Moldavsku Orhei horko a slunečno. Průměrná teplota bývá okolo 28°C, ale mohou se vyskytnout období, kdy teploty stoupnou až na 35°C. Slunce pálí silně a vlhkost je vysoká, což může být pro turisty poněkud úmorné. Nicméně, v této době je město plné života a aktivit. Můžete navštívit místní památky, projít se po okolních vinohradech nebo se vykoupat v řece Rěut.

Podzim, který trvá od září do listopadu, přináší mírné a příjemné počasí s teplotami okolo 20°C. V této době se obvykle nevyskytují deště a slunce stále svítí. Podzimní krajina s oranžovými a červenými listy je obzvláště krásná a umožňuje turistům pozorovat město v odlišných podmínkách. Osvěžení vody v řece se již ale nenajdete.

Zima (prosinec až únor) je období, kdy se teploty v Moldavsku Orhei značně snižují. Průměrné teploty se pohybují okolo -3°C a často se objevují i mrazy. Sníh se tu ale nevyskytuje příliš často, akorát na silnější mrazy. Zimní atmosféra je až kouzelná, příslušné budovy jsou dekorovány sváteční výzdobou a rozzářené lampióny. Na nejkrásnější tradice pak můžete zavítat na místní trhy.

Jaro, které trvá od března do května, je obdobím obnovy. Teploty se zvyšují a postupně se stávají příjemnějšími. Krajina začíná mít svěží zelený nádech z rostoucích rostlin a kvetoucích květin. V této době můžete pozorovat stěhování ptáků do města a prezentaci svých určitých zvyklostí.

Celkově vzato, Moldavsko Orhei má poměrně příjemné klima po celý rok. Každá sezona přináší něco jiného a tour si tady mohou jednoduše řečeno užít svou volnu čas. Rozhodující ale je vždy mít sebou vhodné oblečení a vhodné lingvistické umění pro domácí místní podmínky a zvyky.


Dovolená Moldavsko Orhei


Moldavsko je malá země v jihovýchodní Evropě, která se často přehlíží v porovnání s okolními zeměmi. Nicméně Moldavsko má mnoho krás a zvláštností, které stojí za to objevovat. Jedno z míst v Moldavsku, které vás rozhodně nepřestane překvapovat, je Orhei. Tento region se nachází přibližně 60 km severovýchodně od hlavního města Kišiněva a je domovem několika atraktivních míst pro turisty.

Když navštívíte Orhei, doporučuje se začít s návštěvou Orheiul Vechi (Národní kulturní rezervace Orheiul Vechi). Tento region je známý tím, že se zde nacházejí předhistorické a středověké památky. Toto místo návštěvníkům umožňuje cestovat časem a prozkoumat historii kdysi významného města. Navzdory tomu, že Orheiul Vechi fungoval jako křesťanské centrum již od 13. století, dodnes se zde najdou pozůstatky z dob antiky (Římské říše).

Dalším úžasným místem v Orhei je takzvaný "Podzemní klášter". Průvodci z vás udělají skvělého dobrodruha a dovedou vás na několikasetmetrovou vzdálenost do nitra země. Tato stavba sloužila jako úkryt pro místní obyvatele při nepokojích a válkách. Podzemní chodby, krápníky, skalní útvary a velké jeskyně, které se v Orhei nacházejí, jsou úchvatné a nikdy nezapomenutelné.

Pokud hledáte místo, kde si odpočinete a užijete si krásný výhled na okolní krajinu, měli byste navštívit klášter Chitcani. Tento klášter se nachází na velmi klidném místě v samotném srdci Orhei. Příroda vás na tomto místě pohladí po duši a nabídne vám nádherný výhled na řeku Raut. Vstup na tento klášter je zcela zdarma, ale uvnitř není povoleno fotografovat.

Když tedy navštívíte Orhei, zjistíte, že Moldavsko není jen malá země, ale rozhodně je párkrát větší na své působivosti a kráse. Od Orheiul Vechi, přes podzemní klášter až po klášter Chitcani, tyto nezapomenutelné zážitky vás zaručeně přesvědčí, že Moldavsko je velmi zajímavá turistická destinace.


Letenka Moldavsko Orhei


Pokud toužíte po objevování neotřelých míst a jste otevření novým zážitkům, Moldavsko by mohlo být skvělým cílem. Tato země střední Evropy se může pochlubit svými krásnými krajinnými scenériemi, úrodnými vinicemi a malebnými vesničkami. Pokud se rozhodnete pro cestu do Moldavska, nenechte si ujít město Orhei a jeho nedalekou klášterní jeskyni.

Orhei se nachází v srdečním centru Moldavska a patří k nejvýznamnějším kulturním a historickým památkám této země. V této malebné vesničce se mísí prvky slovanského, tureckého a rumunského stylu a můžete zde navštívit starobylý hrad a kostel. Avšak nejzajímavější atrakcí je jistě nedaleká klášterní jeskyně.

Jeskyně se nachází na malém kopci nad městem a má čtyři patra, kde se nacházejí kaple, chodby a další místnosti. Byla vytvořena ve stěně pískovcového útesu, který se prudce zvedá nad řekou Raut. Tato jeskyně se stala oblíbeným místem poutníků již ve středověku, kdy ji navštěvovali první křesťanští mnichové.

V jeskyni se také ukrývá velké množství uměleckých děl, jako jsou ručně psané knihy, ikony a sochy. Její architektura a atmosféra vám umožní se vrátit v čase a získat lepší představu o tom, jak se v minulosti žilo.

Pokud se chystáte do Moldavska, neváhejte a navštivte tuto malebnou vesničku s její klášterní jeskyní. Přílet do Moldavska můžete naplánovat například na letiště v Kišiněvě, hlavním městě této země. Z letiště v Kišiněvě do Orhei se můžete dostat autobusem nebo taxi. Vždy je ale možné si pronajmout auto a procestovat tuto krásnou zemi vlastním tempem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Moldavsko Orhei


1) Jak se dostat z hlavního města Kišiněva do Orheiului?

Odpověď: Z Kišiněva je možné se dostat do Orheiului buď veřejnou dopravou, jako jsou autobusy nebo taxíky. Jízda trvá přibližně 1,5 hodiny.

2) Kde se nachází nejznámější památka v Orheiului?

Odpověď: Nejznámější památkou v Orheiului je klášter Curchi, který se nachází v krásném přírodním prostředí. Klášter stojí na skalnatém útesu a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu.

3) Jaké jsou nejlepší aktivity, které lze v Orheiului podniknout?

Odpověď: V Orheiului je možné podniknout několik zajímavých aktivit. Můžete navštívit klášter Curchi, prozkoumat Orheiskou skalní pevnost, projít se po historickém centru města nebo absolvovat výlet po okolních vinicích.

4) Kde se dá v Orheiului ubytovat?

Odpověď: V Orheiului jsou k dispozici různé ubytovací možnosti, jako jsou hotely, penziony nebo soukromé apartmány. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících, kdy je zde větší turistický ruch.

5) Jaká je tradiční moldavská kuchyně a kde si ji v Orheiului vychutnat?

Odpověď: Tradiční moldavská kuchyně se zaměřuje na jednoduchá jídla z místních surovin, jako jsou vepřové, hovězí, drůbež, zelenina a víno. V Orheiului najdete řadu restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční moldavská jídla, jako jsou sarmale (zelné závitky plněné mletým masem a rýží), plăcinte (tradiční moldavské párky) nebo tocană (masová omáčka).

6) Kdy je nejlepší doba na návštěvu Orheiului?

Odpověď: Nejlepší dobou na návštěvu Orheiului je obvykle jaro a podzim, kdy je zde příjemné počasí a menší turistický ruch. V létě je zde teplé a slunečné počasí, ale může být také vyšší turistický ruch. V zimě může být chladno, ale místní krajina vypadá velmi působivě pokrytá sněhem.

7) Jaká je v Orheiului náboženská situace?

Odpověď: V Orheiului převažuje převážně pravoslavné křesťanství, ale najdete zde také menšinové náboženství, jako je katolická církev, protestantismus a judaismus. Klášter Curchi je jedním z nejvýznamnějších pravoslavných klášterů v Moldavsku.


Ubytování Moldavsko Orhei


Moldavsko, malá země východní Evropy, je známé svými bohatými kulturními dědictvím a malebnými krajinnými scenériemi. Jedním z typických turistických cílů je Orhei, historické město ležící ve stejnojmenném okrese Orhei. Ať už jste zde na krátkou návštěvu, nebo plánujete zůstat delší dobu, je důležité zvolit si vhodné ubytování.

Orhei je obklopeno nádhernou přírodou, která zahrnuje skalní útesy, zelené louky a řeky. To poskytuje návštěvníkům mnoho možností pro turistiku, pěší túry a cyklistiku. Chcete-li si užít krásu přírody v plné míře, doporučuje se zvolit ubytování v blízkosti přírodních parků či rekreačních oblastí. Jednou z možností je například Kemp Orhei, který poskytuje základní ubytování ve stanech. Toto rozpočtové ubytování je ideální pro dobrodružnější turisty, kteří se rádi pohybují venku a chtějí zažít autentický zážitek v přírodě.

Pokud preferujete komfort a luxus, v Orhei je také řada hotelů a penzionů, které nabízejí moderní a pohodlné ubytování. Například Hotel Crihana v centru města nabízí elegantní pokoje s veškerým moderním vybavením a výhledy na okolní krajinu. Jeho strategická poloha umožňuje snadný přístup k hlavním turistickým atrakcím, jako je Orheiul Vechi, archeologická lokalita zapsaná na seznam UNESCO.

Další možností je zvolit si ubytování v tradičním venkovském domě nazvaném "casa", které jsou často pronajímány místními obyvateli. Tyto ubytování vám umožní ponořit se do místní kultury a životního stylu. Můžete si vychutnat domácí kuchařku, ochutnat místní speciality a prohlédnout si tradiční řemesla. Takovéto ubytování vás přenesou zpět v čase a umožní vám prozkoumat autentickou moldavskou atmosféru.

Orhei nabízí různé možnosti ubytování, aby uspokojilo potřeby různých typů cestovatelů. Bez ohledu na to, zda preferujete pohodlné hotely, jednoduchá turistická střediska nebo tradiční venkovská ubytování, v Orhei najdete to, co hledáte. Po prozkoumání malebné krajiny, historických památek a ochutnávce místní kuchyně se brzy staví, že Orhei vám poskytne nezapomenutelné zážitky a příležitost k prozkoumání bohatého kulturního dědictví Moldavska.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky