Objevte lety za nejlepší ceny

Mongolsko Gobi Desert Oasis

Letenka Mongolsko Gobi Desert Oasis


Mongolsko Gobi Desert Oasis: Tajemné útočiště uprostřed pouště

Mongolsko, země bohatá na krásnou krajinu a fascinující kulturu, je domovem jedinečného přírodního úkazu – Gobi Desert Oasis. Toto pozoruhodné místo se nachází uprostřed rozsáhlé pouště Gobi a slouží jako útočiště pro živoucí organismy i pro cestovatele hledající dobrodružství v divočině.

Gobi Desert Oasis, nebo také "Gobiho oáza", je skrytý klenot, který leží v jižní části Mongolska. Nachází se přibližně 400 kilometrů od hlavního města Ulaanbaatar a tvoří ho několik vodních zdrojů, jako jsou jezera, prameny a potoky. Jebšijn, největší jezero v oáze, se stává lákadlem pro mnoho druhů ptáků, které sem migrují z dalekých míst. V tomto bohatém území žije také velké množství zvířat, jako jsou vzácní vyhynulí kriticky ohrožení plameňáci, divoká koně, gazely a další druhy.

Vzhledem k tomu, že Gobi Desert Oasis je v podstatě jediné vydatné vodní zdroje v regionu, přitahuje množství divokých živočichů a ptáků, kteří sem přicházejí hledat útočiště a občerstvení. Oáza představuje vzácný odraz barvy a života v kontrastu s rozsáhlými a suchými písečnými dunami pouště Gobi. Pro milovníky přírody je toto místo tedy neodolatelnou destinací.

Pro cestovatele, kteří hledají autentické dobrodružství v divočině, nabízí Gobi Desert Oasis mnoho možností. Můžete se vydat na procházku po okolních pláních a objevovat unikátní flóru a faunu, nebo se vydat na tajemnou cestu do hor a soutěsek, které rámovají Gobi Desert Oasis. Místní průvodci vám rádi ukáží tajné stezky a pověsti spojené s tímto územím.

Pokud jste odvážnější, můžete se rozhodnout pro jízdu na velbloudu, která je tradičním způsobem dopravy v této oblasti. Velbloudi jsou jedním z nejvytrvalejších zvířat pouště a zkušenýho beduínský průvodce vás provede prostředím pouště a oázou, zatímco si užíváte malebného výhledu.

Gobi Desert Oasis nabízí také možnost přespání v tradičních stanech nazývaných "gers", které jsou typické pro mongolskou kulturu. Tyto stany jsou útulné a pohodlné, a zároveň vám poskytnou autentický zážitek ze života v poušti. V noci můžete sledovat hvězdy na obloze, která nad Gobiho oázou září zvláštním způsobem.

Gobi Desert Oasis je skutečným pokladem Mongolska a nabízí návštěvníkům neopakovatelnou příležitost poznat bohatství přírody a kultury této země. Užijte si dobrodružství v jedinečném prostředí a ponořte se do krásy tohoto tajemného útočiště uprostřed rozsáhlé pouště Gobi.


Počasí Mongolsko Gobi Desert Oasis


Mongolská Gobi Desert Oasis: Zázrak přírody v nelítostné poušti

Mongolsko, země slavných dobyvatelů a rozlehlých stepí, je také domovem jednoho z nejpůsobivějších přírodních jevů - Gobi Desert Oasis. Tato oáza se nachází uprostřed nelítostné Gobi pouště a představuje zázrak, který stojí za obdiv.

Gobi Desert je jednou z největších pouští na světě, a přestože se pyšní mnoha exotickými krajinnými rysy, její nehostinné prostředí se zdá být neobývatelné. A přesto, právě zde najdeme oázu, která vytváří úžasné kontrasty. Oáza je většinou definována jako oblast s přítomností vody uprostřed suché pouště. Mongolská Gobi Desert Oasis nevyjímaje.

Tato oáza, která se rozkládá na území o rozloze více než 400 kilometrů čtverečních, je obklopena vysokými písečnými dunami a skalnatými hřebeny. Její oázový les sestává z hustých lesů, keřů a louk, které poskytují útočiště různým rostlinám a živočichům. Místní flóra zahrnuje takové druhy jako jsou stromy Saxaul, timian a tweetie. Fauna je stejně rozmanitá, s výskytem kamzíků, gazel, polárních lišek, výrů a mnoha dalšími druhy.

Přítomnost vody je klíčovým faktorem pro vznik oázy v takovémto extrémním prostředí. Podzemní voda, spolu se zdroji zbytkové vody z roztavit se sněhu a dešťové vody, hraje v tomto procesu důležitou roli. Díky tomu se v oáze vytváří malé jezírka a prameny, které zajišťují přežití rostlin a živočichů.

Místní obyvatelé využívají tyto přírodní zdroje k zajištění svých potřeb. Příliv turistů, kteří sem přicházejí obdivovat nádhernou krajinu a prostě se odpočívat, přinesl nějaké příjmy místním obyvatelům. Mnoho z nich se také věnuje chovu dobytka a pastevectví jako hlavním zdrojem obživy.

Mongolská Gobi Desert Oasis není jen přírodní zázrak, ale také kulturní symbol. Tuto oblast obýváji potomci někdejších mongolských dobyvatelů a sirotků. Jejich bohatá historie a tradiční zvyky jsou stále živé a tvoří důležitou součást kulturního dědictví této oblasti.

Navštívit Mongolsko a jeho Gobi Desert Oasis je nezapomenutelným zážitkem. Zde můžete objevit nezdolnou krásu přírody a poznat život místních obyvatel. Tato oáza v nekonečné poušti představuje příklad toho, jak dokáže příroda vytvořit zázraky i v náročných podmínkách.


Dovolená Mongolsko Gobi Desert Oasis


Mongolsko je jednou z nejfascinujících zemí v Asii s bohatou historií, úchvatnou přírodou a jedinečnou kulturou. Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou plnou dobrodružství a objevů, jedno z nejlepších míst k návštěvě je Gobi Desert Oasis.

Gobi Desert je oblastí rozlehlejší než některé země a zahrnuje části Číny a Mongolska. Leží na severu Asie a je to jedno z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v oblasti. Toto místo bývá nazváno pouští, ale samotná poušť je jen částí tohoto území. Jsou zde nejen nekonečné pláně a písečné duny, ale i úžasné skalní útvary a dramatické vodopády.

Pokud se rozhodnete navštívit Gobi Desert Oasis, máte několik možností, jak tuto oblast poznat. Můžete zde strávit několik dní, a prozkoumat tak okolní tatterovou krajinu, vyrazit s krytou stany, využít služeb místních průvodců a zachovat zdravý respekt k přírodě a prostředí.

V Gobi Desert Oasis najdete mnoho neobvyklých rostlin a zvířat, které se přizpůsobily drsným podmínkám. Patří sem například kaktusy, kustovničky a pižmovky. Zvířata v této oblasti jsou rozmanitá, kromě divokých koní, stepních svišťů a kamzíků, sem patří i vzácné šelmy, jako jsou gobijské tygry a sněžné levharti.

Pokud si chcete užít trochu adrenalinu, můžete si pronajmout džípy a vyrazit na písečné duny. Procházky po dunách jsou nádherné a nabízí úžasný pozorovatelský zážitek. Výhledy jsou úchvatné a pamatovat si je budete do konce svých dnů. Dojedete k úchvatným vodopádům a říčkám, kde můžete ochladit své tělo, a pozorovat jak se voda sype pře skalní stěny.

Jako další možnost navštívíte místní kočovné tábory Mongolů a pozorovat jak žijí a pracují na zemi. Mongolské kočovné tábory jsou vynikajícím způsobem, jak se sblížit s místním obyvatelstvem a poznat místní kulturu. V kočovných táborech mají turisté k dispozici řadu služeb, jako jsou koupelny, restaurace a další vybavení, což vám umožní pobýt v tomto nehostinném prostředí s větším pohodlím.

Jedním z nejzajímavějších míst v Gobi Desert Oasis je město Dalanzadgad. Nachází se v jižní části Mongolska a je obklopeno nádhernými divokými oblastmi. Město je dobrým výchozím bodem pro výpravy do písečných dun, skalní oblasti a přilehlých národních parků.

Navštěvování místních národních parků je také skvělou volbou pro cestovatele a máte tu šanci vidět více než skvělou rostlinu a zvíření. Sem patří Yolyn Am, Terelj, Gorkhi-Terelj a Mt. Khaikhan.

V poklidu lze prozkoumat též místní kláštery a chrámy, uctívající tibetskou buddhistickou víru, jako Süm Öndör Gegeen Zanabazar či Erdene Zuu. Tato místa mají bohatou historii a poskytují úctu a uctění dávných tradic tibetské víry.

Celkově vzato, návštěva Gobi Desert Oasis je skutečně jedinečným zážitkem. Je to jeden z nejjemnějších a nejkrásnějších koutů světa, který nabízí mnoho možností pro dobrodružné cestování a učení se o kulturách a zvycích Mongolska. Dáváme vám teď svolení, abyste si uspořádali vlastní zájezd a zažili tento úchvatný kout světa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mongolsko Gobi Desert Oasis


Dotazy a odpovědi týkající se Mongolska a Gobijské pouště v oázách jsou:

1. Co je Gobijská poušť?

Gobijská poušť je rozsáhlá poušť nacházející se především v jižním Mongolsku a severní Číně. Je to jedna z největších pouští na světě.

2. Kde se nachází oázy v Gobijské poušti?

Oázy v Gobijské poušti se nacházejí především v jižní části Mongolska. Nejznámější oázou v této oblasti je Khongoryn Els, která se nachází v blízkosti písečných dun.

3. Jaké jsou charakteristické vlastnosti oáz v Gobijské poušti?

Oázy v Gobijské poušti jsou oblasti s hojností vody a vegetace uprostřed suché a pusté pouště. Díky vodním zdrojům jsou zde často bohaté na život a slouží jako útočiště pro mnoho druhů rostlin a zvířat.

4. Jak mohu navštívit oázy v Gobijské poušti?

Nejběžnější možností je cestovat do hlavního města Mongolska, Ulánbátaru, a pak se vydávat do jižní části pouště, kde se nacházejí oázy. Existují různé výlety a organizované túry, které vám umožní prozkoumat krásy této oblasti.

5. Jak dlouho trvá cesta do Gobijské pouště?

Cesta do Gobijské pouště závisí na vašem výchozím místě. Pokud cestujete z Ulánbátaru, běžně trvá letadlem nebo autem cca 1-2 dní dostat se do jižní části pouště, kde se nacházejí oázy.

6. Co je možné vidět v oázách Gobijské pouště?

V oázách Gobijské pouště můžete pozorovat unikátní přírodní scenérie, jako jsou vysoké písečné duny, skalnaté hory a dramatické údolí. Také zde můžete vidět různé druhy zvířat, jako jsou gazely, onagrové a mnoho dalších.

7. Jaká je nejlepší doba roku k návštěvě oáz v Gobijské poušti?

Nejlepší doba pro návštěvu oáz v Gobijské poušti je obvykle na jaře a na podzim, kdy jsou teploty mírnější a krajině dominují krásné barvy. V létě mohou teploty stoupat velmi vysoko a v zimě zde mohou být extrémní mrazy.

Tyto dotazy a odpovědi by vám měly poskytnout základní informace o Mongolsku a Gobijské poušti v oázách. Během návštěvy byste si vždy měli zkontrolovat aktuální podmínky a připravit se na extrémní povětrnostní podmínky pouště.


Ubytování Mongolsko Gobi Desert Oasis


Pokud hledáte něco exotického a nevšedního, může být ubytování v mongolské pouštní oáze Gobi tou správnou volbou. Tato oáza se nachází na jihu Mongolska a nabízí klidné prostředí s nádhernými výhledy na poušť a horské řetězce. Zdejší krajina se skládá z rozlehlých dunových polí a skalních útvarů, kde se vyskytují i unikátní druhy zvířat, jako jsou gazely a velbloudi.

V této oblasti si můžete vybrat z různých druhů ubytování, od tradičních mongolských jurty, které jsou k dispozici v tradičním stylu, až po luxusní hotely s pětihvězdičkovým standardem. Všechny však slibují jedinečný zážitek a nezapomenutelnou dovolenou.

Pokud jste dobrodruh a chtěli byste se ubytovat v tradiční mongolské jurtě, tak je pro vás v okolí Gobi pouště mnoho možností. Tyto prostorné a pohodlné jurtové stany jsou vyrobené z vlny a kožešinového povlaku, což velmi dobře odolá teplotním výkyvům, které se v této oblasti často vyskytují. Jurtové stany jsou vybaveny pohodlnými postelemi a doplněny tradičním zařízením, jako je například krb nebo tradiční nábytek. Toto ubytování je ideální pro ty, kteří si přejí strávit noc v tradičním prostředí.

Pro ty, kteří chtějí zůstat v luxusním ubytování, jsou v oblasti Gobi pouště k dispozici luxusní hotely s pěti hvězdičkami. Tyto hotely nabízejí pohodlné a luxusní ubytování s nejmodernějším zařízením, jako jsou například klimatizace, minibary a soukromé likérky. Tyto hotely také nabízejí mnoho dalších mimořádných služeb, jako jsou kulturní programy, gastronomické zážitky a wellness.

V okolí Gobi pouště také najdete mnoho kempů, které jsou ideální pro ty, kteří hledají zážitek z kempování. Tyto kempy nabízejí pohodlné a čisté ubytování, více méně podobné jurtám. Kempy také nabízejí restaurace, prodejny potravin a další služby.

Celkově lze říci, že ubytování v mongolské pouštní oáze Gobi nabízí mnoho různých možností pro každého cestovatele. Nezáleží na tom, zda hledáte luxus nebo máte raději tradiční zážitek, v této oblasti budete mít jedinečnou zkušenost s přírodou a kulturou Mongolska. Navštivte tuto krásnou oblast a užijte si nezapomenutelnou dovolenou.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky