Objevte lety za nejlepší ceny

Norsko Lofoten

Dovolená Norsko Lofoten


Dovolená na norských ostrovech Lofoten je určitě zážitkem, na který nezapomenete. Lofoty jsou oblíbené u turistů, kteří chtějí zažít krásy norské přírody a zároveň relaxovat. Nacházejí se v severní části Norska a jsou složeny ze 7 hlavních ostrovů, které spojují mosty a tunely.

Lofotské ostrovy jsou velmi malebné, plné fjordů, hor, útesů a malých rybářských vesnic. Díky přítomnosti Golfského proudu, má region výjimečně mírné klima, což znamená mnoho slunečných dní a příležitost k nádherným výletům a aktivitám venku. Pokud máte rádi outdoorsové aktivity, jako jsou turistika, kanoistika, rybaření nebo jízda na kole, pak jsou Lofotské ostrovy to pravé místo pro vás.

Turisté, kteří hledají klid a pohodu, si mohou užít čas při procházkách po krásných plážích nebo sledováním západů slunce. Jednou z nejnavštěvovanějších a nejkrásnějších pláží na Lofotech je pláž Haukland. Tato nádherná pláž má jemný bílý písek a modrou vodu, která vypadá jako z karibiku a přestože je tu poměrně chladno, je to ideální místo k relaxaci a prožití krásného venkovního prostředí.

Pro milovníky historie budou zajímavé staré vesničky, které jsou rozloženy po celých ostrovech. Tato historická místa nabízejí úžasný pohled do minulosti Norska a ukazují jak se lidé na těchto ostrovech živili v minulosti.

Pokud se chcete vrátit k přírodě, navštivte národní park Lofoten. Tento park nabízí úchvatné výhledy na vrcholky hor, fjordy a místní divokou a nedotčenou přírodu. Národní park Lofoten je ideálním místem pro horskou turistiku nebo dlouhé procházky.

Na Lofotech je také mnoho kulturních akcí. Například v červenci se koná Světový festival raků. Jedná se o rybářský festival, kde můžete ochutnat a objevovat nové druhy ryb a plodů moře. Další letní festivaly jsou například Tysnesfest nebo festival fotografie v Kabelvålu.

Celkově řečeno, Lofotské ostrovy jsou krásné místo pro aktivní dovolenou nebo pro relaxaci ve vysněném prostředí. Dostupné jsou nejlepší prostřednictvím vlastní dopravy, ať už je to na kole, autem nebo trajektem. Určitě stojí za to vyzkoušet dovolenou na norských ostrovech Lofoten a zažít něco nového a unikátního.


Letenka Norsko Lofoten


Norsko Lofoten - Letenka za okamžik z reality do snu!

Norsko Lofoten není jen obyčejné místo, ale království magických pohledů, které vám okouzlí vaše srdce. Odlesky modrých, tyrkysových a zelených barev v úžasných fjordech budou vašeho ducha uklidňovat a vaše myšlenky nechat létat na krásné, nepopsatelné úrovně.

Letenka Norsko Lofoten je pro mnohé jedna z nejkrásnějších a nezapomenutelných zážitků, které si můžete přát. S výhledy na horizont, s létajícími ledovci, stíny a slunečními paprsky, letenka Norsko Lofoten vám zajistí naprosto nový rozměr zážitků a pocitů.

Můžeme říct, že Norsko Lofoten není pro každého, ale pro ty, kteří chtějí prožít něco více, pro ty, kteří touží po skutečném dobrodružství. Města a hornaté oblasti vás zastaví a nabídnou vám vynikající hraniční zážitek mezi přírodou a kulturou.

Lofoten patří k nejkrásnějším místům na světě a svou magickou atmosférou láká mnoho turistů. Zvláštní druh Faery-Flight (let víl), který lidé popisují jako krásné a magické, nachází své zázemí právě zde. Mokřinaté plochy nabízejí jedinečný zážitek těchto krásných a fascinujících bytostí.

Prodchnout své smysly novou energií, probudit své duchovní já a užívat si nezapomenutelné zážitky, to vše a mnohem více nabízí letenka Norsko Lofoten. Rozřešením všech jeho tajemství naleznete úžasnou harmonii a neuvěřitelné pocity dobrodružství a svobody.

S letenkou Norsko Lofoten můžete prožít ten nejkrásnější zážitek ve vašem životě. Co tedy čekáte? Sbírejte dobrodružství a přijďte se podívat na tuto neopakovatelnou krásu!


Nejčastější dotazy a odpovědi Norsko Lofoten


Jistě! Zde je několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se norského souostroví Lofoten:

1. Jak se dostanu na Lofoty?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat na Lofoty, je letecky do letiště v Svolværu nebo na letiště Harstad/Narvik, a odtud pokračovat autobusem nebo autem. Další možností je přijet trajektem z Bodø, který se nachází na norském pevninském pobřeží.

2. Kdy je nejlepší doba navštívit Lofoty?
Lofoty jsou atraktivní v každou roční dobu, ale nejlepší čas pro návštěvu závisí na vašich zájmech. Léto (červen až srpen) je populární pro krásné počasí a polární den. Pokud vás zajímá noční záře, měli byste navštívit Lofoty v zimě (listopad až února).

3. Kolik dní bych měl strávit na Lofotech?
Doporučuje se strávit minimálně 3-4 dny na Lofotech, abyste měli čas prozkoumat hlavní atrakce jako malé rybářské vesničky, horské vrcholy a fjordy. Pokud máte více času, můžete se věnovat i delším túrám, cyklistickým výletům nebo rybolovu.

4. Jaké aktivity bych na Lofotech neměl/la vynechat?
Mezi nejpopulárnější aktivity na Lofotech patří turistika a pěší túry, rybolov, fotografování krásné přírody, plavání a surfování (pokud máte dost odvahy). Dále můžete navštívit muzea a galerie v rybářských vesničkách a vyzkoušet místní speciality jako čerstvé mořské plody.

5. Kde se dá na Lofotech nejlépe ubytovat?
Na Lofotech najdete různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů, kempů a pronájmů chalup. Nejoblíbenějšími lokalitami pro ubytování jsou Svolvær, Henningsvær a Reine. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména v období letní sezóny.

6. Jak se stravovat na Lofotech?
Na Lofotech najdete mnoho restaurací, které nabízejí tradiční norská jídla z čerstvých mořských plodů. Můžete si vychutnat rybí pokrmy, jako je losos, treska nebo krevety, a vyzkoušet místní speciality, například rakfisk (kvašený pstruh) nebo lutefisk (lipek). Ve větších vesnicích také najdete obchody, kde si můžete koupit potraviny a vařit si sami.

Doufám, že tyto odpovědi vám pomohou plánovat vaši cestu na Lofoty!


Počasí Norsko Lofoten


Norsko Lofoten je malebný souostroví, nacházející se v severní části Norska. Tato oblast je známá svou překrásnou přírodou a unikátním podnebím. Ačkoliv se může zdát, že na severu je počasí vždy chladné a sněžné, Lofoten nabízí zajímavé a často nečekané meteorologické jevy.

Jedním z charakteristických rysů počasí na Lofotenech je vysoká vlhkost. Díky Golfskému proudu a vápencovým horám se voda ve vzduchu kondenzuje a tvoří oblaka, která se drží nad částmi souostroví. To znamená, že se zde často můžete setkat s mlhami a deštěm. Největší dešťové srážky se vyskytují na západních a severních pobřežích ostrovů.

Teploty na Lofotenech jsou relativně mírné s ohledem na geografickou šířku této oblasti. V zimě se teploty pohybují kolem -1 až -5 °C, zatímco v létě se pohybují kolem 10 až 15 °C. Vzhledem k vysoké vlhkosti však může být místy cítit chladněji, zejména během zimních měsíců, kdy je více sněhu a ledových překážek.

Dalším významným jevem je polární noc a polární den, které nastávají v zimě a v létě. V zimě se slunce na několik týdnů vůbec neobjevuje nad obzorem, zatímco v létě zde slunce nezapadá na několik týdnů. Tento úžasný meteorologický jev poskytuje jedinečnou atmosféru a nádherná světla pro fotografy a milovníky přírody.

Přestože jsou Lofoteny na severu, je toto místo překvapivě relativně suché. Roční úhrn srážek se pohybuje mezi 800 a 1200 mm, což je ve srovnání s jinými oblastmi na severu Evropy poměrně malé množství. V létě zde může být období sucha, což je ideální pro turisty, kteří chtějí prozkoumat krásu tohoto souostroví.

Dalším zajímavým aspektem počasí na Lofotenech je větrno. V zimě zde může foukat silný vítr, který přináší sněhové bouře a vytváří závěje. V létě je vítr obvyklejší a může být příjemný, zejména pro ty, kteří se chtějí věnovat surfování nebo jiným vodním sportům.

Celkově lze říci, že počasí na Lofotenech je nevyzpytatelné a proměnlivé. Pokud sem zamíříte, mějte s sebou oblečení pro různé povětrnostní podmínky. Přesto však tato krásná oblast nabízí turistům neuvěřitelná dobrodružství a nezapomenutelné zážitky, bez ohledu na to, jaké počasí na ně míří.


Ubytování Norsko Lofoten


Norsko a jeho překrásné Lofoty jsou snem každého milovníka přírody a dobrodruha. Nacházející se na severu země, Lofotské ostrovy jsou jedním z nejmalebnějších a nejúchvatnějších míst na světě. Svými ostrými vrchy, rozlehlými fjordy a malebnými rybářskými vesnicemi jsou Lofoty skvělou destinací pro turisty z celého světa.

Když se rozhodnete navštívit Lofotské ostrovy, je důležité si zajistit vhodné ubytování. Naštěstí je v této oblasti mnoho možností, které uspokojí různé cestovatelské potřeby.

Jednou z nejpříjemnějších možností je pronajmout si tradiční rybářskou chatu, nazývanou rorbu. Tyto malebné červené chatky se nacházejí přímo u vody a mnohé z nich mají i vlastní molo nebo přístaviště. Rorby jsou dobře vybaveny, mají vlastní kuchyňku a pokoj pro hosty. Vzhledem k jejich oblíbenosti je vhodné rezervovat si rorbu dopředu.

Další možností je zůstat v jednom z místních hotelů nebo penzionů. V Lofotech je v nabídce mnoho vysoce hodnocených hotelů, které nabízejí pohodlí a komfort. Mnohé z nich mají okouzlující výhled na moře nebo na okolní hory. Většina hotelů poskytuje stravování a nabízí různé aktivity, jako je rybolov či výlety na lodích.

Pokud preferujete pobyt v přírodě, můžete si vybrat kempování. Lofotské ostrovy mají mnoho kempů s veškerými potřebnými vybavením, včetně sprchových zařízení a toalet. Kempování je skvělý způsob, jak být co nejblíž přírodě a zažít všechnu její krásu.

Nenechte si ujít ani zážitek z pobytu na farmě. Lofotské farmy nabízejí ubytování ve stylu bed and breakfast a jsou ideální pro ty, kteří chtějí poznat místní způsob života. Můžete se seznámit s místními farmáři, ochutnat jejich tradiční jídla a strávit čas s místními zvířaty.

Ať už si vyberete jakoukoli formu ubytování, bude vám poskytnuta jedinečná možnost prozkoumat úchvatnou přírodu Lofotských ostrovů. Můžete se vydat na pěší túru po horských stezkách, využít kajak nebo si půjčit loď a prozkoumat fjordy. Zároveň se můžete pokochat pohledem na opulentní polární záři nebo sledovat tučňáky a kosatky ve volné přírodě.

Norsko a jeho Lofotské ostrovy jsou jedinečným kouskem přírody. Nehledě na to, zda se rozhodnete zůstat v hotelu, pronajmout si chatu, zkusit kempování nebo strávit čas na farmě, budete mít nezapomenutelné zážitky a okouzlení krásou tohoto místa. Pokud máte rádi přírodu, dobrodružství a malebné okolí, pak Lofotské ostrovy v Norsku jsou pro vás skvělou destinací.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky