Objevte lety za nejlepší ceny

Nový Zéland Nelson Lakes National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Nový Zéland Nelson Lakes National Park


1. Jak se dostanu do Nelson Lakes National Park?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do Nelson Lakes National Park, je letecky doletět do letiště v Nelsonu a poté pokračovat autobusem nebo autem do parku.

2. Kde se nachází Nelson Lakes National Park?
- Nelson Lakes National Park se nachází na Severním ostrově Nového Zélandu, asi 1,5 hodiny jízdy z Nelsonu.

3. Jaký je vstupní poplatek do parku?
- Vstup do Nelson Lakes National Park je bezplatný.

4. Jaké jsou nejlepší aktivity v Nelson Lakes National Park?
- Mezi nejoblíbenější aktivity v parku patří turistika, chůze po horských stezkách, rybolov, kanoistika a kempování.

5. Je možné v parku kempovat?
- Ano, Nelson Lakes National Park nabízí různé kempovací místa, která jsou dostupná veřejnosti.

6. Jaká je nejlepší doba roku k návštěvě Nelson Lakes National Park?
- Nejlepší doba k návštěvě parku je od listopadu do dubna, kdy je počasí příznivější a teploty jsou vyšší.

7. Mohu zde pozorovat divokou zvěř?
- Ano, v Nelson Lakes National Park je možné vidět divokou zvěř, včetně jezer a horyních koz.

8. Jsou tu veřejné toalety a záchody?
- Ano, v parku jsou k dispozici veřejné toalety a záchody.

9. Jak dlouho trvá obvyklá prohlídka parku?
- Doba, kterou strávíte v parku, závisí na vašich zájmech a aktivitách. Většinou se doporučuje strávit zde alespoň jeden celý den.

10. Je nutné si s sebou vzít jídlo a pití?
- Je dobré si s sebou vzít dostatek jídla a pití, protože v oblasti parku není mnoho možností pro občerstvení.


Ubytování Nový Zéland Nelson Lakes National Park


Nelson Lakes National Park, nacházející se v překrásné krajině Nového Zélandu, je jedním z nejkrásnějších a nejpopulárnějších národních parků v zemi. Tato oblast je domovem pro dvě nádherná jezera, Rotoiti a Rotoroa, obklopená malebnými horami a bujnou vegetací. Pokud se rozhodnete navštívit tento nádherný koutek Nového Zélandu, budete potřebovat ubytování.

Existuje několik možností ubytování v Nelson Lakes National Park, které uspokojí všechny typy návštěvníků. Můžete si vybrat mezi tradičními chatami nebo chatovými chatkami, kempy nebo chalupami v okolních oblastech.

Především je možné najít ubytování v různých chatkách nebo malebných chatových střediscích přímo v národním parku. Tyto chaty se nacházejí v malebných oblastech a nabízejí krásné výhledy na jezera a hory. Obvykle jsou vybaveny postelemi, koupelnou a základními kuchyňskými zařízeními. Chatařská střediska často nabízejí také další vybavení, jako je restaurace, bazén nebo saunu, takže si můžete užít pohodlí během vašeho pobytu.

Pro ty, kteří preferují více dobrodružný způsob ubytování, jsou k dispozici kempy. Nelson Lakes National Park nabízí různé kempovací místa, kde si můžete postavit stan nebo parkovat karavan. Většina kempů je vybavena základními toaletami a sprchami, a někdy i elektrickými přípojkami. Kempování vám umožní prozkoumat národní park blíže a kdykoliv se vydat na pěší turistiku nebo průzkum přírodních krás v okolí jezer.

Další možností je pronájem chalup v blízkých oblastech. Existuje několik vesnic v okolí Nelson Lakes, jako je St. Arnaud, kde jsou k dispozici pronájmy chalup. Tyto chalupy jsou často vybaveny plně vybavenou kuchyní, koupelnou a řadou dalšího vybavení, které vás bude pohodlnější během vašeho pobytu. Mnoho z nich má také nádherné výhledy na okolní krajinu a jezera.

Nelson Lakes National Park je také oblíbeným místem pro milovníky stanování. Existuje několik stanovacích míst, která jsou rozptýlena po celém národním parku. Tyto stanovací plochy vám umožní přenocovat v přírodě a prozkoumat nádherná jezera a hory. Většina z těchto stanovacích míst disponuje základními toaletami a občerstvením, ale je důležité si uvědomit, že zde nejsou k dispozici sprchy.

Při hledání ubytování v Nelson Lakes National Park je dobré si dát pozor na sezónní poptávku. Během turistické sezóny, která vrcholí od listopadu do března, může být obtížné sehnat volné ubytování. Proto se doporučuje rezervovat si ubytování co nejdříve, abyste si zajistili místo.

Nelson Lakes National Park je prosvětleným klenotem Nového Zélandu a nabízí nádherné přírodní krásy. Bez ohledu na to, zda si vyberete chatu, kemp nebo pronájem chalupy, budete mít možnost prožít nezapomenutelný pobyt v tomto nádherném národním parku.


Počasí Nový Zéland Nelson Lakes National Park


Nelson Lakes National Park je národní park na Jižním ostrově Nového Zélandu. Nachází se ve středu jižní alpské oblasti a je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších parkových oblastí země. Park je známý svými malebnými jezery, horskými vrcholky a úchvatnou přírodou. Jednou z nejdůležitějších vlastností parku je jeho variabilní a chladné počasí.

Nelson Lakes National Park má typické alpské podnebí s vysokou nadmořskou výškou, což ovlivňuje jeho počasí. V létě (prosinec až únor) jsou teploty mírné a pohybují se přibližně mezi 20-25 °C ve dne a 10-15 °C v noci. Avšak počasí v parku může být velmi rychle proměnlivé, takže i během letních měsíců je nutné být připraven na různé podmínky. To zahrnuje nošení teplých vrstev, nepropustných oblečení, deštníku a slunečních brýlí.

V zimě (červen až srpen) klesají teploty na nulu a až -5 °C, zatímco v horských oblastech dochází k ještě většímu poklesu. Tato doba je obzvláště oblíbená u milovníků zimních sportů a turistů, kteří se rádi vydávají na přechody hor. Novozélandští alpští vrcholci nabízejí perfektní terén pro sjezdové lyžování, snowboarding a skialpinismus. Je však důležité si uvědomit, že i během zimní sezóny může náhlé počasí způsobit změny plánů, a proto je třeba řádně se vybavit teplými a nepropustnými vrstvami oblečení, stejně jako vyhledat informace o aktuálních podmínkách a bezpečnostních pokynech pro pobyt v horách.

Celoročně je zde vysoká pravděpodobnost srážek, které se většinou vyskytují formou dešťových srážek. Díky dešti je krajina v parku krásně zelená a plná květin a lesů. Tyto vodní zdroje zároveň tvoří říční systémy a jezera, která jsou jednou z největších atrakcí Nelson Lakes National Park.

Kromě deštivých dní se zde může vyskytovat i silný vítr, zejména ve vyšších polohách a na otevřených pláních. Bouřlivé nebo větrné počasí může mít vliv na plánování venkovních aktivit, jako je turistika, rybaření nebo jízda na lodích po jezerech. Doporučuje se vždy sledovat meteorologické podmínky a respektovat pokyny a varování vydávaná na místě.

Nelson Lakes National Park je jedním z nejmalebnějších míst na Jižním ostrově Nového Zélandu, ale také jedním z nejobtížnějších co se počasí týče. Bez ohledu na roční dobu je důležité být dobře připravený a vybavený odpovídajícím oblečením a vybavením pro různé podmínky. Nezapomeňte si také užít krásy této jedinečné přírody a užijte si příjemný pobyt v Nelson Lakes National Park!


Letenka Nový Zéland Nelson Lakes National Park


Nelson Lakes National Park na Novém Zélandu patří k nejkrásnějším a nejnavštěvovanějším turistickým lokalitám na ostrově. Jeho dominantou jsou dva velké jezera – Rotoiti a Rotoroa, které jsou obklopeny malebnými lesy, horskými masivy a ledovcovými údolími.

Pokud se chystáte na Nový Zéland a Nelson Lakes National Park se stane jedním z vašich cílů, je nejlepší koupit si letenku přímo do města Nelson, které se nachází asi 100 kilometrů od parku. Z Nelsonu lze snadno dopravit se k jezerům autobusem nebo osobním vozem.

Park nabízí mnoho aktivit pro návštěvníky, kteří sem přijedou. Turistům se zde nabízejí různé trasy a stezky pro pěší turistiku, trekking a horskou cyklistiku. Nejoblíbenějšími trasami jsou treky k ledovcům, jako jsou Blue Lake a Angelus Hut, kde si turisté mohou na chvíli odpočinout a vychutnat si pohled na okolní krajinu.

Park je také plný vodních aktivit. Rybáři si zde mohou užít zlatou rybku a další druhy ryb, které v jezerech žijí. Kajakáři a vodáci si mohou pronajmout kajaky a vodní skútry a proplouvat kolem jezer a okolních údolí.

Pro milovníky vysokohorské turistiky nabízí park řadu vrcholů, na které se mohou vyškrábat. Mezi nejvyšší hory patří Mount Owen, Mount Robert a Mount Travers. Tyto hory zajisté potěší ty nejzkušenější horolezce, kteří si na Novém Zélandu chtějí vyzkoušet horskou turistiku naplno.

V Nelson Lakes National Park najdete také mnoho krásných vodopádů, včetně Rainbow Falls a Lake Creek Falls. Turisté, kteří se chystají na cestu k vodopádům, by měli mít na paměti, že některé cesty mohou být náročné a musí být zvládnuty s pevným krokem.

Celkově lze říci, že Nelson Lakes National Park patří k nejkrásnějším lokalitám na Novém Zélandu a je skutečně ideálním místem pro všechny milovníky přírody a adrenalinu. Pokud si chcete užít krásy novozélandské krajiny, neváhejte a pořiďte si letenku do Nelsonu a vyrazte na turistickou výpravu Nelson Lakes National Parku.


Dovolená Nový Zéland Nelson Lakes National Park


Nový Zéland je pro mnoho cestovatelů jednou z nejoblíbenějších destinací. Jeho úchvatné přírodní scenérie a jedinečná flóra a fauna lákají návštěvníky z celého světa. Pokud jste dobrodružného ducha a rádi objevujete přírodní krásy, Nelson Lakes National Park by měl být na vašem seznamu.

Nelson Lakes National Park se nachází na Jižním ostrově Nového Zélandu. Park je pojmenován po dvou hlavních jezerech v jeho srdci - Lake Rotoiti a Lake Rotoroa. Tyto krásné horské jezera přitahují návštěvníky svou jedinečnou modrou vodou a majestátními horami, které je obklopují.

Park nabízí širokou škálu aktivit pro turisty všech úrovní dovedností. Pro milovníky pěší turistiky je zde nepřeberné množství turistických stezek, které vás zavedou do srdce divoké přírody. Oblast je známá také svou bohatou faunou, která zahrnuje ibisy, kormorány, orly a kiwi ptáky.

Pokud se cítíte dobrodružněji, můžete se vydat na některé z horských túr, které vám umožní obdivovat úchvatné výhledy na okolní krajinu. Oblast je také rájem pro milovníky vodních aktivit. Můžete si pronajmout kajak nebo kánoi a prozkoumat jezera jak z blízka, tak daleko od břehu. Rybolov je také populární aktivitou v této oblasti, protože jezera jsou bohatá na pstruhy a lososy.

Park nabízí také řadu kempů a piknikových míst, kde si můžete odpočinout a obdivovat okolní krásu. Pokud preferujete pohodlnější způsob ubytování, v okolí parku je také několik malých měst s hotely a penziony.

Pro ty, kteří hledají opravdovou výzvu, je tu také možnost výstupu na nejvyšší horu Jižního ostrova - Mount Robert. Tato více než 1400 metrů vysoká hora nabízí úchvatné výhledy na celý park a okolní horstva.

Pokud navštívíte Nelson Lakes National Park, nezapomeňte také více poznat místní kulturu a historii. V parku se nachází několik maorských vesnic, které vám umožní lépe porozumět této bohaté kultuře.

Nelson Lakes National Park je bezpochyby jednou z nejkrásnějších přírodních rezervací na Novém Zélandu. Jeho jedinečná kombinace jezer, hor a divoké přírody přitahuje návštěvníky z celého světa. Pokud plánujete dovolenou na Novém Zélandu, nezapomeňte tuto krásnou oblast zařadit do svého itineráře. Určitě nebudete litovat!


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky