Objevte lety za nejlepší ceny

Nový Zéland Taupo

Nejčastější dotazy a odpovědi Nový Zéland Taupo


Dotazy:

1. Jak se dostat z letiště do Taupa?
2. Jaké jsou nejoblíbenější turistické atrakce v Taupu?
3. Kdy je nejlepší čas navštívit Taupo?
4. Jaké aktivity v Taupu jsou vhodné pro rodiny s dětmi?
5. Jaké jsou možnosti ubytování v Taupu?

Odpovědi:

1. Z letiště do Taupa se nejlépe dostanete taxíkem, pronájmem auta nebo autobusem.
2. Nejoblíbenější turistické atrakce v Taupu zahrnují Národní park Tongariro, Geotermální park Wairakei, Huka Falls a jezero Taupo.
3. Taupo je navštěvován celoročně, ale nejlepší čas na návštěvu je během letních měsíců (prosinec až březen).
4. V Taupu se nachází mnoho aktivit vhodných pro rodiny s dětmi, jako je například plavání ve Termálním bazénu AC Baths, procházky po promenádě Huka, cyklistika nebo rybaření.
5. V Taupu můžete najít různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů, apartmánů a kempů. Místní cestovní kanceláře často nabízejí různé slevy a balíčky. Doporučuje se rezervace ubytování předem, zejména během hlavní turistické sezóny.


Počasí Nový Zéland Taupo


Taupo je působivé město nacházející se v centrální části Nového Zélandu, které je proslulé svým krásným jezerem. Nejenže se jedná o důležitý turistický cíl, ale také o oblíbenou destinaci pro milovníky vodních sportů, kteří zde mohou vyzkoušet například rafting, jízdu na vodních skútrech, wakeboarding nebo paddleboarding. A jak je to s počasím v Taupo?

Taupo se nachází v mírném podnebném pásu, což znamená, že se zde setkáme s mírnými zimami a mírnějšími léty. Průměrná letní teplota se pohybuje kolem 22 °C, zatímco průměrná zimní teplota je kolem 10 °C. V létě může být v Taupo poměrně teplo, ale podobně jako na jiných místech v Novém Zélandu se počasí nemusí vždy držet trendu a můžeme se setkat s deštivými obdobími. Nicméně, většinou je léto v Taupo suché, takže pokud se chystáte na dovolenou do této oblasti, určitě si sebou vezměte krém na opalování a ochrannou přilbu pro jízdu na vodních skútrech.

Co se týče zimy, nejlepší čas k návštěvě Taupo je od června do srpna, kdy můžete zažít skvělé lyžování a snowboarding na nedalekých svazích. Může být chladno, takže byste měli být připraveni na teplé oblečení a na to, že se může objevit i sněhová bouře.

Celkově lze říci, že Taupo je krásné a pestré město, které nabízí návštěvníkům spoustu možností, co se týče activit a zážitků. Pokud se chystáte jet do Taupo, buďte připraveni na to, že počasí se může rychle měnit, ale pokud se budete chtít věnovat sportům na vodě, léto je nejlepším obdobím pro návštěvu. Naopak, pokud máte rádi zimní sporty, máte šanci v zimě zažít krásné a nezapomenutelné zážitky.


Dovolená Nový Zéland Taupo


Nový Zéland je země plná nádherných přírodních krás, které přitahují každoročně desítky tisíc turistů. Mezi nejznámější místa patří například Milford Sound, Franz Josef nebo Tongariro National Park. Největší město na Severním ostrově Auckland však není jediným místem, které stojí za návštěvu. Pokud se rozhodnete pro dovolenou na Novém Zélandu, určitě nesmíte vynechat Taupo.

Taupo je město nacházející se na břehu jezera Taupo, které je největším sladkovodním jezerem v celé zemi. Toto místo je ideální pro milovníky outdoorových aktivit, ale nabízí i vynikající podmínky pro klidnou dovolenou.

Taupo je zároveň skvělým výchozím bodem pro výlety do okolí. Nedaleko se nachází nejenom slavný Tongariro National Park, ale také národní park Whanganui a skutečná perla - Waitomo Glowworm Caves. V Taupo se nicméně najdou i nejrůznější aktivity, které vám pomohou načerpat síly a vyrovnat se s hektickým životem.

Milovníci adrenalinu mohou v Taupo absolvovat mnoho druhů vodních a horských sportů. Kromě klasiky jako je rafting, kanoistika nebo kayaking, se zde můžete věnovat například windsurfingu, parasailingu, bungee jumpingu anebo skákání padákem. Velkou výhodou této oblasti je i to, že kdekoliv se nacházíte, vždy máte krásný výhled na jezero Taupo a okolní hory.

Milovníci wellness si zde mohou užívat místní termální lázně, které nabízejí mnoho luxusních ošetření a masáží. Navíc můžete vyzkoušet i speciální procedury s využitím přírodních látek z oblasti.

Ty nejlepší výlety z Taupo jsou samozřejmě do blízkého okolí. Tongariro National Park, nejstarší a největší národní park na Novém Zélandu, je například ideálním místem pro horolezce a turisty. Oblast poskytuje návštěvníkům velkou příležitost pro túry na několik dní, ale také pro krátké výlety.

Navíc se v tomto parku nachází nejlepší horská dráha na světě, Kolejka Skyline Luge a kráter sopky, který je ideální pro rozmanité výlety.

Pokud máte rádi vodní sporty, národní park Whanganui nabízí možnost plavání, kanoistiky a kajakovaní v krásné řece Whanganui. Vydejte se také do Waitomo, kde si můžete prohlédnout fascinující jeskyně s neobvyklým osvětlením.

Taupo se nabízí tedy jako ideální dovolená pro všechny, kdo milují přírodu a aktivní dovolenou. Unikátní přírodní scenérie, kombinovaná s bohatým kulturním dědictvím a skvělými turistickými atrakcemi, dělají z Taupo dvacátého století neutrousané a nejnavštěvované centrum Nového Zélandu.


Letenka Nový Zéland Taupo


Taupo je malebné město na Novém Zélandu, které je oblíbenou turistickou destinací díky svému nádhernému přírodnímu prostředí a bohatým outdoorovým aktivitám. Každoročně sem proudí tisíce návštěvníků, kteří touží objevit krásnou krajinu, vyzkoušet adrenalinové sporty a relaxovat v teplých přírodních pramenech.

Neustále aktivní sopka Taupo, která se nachází v samém srdci oblasti, vytvořila nádhernou část země, kterou můžete objevovat. Pokud hledáte vzrušující zážitky, můžete se vydat na paragliding nebo skydiving a zažít adrenalinový spád při letu nad úchvatnou krajinou Taupo. Odvážlivci si také mohou vyzkoušet bungee jumping z jednoho z místních mostů nebo se vydat na rafting na divoké řece Waikato.

Pro ty, kteří preferují spíše klidnější aktivity, je tu mnoho možností. Turisté mohou využít množství stezek a tras na pěší turistiku a procházky kolem známého jezera Taupo, které je největším sladkovodním jezerem v Austrálii a Oceánii. Nádherné pláže kolem jezera nabízejí ideální podmínky pro opalování, pikniky a vodní sporty jako je windsurfing a jachting. Přírodní rezervace Orakei Korako Thermal Wonderland je dalším turistickým lákadlem, kde můžete obdivovat geotermální jevy, vývěry horké vody a bahenní sopky.

Po náročném dni stráveném venku se můžete uvolnit v jednom z místních geotermálních koupališť, která jsou roztroušena po celém městě. Teplé přírodní prameny v Taupo jsou vyhřívané geotermální činností a jsou ideálním místem k relaxaci a oživení. Pokud vám nevadí chladnější teploty, můžete se dokonce vydat na noční koupání až za západ slunce.

Aby bylo možné se dostat na Nový Zéland a do Taupo, je nejlepší zakoupit letenku přímo do letiště Taupo nebo do letiště v blízkém městě Rotorua. Letenky na tento vzdálený ostrov jsou obvykle dražší než letenky do jiných evropských destinací, proto je důležité plánovat cestu dopředu a hledat nejlepší nabídky a slevy. Délka letu závisí na vašem odletovém místě, ale obecně je to dlouhá cesta, která vyžaduje dobrou přípravu a pohodlné sedadlo.

Taupo na Novém Zélandu je místem, které nabízí dokonalou kombinaci přírodní krásy a adrenalinových dobrodružství. Je to perfektní destinace pro dovolenou plnou dobrodružství nebo relaxace v nádherné přírodě. Jestliže hledáte exotické místo, které vám poskytne nezapomenutelné zážitky, pak je Taupo místem, které stojí za návštěvu.


Ubytování Nový Zéland Taupo


Nový Zéland je zemí, která je plná nádherných přírodních úhlav, což z ní dělá velice oblíbenou turistickou destinaci. Jedním z nejkrásnějších míst na Novém Zélandu je město Taupo. Toto město na severním ostrově je známé díky svému nádhernému jezeru Taupo. Pokud plánujete návštěvu tohoto města, musíte si zajistit kvalitní ubytování. V tomto článku se podíváme na to, co všechno můžete v Taupo najít.

V Taupo najdete velký výběr ubytování, které vyhovuje každému rozpočtu i potřebám. Můžete si například pronajmout moderní apartmán s výhledem na jezero nebo se ubytovat v motelu nebo hostelu. Mnoho ubytování v Taupo nabízí různé výhody jako bazén, spa nebo wellness centrum. Pokud máte rádi sport, můžete si zarezervovat ubytování s přístupem ke golfovému hřišti nebo k tenisovým kurtům.

Pokud hledáte něco luxusního, můžete se ubytovat v některém z místních luxusních hotelů. Například Huka Lodge je pětihvězdičkový hotel s luxusním zařízením a nabízí úchvatné výhledy na jezero. Na druhé straně můžete najít cenově dostupnou možnost ubytování v některém z motelu či hostelů. Například hostel Rainbow Lodge nabízí společenskou místnost a zahrádku.

Kromě toho má Taupo mnoho dalších možností ubytování, jako jsou pěkné chaty a penziony, které se nacházejí v severní části města. Tyto místa nabízejí úchvatné výhledy a umožňují vám přístup k mnoha outdoorovým aktivitám.

Pokud hledáte ubytování v Taupo, doporučujeme si ho zarezervovat s předstihem kvůli vysoké poptávce v období turistické sezóny. Ať už hledáte levné či luxusní ubytování, v Taupo jsou pro vás k dispozici příjemné možnosti. Tu nejlepší volbu byste měli podle svých potřeb a rozpočtu vybrat sami. Samozřejmě, nezapomeňte po náročném dni objevování krás města Taupo si odpočinout a obnovit si síly v pohodlná a kvalitním ubytování.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky