Objevte lety za nejlepší ceny

Portugalsko Parque Natural da Serra da Estrela

Letenka Portugalsko Parque Natural da Serra da Estrela


Pokud hledáte nový a neobvyklý evropský cíl pro vaše dovolenou, určitě byste měli zvážit návštěvu Portugalska a jeho národního parku Parque Natural da Serra da Estrela. Tento malebný a horský park leží ve střední části Portugalska a nabízí skvělé možnosti pro turisty, kteří hledají přírodu, dobrodružství a odpočinek.

Serra da Estrela je největším národním parkem v Portugalsku a také jediným horským parkem v zemi. Nachází se ve vyšších částech pohoří Serra da Estrela, které je nejvyšší horou Portugalska. Park je tvořen malebnými horami, divokými lesy, krásnými řekami a jezery a je rájem pro outdoorové aktivity.

Pro milovníky přírody a turisty, kteří si chtějí užít horské prostředí, je tu řada atraktivit. Zdejší horské túry jsou nejpopulárnějším způsobem, jak objevovat krásy této oblasti. Existuje mnoho tras vhodných pro různé úrovně zdatnosti, od snadných procházek po náročnější výstupy na vrchol hory. Při těchto výletech se budete moci potěšit dechberoucími výhledy na okolní krajinu.

Další zajímavou aktivitou, kterou si můžete v parku užít, je cykloturistika. Zdejší horské cesty nabízí skvělé možnosti pro jízdu na horském kole anebo si můžete pronajmout kolo a projet si okolí. V letních měsících můžete také využít jezera a řeky k plavání a rybaření.

Serra da Estrela je také známá svým bohatstvím flora a fauny. V parku můžete pozorovat různé druhy volně žijících zvířat, jako jsou kamzíci, koroptve, kance divokého a mnoho dalších. Pokud máte štěstí, můžete se dokonce setkat s kriticky ohroženým druhem - ibérim nebo orlem královským.

Navíc, pokud jste příznivcem zimních sportů, Serra da Estrela je také jedním z nejlepších míst v Portugalsku pro lyžování. Zdejší lyžařské středisko Vodafone Serra da Estrela nabízí sjezdovky pro všechny úrovně lyžařů a snowboardistů.

Kromě toho, že park nabízí přírodní zážitky, je tu také bohatá kulturní a historická tradice. V horských vesnicích, které obklopují park, můžete vidět tradiční portugalskou architekturu a ochutnat místní speciality gastronomie, jako je ovčí sýr a tradiční koláče.

Pokud jde o ubytování, je k dispozici řada možností od malých horských chat po luxusní hotely. Bez ohledu na váš rozpočet, určitě si najdete vhodné ubytování.

Takže, pokud hledáte novou a zajímavou destinaci pro svou dovolenou, Portugalsko a jeho národní park Parque Natural da Serra da Estrela by mohly být tou pravou volbou. Tato horská oáza nabízí úžasné přírodní scenérie, bohatou faunu a floru a možnosti pro dobrodružné aktivity. Nechte se unést krásou a klidem tohoto úžasného místa, kterým je Serra da Estrela.


Počasí Portugalsko Parque Natural da Serra da Estrela


Portugalsko je známé svým příjemným teplým a středomořským podnebím. Nicméně, existuje jedno místo v Portugalsku, které je pro své počasí zcela odlišné od ostatních oblastí. Jedná se o Parque Natural da Serra da Estrela, nejvyšší horstvo v Portugalsku.

Parque Natural da Serra da Estrela se nachází ve střední části země a jeho vrcholky dosahují výšek až kolem 2 000 metrů nad mořem. Díky těmto výškám zde panuje horské klima, které se výrazně liší od zbytku Portugalska.

V létě je počasí v Parque Natural da Serra da Estrela mnohem příjemnější a chladnější než v okolních oblastech. Průměrné teploty se pohybují kolem 25°C a v noci klesají na příjemných 15°C. Díky tomu je toto místo populárním útočištěm pro turisty, kteří chtějí uniknout horku a shonu měst. Je zde možnost podnikat různé outdoorové aktivity, jako je horolezectví, horská turistika a jízda na horském kole.

Zima v Parque Natural da Serra da Estrela přináší opačné počasí. Bývá zde chladno a suchý sníh pokrývá vrcholky hor. Toto je jedno z mála míst v Portugalsku, kde můžete zažít sněhovou nadílku. Díky této přírodní kráse se Parque Natural da Serra da Estrela stává velmi populárním cílem pro lyžaře a snowboardisty. Existuje zde i lyžařské středisko, které nabízí upravené sjezdovky a vleky.

Jaro a podzim v této oblasti jsou mírnější. Teploty neklesají tak nízko, jako v zimě, ale stále je zde o něco chladněji než v nížinách. Tyto roční období jsou ideální pro procházky a objevování přírodních krás. Fauna a flóra v Parque Natural da Serra da Estrela patří k nejpestřejším v Portugalsku.

Pokud máte rádi různorodé a měnící se počasí, pak je Parque Natural da Serra da Estrela ideální destinací pro vás. Během jednoho roku zde můžete zažít vše od slunečných a teplých dní v létě až po sněhové bouře a lyžování v zimě. Výjimečné horské podnebí tohoto národního parku vytváří jedinečnou atmosféru, kterou stojí za to objevit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Parque Natural da Serra da Estrela


1. Co je Parque Natural da Serra da Estrela?

Parque Natural da Serra da Estrela je přírodní park nacházející se v Portugalsku. Je to největší přírodní park v zemi a zahrnuje pohoří Serra da Estrela.

2. Jak se dostat do Parque Natural da Serra da Estrela?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Parque Natural da Serra da Estrela, je autem. Park je přístupný po silnicích ze sousedních měst a obcí. Existuje také veřejná doprava, jako jsou autobusy, které jezdí do parku.

3. Jaké aktivity mohu v Parque Natural da Serra da Estrela dělat?

V parku je možné podniknout různé aktivity, jako jsou turistika, horská cyklistika, lyžování, výlety na koni nebo jízdu na člunu po jezeře v oblasti. Je zde také možnost pozorování přírody a fotografování.

4. Kde se nachází nejvyšší hora Parque Natural da Serra da Estrela?

Nejvyšší hora Parque Natural da Serra da Estrela se jmenuje Torre a dosahuje výšky 1 993 metrů. Nachází se v centrální části parku.

5. Jaká je nejvhodnější doba k návštěvě Parque Natural da Serra da Estrela?

Nejlepší doba pro návštěvu parku závisí na preferencích a plánovaných aktivitách. V zimě je oblíbené lyžování, zatímco v létě je vhodné pro turistiku a procházky po přírodě. Jaro a podzim jsou obdobím, kdy je počasí mírné a ideální pro různé aktivity.

6. Jaký je vstupní poplatek do parku?

Vstup do Parque Natural da Serra da Estrela je zdarma. Některé aktivity, jako je lyžování nebo využití vyhlídkových věží, mohou být s poplatkem.

7. Jaké bylinky a zvířata se vyskytují v Parque Natural da Serra da Estrela?

V parku se nachází různé druhy bylin a květin, včetně endemických rostlin. Mezi živočichy, kteří zde žijí, patří například rys ostrovid, los evropský, orel skalní a orlosup bradatý.

8. Je možné v parku kempovat?

Ano, v Parque Natural da Serra da Estrela je možné kempovat na určených místech. Existují také kempry a chatky k pronájmu v blízkosti parku.

9. Existují v parku restaurace nebo obchody?

Ve větších obcích v okolí parku jsou restaurace, kavárny a obchody, kde si můžete koupit jídlo nebo suvenýry. V samotném parku je omezené množství restaurací.

10. Jak dlouho bych měl plánovat na návštěvu Parque Natural da Serra da Estrela?

Doba, kterou byste měli plánovat na návštěvu parku, závisí na tom, kolik času chcete trávit venku a jaké aktivity plánujete. Doporučuje se alespoň jednodenní návštěva, ale pokud si chcete vychutnat park plně, měli byste si nechat více času.


Dovolená Portugalsko Parque Natural da Serra da Estrela


Pokud hledáte dovolenou plnou přírodního krásy, dobrodružství a úchvatných výhledů, portugalský národní park Serra da Estrela je pro vás ideální volbou. Tento park se nachází ve střední části Portugalska, a je jedním z nejkrásnějších regionů země.

Parque Natural da Serra da Estrela je největší chráněné území v Portugalsku, které je lemované vysokými štíty a strmými srázy. Jeho dominantní horou je Torre, která je nejvyšším vrcholem celé země. Park nabízí návštěvníkům širokou škálu aktivit a příležitostí k objevování.

Jednou z nejpřitažlivějších věcí na dovolené v Parque Natural da Serra da Estrela je možnost provozovat zimní sporty. Díky svým horám a chladnějšímu klimatu nabízí park ideální podmínky pro lyžování, snowboarding a jiné zimní aktivity. Zdejší sjezdovky jsou ideální jak pro začátečníky, tak pro pokročilé sportovce.

Park je také domovem pro mnoho krásných jezer, vodopádů a horských řek, které přitahují milovníky přírody a turisty. Je možné si pronajmout kajak nebo malou loď a prozkoumat tato místa z vody. Národní park je také rájem pro pěší turistiku a nabízí rozmanité stezky pro každou úroveň.

Při návštěvě Parque Natural da Serra da Estrela si nenechte ujít návštěvu horských vesnic. Tyto malebné vesničky nabízejí tradiční portugalskou atmosféru a krásné výhledy na okolní krajinu. Objevte místní kulturu, ochutnejte úžasné místní pokrmy a objevujte starobylé středověké budovy.

V parku najdete také několik muzeí, která vám pomohou porozumět historii a přírodě této oblasti. Například Museum ovčáctví v Seie vám přiblíží tradiční portugalskou pastevectví a zpracování vlny. Muzeum lanovky v Covilhã vám pak představí technologický a historický vývoj regionu.

Pokud se rozhodnete navštívit Parque Natural da Serra da Estrela, je nejlepší si několikadenní dovolenou naplánovat tak, abyste měli čas co nejlépe si park užít. Existuje mnoho možností ubytování v oblasti, od malých penzionů až po luxusní horské hotely.

Celkově vzato, Parque Natural da Serra da Estrela je skvělým místem pro dovolenou, která spojuje přírodu, dobrodružství, kulturu a relaxaci. Nechte se okouzlit krásou tohoto portugalského parku a zažijte jedinečnou dovolenou plnou nezapomenutelných zážitků.


Ubytování Portugalsko Parque Natural da Serra da Estrela


Pokud hledáte dokonalou dovolenou plnou hor, pohody a krásné přírody, určitě vás zaujme portugalský národní park Serra da Estrela. Tento park je nejvyšší horou Portugalska a je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí odpočinout a užít si krásné výhledy.

Pokud hledáte ubytování v této oblasti, můžete si vybrat z různých možností, od luxusních hotelů po útulné penziony. Některá jsou situována přímo v parku s jedinečným výhledem na okolní krajinu.

Jedním z nejslavnějších hotelů v této oblasti je H2otel, který nabízí komfortní ubytování, wellness centrum a nádherné výhledy na hory. Tento hotel je oblíbený zejména pro svůj moderní design a krásné prostředí v blízkosti řeky a lesů.

Další skvělou volbou je hotel Pousada Convento de Belmonte, který se nachází v klášterním komplexu postaveném v roce 1258. Můžete zde ochutnat místní kuchyni a vyspat se v krásně zařízených pokojích s tradiční portugalskou atmosférou.

Pro ty, kteří hledají útulnější a cenově dostupnější ubytování, jsou dostupné i turistické chaty a horské chaty nabízející úžasné výhledy. Tyto chaty jsou ideální pro rodinné dovolené nebo pro skupiny přátel, kteří si chtějí užít horskou atmosféru.

Pokud jste fanouškem kempování a přírodních zážitků, máte na výběr z několika kempů, které nabízejí vynikající služby pro turisty a jsou situovány v blízkosti národního parku Serra da Estrela.

V Portugalsku se nachází několik krásných míst pro turisty, ale národní park Serra da Estrela je skutečně unikátní a stojí za návštěvu. Ať už si zvolíte jakýkoliv druh ubytování, můžete se těšit na krásné okolí a nezapomenutelné zážitky.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky