Objevte lety za nejlepší ceny

Řecko Korfu Messonghi

Letenka Řecko Korfu Messonghi


Korfu je oblíbeným turistickým cílem pro milovníky slunce, moře a krásné přírody. Tato řecká ostrovní destinace je známá svými fantastickými plážemi, které lákají návštěvníky z celého světa. Mezi nejkrásnější místa na ostrově patří také letovisko Messonghi, které se nachází na jihovýchodním pobřeží Korfu.

Letenka do Řecka, konkrétně na Korfu, je výhodným způsobem, jak se dostat do tohoto malebného letoviska. Cesta letecky je rychlá a pohodlná, což umožňuje trávit více času na samotném místě. Existuje mnoho leteckých společností nabízejících lety do Korfu z různých evropských destinací.

Messonghi je přímořské letovisko, které si uchovalo svou tradiční šarm. Jeho dlouhá písečná pláž láká slunečníky a milovníky vodních sportů. Moře je zde křišťálově čisté a zcela vhodné pro plavání a šnorchlování.

Kromě času stráveného na pláži je zde spousta dalších aktivit, které si můžete užít. Prozkoumejte městečko Messonghi a objevte jeho úzké uličky, tradiční taverny, kavárny a obchůdky. Toto letovisko je ideální pro ty, kteří chtějí zažít autentickou řeckou atmosféru a vychutnat si skutečnou pohostinnost místních obyvatel.

Pokud se rozhodnete prozkoumat okolní krajinu, nezapomeňte navštívit Achillion, někdejší letní sídlo rakouské císařovny Alžběty Bavorské. Toto impozantní palácové sídlo je obklopené krásnou zahradou a nabízí nádherný výhled na moře.

Další zajímavou atrakcí je starověké město Kerkira, které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Zamilujte se do jeho úzkých uliček, malebných náměstí a impozantního starověkého hradu.

Messonghi je také ideálním výchozím bodem pro výlety do okolních vesnic a do přírodních rezervací, jako je například Chrissí akti. Toto chráněné území nabízí jedinečné příležitosti k pozorování ptáků a procházce přírodou.

Příjemným způsobem, jak zakončit den, je návštěva jedné z místních tavern a ochutnání tradiční řecké kuchyně. Nezapomeňte si vychutnat také jedno z místních vín, která jsou proslulá svou kvalitou.

Pokud hledáte destinaci pro letní dovolenou, letenka do Řecka na Korfu do letoviska Messonghi je skvělou volbou. Toto malebné letovisko nabízí nádhernou pláž, autentickou atmosféru a spoustu aktivit, které potěší každého návštěvníka. Poletět do Messonghi znamená vstoupit do ráje na zemi.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Korfu Messonghi


Nejčastější dotazy a odpovědi o Řecku (Korfus, Messonghi):

1. Jak se dostat na Korfu?
- Nejběžnější způsob je letecky. Korfu má mezinárodní letiště, které je dobře spojené s mnoha evropskými letišti.

2. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Korfu?
- Nejlepší doba pro návštěvu Korfu je od dubna do října. V tomto období je počasí teplé, slunečné a vhodné pro dovolenou u moře.

3. Kde se nachází Messonghi?
- Messonghi je oblíbenou turistickou oblastí na východním pobřeží Korfu. Nachází se asi 20 km od hlavního města Kerkira.

4. Jaké jsou nejlepší pláže v Messonghi?
- V Messonghi jsou dvě hlavní pláže - Messonghi Beach a Moraitika Beach. Obě nabízejí jemný písek, čistou vodu a možnosti vodních sportů.

5. Co si mohu prohlédnout v okolí Messonghi?
- V blízkosti Messonghi se nachází několik zajímavých míst, jako je Achillio Palace, starobylé kostely, kopcovité vesnice a několik dalších plážových letovisek, jako je například Moraitika nebo Chlomos.

6. Jaké jsou místní speciality v Messonghi?
- V Messonghi a na Korfu můžete ochutnat místní speciality jako například souvlaki (grilované maso na špejli), tzatziki (výborná řecká pomazánka z jogurtu a okurky), moussaka (řecký tradiční pokrm s vrstvami brambor, baklažánu a mleteho masa) a mnoho dalších.

7. Můžu si půjčit auto v Messonghi?
- Ano, v Messonghi a na Korfu je možné si půjčit auto. Můžete se obrátit na místní autopůjčovny nebo si rezervovat auto předem prostřednictvím internetu.

8. Jaké jsou hlavní turistické atrakce na Korfu?
- Kromě pláží jsou na Korfu mnohé historické atrakce, jako je staré město Kerkira, Achillio Palace, Mon Repo Palace a mnoho dalších přírodních a kulturních památek.

9. Jaký je místní časový posun na Korfu?
- Korfu se nachází v časové zóně GMT+2 (letní čas) nebo GMT+3 (standardní čas) v zimě.

10. Jaké jsou místní zvyky a tradice na Korfu?
- Korfu má bohatou kulturní historii a místní lidé jsou hrdí na svou tradici. Mezi místními zvyky a tradice patří například pohřbívání a dekorace křížů během Velikonoc, tradiční tance a hudba, stejně jako typické řecké svátky a oslavy.


Počasí Řecko Korfu Messonghi


Korfu je nejjižnějším ostrovem v Jónském moři a je známý svým krásným počasím a nádhernými plážemi. Jednou z oblíbených destinací na Korfu je přímořská vesnice Messonghi, která nabízí jak relaxaci na pláži, tak i možnost objevování okolních památek a kultur.

Messonghi se nachází na východě ostrova a je ideálním místem pro dovolenou, pokud hledáte slunečné a teplé počasí. Má středomořské podnebí s mírnými zimami a teplými léty. Letní teploty se pohybují kolem 30 °C, což poskytuje ideální prostředí pro koupání a opalování na plážích.

Pláže v Messonghi jsou zpravidla písčité nebo oblázkové a mají krásně modré moře. Mezi nejpopulárnější pláže patří pláž v samotné vesnici Messonghi a pláž Boukari, která je známá svými rybářskými tavernami.

Pokud si na dovolené přejete více než jen ležení na pláži, můžete také navštívit některé historické památky v okolí. Nedaleko se nachází slavný městský stát Korfu, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Můžete si prohlédnout jeho pevnost, starobylé kostely a malebné uličky se tradiční architekturou.

Dalšími zajímavými místy v okolí jsou Achilleion, bývalá letní rezidence rakouské císařovny Alžběty, známé jako Sissi, a křesťanský klášter Vlacherna, který se nachází na malém ostrůvku nedaleko Korfu.

Co se týče počasí v Messonghi, léto je nejteplejším obdobím, s minimálními srážkami a slunečnými dny. Jaro a podzim jsou mírné s teplotami kolem 20-25°C a je zde větší možnost srážek. Zima je na Korfu velmi mírná, s teplotami kolem 10-15 °C.

Celkově lze tedy říci, že Messonghi na Korfu nabízí příjemné a slunečné počasí, které je ideální pro plážovou dovolenou. Navíc, díky své blízkosti k historickým památkám a jiným turistickým atrakcím, je Messonghi skvělým výchozím bodem pro prozkoumání celého ostrova.


Dovolená Řecko Korfu Messonghi


Messonghi je oblíbený turistický cíl na ostrově Korfu v Řecku. Toto malebné letovisko se nachází na východním pobřeží ostrova a je obklopeno zelenými pahorky a krásnými plážemi. Je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidnou a relaxační dovolenou s možností vychutnat si slunce, moře a úžasné výhledy.

Jedním z hlavních lákadel tohoto letoviska je jeho pohádková pláž. Messonghi pláž je písečná a moře zde má jasně modrou barvu. Můžete si zde pronajmout lehátka a slunečníky a relaxovat na pláži nebo si užívat vodní sporty, jako je šnorchlování, potápění nebo jízda na banánu. Na promenádě u pláže můžete také obdivovat tradiční řeckou architekturu a vychutnat si oblíbená řecká jídla v některé z místních restaurací.

Pokud máte rádi procházky přírodou, Messonghi je skvělým výchozím bodem pro objevování krásných okolních míst. Můžete se vydat na procházku k nedalekému horskému sídlu Chlomos, kde si můžete užít malebné výhledy na Messonghi a okolní ostrov. Další možností je navštívit tradiční vesničku Agios Mattheos, která je od Messonghi vzdálena jen několik kilometrů. Tato vesnice je známá svým klidem a autentickou atmosférou a nabízí návštěvníkům možnost poznat skutečný řecký život.

Vzhledem k blízkosti Korfu města, je také doporučeno navštívit největší město na ostrově, které je vzdálené asi 20 km od Messonghi. Korfu město je známé svou impresivní architekturou, starým městem plným úzkých uliček, kavárnami a obchody s místními produkty. Zde můžete také navštívit známou pevnost, která nabízí nádherný výhled na město a okolní oblasti.

Při návštěvě Messonghi byste také neměli vynechat tradiční řeckou večerku. Místní obyvatelé často pořádají večery plné tance, hudby a tradičního jídla. To je skvělá příležitost pro návštěvníky poznat a zkusit typické řecké tance a pokrmy.

Dovolená v Messonghi nabízí skvělé možnosti pro relaxaci a objevování krás řecké kultury. Můžete si užít příjemné chvíle na pláži, poznávat okolní přírodu a navštívit historická místa. Pokud hledáte klidnou a odpočinkovou dovolenou, Messonghi na ostrově Korfu je ideální volbou.


Ubytování Řecko Korfu Messonghi


Korfu je jedním z nejpopulárnějších a nejkrásnějších řeckých ostrovů. Jeho přírodní krása, bohatá historie a nádherné pláže přitahují každoročně tisíce turistů z celého světa. A jedním z nejlepších míst k pobytu na Korfu je oblast Messonghi.

Messonghi je malebné pobřežní letovisko ležící na východním pobřeží Korfu. Má vše, co potřebujete pro pohodlný a relaxační pobyt. Messonghi se nachází ve velmi klidné a klidné části ostrova, a proto je ideálním místem pro ty, kteří hledají odpočinek a relaxaci.

K dispozici je široká škála ubytování v Messonghi, která splní potřeby a představy každého turisty. Najdete zde luxusní hotely, rodinné penziony, apartmány a vilky s výhledem na moře. Místní ubytování je známé svou pohostinností a přívětivostí personálu.

Pokud cestujete s rodinou, nebo pokud hledáte více volnosti a soukromí, můžete si pronajmout apartmán nebo vilku. Mnoho z těchto ubytování nabízí vlastní bazén, zahradu a grilovací zařízení. To vám umožní relaxovat a užívat si dovolenou bez jakéhokoliv omezení.

Messonghi má také mnoho skvělých restaurací, kaváren a barů, které nabízejí tradiční řeckou kuchyni i mezinárodní speciality. Po celý den si můžete vychutnávat čerstvě připravená jídla a místní speciality, jako je například moussaka, souvlaki a španělský šalát. Večer si pak můžete vychutnat drink v jedné z místních barů a obdivovat nádherný výhled na moře.

Messonghi má také jednu z nejkrásnějších pláží na Korfu. Pláž je dlouhá několik kilometrů a je pokrytá jemným pískem a křišťálově čistou vodou. Je ideální pro opalování, plavání a různé vodní aktivity, jako je například šnorchlování a potápění. Navíc je pláž dobře vybavena lehátky, slunečníky a plážovými bary, kde si můžete objednat osvěžující nápoje a občerstvení.

Pokud máte rádi dobrodružství, můžete si pronajmout lod nebo katamarán a prozkoumat krásy pobřeží Korfu. Místní turistické kanceláře nabízejí různé výlety a plavby, které vám umožní objevit skryté zátoky, malé ostrůvky a úchvatné skalní útvary.

Celkově lze říci, že ubytování v Messonghi na Korfu je skvělou volbou pro ty, kteří hledají klidnou dovolenou plnou krásných pláží, skvělého jídla a přátelské atmosféry. Bez ohledu na to, zda jste zamilovaný pár, rodina s dětmi nebo samotný dobrodruh, Messonghi má vše, co potřebujete k tomu, abyste měli nezapomenutelný pobyt na korfiotském ostrově.

Takže neváhejte a vydejte se na dovolenou do Messonghi na Korfu a zažijte dokonalou kombinaci relaxace, adrenalinových zážitků a krásné přírody!


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky