Objevte lety za nejlepší ceny

Řecko Lesvos

Ubytování Řecko Lesvos


Lesbos, též známý jako Lesbos, je největší ostrov v souostroví ostrovů Egejského moře a nachází se na východním pobřeží Řecka. V posledních letech se tento ostrov stal velmi oblíbeným mezi turisty ze všech koutů světa, zejména díky svému jedinečnému kulturnímu dědictví, přírodní kráse a neuvěřitelně přívětivým lidem. Pokud zvažujete návštěvu tohoto ostrova, zde je náš průvodce ubytování v Lesbosu.

Možnosti ubytování:

Pokud hledáte ubytování v Lesbosu, máte na výběr z mnoha možností. Od luxusních hotelů a vil s bazény a výhledy na moře přes stylové apartmány až po tradiční řecké domy nebo chatky v přírodě. Zde jsou čtyři způsoby, jak najít to nejlepší ubytování v závislosti na vašich preferencích.

1. Hotely
Pokud hledáte pohodlné ubytování s plným servisem, na Lesbosu je mnoho luxusních hotelů s moderními pokoji, restauracemi a bary. Tyto hotely jsou ideální pro lidi, kteří očekávají pohodlí a luxus během svých dovolených.

2. Apartmány
Pro ty, kteří hledají více prostoru a soukromí, jsou zde nádherné apartmány, které nabízejí moderní vybavení, jako je kuchyň, obývací pokoj a soukromou terasu nebo balkón. Apartmány jsou ideální pro rodiny a skupiny přátel, kteří chtějí společně trávit čas a užít si pohodlí a autonomii obytného prostoru.

3. Tradiční řecké domy
Pokud chcete ubytování s autentickou řeckou atmosférou, doporučujeme vám ubytování v tradičních řeckých domech, které se nachází v blízkosti malebných obcí na ostrově. Tyto domy byly obnoveny s ohledem na zachování původní architektury a nabízejí příjemný prostor k ubytování. Navíc, tyto domy jsou zpravidla velmi blízko k nádherným plážím a k turistickým atrakcím.

4. Chatky v přírodě
Pokud chcete strávit váš pobyt v Lesbosu v klidu a v tichu, pak vás bude zajímat ubytování v chatkách v přírodě, některé z nich jsou dostupné i díky různým nabídkám od Airbnb. Tyto chatky obklopené krásnou přírodou nabízejí vysoce kvalitní ubytování, kde lze vychutnat krásy okolí a různých přírodních scenérií ostrova.

Lesbos je krásný ostrov v Řecku, který nabízí širokou škálu ubytování. Bez ohledu na vaše preference a požadavky bude určitě ​​nalezena ideální volba pro vás, která naplní vaše očekávání a pobyt na ostrově Lesbos si maximálně užijete. Enjoy Your Stay!


Dovolená Řecko Lesvos


Řecko je jednou z nejpopulárnějších dovolenkových destinací pro turisty ze všech koutů světa. Jedním z méně známých, ale přesto krásných ostrovů, je Lesvos. Toto místo nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci překrásné přírody, historických památek a vynikající gastronomie.

Ostrov Lesvos, také známý jako Mytilene, se nachází v Egejském moři. Ostrov je bohatý na rozmanité přírodní krásy, které zahrnují zelené kopce, olivové háje, termální prameny a úchvatné pláže. Turisté mohou vychutnat krásné výhledy a procházky přírodou, ať už se jedná o výlet do hora Lepetymnos nebo pobyt na jedné z nedotčených pláží.

Historické památky na ostrově Lesvos jsou také fascinující. Starověké město Mytilene je domovem impozantního hradu, který pochází z byzantské éry a nabízí nádherný výhled na ostrov. Existuje také mnoho starověkých ruin, jako například přírodní horké prameny ve městě Thermi, které jsou datovány až do 3. století před naším letopočtem.

Dalším důvodem, proč si vybrat dovolenou na ostrově Lesvos, je jeho skvělá gastronomie. Lesvos je známý svými tradičními pokrmy, které mají svůj původ v tradiční řecké kuchyni. Turisté mohou ochutnat lahodné mořské plody, čerstvé ryby a speciálnosti jako například sýr s ocetem nebo místní víno. Restaurace a taverny nabízejí autentické jídla, která vás okouzlí svou chutí.

Ostrov Lesvos poskytuje také mimořádné možnosti pro outdoorové aktivity. Turisté se mohou vydat na pěší turistiku po okolí, provozovat vodní sporty nebo se vydat na rybářské výlety. Ostrov je také oblíbeným místem pro pozorování ptáků - je známý příchodem tisíců ptáků během migrační sezóny.

Pokud hledáte klid a odpočinek, ale zároveň chcete zažít něco nového a fascinujícího, je ostrov Lesvos ideálním místem pro vaši dovolenou. Svojí přírodní krásou, historickými památkami a vynikající gastronomií vám tento ostrov nabízí všechno, co potřebujete k nezapomenutelnému dovolené.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Lesvos


Nejčastější dotazy a odpovědi o ostrově Lesvos v Řecku jsou:

1. Jak se dostanu na ostrov Lesvos?
Odpověď: Nejčastější způsob dopravy na ostrov Lesvos je letecky z Athén nebo jiných velkých řeckých měst. Další možností je trajektem z pevninského Řecka.

2. Kdy je nejlepší doba navštívit Lesvos?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu Lesvosu je od dubna do října, kdy je teplota příjemná a málo srážek.

3. Jaké jsou nejznámější pláže na ostrově Lesvos?
Odpověď: Mezi nejznámější pláže na ostrově Lesvos patří Vatera, Petra, Molyvos a Skala Eressos.

4. Co se dá dělat na ostrově Lesvos?
Odpověď: Na ostrově Lesvos lze podniknout výlety do malebných vesnic, prozkoumat starověké památky, relaxovat na plážích, ochutnat místní kuchyni a navštívit termální prameny.

5. Jak se dostat z letiště na ostrově Lesvos do města Mytilene?
Odpověď: Z letiště v Mytilene je možné se dostat do města buď taxíkem, pronájmem auta nebo autobusem. Dopravní spojení je dobře zajištěno.

6. Jaká je místní kuchyně na ostrově Lesvos?
Odpověď: Místní kuchyně na ostrově Lesvos je charakteristická přítomností olivového oleje, ryb a mořských plodů, kozího sýra, místních zelenin a ovoce. Mezi typická jídla patří například sardinky na rožni, lesvický retsina nebo plné měřítko výborné víno z místních vinic.

7. Jaké jsou nejlepší místa k ubytování na ostrově Lesvos?
Odpověď: Nejlepšími místy k ubytování na ostrově Lesvos jsou Mytilene, Molyvos a Petra, kde se nachází nejvíce hotelů, apartmánů a penzionů.

8. Je ostrov Lesvos bezpečný?
Odpověď: Ostrov Lesvos je v současné době bezpečný pro turisty. Jako všude jinde se doporučuje pečlivě sledovat pokyny místních úřadů a vyvarovat se rizikových oblastí.

9. Jaká je cena za jídlo a pití na ostrově Lesvos?
Odpověď: Ceny jídla a pití na ostrově Lesvos se liší podle typu restaurace a místa. Nicméně, obecně lze říci, že se pohybují v rozmezí běžných řeckých cen.


Letenka Řecko Lesvos


Letenka Řecko Lesvos: proč byste měli navštívit tuto krásnou ostrovní destinaci

Ostrov Lesvos, nacházející se v Egejském moři, je jednou z nejkrásnějších a nejvíce nedotčených destinací v Řecku. Pokud hledáte místo na dovolenou, kde si odpočinete od každodenního shonu a zapomenete na všechny starosti, je Lesvos ideální volbou.

Proč je Lesvos tak krásným místem? Je to díky nádherné krajině, jasně modrému moři, teplému slunci a pohostinnosti místních obyvatel. Navštívit Lesvos znamená ponořit se do kouzelného světa nekonečné zeleně, autentické řecké kuchyně, malebných vesnic a nádherných pláží.

Jak se dostat na Lesvos?

Nejlépe se na Lesvos dostanete letadlem, neboť se jedná o ostrov, který není napojen na pevninskou část Řecka. Existuje mnoho letovisek, ze kterých můžete letět na Lesvos, včetně Athén, Soluně a dalších menších letišť v Evropě.

Letenky na Lesvos se mohou lišit v závislosti na sezoně. Obvykle jsou nejdražší v letních měsících, ale mohou být levnější v jarních a podzimních měsících.

Co dělat na Lesvos?

Přestože je Lesvos méně známým ostrovem než jiné řecké ostrovy, nabízí spoustu aktivit pro turisty.

- Prozkoumejte starověké památky: Lesvos má bohatou historii, kterou můžete objevit v mnoha starověkých památkách a muzeích, včetně starověkého chrámu Apollo v Pyra a archeologického muzea v Mytilene.

- Cestování po ostrově: Lesvos je prostorný ostrov s mnoha krásnými vesnicemi a přírodními scenériemi, které stojí za návštěvu. Můžete například cestovat na pláž Petra, jednu z nejznámějších pláží na Lesvosu, nebo navštívit národní park Olympos.

- Naučte se, jak vařit řecká jídla: Když navštívíte ostrov Lesvos, určitě byste měli ochutnat tradiční řecké jídlo. Mnoho z místních restaurací a kuchyní nabízí kurzy vaření, kde se můžete naučit, jak připravovat typická řecká jídla jako je třeba Moussaka.

- Relaxujte na pláži: Lesvos má některé z nejkrásnějších pláží v Egejském moři. Existuje mnoho malých zátok, jako například pláž Vatera, kde si můžete užít horké slunce a jasné vody. Kromě toho jsou na Lesvosu i pláže, které jsou klidnější a méně rušné, což je ideální pro rodiny s dětmi.

Přestože se Lesvos možná nejmenuje mezi nejznámějšími ostrovy v Řecku, nabízí spoustu zážitků a krásných přírodních scenérií, které stojí za to objevit. Pokud tedy plánujete dovolenou a hledáte místo, které je tradiční, klidné a nabízí velké množství věcí k prozkoumání, měli byste zvážit návštěvu ostrova Lesvos.


Počasí Řecko Lesvos


Řecko, konkrétně ostrov Lesvos, je známé svým příjemným a slunečným počasím, které přitahuje turisty z celého světa. Lesvos leží v Egejském moři u tureckého pobřeží a těší se mírnému podnebí, což z něj činí ideální destinaci pro dovolenou.

Na ostrově Lesvos se můžeme těšit na typické středomořské počasí s horkými, suchými léty a mírnými, vlhkými zimami. V létě teploty často dosahují výšek nad 30°C a slunce sálá na krásné pláže, kterými je Lesvos obklopen. Toto počasí je ideální pro koupání a opalování, ale také pro vodní sporty a relaxaci v příjemném stínu stromů či tavernách na pobřeží.

Zimy na Lesvosu jsou mírné a deštivé, což vede k zeleným a kvetoucím kopcům na ostrově. Teploty zřídka klesají pod 10°C, což znamená, že i v zimním období je Lesvos stále příjemným místem k návštěvě. Díky dešťům se na ostrově rozproudí mnoho potoků a vodopádů, které poskytují nádherná místa pro procházky a poznávání krás přírody.

Přes výhodné počasí existují na Lesvosu také některé větší rozdíly v počasí v různých částech ostrova. Na jihovýchodě, kde se nachází hlavní město Mytilini, je klima mírnější a více suché, zatímco na severozápadě, kde se nachází hory a kopce, je klima vlhčí a zelenější.

Ostrov Lesvos je také známý pro své termální prameny, které přitahují turisty hledající relaxaci a žízeň po zdraví. Díky vulkanické aktivitě na ostrově je zde více než 80 termálních pramenů, jejichž teplá voda je bohatá na minerály a léčivé látky. Tato přírodní léčiva jsou známá svou schopností léčit různé zdravotní problémy a poskytovat úlevu od stresu a napětí.

Bez ohledu na roční období je Lesvos jedinečnou destinací pro milovníky přírody a slunce. Krásné pláže, přátelští lidé a pestrobarevné domy tvoří malebné prostředí, které je známo pro svou jedinečnou atmosféru a pohostinnost. Lesvos poskytuje zážitky a relaxaci pro všechny, kteří se sem rozhodnou přijet.

Pokud tedy hledáte slunečné počasí, přátelskou atmosféru a nádhernou přírodu, Lesvos v Řecku je tou správnou destinací pro vás. Ať už si užíváte dovolenou na pláži, procházíte se po úchvatném pobřeží či objevujete skryté krásy ostrova, Lesvos vás nezklame svým jedinečným počasím.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky