Objevte lety za nejlepší ceny

Spojené království Scottish Highlands

Dovolená Spojené království Scottish Highlands


Pokud hledáte jednu z nejvíce kouzelných oblastí v Evropě, neváhejte a vydejte se na dovolenou do Scottish Highlands. Tento region se nachází v severním Skotsku a nabízí návštěvníkům naprosto fascinující krajinu, výjimečné kulturní a historické památky a samozřejmě i množství aktivit, které si můžete užít na každém kroku.

Při plánování dovolené v Scottish Highlands je nutné myslet nejen na to, kam se vydat a co si prohlédnout, ale také na to, jakou bude vaše průvodcovská služba a ubytování. Místní průvodcové jsou skutečně vynikající a dokáží Vám pomoci se zorientovat v této krásné oblasti Skotska. A co se týče ubytování, máte na výběr z mnoha možností, chcete-li si užít nadstandardní snídaně a pohodlná lůžka, nebo se raději ubytovat ve skromnějších, ale útulných chatkách.

Skvělým výchozím bodem pro vaši dovolenou v Scottish Highlands je město Inverness, hlavní město regionu. Toto město je skutečně kouzelné a leží na břehu řeky Ness. Inverness je plné života, kde se nachází mnoho historických památek a také spoustu restaurací, kaváren a barů.

V blízkosti Inverness se nachází Loch Ness, kde si můžete prohlédnout zdejší nádhernou krajinu a samozřejmě také Loch Ness Monstera. Loch Ness se také může pochlubit mnoha zajímavými historickými památkami, jako například starobylým hradem Urquhart.

Dalšími krásnými místy, která si můžete na dovolené v Scottish Highlands prohlédnout, jsou malebné vesnice na severozápadě, jako například Portree, Fort Augustus a Mallaig. Tyto vesnice nabízejí krásné výhledy, skvělé jídlo a také možnost poznat místní kulturu a tradice.

A co se týče aktivit na Scottish Highlands, máte mnoho možností. Můžete si zahrát golf na některém z mnoha golfových hřišť, vyrazit na ryby do některé z mnoha řek či jezer, nebo si užít adrenalinovou jízdu na kole nebo na motorkách.

Jestliže hledáte nezapomenutelnou dovolenou, která je plná krásných míst, kultury a podívaných, Scottish Highlands jsou pro Vás tou pravou volbou. Tato oblast nabízí mnoho zajímavých aktivit, úžasnou gastronomii a neuvěřitelně krásné krajinu, kterou si budete přát znovu a znovu procházet.


Letenka Spojené království Scottish Highlands


Pokud máte rádi přírodu a nádherné výhledy, pak rozhodně neváhejte a vydejte se na let do Scottish Highlands, které se nacházejí na severu Skotska. Tento region je plný úchvatných scenérií, divokých krajin a historických památek.

Při plánování vaší cesty si zvolte jako výchozí letiště některé z letišť ve Spojeném království, jako například letiště v Londýně nebo Manchesteru. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety do Skotska za velmi přijatelné ceny. Po přistání v Edinburghu nebo Glasgow můžete pokračovat na sever do Highlandu. Zde můžete pokračovat busem, vlakem nebo si pronajmout auto a vychutnat si krásné výhledy na cestě.

Scottish Highlands jsou domovem pro mnoho ikonických míst, jako například Loch Ness, kde se údajně ukrývá obluda zvaná Nessie. Navštivte také národní park Cairngorms, který je domovem pro některé z nejvzácnějších druhů zvířat ve Skotsku. Tento národní park nabízí krásné pohledy na hory, jezera a lesy.

Další zajímavou zastávkou je město Inverness, které je považováno za hlavní město Highlandu. Město se nachází na ústí řeky Ness a nabízí mnoho historických památek, jako například Invernesský hrad, který byl postaven v 17. století. Přestože se město stále rozrůstá, stále si udrželo svůj historický ráz a atmosféru.

Pokud se chcete vydat ještě dále na sever, najdete zde ještě nádherné pobřeží a menší města s bohatou historií, jako například Thurso a Dornoch. Tyto města jsou ideálním výchozím bodem pro objevování Orknejských ostrovů, které se nacházejí pouhých pár mil od pobřeží.

Výlet do Scottish Highlands je určitě nezapomenutelný zážitek, kde si můžete užít krásné přírody, historických památek a místní kultury. Díky levným letenkám a množství nabídek na ubytování budete moci zažít tento skvělý region za velmi rozumnou cenu. Tak neváhejte, sbalte si své kufry a vydejte se na dobrodružství do skotských Scottish Highlands.


Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené království Scottish Highlands


1. Jaká je geografie Skotských vysočin?
Odpověď: Skotské vysočiny se nacházejí na severu Skotska a zahrnují pohoří a rozsáhlé oblasti kopců, jezer a močálů. Je to malebná a divoká krajina s nádhernými výhledy.

2. Jaké jsou nejpopulárnější turistické atrakce ve Skotských vysočinách?
Odpověď: Mezi nejpopulárnější turistické atrakce patří hora Ben Nevis, jezero Loch Ness, ostrov Skye, horská oblast Cairngorms, stezka West Highland Way a mnoho dalších.

3. Jaké aktivity jsou ve Skotských vysočinách možné?
Odpověď: Ve Vysočinách si můžete užívat pěší turistiky, horolezectví, cyklistiku, rybaření, pozorování volně žijících zvířat, golfování, vodní sporty a mnohé další.

4. Jak se dostat do Skotských vysočin?
Odpověď: Nejbližší velké město k Vysočinám je Inverness, které má mezinárodní letiště. Z Londýna je možné letět také do Edinburghu a pak pokračovat vlakem nebo autobusem do Skotských vysočin.

5. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Skotských vysočin?
Odpověď: Letní měsíce červen až srpen jsou obvykle nejlepší dobou k návštěvě Vysočin kvůli teplejšímu počasí a delším dnu. Nicméně každé roční období má své kouzlo a můžete si užít krásu přírody kdykoliv.

6. Jaká je typická skotská kuchyně ve Skotských vysočinách?
Odpověď: Typická skotská kuchyně ve Vysočinách zahrnuje jídla jako haggis, neperlivou limonádu Irn-Bru, ryby z moře, koláče z ovsené ​​vločky a mnoho dalších.

7. Jak dlouho bych měl zůstat ve Skotských vysočinách?
Odpověď: Doporučuje se zůstat ve Skotských vysočinách minimálně 3-5 dní, aby bylo dostatek času na prozkoumání hlavních atrakcí a také na relaxaci v této nádherné krajině.

8. Jaké jsou nejbližší ubytovací možnosti ve Skotských vysočinách?
Odpověď: Ve Skotských vysočinách najdete širokou škálu ubytování, včetně hotelů, penzionů, Bed and Breakfast a kempů. Mnoho z nich nabízí úchvatné výhledy na přírodu.

9. Kolik stojí vstupenka do národních parků ve Skotských vysočinách?
Odpověď: Vstup do národních parků ve Skotských vysočinách je obvykle zdarma. Pokud však plánujete vstoupit do některých turisticky atraktivních oblastí nebo navštívit zámky a muzea, bude zde pravděpodobně vstupné.

10. Jakou měnu bych měl použít ve Skotských vysočinách?
Odpověď: Ve Skotských vysočinách je běžnou měnou britská libra. Nicméně místní obchody a restaurace přijímají také platební karty jako Visa nebo Mastercard.


Ubytování Spojené království Scottish Highlands


Scottish Highlands jsou bezpochyby jedním z nejmalebnějších a nejpřírodnějších regionů Spojeného království. Tyto krásné hory, údolí a jezera nabízejí návštěvníkům jedinečný a nezapomenutelný zážitek. Pokud se rozhodnete prozkoumat tuto oblast, vybrat si správné ubytování je klíčové. V tomto článku vám představíme několik možností ubytování ve Scottish Highlands.

Jednou z možností je pronájem horské chaty. Tyto krásné samostatné ubytovací jednotky jsou ideální pro ty, kteří hledají větší soukromí a klid. Horské chaty nabízejí úžasný výhled na okolní krajinu a mají obvykle veškeré vybavení potřebné pro příjemný pobyt. Můžete si zde užít romantickou oázu klidu nebo se těšit na dobrodružnou aktivitu v nenarušené přírodě.

Další možností jsou B&B (Bed and Breakfasts) a ubytování ve venkovských domech. Ve venkovských oblastech Scottish Highlands najdete mnoho příjemných penzionů, které nabízí pohodlné pokoje a výborné snídaně. Toto je dobrá volba, pokud preferujete více společenský a atmosférický pobyt. Majitelé B&B obvykle rádi poradí s tipy na výlety a aktivitami v okolí.

Pro ty, kteří hledají luxusnější ubytování, mohou být vhodné hotely a lázeňská letoviska ve Scottish Highlands. Tyto zařízení nabízejí prvotřídní služby, wellness centra, golfové hřiště a další vybavení. Můžete si zde užít elegantní a komfortní ubytování a vychutnat si okouzlující horskou přírodu z vyvýšeného místa.

Pokud rádi cestujete s karavanem nebo obytným autem, bude pro vás nejlepší volbou kempování ve Scottish Highlands. Najdete zde mnoho kempů, které nabízejí pohodlné vybavení pro karavany a stanování. Kempování vám umožní cestovat a vychutnávat si nádhernou přírodu regionu podle vašeho vlastního tempa.

Celkově lze říci, že ubytování ve Scottish Highlands je rozmanité a nabízí možnosti pro každého cestovatele. Bez ohledu na to, zda hledáte romantickou útěk s partnerem, dobrodružství s rodinou nebo relaxaci a luxus, ve Scottish Highlands si určitě najdete to své. Ubytování v této části Spojeného království je nejen klíčem k pohodlnému pobytu, ale také vám umožní plně si užít jedinečnou přírodu a atmosféru tohoto nádherného regionu.


Počasí Spojené království Scottish Highlands


Když se řekne Skotské vysočiny, mnoho lidí si okamžitě představí dešťové mraky a chladné počasí. Ačkoli je Skotsko známé svým proměnlivým a nepředvídatelným počasím, Highlandy, které tvoří převážnou část Skotských vysočin, mají své vlastní specifické klima.

Highlandy jsou oblast s výrazně horským charakterem, která zahrnuje nejvyšší hory ve Spojeném království. Jejich nadmořská výška a rozmanité terény mají významný vliv na počasí. Na vrcholech hor může být po celý rok sníh a led, zatímco v údolích může být mnohem mírnější a teplejší klima.

Co se týče srážek, Skotské vysočiny jsou jednou z nejdeštivějších oblastí ve Spojeném království. Deštivé počasí je zde zcela běžné, a proto je nezbytné se připravit na nečekané lijáky při návštěvě této oblasti. Ale nebojte se, i když se budete potýkat s nepříznivým počasím, deštivé dny mohou být samo o sobě velmi působivé a nabídnou vám nádherný pohled na zelené kopce a horské potoky.

Co se týče teplot, Highlandy mají značnou rozmanitost v průběhu roku. V létě mohou teploty vystoupit na 25 stupňů Celsia a oblast je známá svými dlouhými letními dny. Je to čas, kdy můžete zažít krásné vhledy na krajinu a užívat si outdoorových aktivit, jako je turistika a rybaření. Na podzim a na jaře jsou teploty mírnější, ačkoli stále chladné, a zimy bývají drsné a mrazivé se sněhovými závějemi na horách.

Pokud plánujete návštěvu Skotských vysočin, je nezbytné si přibalit vhodné oblečení pro různé počasí. Není neobvyklé, že se počasí mění několikrát během jednoho dne, takže je důležité být vybavený voděodolnými a teplými vrstvami oblečení.

Celkově lze říci, že Skotské vysočiny jsou oblastí s proměnlivým, ale fascinujícím počasím. S deštivými dny, ale také s teplým a slunečným létem, nabízí tato oblast krásné pohledy na přírodu ve všech svých podobách. Bez ohledu na počasí, Highlandy jsou jedním z nejmalebnějších a nejpůsobivějších regionů Spojeného království.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky