Objevte lety za nejlepší ceny

Spojené státy americké Orlando, Florida

Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené státy americké Orlando, Florida


1. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Orlandu, Floridě?
- Mezi hlavní turistické atrakce v Orlandu patří Walt Disney World, Universal Orlando Resort, SeaWorld Orlando, Kennedyho vesmírné středisko a Aquatica Orlando.

2. Jak se dostanu z letiště do centra Orlanda?
- Z mezinárodního letiště Orlando (MCO) je možné se dostat do centra města pomocí taxi, pronájmu auta, MCO Orlando Airport Shuttle nebo veřejné dopravy, jako jsou autobusy nebo vlaky.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Orlanda?
- Nejlepší čas na návštěvu Orlanda je v období od listopadu do května, kdy jsou teploty příjemné a turistický ruch je nižší. Během letních měsíců může být velmi horko a hodně lidí.

4. Jaké jsou možnosti ubytování v Orlandu?
- Orlando nabízí širokou škálu možností ubytování, včetně luxusních hotelů, resortů, apartmánů, motelu a kempů.

5. Jaké atrakce mimo zábavní parky byste doporučili navštívit v Orlandu?
- Mimo zábavní parky doporučuji navštívit například Orlando Science Center, Harryho P. Leu botanické zahrady, Muzeum umění v Orlandu a Bok Tower Gardens.

6. Jaká strava je typická pro Orlandu?
- V Orlandu můžete ochutnat různé kuchyně z celého světa, ale typicky americká kuchyně s hamburgery, hranolky a steak je velmi populární.

7. Jaké jsou možnosti dopravy v rámci Orlanda?
- V rámci Orlanda je možné využít veřejnou dopravu, jako jsou autobusy a vlaky, nebo využít taxi nebo ride-sharingové služby, jako je Uber nebo Lyft.

8. Jaký je rozpočet na stravování a vstupenky v Orlandu?
- Rozpočet na stravování a vstupenky v Orlandu se liší v závislosti na osobních preferencích a plánech. Na zábavní parky je třeba počítat s vysokými vstupními poplatky, zatímco v restauracích se ceny pohybují od levných fast foodů až po luxusní restaurace.

9. Jaká je minimální doba pobytu v Orlandu?
- Minimální doba pobytu v Orlandu závisí na plánech jednotlivce. Pokud je hlavním cílem návštěva zábavních parků, může stačit 2-3 dny. Nicméně, pokud chcete prozkoumat i další atrakce a okolní oblasti, doporučuje se pobyt prodloužit minimálně na týden.

10. Jak se dostanu z Orlanda na pláže na pobřeží Floridy?
- Z Orlanda je možné se dostat na východní pobřeží do měst jako Daytona Beach nebo na západní pobřeží do měst jako Tampa a Clearwater pomocí pronájmu auta, autobusu nebo organizovaných zájezdů.


Počasí Spojené státy americké Orlando, Florida


Orlando, Florida je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů ve Spojených státech amerických. Jeho přitažlivost je z velké části způsobena příjemným subtropickým klimatem, které zaručuje teplé počasí po většinu roku.

Orlando leží na střední Floridě a je obklopen zalesněnou krajinou a mnoha jezery. Tato kombinace přírody dodává oblasti jedinečnou atmosféru. Nejlepším obdobím pro návštěvu Orlanda je jaro a podzim, kdy teploty jsou mírnější a vlhkost je nižší. Začátkem jara se teploty pohybují kolem 25 °C a postupem do léta mohou stoupat až k hranici 35 °C.

Léto v Orlandu je známé svou vysokou vlhkostí, která může být poněkud obtěžující. Denní teploty během letních měsíců často dosahují 30 °C a vyšších hodnot. Je tedy velmi důležité být dobře hydratovaný a chránit se před sluncem. Dešťové srážky jsou běžné po celý rok, ale během léta dochází k častějším a intenzivnějším bouřkám. Tyto bouře mohou být spektakulární, ale mohou také způsobit nějaké nepříjemnosti, jako jsou výpadky elektrického proudu.

Podzim v Orlandu je ideální pro milovníky tepelného počasí. Teploty zůstávají příjemné kolem 25-30 °C, ačkoli noci mohou být mírně chladnější. Toto období je také méně deštivé než léto, což umožňuje plánovat výlety ven bez obav z přívalového deště.

Zima v Orlandu je velmi mírná ve srovnání s většinou ostatních částí Ameriky. Denní teploty se pohybují okolo 20 °C, přičemž noci mohou být trochu chladnější a dosáhnout teplot kolem 10 °C. Ještě přesto je úroveň slunečního záření v zimě vysoká, takže je stále důležité chránit se před sluncem.

Vzhledem k příjemnému klimatu je Orlando ideální destinací po celý rok. Turisté se mohou těšit na mnoho venkovních aktivit včetně návštěvy známých tematických parků, golfové hřiště a projížďky po okolních jezerech. Je však důležité mít na paměti vliv počasí při plánování svého pobytu a vybavit se vhodným oblečením a ochrannými prostředky.

Takže při cestě do Orlando, Florida si užijte příjemné subtropické počasí a máte se na co těšit, ať už se rozhodnete navštívit známé hlavní město zábavy nebo objevovat krásy okolní přírody.


Letenka Spojené státy americké Orlando, Florida


Pokud se chystáte na dovolenou do Spojených států amerických a váháte, kam se vydat, jedno místo by vždy mělo být na vašem seznamu - Orlando, Florida. Tato metropole ve státě Sunshine je nejen domovem několika světoznámých zábavních parků, ale také nabízí krásné pláže, přírodní parky a celou řadu dalších aktivit pro všechny věkové skupiny.

V první řadě nemůžeme hovořit o Orlandu bez zmínky o Walt Disney World Resort. Jedná se o největší a nejslavnější zábavní park na světě, který každoročně přitahuje miliony návštěvníků ze všech koutů světa. Park je rozdělen do několika částí, včetně Magic Kingdom, Epcot, Disney's Hollywood Studios a Disney's Animal Kingdom. Užijte si skvělé horské dráhy, setkejte se se svými oblíbenými postavami z Disney filmů a nezapomeňte navštívit i ikonický hrad Popelky.

Dalším populárním zábavním parkem v Orlandu je Universal Orlando Resort. Toto místo je domovem slavných filmových postav jako Harry Potter, Spider-Man nebo Transformers. Prozkoumejte kouzelný svět Bradavic v Universal's Islands of Adventure a projděte se v diagonální ulici ve filmovém studiu Universal Studios Florida. S množstvím adrenalinových atrakcí, vzrušujících show a velkého výběru obchodů a restaurací tu strávíte nezapomenutelný den.

Pokud byste chtěli odpočívat na krásných plážích, nemusíte se daleko vzdalovat od Orlanda. V okolí se nachází několik skvělých pláží, jako je například Daytona Beach, New Smyrna Beach nebo Cocoa Beach. Vydejte se na surfování, odpočívejte na jemném písku nebo si vyzkoušejte některé z vodních sportů. Místní písečné pláže jsou skvělým místem pro relaxaci a nabízejí také spoustu možností pro zábavu a aktivní dovolenou.

Orlando je také známé svými přírodními parky a rezervacemi. Jednou z nejznámějších je Ocala National Forest. Tento obrovský lesní komplex nabízí nádhernou divokou krajinu, jenž je ideální pro pěší turistiku, kempování a pozorování zvířat. V rezervaci Wekiwa Springs State Park si můžete zaplavat v průzračných pramenech a objevovat jedinečnou flóru a faunu této oblasti.

Pokud jde o stravování a nakupování, nemusíte se v Orlandu obávat nedostatku možností. Město je plné restaurací, kaváren a obchodů s nabídkou jídel z celého světa i výjimečných místních specialit. Zboží můžete nakoupit v rozsáhlých nákupních centrech, jako je Mall at Millenia nebo Orlando International Premium Outlets.

Pokud jde o dopravu, Orlando má vlastní mezinárodní letiště, které je dobře propojeno s celým světem. Můžete si tak snadno zajistit letenku z mnoha různých destinací a začít vaši dovolenou ve znamení zábavy a relaxace.

Pokud se chystáte navštívit Spojené státy americké, rozhodně byste neměli vynechat Orlando. Toto město je jedinečným cílem pro rodiny i jednotlivce, kteří se chtějí pobavit, odpočinout si na pláži nebo se vydat do přírody. Ať už máte zájem o zábavní parky, pláže nebo přírodní rezervace, Orlando vám poskytne nezapomenutelný zážitek.


Ubytování Spojené státy americké Orlando, Florida


Pokud plánujete návštěvu Orlando na Floridě, je důležité si předem zajistit ubytování. Město Orlando nabízí různé možnosti ubytování, od luxusních hotelů až po levné motely.

Jednou z nejpopulárnějších oblastí pro turisty je oblast zvaná International Drive, kde se nachází mnoho velkých hotelových řetězců, jako je například Marriott, Hilton nebo Hyatt. Tato oblast je výhodná pro turisty, protože se nachází blízko k nejpopulárnějším atrakcím v Orlando, jako je například Walt Disney World Resort nebo Universal Studios.

Další možností pro ubytování jsou rozlehlé resorty, které nabízejí vlastní pláže, parky s vodními atrakcemi a mnoho dalších aktivit. Mezi největší resorty v oblasti patří například Disney's Animal Kingdom Lodge nebo Gaylord Palms Resort & Convention Center.

Pokud hledáte levnější možnosti ubytování, můžete zvolit například motely nebo hostely. Ty se nacházejí často mimo turistickou zónu, ale nabízejí levnější ceny za nocleh. V centru města najdete také mnoho menších hotelů a apartmánů, které jsou vhodné zejména pro ty, kteří chtějí být blízko k restauracím, obchodům a turistickým atrakcím.

Orlando nabízí i možnost pronájmu soukromého ubytování, které může být levnější a nabízí větší soukromí. Airbnb a podobné portály jsou plné nabídek apartmánů a domů, které umožňují vaší rodině zůstat společně a ušetřit tak na jídle a dalších nákladech.

Ať už zvolíte jakoukoli možnost, je důležité si vybrat ubytování včas a s dostatečným předstihem. Během turistické sezóny mohou být ceny mnohem vyšší a volné kapacity omezené. Proto neváhejte a začněte plánovat svou návštěvu Orlanda již dnes.


Dovolená Spojené státy americké Orlando, Florida


Orlando v americkém státě Florida je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů ve Spojených státech. Slunečné počasí, bohatá nabídka zábavy a množství atrakcí dělají z tohoto města ideální destinaci pro dovolenou.

Hlavními taháky Orlanda jsou samozřejmě tematické parky. Walt Disney World Resort je největší a nejoblíbenější z nich. Rozkládá se na ploše téměř 110 čtverečních kilometrů a zahrnuje Magické království, Epcot, Disney's Hollywood Studios a Disney's Animal Kingdom. Navštívit tento komplex je zážitek pro malé i velké, ať už si zamilujete oblíbené postavy Disneyho, adrenalinové jízdy nebo ohromující ohňostroje.

Dalším známým tematickým parkem je Universal Orlando Resort, domov oblíbených filmových sérií jako Harry Potter nebo Jurassic Park. Park nabízí adrenalinové jízdy, zábavu pro děti i exkluzivní prohlídky zákulisí filmových natáčení.

Kromě tematických parků můžete v Orlando navštívit také SeaWorld Orlando, zábavní park a oceánárium, kde se můžete setkat s mořskými zvířaty nebo si užívat vodní zábavu. Na větších vodních plochách si můžete vyzkoušet vodní lyžování, wakeboarding nebo jezdit na vodních skútrech.

Milovníci přírody by neměli zapomenout navštívit Bok Tower Gardens. Tento krásný park nabízí možnost procházky okouzlujícími zahradami a výhledy na impozantní Bok Tower. Zde můžete také pozorovat mnoho druhů ptáků a prostě si vychutnávat klid a krásu přírody.

Pokud máte rádi sport, můžete navštívit některý z golfových hřišť, kterých je v Orlandu dostatek. Ke všem těmto aktivitám se přidává bohatý výběr restaurací, obchodů a nočního života, které nabízí nezapomenutelný zážitek.

Orlando je také výhodně situováno pro výlety do okolí. Zde můžete navštívit známý Kennedyho vesmírný střed, Everglades National Park nebo se vydat na pobřeží Atlantského oceánu či Mexického zálivu.

Pokud hledáte dovolenou plnou zábavy, dobrodružství a vzrušení, pak je Orlando pro vás tou správnou volbou. Tento kouzelný americký klenot nabízí nekonečné možnosti pro všechny věkové kategorie.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky