Objevte lety za nejlepší ceny

Austrálie Great Ocean Road (Victoria)

Ubytování Austrálie Great Ocean Road (Victoria)


Cestování po Austrálii je jednou z nezapomenutelných zážitků. Pokud se vydáte na Great Ocean Road, jednu z nejkrásnějších silnic na světě, budete mít možnost užít si nádherné scenérie, které zahrnují skalnaté pobřeží, dechberoucí pláže a historická města. Pokud se rozhodnete pro tuto cestu, měli byste také přemýšlet o správném ubytování.

Existuje mnoho možností ubytování podél Great Ocean Road, které se liší od jednoduchých kempů až po luxusní resorty. Některé možnosti jsou zaměřené především na turisty, zatímco jiné, jako jsou rybářské vesnice, mohou poskytnout více autentickou a méně turistickou zkušenost.

Jeden ze způsobů, jak si užít Great Ocean Road na maximum, je kempování. K dispozici jsou stany a karavany s různými cenovými a pohodlnostními možnostmi. Kempy jsou rozprostřené podél silnice, ale zvláště oblíbeným místem pro kempování je Great Otway National Park. Tento park nabízí nádhernou přírodu a může být vše, co si přejete, pokud hledáte klid a odpočinek.

Další možností ubytování jsou soukromé penziony a bed&breakfasty, které mají svůj osobitý šarm. V této kategorii najdete velké množství různých možností, od tradičního viktoriánského stylu až po moderní a stylový design. Při hledání takového ubytování, se zaměřte na pobřežní vesnice jako Lorne, Apollo Bay a Port Fairy.

Pokud hledáte luxusní variantu ubytování, pak máte šanci využít místních resortů a hotelů. Tyto rezorty a hotely nabízejí komfort a špičkové pohodlí s výhledem na oceán. Některé z hlavních luxusních ubytovacích možností v této oblasti zahrnují pětihvězdičkový hotel Royal Mail Hotel, který se nachází v horách Grampians a nabízí nádherný výhled. Dalšími oblíbenými ubytovacími možnostmi jsou Seafarers Getaway a Beacon Point.

Ať už si zvolíte jakýkoliv typ ubytování, během vaší cesty po Great Ocean Road si můžete užít nejen nádherné výhledy, ale také mnoho sklípků, pláží, historických památek a kulturních aktivit. Pokud jste připraveni na dobrodružství, pak je Great Ocean Road tou správnou volbou pro vás.


Počasí Austrálie Great Ocean Road (Victoria)


Austrálie je země známá svým úchvatným a měnícím se počasím. Jedním z nejpopulárnějších australských míst, která si počasím získala celosvětovou pozornost, je Great Ocean Road ve státě Victoria. Tato scenická cesta, která vede podél jihozápadního pobřeží Austrálie, si získává srdce turistů kvůli svým ohromujícím výhledům na oceán, dramatickým skalním útesům a majestátním pobřežním krajinám.

Když se jedná o počasí na Great Ocean Road, je důležité si uvědomit, že se nachází v mírném oceánském podnebí. Jelikož je oblast vystavena vlivu větrů z jihozápadu, počasí zde může být velmi proměnlivé. Turisté, kteří se rozhodnou zde cestovat, by se měli připravit na různé povětrnostní podmínky a vzít si s sebou vhodné oblečení.

Léto (prosinec až únor) na Great Ocean Road je obdobím, kdy počasí bývá nejteplejší. Teploty se pohybují přibližně od 20 do 25 °C, avšak mohou dosáhnout až 30 °C. Toto je také nejrušnější období pro cestování po Great Ocean Road, kdy turisté přijíždějí, aby se setkali se slavnými útesy Twelve Apostles a dalšími turisticky atraktivními lokalitami v tomto regionu.

Podzim (březen až květen) je období mírnějšího počasí s pravidelnými dešti a teplotami kolem 15 až 20 °C. Květen je také obdobím migrační sezóny velryb, kdy můžete mít štěstí a vidět tyto ohromující mořské živočichy, kteří proplouvají blízko pobřeží.

Zima (červen až srpen) na Great Ocean Road je obdobím chladnějším, s dešti a teplotami mezi 10 a 15 °C. V zimních měsících mohou být v některých oblastech vyšších nadmořských výšek dokonce i chladnější teploty a občasný sníh. I přesto, že bude teplota nižší, zimní období má své kouzlo a je ideální pro turisty, kteří si chtějí užít klidnou atmosféru a vyhýbat se davům.

Jakákoli roční doba na Great Ocean Road nabízí své jedinečné výhody a krásu. Ať už se jedná o teplé letní dny, kdy můžete relaxovat na pláži, nebo o chladnější měsíce ideální pro procházky po pobřeží, Great Ocean Road je přírodní div, který potěší každého návštěvníka.

Při plánování vaší cesty na Great Ocean Road je dobré sledovat předpověď počasí a zkontrolovat stav silnic, protože občas mohou být uzavřeny kvůli povodním nebo jiným nepříznivým podmínkám.

Ať už se na Great Ocean Road chystáte v létě, podzimu, či v zimě, nenechte si ujít tuto nádhernou australskou scenérii. Pohodlně si oblékněte a buďte připraveni na své dobrodružství.


Letenka Austrálie Great Ocean Road (Victoria)


Pokud plánujete navštívit Austrálii, Great Ocean Road v státě Victoria by vám neměla uniknout. Tato slavná silnice je jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v zemi a nabízí nádherné výhledy na pobřeží, útesy a přírodní krásy.

Great Ocean Road se nachází zhruba 100 kilometrů západně od Melbourne a je dlouhá přes 240 kilometrů. Tato trasa vede podél jižního pobřeží Austrálie a je vystavěna na útesech, což poskytuje úžasné panoramatické výhledy na oceán. Cestou se můžete zastavit na mnoha malebných plážích, vodopádech a přírodních rezervacích.

Jednou z nejznámějších atrakcí na Great Ocean Road jsou Dvanáct apoštolů, skupina zvětralých vápencových útesů, které se tyčí z oceánu. I když aktuálně existuje pouze osm útesů, návštěva tohoto místa stále zůstává skvělým zážitkem. Vydejte se po stezkách a vychutnejte si nádherný výhled na tyto impozantní útvary.

Další zajímavostí na Great Ocean Road je skalní útes Loch Ard Gorge. Tato malebná zátoka byla pojmenována po britské lodi Loch Ard, která zde ztroskotala v roce 1878. Tento přírodní úkaz nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat soutěsku, která lemuje pobřeží.

Při cestě po Great Ocean Road se nemůžete vyhnout jedné z nejstarších přírodních rezervací Victoria - Otway Ranges. Tato oblast je bohatá na nedotčenou přírodu, která zahrnuje bukové lesy, vodopády a chladné deštné pralesy. Je to ideální místo pro procházky nebo pikniky v přírodě.

Great Ocean Road je rovněž domovem mnoha pláží, kde si můžete užít slunění a surfování. Jednou z nejoblíbenějších pláží je Bells Beach, která je známá pořádáním mezinárodního surferského závodu Rip Curl Pro. Další pláží, kterou nesmíte vynechat, je Apollo Bay. Tato malebná plážská obec je oblíbeným turistickým místem a nabízí širokou škálu restaurací a obchodů.

Přestože se Great Ocean Road dá projet v jednom dni, doporučuje se strávit na této trase alespoň několik dní, abyste mohli vychutnat všechny její krásy. K dispozici je mnoho ubytovacích možností, jako jsou hotely, kempy a penziony, které vám umožní zůstat v blízkosti této úchvatné cesty.

Pokud plánujete návštěvu Austrálie, nezapomeňte zahrnout Great Ocean Road do svého itineráře. Tato okouzlující cesta nabízí krásy a dobrodružství, které vás vezme do srdce australského přírodního bohatství. Připravte si fotoaparát a užijte si nezapomenutelný zážitek na této úchvatné silnici.


Dovolená Austrálie Great Ocean Road (Victoria)


Great Ocean Road je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Austrálii a nachází se ve státě Victoria. Tato silnice se stala ikonou australského cestování a patří mezi nejkrásnější pláže a krajiny, které najdete v této zemi. Tato 253 kilometrů dlouhá silnice je považována za jednu z nejscenických silnic na světě a nabízí turistům nádherné výhledy na pobřeží Jižního oceánu a mnoho dalších atrakcí.

Great Ocean Road se začala budovat v roce 1919 a stavba trvala přibližně deset let. Měla sloužit jako památník pro vojáky, kteří zemřeli během první světové války a posloužila jako zdroj pracovních míst pro mnoho bezdomových mužů. Dnes se tato silnice zaměřuje na turisty, kteří cestují do Victoria a chtějí vidět ty nejkrásnější zákoutí Austrálie.

Na Great Ocean Road najdete mnoho krásných pláží, vysokých útesů, vodopádů a mnoho dalších přírodních krás. Nejznámější atrakcí na této silnici jsou skalní útvary Twelve Apostles, které mají více než 20 metrů vysoké. Tato krajina vypadá úchvatně v každém ročním období a nabízí turistům pocit, že se ocitli v nějakém jiném světě.

Další zajímavou atrakcí na Great Ocean Road je zátoka Apollo Bay, která leží mezi městy Torquay a Cape Otway. Tato zátoka je velmi populární mezi turisty, kteří chtějí vidět těžbu perel, rybolov a zároveň se těšit z krásného výhledu.

Great Ocean Road si oblíbili nejen turisté, ale i místní obyvatelé. Tato silnice nabízí nádherné výhledy, místa pro kempování a mnoho příležitostí pro surf, windsurfing a plachtění na vodě. Navíc je možné podniknout výlet do národních parků a pozorovat tam místní zvířata, jako jsou klokani, koaly a vodní druh různých ptáků.

Pokud cestujete do Austrálie, Great Ocean Road by měla být vaším povinným cílem. Tato silnice nabízí jedinečnou kombinaci krásných krajinných útvarů, historických měst a řady aktivit, které se hodí pro každého. Nezapomeňte si s sebou přinést fotoaparát, abyste si mohli s sebou přivézt některé z nejlepších fotek, které si můžete v Austrálii pořídit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Great Ocean Road (Victoria)


1. Jak se dostanu na Great Ocean Road?
> Nejlepší způsob, jak se dostat na Great Ocean Road, je jet z Melbourne. Existuje několik tras přesněji přes Geelong nebo Torquay. Doba cesty z Melbourne na Great Ocean Road je přibližně 1,5 až 2 hodiny.

2. Jaká je nejlepší doba rok pro cestu po Great Ocean Road?
> Nejlepší doba pro cestu po Great Ocean Road je od března do května a od září do listopadu. Během těchto měsíců je klima příjemné a je méně turistů.

3. Jak dlouho trvá cesta po Great Ocean Road?
> Cesta po Great Ocean Road závisí na tom, kolik zastávek chcete udělat. Obecně lze říci, že cesta z Melbourne trvá celý den, pokud se rozhodnete vidět všechny zajímavosti a udělat si několik zastávek.

4. Jaké jsou hlavní atrakce po Great Ocean Road?
> Mezi hlavní atrakce patří Dvanáct apoštolů, Loch Ard Gorge, London Bridge, The Grotto, Bay of Martyrs a Město koalů. Tyto místa nabízejí úchvatné výhledy na oceán a příležitosti k procházkám a fotografování.

5. Je potřeba si předem koupit lístky na Great Ocean Road?
> Naštěstí není třeba si předem kupovat lístky na Great Ocean Road. Cesta po této silnici je zdarma a nevyžaduje žádnou formu rezervace.

6. Jaká je nejlepší doba dne pro návštěvu Dvanácti apoštolů?
> Nejlepší doba dne pro návštěvu Dvanácti apoštolů je brzké ráno nebo pozdní odpoledne. Během těchto časů je méně turistů a budete mít více místa pro prohlížení a fotografování.

7. Kde se dá ubytovat na Great Ocean Road?
> Na Great Ocean Road je dostatek možností ubytování. Můžete si vybrat mezi hotely, lázněmi, kempy a chaty. Obzvláště populární jsou ubytování v Apollo Bay a v okolí Port Campbell.

8. Je možné cestovat po Great Ocean Road veřejnou dopravou?
> Ano, je to možné, ale veřejná doprava není nejvhodnější způsob, jak po Great Ocean Road cestovat. Existují autobusové linky, které jezdí z Melbourne do určitých destinací na Great Ocean Road, ale cestování vlastním autem nebo pronajatým vozem je flexibilnější a umožňuje vám udělat více zastávek.

9. Má Great Ocean Road vstupní poplatek?
> Ne, Great Ocean Road nemá žádný vstupní poplatek. Cesta je zdarma a k dispozici veřejnosti.

10. Existují nějaké turistické průvodce na Great Ocean Road?
> Ano, existuje několik turistických průvodců, které nabízejí prohlídky po Great Ocean Road. Tyto průvodce vám poskytnou informace o historii a zajímavostech této oblasti a budou vás vést k hlavním atrakcím.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky