Objevte lety za nejlepší ceny

Egypt Valley of the Queens

Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Valley of the Queens


1. Jaké je umístění Údolí královen v Egyptě?
- Údolí královen se nachází na západním břehu řeky Nil v jižním Egyptě.

2. Kdo je pohřben v Údolí královen?
- V Údolí královen jsou pohřbívány královny a královští princové z období Nové říše.

3. Jaký je význam Údolí královen v egyptské historii?
- Údolí královen bylo důležitým pohřebištěm pro významné členy královské rodiny v Egyptě. Představuje důležitý archeologický a historický zdroj.

4. Kolik hrobek je v Údolí královen?
- V Údolí královen se nachází přibližně 80 hrobek.

5. Je možné navštívit Údolí královen?
- Ano, Údolí královen je otevřené veřejnosti a může být navštíveno turisty.

6. Jakou dobu období Nové říše zahrnuje?
- Období Nové říše trvalo přibližně od roku 1550 př. n. l. do roku 1077 př. n. l.

7. Existuje nějaká slavná hrobka v Údolí královen?
- Ano, nejslavnější hrobkou v Údolí královen je hrobka královny Nefertari, manželky krále Ramesse II.

8. Jaký význam má hrobka královny Nefertari?
- Hrobka královny Nefertari patří k nejkrásnějším hrobkám v Egyptě. Je považována za umělecké dílo, které ukazuje důležitost, jakou měly královny v egyptské společnosti.

9. Jak se hrobky v Údolí královen zachovaly?
- Některé hrobky v Údolí královen jsou dobře zachovalé, zatímco jiné byly zničeny během staletí.

10. Jaké další památky lze v Egyptě navštívit blízko Údolí královen?
- Kolem Údolí královen jsou další důležité památky, jako je Údolí králů, Karnacký chrám a chrám Hatšepsut.


Letenka Egypt Valley of the Queens


Egypt je zemí s bohatou historií a významnými památkami. Jednou z nejnovějších atrakcí, která přitahuje návštěvníky z celého světa, je údolí královen. To je domovem mnoha královen, ačkoli přesný počet hrobek zůstává stále neznámý.

Jedním z hlavních důvodů, proč se turisté vypravují do Egypta, je prozkoumání tohoto fascinujícího údolí. Nachází se na západním břehu řeky Nil blízko známého údolí králů a asi 70 kilometrů na sever od města Luxor.

Údolí královen je známé pro své pohřební hrobky, které byly vytvořeny v době Nové říše egyptského království. Tyto hrobky sloužily jako místo posledního odpočinku pro významné královny a členy královských rodin. Nejznámějším příkladem je hrobka královny Nefertari, která byla manželkou faraona Ramsese II.

Když se jedná o navštěvování údolí královen, existuje několik způsobů, jak se tam dostat. Nejsnazší možností je zakoupit letenku do Egypta a přistát na letišti v Káhiře nebo v Luxoru. Z Luxoru lze využít autobusovou dopravu, která vás dovede až k údolí královen.

Při návštěvě údolí královen je možné se projít kolem hrobek a prozkoumat jejich nádhernou výzdobu. Fresky a vytesané fresky na stěnách přinášejí představivost do života a ukazují prastarou egyptskou kulturu a náboženství.

Nepřehlédnutelným významným prvkem údolí královen je pohřební komplex královny Nefertari. Je považován za jeden z nejkrásnějších památek v celém Egyptě. Fresky vstupní síně, koridoru a pohřební komory jsou skutečným uměleckým dílem.

Pro ty, kteří si přejí prohlídku uhájit, je možné si najmout průvodce, který vám poskytne podrobnější informace o každé hrobce a pomůže vám lépe pochopit historii a význam této oblasti.

Je důležité zdůraznit, že údolí královen je svatým místem a návštěvníci musí dodržovat pravidla a zákazy. Je zakázáno přenášet fotografie nebo videozáznamy uvnitř hrobek, stejně jako dotýkat se výzdoby a zdiva. Tím se zajistí uchování této vzácné kulturní a historické památky pro budoucí generace.

Navštívení egyptského údolí královen je jedinečnou zkušeností, která vás přenesie do minulosti a rozšíří vaše znalosti o egyptské kultuře a historii. Zákazníci, kteří odvážlivě zakoupí letenku do Egypta, mohou očekávat nezapomenutelnou cestu do úžasného světa starověkého Egypta.


Ubytování Egypt Valley of the Queens


Egyptské údolí královen, známé také jako Údolí královen, je široce opomíjenou skvostnou lokalitou v Egyptě, která stojí za návštěvu. Toto krásné údolí se nachází zhruba 70 kilometrů západně od Luxoru, v údolí Džedova Masare, a je domovem několika hrobek a pohřebních komplexů královen z Nové říše.

Egyptsé údolí královen existuje již tisíce let a je známé pro své vynikající malby a hieroglyfy, které zdobí stěny hrobek. Tato tohoto údolí je to, co je známo jako hrobka Nefertari, jedné z nejslavnějších egyptských královen a manželky faraona Ramesse II. Nefertari byla známá svou krásou a elegance, a její hrobka je považována za jednu z nejpůsobivějších veškerých hrobek v Egyptě.

Návštěvníci, kteří se rozhodnou navštívit údolí královen, mohou strávit hodiny prozkoumáváním a obdivováním těchto krásných hrobek. Významné hrobky nalezené v tomto údolí zahrnují hrobku královny Tyti, matky faraona Ramesse III., a královny Amehetep III., manželky faraona Thutmose IV. Tyto hrobky jsou bohatě zdobené a nesou velké historické významnosti.

Kromě hrobek návštěvníci mohou také objevovat nádhernou přírodu Údolí královen, s malebnými horami a údolími kolem. Při procházkách a výletech po údolí mohou návštěvníci obdivovat úžasné výhledy a odpočívat v klidu okolní přírody.

Pokud plánujete návštěvu Údolí královen, je doporučené ubytování v blízkosti Luxoru. Luxor je nejen jedním z hlavních turistických center v Egyptě, ale má také širokou škálu hotelů a resortů, které splňují požadavky všech typů cestovatelů. Od luxusních pětihvězdičkových hotelů po středně zařazené hotely, Luxor nabízí ubytování pro každý rozpočet a vkus.

Během pobytu v Luxoru byste neměli vynechat návštěvu dalších slavných památek, jako jsou Luxorský chrám, Údolí králů a chrám Hatshepsut. Luxor je také známý pro své řemeslné trhy, kde můžete nakoupit autentické egyptské suvenýry a umělecké předměty.

I když je Egyptské údolí královen méně známé než Údolí králů, návštěva tohoto místa je skutečně zážitkem. Protože je méně přeplněné lidmi, můžete si v klidu prohlédnout tyto historické památky a relaxovat v krásném prostředí. Neváhejte a buďte připraveni objevovat krásy a tajemství Egypta v Údolí královen.


Dovolená Egypt Valley of the Queens


Egyptské údolí královen je jedním z nejkrásnějších a nejvýznamnějších míst, která můžete v Egyptě navštívit. Toto údolí je domovem mnoha hrobek královen, kteří panovníky doprovázely na cestě do posmrtného života. Tento unikátní komplex hrobek se nachází na západním břehu řeky Nil, asi 70 km jižně od Luxoru a je zahrnut na seznamu světového dědictví UNESCO.

Pokud jste plánovali navštívit Egypt, nutně byste neměli vynechat možnost navštívit údolí královen, jedno z nejvýznamnějších archeologických míst v Egyptě. Zajímavá prohlídka kamenných sarkofágů a pískovcových reliéfů až do malých zdobných hrobů učiní z vaší návštěvy nezapomenutelný zážitek.

Doporučuje se cestovat v dopoledních hodinách, je-li to možné, aby bylo méně lidí a abyste si mohli prohlédnout hrobky v klidu. Nezapomeňte si s sebou vzít klobouk, vodu a opalovací krém, protože horké počasí může být velice obtěžující.

Návštěva údolí královen může trvat až několik hodin a je lepší si objednat průvodce, který vám umožní prohlédnout si zajímavá místa a pomůže vám pochopit historii tohoto úžasného místa. Ceny vstupenek se liší v závislosti na povolení fotografování a množství hrobek, které jsou pro návštěvníky otevřeny. Vstupenky si můžete zakoupit v přilehlé oblasti vstupu do údolí.

V případě, že cestujete s dětmi, doporučuje se, aby se návštěva údolí královen stala součástí celodenního výletu, který zahrnuje návštěvu dalších turistických atrakcí. Velké množství turistů vám umožní si pronajmout taxi, pokud si nechcete objednávat celodenní výlet.

Celkově vzato, návštěva údolí královen je výjimečným zážitkem, který vám ukáže krásu a bohatost starobylého Egypta. S jeho nabitou historií a překrásnou krajinou, se tento zážitek jen tak nezapomene.


Počasí Egypt Valley of the Queens


Egypt Valley of the Queens je krásné místo, které se nachází v blízkosti Luxoru v Egyptě. Toto údolí se vyznačuje krásnou krajinou, kde se nacházejí mnoho zdobených hrobek královen dynastií Nové říše.

Pokud plánujete návštěvu Egypt Valley of the Queens, měli byste být připraveni na extrémní horké počasí. Egyptské léto bývá velmi horké a suché, s teplotami vysoko nad 40 stupňů Celsia.

Nejlepší doba pro návštěvu údolí královen je v období před a po letním období, v období mezi zářím a květnem. Teploty jsou v této době mírnější, s průměrnými teplotami kolem 25 stupňů Celsia. Nicméně i v těchto měsících je důležité být připravený na teplé počasí a brát s sebou dostatek vody.

V zimních měsících může být počasí chladnější, ale stále je to dobrá doba pro návštěvu údolí královen. Teploty se pohybují kolem 20 stupňů Celsia a je menší možnost, že se bude přehřívat.

Návštěvníci by měli být připraveni na vysokou vlhkost a sluneční záření v kteroukoliv roční dobu. Je důležité být dobře hydratovaný a zařídit si stín, pokud se dostaneme na přímé slunce.

V každém případě jsou scenérie a zážitky, které nabízí Egypt Valley of the Queens, velmi speciální a stojí za to si je užít. Připravte se na horké počasí a užijte si krásu tohoto údolí v Egyptě.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky