Objevte lety za nejlepší ceny

Austrálie Lord Howe Island (Nový Jižní Wales)

Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Lord Howe Island (Nový Jižní Wales)


1. Jak se dostanu na Lord Howe Island?
- Nejrychlejší způsob je letecky z letiště v Sydney. Existují i charterové lety z jiných australských měst.

2. Potřebuji vízum pro cestu na Lord Howe Island?
- Ano, potřebujete australské turistické vízum.

3. Jak dlouho mohu zůstat na Lord Howe Island?
- Můžete zůstat až 14 dní, pokud máte platné turistické vízum.

4. Kolik stojí ubytování na Lord Howe Island?
- Ceny se liší podle typu ubytování a sezóny, ale očekávejte, že budou vyšší než na pevninské Austrálii.

5. Co je nejlepší doba na návštěvu Lord Howe Island?
- Nejlepší čas na návštěvu je od října do května, kdy je počasí teplejší a suché. V létě je zde také možnost hurikánů.

6. Kde se mohu stravovat na Lord Howe Island?
- Na ostrově je několik restaurací, kaváren a obchodů s potravinami, kde si můžete koupit potraviny a připravit si je sami.

7. Co je největší atrakcí na Lord Howe Island?
- Hlavní atrakcí je neuvěřitelně krásná příroda a pláže ostrova. Můžete si také půjčit kajak nebo jízdní kolo a objevovat okolní ostrovy.

8. Mohu potápět nebo šnorchlovat na Lord Howe Island?
- Ano, potápění a šnorchlování jsou populární aktivity na ostrově. Existuje několik potápěčských center, které nabízejí kurzy a výlety.

9. Jaké další aktivity mohu na Lord Howe Island podniknout?
- Můžete si půjčit kolo a projet se po ostrově, vyrazit na rybaření, plavat v laguně, pěšky objevovat přírodní rezervace a podobně.

10. Je možné si na Lord Howe Island pronajmout auto?
- Ne, na ostrově jsou zakázány auta. Hlavním dopravním prostředkem jsou pěší turistika, jízdní kola a místní doprava.


Počasí Austrálie Lord Howe Island (Nový Jižní Wales)


Australský ostrov Lord Howe Island, který se nachází v Tichomoří, je jedním z nejkrásnějších míst na světě. Tento ostrov je od roku 1982 zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO a považuje se za království subtropických deštných lesů v Pacifiku.

Lord Howe Island je nejjižnější ostrov Nového Jižního Walesu a nachází se asi 600 km východně od Sydney. Při cestě sem uvidíte nejvyšší známou sopku na světě, Mount Lidgbird (777 m n. m.) a Mount Gower (875 m n. m.).

Počasí na ostrově Lord Howe je v průměru velmi mírné a příjemné po celý rok. Průměrná teplota se zde pohybuje mezi 19 a 25 stupni Celsia, což znamená, že je zde větší část roku teplé a slunečné počasí.

Nejlepší období pro návštěvu Lord Howe Islandu je od října do května, kdy jsou zde ideální podmínky pro turisty. Teplota se zde pohybuje kolem 25 stupňů Celsia, a i když je zde častěji vlhko a deštivo, je to stále období, kdy se můžete těšit na velmi příjemné a slunečné počasí.

Na ostrově Lord Howe můžete během roku pozorovat mnoho zvířat, jako jsou klokaní druhy, ptáci, zvířata podobná bobra, želvy a mnoho dalšího. Kromě toho zde můžete také vyzkoušet různé vodní sporty, jako je surfování, potápění, nebo jachting.

Celkově má Lord Howe Island jedinečnou a krásnou přírodu s fascinující faunou a flórou, nádhernými plážemi a přátelskými lidmi. Pokud se cítíte být připraveni na malý dobrodružství v dokonalém ráji, určitě byste měli navštívit Lord Howe Island a prožít si tam několik nezapomenutelných chvil.


Ubytování Austrálie Lord Howe Island (Nový Jižní Wales)


Lord Howe Island je malebný ostrov nacházející se v Tichém oceánu, přibližně 600 km severovýchodně od Sydney v australském svazovém státě Nový Jižní Wales. Tento ostrov je pro svou neuvěřitelnou přírodou a jedinečnou biodiverzitou zařazen na seznam světového dědictví UNESCO a je vhodným místem pro ty, kteří hledají relaxaci a únik od ruchu velkoměsta.

I když Lord Howe Island není tak známý jako jiné australské ostrovy, jako je například Fraser Island nebo Hamilton Island, nabízí neuvěřitelný zážitek svým návštěvníkům. Protože má ostrov omezené množství povolených ubytování, je zde zachován vysoký standard služeb a klidné prostředí.

Na ostrově se nachází několik typů ubytování, které jsou roztroušeny po celém území. Pro ty, kteří preferují luxusní zážitek, jsou k dispozici exkluzivní hotely a resorty, které nabízejí vysoce kvalitní služby a prvotřídní pohodlí. Tyto hotely mají vlastní pláže, bazény, restaurace a wellness centra, které jsou ideální pro relaxaci a odpočinek.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou dostupné také levnější ubytovací možnosti, jako jsou hostely a penziony. Tyto hostely mají často společné pokoje s postelemi pro větší počet hostů, což je skvělá příležitost k poznávání nových lidí z celého světa. Penziony na ostrově nabízejí pohodlné pokoje s vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou, což usnadňuje cestování se skupinou přátel nebo rodinou.

Někteří cestovatelé na Lord Howe Island preferují také pronájem soukromých domů či apartmánů. Tato možnost nabízí větší nezávislost a možnost si připravit vlastní jídlo ve vlastní kuchyni. Díky rozmanitosti ubytovacích možností je tu něco pro každého a cestovatelé si mohou vybrat to nejvhodnější pro své potřeby a přání.

Kromě výjimečného ubytování nabízí Lord Howe Island také bohaté možnosti pro aktivní odpočinek a poznávání krás ostrova. Například vodní aktivity jako potápění, šnorchlování, rybaření nebo plavání v kristálově čistých vodách jsou nezapomenutelným zážitkem. Na ostrově je také mnoho turistických tras, které vedou k úchvatným vyhlídkám a unikátním ekosystémům.

Pro ty, kteří si přejí odpočinout si a prozkoumat ostrov ve svém vlastním tempu, jsou k dispozici také kola k pronájmu. Lord Howe Island je malý ostrov s omezenou dopravní sítí, takže cyklistika je jedním z nejlepších způsobů, jak se pohybovat a objevovat krásy ostrova.

Celkově lze říci, že ubytování na ostrově Lord Howe Island je vysoce kvalitní, poskytuje standardy, které by uspokojily i ty nejnáročnější cestovatele. Bez ohledu na to, zda si zvolíte luxusní hotel, levné ubytování nebo pronájem soukromého domu, váš pobyt na tomto krásném ostrově bude nezapomenutelným zážitkem.


Letenka Austrálie Lord Howe Island (Nový Jižní Wales)


Lord Howe Island se nachází v Tichém oceánu, přibližně 600 km východně od australského pevninského pobřeží. Je součástí státu Nový Jižní Wales a je jedním z nejkrásnějších a nejizolovanějších ostrovů na světě. Díky své jedinečné biodiverzitě a zachovalému ekosystému byl ostrov zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

Cesta na Lord Howe Island není snadná, ale určitě stojí za to. Jednou z možností jak se na ostrov dostat je letecky. Existuje několik letovisek v Austrálii, které nabízejí přímé lety na ostrov z pevninského pobřeží. Nejbližší letiště s přímými lety je na Norfolk Island, která se nachází asi 750 km severovýchodně od Lord Howe Island. Cesta trvá přibližně dvě hodiny a nabízí úchvatné výhledy na oceán a nedotčenou krásu ostrova.

Po příletu na ostrov budete okamžitě ohromeni jeho přírodní krásou. Modré oblohy a azurově modré vody oceánu se snoubí s jedinečnou florou a faunou. Ostrov je domovem mnoha endemických druhů rostlin a živočichů, které nejsou k nalezení nikde jinde na světě. Lord Howe Island je také známý svými korálovými útesy, které jsou ideálním místem pro potápění a šnorchlování. Několik potápěčských center nabízí kurzy pro začátečníky i pokročilé, a tak máte možnost objevit bohatství podmořského světa.

Ostrov nabízí také mnoho dalších aktivit pro ty, kteří rádi tráví čas venku. Můžete se vydat na některou z mnoha pěších tras a objevit malebná místa v okolí. Například na vás čeká nejvyšší hora ostrova Mount Gower, odkud se můžete těšit na úchvatné panoramatické výhledy. Při procházkách také narazíte na mnoho přírodních lázní, vodopádů a vyhlídkových plošin.

Pro ty, kdo preferují relaxaci, jsou zde krásné pláže, na kterých se můžete opalovat nebo se koupat v teplých vodách. Nedílnou součástí pláží jsou také úžasné vegetace a skalní útvary, které jim dodávají zvláštní atmosféru. Nejznámější pláží na ostrově je Ned's beach, na které můžete krmit ryby přímo z ruky.

Když se na ostrově nacházíte, je skoro povinností navštívit hlavní osadu, kterou je příjemné městečko s názvem "Settlement". Toto historické město nabízí různé obchody, restaurace a ubytování. Je to také místo, kde můžete poznat místní obyvatele, kteří jsou velmi přátelští a vstřícní.

Plánování dovolené na Lord Howe Island by vám mohlo trvat chvíli, ale to všechno stojí za to. Ostrov je malý a křehký, a proto je počet návštěvníků omezen. Tím je zajistěno, že se příroda může zachovat v co nejlepším stavu a návštěvníci si mohou užít klidnou a nezapomenutelnou dovolenou v jedinečném prostředí. Pokud hledáte přírodu, klid a krásné pláže, Lord Howe Island je pro vás to pravé místo.


Dovolená Austrálie Lord Howe Island (Nový Jižní Wales)


Lord Howe Island je úchvatné turistické místo nacházející se ve státě Nový Jižní Wales v Austrálii. Toto pásmo nepopsatelné krásy nabízí jedinečnou kombinaci nádherných pláží, úchvatné přírody a bohatého mořského života. Pohádkové prostředí a klidná atmosféra se postarají o to, abyste si užili dokonalou dovolenou.

Samotný Lord Howe Island je malý ostrov, který je zároveň součástí světového dědictví UNESCO. Ačkoli je přístupný pouze letadlem nebo lodí, stojí za to investovat do této dovolené, protože zde zažijete zážitky, které nikde jinde nenajdete. Ostrov je populární mezi turisty, kteří hledají klid a odpočinek ve spojení s prozkoumáváním ohromující přírody a mořského života.

Co se týče ubytování, na ostrově najdete širokou škálu možností. Od luxusních resortů až po samostatné apartmány a chatky na pláži. Ubytování je zde obvykle omezeno na maximálně 400 hostů, což znamená, že zde budete moci prozkoumat a užít si klid a pohodu, kterou si zasloužíte.

Jedním z hlavních lákadel ostrova jsou jeho pláže. Lord Howe Island je známý svými nádhernými plážemi s jemným pískem a azurovou vodou. Jednou z nejznámějších pláží je Ned's Beach, která vás okouzlí svým křišťálově čistým mořem. Zde také můžete plavat, potápět se a šnorchlovat a okořenit tak svou dovolenou adrenalinem.

Pokud máte rádi dobrodružství a turistiku, vydejte se na procházku podél staré cesty na North Head. Zde zažijete nádherné výhledy na okolní ostrovy a přírodu ostrova. Můžete také vystoupit na Mount Gower, který je nejvyšším bodem ostrůvku. Tato turistická trasa je trochu náročná, ale je to určitě zažitek, který stojí za to.

Pokud jste fanoušky potápění, nezapomeňte si podmořský svět Lord Howe Islandu nechat ujít. Riffy kolem ostrova jsou plné života a můžete zde vidět různé druhy ryb, korálů a dokonce i žraloky. Tato oblast je také domovem pro mnoho potopených vraků, které se staly útulkem pro mnoho mořských živočichů.

Lord Howe Island je také rájem pro milovníky ptáků. Ostrov je domovem mnoha endemických druhů a nabízí příležitost pozorovat některé z nejvzácnějších ptáků na světě. Dobrým místem k jejich sledování je také výlet na souostroví Pyrmad Birds.

Pokud hledáte dokonalou dovolenou, která nabízí nádhernou přírodu, úžasné pláže a bohatý mořský život, pak je Lord Howe Island tou správnou destinací pro vás. Tento ostrov vás pohltí svou přírodní krásou a poskytne vám nezapomenutelné zážitky. Neváhejte a plánujte svou cestu na tento malebný kousek australského ráje.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky