Objevte lety za nejlepší ceny

Austrálie Purnululu National Park (Západní Austrálie)

Dovolená Austrálie Purnululu National Park (Západní Austrálie)


Pokud hledáte nezapomenutelnou a dobrodružnou dovolenou, neměli byste přehlédnout návštěvu Purnululu National Parku v Západní Austrálii.

Purnululu National Park se nachází v oblasti Kimberley, která je známá svými úchvatnými skalními formacemi a neuvěřitelnou přírodou. Oblast je také domovem pro řadu endemických druhů flóry a fauny, včetně horského kenguru, endemických druhů drobných savců a mnoha různých druhů ptáků.

Hlavní atrakcí parku jsou skalní útvary známé jako Bungle Bungle Range. Tyto skály jsou tvořeny červeným pískovcem a jsou to jedny z nejvýraznějších přírodních divů v Austrálii. Skály jsou také úchvatné vzhledem k jejich vysokým vertikálním stěnám, hlubokým kanionům a dramatickým skalním formacím.

Pro návštěvníky Purnululu National Parku je k dispozici celá řada aktivit, které mohou vyhovovat různým zájmům a úrovním schopností. Turisté mohou podniknout pěší túru po jednom z mnoha značených turistických okruhů, což jim umožní prozkoumat úchvatné skalní útvary a kaniony. Kromě toho jsou k dispozici také organizované výlety po okolí na koních nebo v jeepu.

Nejvýznamnější turistickou atrakcí parku jsou bezesporu Bungle Bungle Range, které jsou ideální pro skalní lezení. Jedná se o jedinečný zážitek, který prověří vaše fyzické i duševní schopnosti.

Když se rozhodnete přenocovat v oblasti parku, můžete se ubytovat v kempech, které nabízejí všechny základní vybavení a jsou umístěny v různých částech parku. Můžete se tak přiblížit přírodě a strávit noc pod hvězdami.

Pokud tedy hledáte dovolenou plnou dobrodružství a jedinečných zážitků, návštěva Purnululu National Parku v Západní Austrálii by neměla chybět na vašem seznamu. V této nádherné oblasti budete mít příležitost prozkoumat některé z nejokouzlujících skalních útvarů na světě a objevit nové druhy flóry a fauny.


Počasí Austrálie Purnululu National Park (Západní Austrálie)


Purnululu National Park, nacházející se v Západní Austrálii, je jedno z nejvíce fascinujících a unikátních míst na světě. Jeho nejvýznamnější atrakcí jsou dobře známé skalní útvary známé jako Bungle Bungle Ranges, které se vypínají nad divokou australskou krajinou. Kromě toho se park pyšní také bohatstvím flóry a fauny, z čehož většina je endemická a chráněná.

Počasí v Purnululu National Park je typické pro oblast Západní Austrálie. Se sice může zdát, že tato část Austrálie je hlavně suchá a suchá, v tomto národním parku je přítomna jedna zvláštnost: vládne zde mokřejší mikroklima. To je způsobeno přítomností vysokých skalních formací, které lákají déšť a přispívají ke vzniku srážek.

Převládajícím klimatem v parku je suchý tropický podnebí. Léta v této oblasti jsou horká a suchá, s průměrnými teplotami kolem 35-40 °C. Studené přílivy z oceánu občas přinášejí menší srážky, ale obecně je léto ve parku suché období. Je důležité si přinést dostatečné množství vody a chránit se před slunečním zářením v této období.

Zimy v Purnululu National Park jsou mnohem mírnější, s průměrnými teplotami kolem 20-25 °C během dne a 5-10 °C v noci. Srážek během zimy je poněkud více, ačkoli v porovnání s jinými oblastmi Austrálie jsou stále poměrně nízké. Zimní měsíce jsou také ideálním obdobím k návštěvě parku, kdy jsou teploty příjemné a prostředí je osvěžující.

Jedním z nejkrásnějších jevů, které návštěvníci mohou zažít v Purnululu National Park, jsou letní bouřky. Bouřky mohou přinést dramatické záblesky blesků, hromy a prudké deště, které vytvářejí úchvatné scenérie. Tyto bouřky jsou často následovány nádhernými západy slunce, kdy se barvy skal mění od oranžové na tmavě červenou.

Purnululu National Park představuje jedinečnou kombinaci fascinujících skalních útvarů, poutavé flóry a fauny a nezapomenutelného počasí. Při návštěvě tohoto úchvatného místa je proto důležité být připraven na extrémní teploty, suché období a případné letní bouřky. Každopádně, ať už se rozhodnete navštívit Purnululu National Park v létě nebo v zimě, připravte se na nezapomenutelné dobrodružství uprostřed jedinečné australské divočiny.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Purnululu National Park (Západní Austrálie)


1. Kde se nachází Purnululu National Park?
Purnululu National Park se nachází ve státě Západní Austrálie v Austrálii.

2. Jak se dostanu do Purnululu National Park?
Nejbližším městem k parku je Halls Creek. Zde si můžete pronajmout auto a jet po příjezdové cestě Great Northern Highway. Existují také možnosti prohlídkových výletů, které vám zajistí dopravu do parku.

3. Je nutné mít oprávnění nebo povolení k vstupu do parku?
Ano, pro vstup do Purnululu National Park je nutné mít vstupní povolení, které lze zakoupit online předem nebo na místě v informačním středisku.

4. Jak dlouho trvá návštěva parku?
V parku je možné strávit několik hodin až několik dnů, v závislosti na vašich zájmech. Doporučuje se věnovat alespoň jeden den prozkoumávání parku.

5. Jaké aktivity jsou v Purnululu National Park dostupné?
V parku je možné podniknout různé procházky a turistické trasy, jako je například procházka k přírodním skalám Bungle Bungle nebo výlet do vodopádů Cathedral Gorge. Narazíte také na možnosti kempování a pozorování ptáků.

6. Je možné si v parku tábořit?
Ano, v parku je povoleno táboření na vyhrazených tábořištích. Je však nutné si zajistit povolení a strávit noc na patřičném místě.

7. Kdy je nejlepší čas na návštěvu parku?
Nejlepším časem pro návštěvu Purnululu National Park je období od května do září, kdy je mírnější klima a menší pravděpodobnost dešťových srážek.

8. Jaké jsou omezení a doporučení pro návštěvníky parku?
Návštěvníci parku by měli dodržovat veškerá omezení a doporučení týkající se bezpečnosti, zachování přírody a dodržování platných zákonů. Například je zakázáno sbírání přírodních materiálů, koupání v řekách a porušování cestovních tras.

9. Existuje informační centrum v parku?
Ano, v parku se nachází informační středisko, kde si můžete získat další informace o parku, jeho aktivitách a získat mapy a povolení.

10. Co dělat, když potřebuji pomoc nebo se ztratím v parku?
Pokud potřebujete pomoc nebo jste se ztratili, měli byste se obrátit na personál informačního střediska nebo využít nouzovou záchranou linku. Je důležité mít při sobě mobilní telefon s dobrou signální silou.


Ubytování Austrálie Purnululu National Park (Západní Austrálie)


Purnululu National Park leží v Západní Austrálii a nabízí svým návštěvníkům neuvěřitelné přírodní scenérie. Park je známý svými ikonickými terénními útvary zvanými Bungle Bungles, které tvoří skalní formace s červenými a černými pruhy. Pokud chcete zažít nezapomenutelný zážitek, můžete zde zůstat na přespání.

Pro návštěvníky parku jsou k dispozici dvě hlavní ubytovací možnosti. První z nich jsou stanové kempy, které jsou ideální pro ty, kteří chtějí zažít opravdové dobrodružství při pobytu v divočině. Kempy se nacházejí ve vzdálenosti asi 50 km od kinety Bungle Bungles, a tak se sem musíte dostat autem. I když jsou stanové kempy základní, je zde vše, co potřebujete pro příjemný pobyt. Naleznete zde toalety a koupelny a také ohniště, kde si můžete vařit.

Druhou možností jsou klimatizované chatky, které mohou být ideálním ubytováním pro ty, kteří chtějí vychutnat si svou návštěvu parku v pohodlí. Tyto chatky jsou vybaveny vším potřebným včetně koupelen, kuchyní a obývací části. Pokud cestujete s větší skupinou nebo rodinou, můžete si rezervovat nabízené velké chatky. Ty jsou vybavené více než jednou ložnicí a také koupelnou.

Ubytování v chatkách je dispozici v různém cenovém rozmezí, obvykle však začíná od 220 AUS dolarů za jednu noc a jsou často vyprodané obzvláště v období, kdy návštěvnost parku stoupá.

Kromě ubytování v kempu je v parku také k dispozici možnost vyzkoušet zdejší turistické trasy pro ty, kteří chtějí prozkoumat krásy parku a užít si nezapomenutelné zážitky přírody. Můžete také vydat se na prohlídkovou jízdu letadlem a vidět z parku z ptačí perspektivy.

Celkově je ubytování v Purnululu National Park velmi populární a jedinečným způsobem, jak zažít tuto nádhernou divočinu. Přestože je tento park stále méně známý než jiné australské destinace, stále nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky a krásy přírody, které si nenechají ujít.


Letenka Austrálie Purnululu National Park (Západní Austrálie)


Purnululu National Park se nachází v Západní Austrálii a je jedním z nejpozoruhodnějších australských přírodních zázraků. Tento park je známý svými unikátními skalními formacemi nazývanými Bungle Bungle Ranges.

Při pohledu z výšky vypadají skalní útvary jako obrovské oranžové kopule obklopené nedotčenou divočinou. Tyto skalní hříbky mají oděvu podobný balvanům a navzájem se dotýkají vytvářejíce malé průlezy a koridory, které se pozvolna zanořují do země.

Purnululu byl přijat do seznamu světového dědictví UNESCO v roce 2003 a od té doby se stal populárním cílem pro turisty z celého světa. Návštěvníci mohou prozkoumat park pěší chůzí nebo na kole a objevovat jeho jedinečné skryté kouty a přírodní divy.

Pokud se rozhodnete navštívit Purnululu National Park, nejlepší způsob, jak se tam dostat, je letením do australského města Broome. Z Broome se můžete připojit k organizovanému zájezdu, který vás doveze do parku, protože cesta k parku je dost náročná a vyžaduje speciální vozidlo a povolení.

Při prohlídce parku si určitě nezapomeňte vzít fotoaparát, protože každý roh nabízí perfektní fotografickou příležitost. Návštěvníci parku si mohou také vychutnat piknik nebo se občerstvit ve stínu, který poskytují skalní stěny.

Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství a chtějí si více užít okolní prostředí, je možné se zúčastnit turistických túr a horolezeckých expedic, při kterých si mohou návštěvníci zdolat jednu z nejvyšších skalních formací v parku.

Purnululu je také bohatý na faunu a floru. Park je domovem pro mnoho jedinečných druhů rostlin a zvířat, které přežívají v extrémně suchém prostředí. Návštěvníci se proto mohou těšit na pozorování řady endemických druhů australského buše.

Purnululu National Park je neuvěřitelným přírodním pokladem, který musíte vidět na vlastní oči. Jeho skalní formace, krásná divoká příroda a klidná atmosféra z něj dělají nepřehlédnutelné místo pro každého milovníka přírody. Pokud máte rádi dobrodružství a toužíte po objevování nových míst, není pochyb o tom, že návštěva tohoto parku bude nezapomenutelným zážitkem.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky