Objevte lety za nejlepší ceny

Austrálie Rottnest Island (Západní Austrálie)

Počasí Austrálie Rottnest Island (Západní Austrálie)


Rottnest Island je malý ostrov, který se nachází v blízkosti západního pobřeží Austrálie. Je to oblíbená turistická destinace díky svému jedinečnému přírodnímu prostředí a krásnému pobřeží. Pokud sem zamíříte, můžete se těšit na nádherné pláže, fascinující živočišnou říši a také zajímavou historii ostrova.

Pokud se chystáte navštívit Rottnest Island, musíte počítat s tím, že počasí zde může být velmi nepředvídatelné. Ostrov se nachází v oblasti, kde se stýkají studené vody Jižního oceánu a teplejší vody Indického oceánu. Tento faktor má na ostrov velký vliv a může způsobovat nestálost počasí.

V létě, které zde trvá od prosince do února, jsou teploty poměrně vysoké, a to až kolem 30 stupňů Celsia. Nicméně, na ostrově foukají silné větry, a proto je zapotřebí si vzít s sebou nějaké lehčí oblečení, než byste si běžně oblékli v horkém létě. V zimě jsou teploty mnohem chladnější. Teploty se pohybují kolem 17 stupňů Celsia během dne a v noci mohou klesnout i na 8 stupňů Celsia. V zimě je také velmi často slyšet déšť.

Jediněčnou vlastností Rottnest Island je silný a trvalý proud, který obklopuje ostrov a je znám jako Rottnest Channel. Tento proud může být velmi nebezpečný pro plavce a místní obyvatelé důrazně varují turisty před koupáním v něm.

Pokud jste věrnými milovníky pláží, může Rottnest Island být ideální destinací pro váš letní dovolený. Ostrov má celkem 63 pláží, kde si můžete užít slunce a moře. Nejznámější a nejvíce navštěvovanou pláží je The Basin. Další prozkoumatelné pláže jsou např. Pinky Beach, Longreach Bay a Geordie Bay.

Rottnest Island nabízí i skvělé podmínky k pěší turistice a prohlížení místních památek. Na ostrově je pět historických pevností, které byly postaveny v 19. století, aby chránily místní pobřeží před nepřátelskými útoky. Hlavním zdrojem dopravy na ostrově jsou kola, a výborné cyklistické trasy vás dovedou na všechny hlavní turistické atrakce na ostrově.

Závěrem lze tedy říci, že Rottnest Island je unikátní destinací s nestálým a nepředvídatelným počasím. Přesto zde naleznete spoustu zajímavých aktivit a pamětihodností, které stojí za to prozkoumat. Dá se zde plavat, surfovat, jezdit na kole a kochat se nádherným výhledem na pobřeží. Určitě stojí za návštěvu!


Ubytování Austrálie Rottnest Island (Západní Austrálie)


Austrálie Rottnest Island (Západní Austrálie) je krásný ostrov, který se nachází nedaleko Perthu. Ostrov je známý pro svou fantastickou přírodu a nádherné pláže.

Co se týče ubytování, na ostrově Rottnest Island jsou k dispozici různé možnosti. Nejpopulárnější jsou bungalovy, které poskytují pohodlné a moderní ubytování přímo na pláži. Tyto bungalovy mají obvykle jeden nebo dva pokoje, koupelnu, plně vybavenou kuchyň a terasu s výhledem na oceán.

Další možností jsou apartmány, které se nacházejí blíže k centru ostrova. Tyto apartmány jsou vybaveny kuchyňským koutem, obývacím pokojem, koupelnou a terasou. Některé z apartmánů poskytují také krásný výhled na oceán.

Pokud hledáte ubytování s větším soukromím a klidem, můžete si pronajmout vilu nebo dům. Tyto domy jsou obvykle větší a nabízejí vyšší stupeň soukromí. Většina z nich má také bazén a soukromou zahradu.

Na ostrově Rottnest Island jsou také kempy, které nabízejí klasické stany nebo karavany. Kempy jsou rozmístěny po celém ostrově a poskytují základní vybavení, jako jsou sprchy a toalety. Toto ubytování je skvělou volbou pro milovníky přírody a pro ty, kteří chtějí zažít ostrov Rottnest Island z blízka.

Kromě toho jsou na ostrově k dispozici i další ubytovací možnosti, jako jsou hostely nebo hotely. Tyto ubytování jsou obvykle levnější, ale také méně pohodlná.

Všechny výše zmíněné typy ubytování na ostrově Rottnest Island poskytují jedinečný zážitek, kdy si můžete vychutnat krásy ostrova přímo z vašeho ubytování. To vše dělá z Rottnest Island skvělé místo pro dovolenou.


Dovolená Austrálie Rottnest Island (Západní Austrálie)


Austrálie je známá svými nádhernými přírodními scenériemi a fascinujícími ostrovy. Jedním z takových ostrovů je Rottnest Island, který se nachází přibližně 19 km severozápadně od města Perth v Západní Austrálii. Rottnest Island je oblíbeným cílem turistů ze všech koutů světa díky svému unikátnímu ekosystému, krásným plážím a fascinující historii.

Tento ostrov je známý především díky svému ohromnému bohatství flóry a fauny. Na Rottnest Island najdete mnoho druhů rostlin a zvířat, které nejsou jinde v Austrálii běžné. Vrchol turistických atrakcí tohoto místa je jednoznačně přítomnost quokka, jednoho z nejslavnějších australských živočichů. Quokka je malý savčí druh, který je velmi přátelský a není příliš plachý vůči lidem. Jejich fotografování je mezi turisty velmi populární a představuje nezapomenutelnou vzpomínku na Rottnest Island.

Dalším lákadlem je určitě nádherné pobřeží ostrova. Rottnest Island je obklopen tyrkysově modrým Indickým oceánem, který se táhne kolem jeho břehů. Pláže jsou tu nepopsatelně krásné - bílý písek, teplá voda a tropické rostliny tvoří jedinečnou kombinaci pro relaxaci a odpočinek. Ostrov nabízí mnoho možností pro vodní aktivity, jako je šnorchlování, potápění, surfování a rybaření. Každý návštěvník si zde najde to své, aby se mohl ponořit do krásy přírody a vodních radovánek.

Kromě přírodní krásy můžete na Rottnest Island navštívit také historická místa, která osvětlují kulturní a etnické dědictví ostrova. Na ostrově se nachází několik starých pevností, které sloužily k obraně před nepřáteli v minulých stoletích. Tyto pevnosti poskytují návštěvníkům nejen nádherný výhled na okolní krajinu, ale také možnost naučit se něco o historii ostrova a životě zdejších lidí.

Rottnest Island je snadno dostupný z Perthu pomocí trajektu nebo letadla. Na ostrově najdete také různé typy ubytování - od luxusních hotelů až po jednoduché kempování. Ostrov je chráněným národním parkem, takže je důležité respektovat přírodní prostředí a dodržovat pokyny a zákazy.

Pokud hledáte dovolenou plnou krásných pláží, unikátní flóry a fauny a bohaté historie, Rottnest Island je pro vás tou pravou volbou. Prozkoumejte toto nádherné místo, objevujte jeho tajemství a vychutnávejte krásy australského pobřeží.


Letenka Austrálie Rottnest Island (Západní Austrálie)


Pokud hledáte exotickou destinaci s nádhernou přírodou a jedinečným živočišným světem, pak je Austrálie vždy skvělou volbou. Mezi mnoha fascinujícími místy, která tato země nabízí, najdete také malý ostrov nazvaný Rottnest Island, který se nachází přibližně 18 kilometrů západně od hlavního města Západní Austrálie – Perthu.

Rottnest Island je malý, ale kouzelný ostrov, který si získá vaše srdce svou krásou a nezapomenutelnými zážitky. Hlavním lákadlem ostrova jsou tzv. "quokky", malí a roztomilí vačnatci, kteří jsou zde doma. Tito malí tvorové jsou přátelští a nebojácní a nenajdete je tak snadno nikde jinde na světě. Rottnest Island je proto pro ně ideálním místem, kde si můžete s nimi nejen pozorovat a fotografovat, ale dokonce s nimi můžete i interagovat.

Dalším unikátním prvkem ostrova je jeho podmořský svět. V okolí ostrova se nachází četné korálové útesy, které jsou domovem mnoha druhů barevných ryb a dalšího podmořského života. Snorklování je na ostrově velmi populární a budete mít jedinečnou příležitost objevovat úžasnou krásu tohoto podvodního světa.

Pokud jste vodní nadšenci, můžete si na ostrově také půjčit kajak nebo si zahrát některý z vodních sportů, jako je surfování nebo windsurfing. Pláže na Rottnest Island jsou nádherné a čisté, ať už se rozhodnete jen tak relaxovat a opalovat se, nebo zažít adrenalinový zážitek na příboji.

Při procházce po ostrově si můžete také užít nepřekonatelné výhledy na okolní moře a místní přírodu. Najdete zde nádherné útesy, úchvatné přírodní skalisky a malebné laguny. Na ostrově jsou také připraveny turistické stezky, které vás provedou přes některé z nejzajímavějších míst. Vždy je důležité dodržovat pokyny a zůstat na vytyčených cestách, aby se ochránila příroda ostrova.

Rottnest Island nemá žádné auta a jediným způsobem dopravy na ostrově je buď pěšky, na kole nebo s pomocí speciálních autobusových tras. Půjčení kola je velmi populární a je skvělým způsobem, jak se prozkoumat celý ostrov a jeho krásy.

Pokud se rozhodnete navštívit Rottnest Island, nezapomeňte si s sebou vzít dostatečné množství pitné vody, protože na ostrově není zastávka plnící pitnou vodu. Stejně tak si přibalte dostatek fotografeckého vybavení a ochranu proti slunci, abyste si mohli plně užít všechny krásy tohoto jedinečného místa.

Cesta do Austrálie a poté na Rottnest Island je nezapomenutelnou dovolenkovou zkušeností. Celkově lze říci, že návštěva tohoto ostrova je jako cesta do ráje, která vás okouzlí neuvěřitelnou přírodou a unikátními tvory. Rottnest Island je skutečným pokladem Austrálie a jistě vám přinese mnoho nezapomenutelných zážitků.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Rottnest Island (Západní Austrálie)


Odpovědi jsou následující:

1. Jak se dostat na Rottnest Island?
- Na ostrov se dá dostat lodí z Perthu nebo Fremantle. Lodě odjíždějí každý den a cesta trvá přibližně 25-35 minut.

2. Kam se mohu ubytovat na ostrově?
- Na ostrově se nachází několik ubytovacích možností. Mezi nejpopulárnější patří hotely, kempy a ubytování v pronajatých bungalovech.

3. Co musím vidět na ostrově?
- Na ostrově se nachází mnoho krásných pláží, včetně nejpopulárnější pláže, která se nazývá "The Basin". Dále se na ostrově nachází řada historických památek, jako je například maják nebo staré vězení pro válečné zajatce.

4. Jak mohu vidět Quokkas (endemická zvířata na ostrově)?
- Quokku můžete vidět prakticky všude na ostrově, jsou velmi přátelští a nebojí se lidí. Nicméně, musíte se s nimi zacházet opatrně a nesmíte je krmit lidmi potravinami.

5. Mohu na ostrově půjčit kolo?
- Ano, na ostrově je možné si půjčit kolo a projet se po něm celý ostrov. Půjčovny kol se nacházejí přímo v hlavním přístavu ostrova.

6. Jaké jsou nejlepší aktivity na Rottnest Island?
- Na ostrově si můžete užít mnoho aktivit, jako jsou potápění, šnorchlování, jízda na kajaku, rybaření nebo navštěvování historických památek. Nicméně, nejlépe si na ostrově užijete prostě jen relaxování na pláži a užívání si slunce a krásného prostředí ostrova.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky